Щодо усунення положень, заборонених постановою Кабінету Міністрів України №687
Положення пункту 8.1, яким передбачається обов’язкове включення до висновку експертизи проектних рішень з ремонту (відомостей дефектів і пошкоджень, технологічних карт ремонту, робочих креслень, ресурсних відомостей матеріалів, проекту виконання ремонтних робіт (ПВР), проекту виконання зварювальних робіт (ПВЗР) тощо), є таким, що прямо суперечить та не допускається вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 №687. 1. Пунктом 5 Порядку, затвердженого постановою №687, встановлено, що фахівці експертної організації не можуть брати участь у проектуванні, ремонті, модернізації чи реконструкції устатковання, що прямо виключає можливість розроблення ними проектних рішень у межах експертного обстеження. 2. Пунктами 31–32 Порядку №687 чітко визначено вичерпний перелік можливих висновків та склад висновку експертизи. Зазначений перелік не містить проектних, робочих або організаційно-технологічних документів, зокрема ПВР, ПВЗР, технологічних карт або робочих креслень. 3. Відповідно до пункту 32 Порядку №687, рекомендації у висновку експертизи обмежуються умовами експлуатації устатковання, а не розробленням технічних або проектних рішень щодо виконання ремонтних робіт. 4. Пункт 35 Порядку №687 передбачає додавання до висновку експертизи лише звітів, актів, розрахунків та протоколів, отриманих у процесі експертного обстеження, що виключає можливість включення проектної документації, яка за своєю правовою природою не є результатом експертного обстеження. Таким чином, постанова Кабінету Міністрів України №687 нормативно забороняє поєднання експертної діяльності з проектною, а також включення до складу висновку експертизи проектних і організаційно-технологічних рішень з ремонту. Встановлення у пункті 8.1 вимоги щодо обов’язкового розроблення проектних рішень з ремонту у складі висновку експертизи: - порушує вимоги пункту 5 Порядку №687; - виходить за межі предмета експертного обстеження, визначеного пунктами 31–32 Порядку №687; - створює нормативно неприпустиме поєднання експертної та проектної діяльності. У зв’язку з викладеним, просимо: 1. Виключити з пункту 8.1 положення щодо розроблення у складі висновку експертизи проектних, робочих та організаційно-технологічних документів. 2. Привести пункт 8.1 у повну відповідність до вимог постанови Кабінету Міністрів України №687. 3. Чітко визначити, що рекомендації висновку експертизи можуть містити лише загальні висновки щодо доцільності та необхідності ремонту без переходу до стадії проектування.
Дякуємо за звернення. Ваші зауваження прийнято до уваги, до голошення будуть внесені відповідні зміни. Запрошуємо до участі у закупівлі!
Щодо субпідрядника
Добрий день, у зв'язку з тим, що не всі організації мають широку сферу акредитації, яка б охоплювала всі можливі випробування, для недискримінаційного ставлення до учасників, просимо включити до тендерної документації можливість залучення субпідрядних організацій
Дякуємо за звернення. Ваші зауваження прийнято до уваги, до голошення будуть внесені відповідні зміни.