Закупівлі Увійти Про систему

Очікувана вартість:

36 619 275.00 UAH
з ПДВ.

ДК 021:2015 “79710000-4 Охоронні послуги (Послуги з охорони об'єктів Украероруху)”

Відкриті торги (EU) Прекваліфікація
UA-2018-11-21-003182-c 4c50ba8cb8f2429fa754123b71c9fa0d
Зміни: Створено: Майданчик: prom.ua

Замовник:

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО ОБСЛУГОВУВАННЯ ПОВІТРЯНОГО РУХУ УКРАЇНИ / #19477064

Адреса:

08300, Україна, Київська область, м. Бориспіль, Аеропорт

Контакт:

Наташа
[email protected]
+380443515925
Період уточнень:
з по
Подача пропозицій:
з по
Аукціон:
з
Мінімальний крок аукціону:
183 100.00 UAH. (0.50%)
2 питання
Питання:
Відповідь:
#
Працівники
Ви визначаєте вимогу: 2.1. довідка учасника з переліком працівників (не менше 42 охоронників) за формою, наведеною у Таблиці 1 Додатку №1 до Тендерної документації;
2.2. підтверджуючі документи щодо вказаних у довідці (п.2.1) працівників (відповідні аркуші трудових книжок або інших документів, що підтверджують роботу працівників на підприємстві учасника). Але Ви закуповуєте послуги на 42 пости, то чому Ви вимагаєте, наявність ЛИШЕ 42 осіб? 1 особа не може стояти на посту цілодобово весь рік! Як мінімум, їй потрібен відпочинок - доба через дві! Про це говорить і Кодекс законів про працю України! Стаття 58 КЗпПУ: Робота змінами. При змінних роботах працівники чергуються в змінах рівномірно в порядку, встановленому правилами внутрішнього трудового розпорядку. Перехід з однієї зміни в іншу, як правило, має відбуватися через кожний робочий тиждень в години, визначені графіками змінності. Стаття 59 КЗпПУ. Перерви між змінами. Тривалість перерви в роботі між змінами має бути не меншою подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід). Призначення працівника на роботу протягом двох змін підряд забороняється. Саме тому, якщо навіть рахувати мінімально, то в учасника має бути мінімум 126 осіб (42 охоронники: доба через дві - 42*3 = 126). Тому не зрозуміло, чому лише на 42 особи вимагаються документи. Просимо Вас узгодити вимогу з чинним законодавством та внести відповідні зміни.
У відповідь на ваш запит за роз’ясненням повідомляємо наступне: відповідно до Статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям, визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначаються в тендерній документації. Таким чином Замовник самостійно визначає кваліфікаційні критерії та спосіб підтвердження відповідності таким кваліфікаційним критеріям.
Додатково звертаємо вашу увагу, що умови та порядок надання послуг, що є предметом закупівлі визначені в проекті договору, що є Додатком 4 до тендерної документації
Питання:
Відповідь:
#
Щодо транспорту
У Вас зазначено вимогу: 1.7. перелік транспортних засобів (не менше 10 одиниць), обладнанних автомобільними радіостанціями, що будуть використовуватись групами швидкого реагування на протиправні дії щодо об'єкта охорони, із зазначенням їх власника, марок, моделей, державних номерів;
1.8. свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів (не менше 10 одиниць), що плануються до залучення в якості транспорту реагування, зазначених в п.1.7. Якщо транспорт реагування не належить учаснику, надати документальне підтвердження про партнерські відносини з власником транспортного засобу або інші документи, що підтверджують право використання таких транспортних засобів учасником. НАДАЄМО ПОЯСНЕННЯ чому Ваша вимога не відповідає чинному законодавству:
а) щодо поняття «спеціалізований транспортний засіб».
Згідно статті 6 Закону України «Про охоронну діяльність»: частина 1 статті 6 - охорона майна та фізичних осіб забезпечується персоналом охорони шляхом здійснення таких заходів: 1) використання пунктів централізованого спостереження, технічних засобів охорони, транспорту реагування, службових собак; 2) контроль за станом майнової безпеки об'єкта охорони; 3) запобігання загрозам особистій безпеці фізичної особи, яка охороняється; 4) реагування в межах наданих законом повноважень на протиправні дії, пов'язані з посяганням на об'єкт охорони; частина 5 статті 6 - транспорт реагування суб'єкта охоронної діяльності є спеціальним транспортом і обладнується засобами радіотехнічного зв'язку, кольорографічними схемами та написами, відповідними світловими та звуковими сигналами у порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України.
У п.5 част.1 ст.9 згаданого Закону Законодавець надає суб’єктам охоронної діяльності право використовувати транспорт реагування.
Стаття 1 зазначеного Закону передбачає, що транспорт реагування - транспортний засіб, що знаходиться у власності суб'єкта охоронної діяльності, призначений для забезпечення негайного реагування персоналу охорони на протиправні дії щодо об'єкта охорони або на події та обставини, що завдають (можуть завдати) майнової шкоди або створюють можливу загрозу особистій безпеці громадян чи персоналу охорони на об'єктах охорони.
Вимоги до такого транспорту деталізуються в Порядку обладнання транспорту реагування суб’єкта охоронної діяльності засобами радіотехнічного зв’язку, кольорографічними схемами (написами), світловими та звуковими сигналами, затвердженого Наказом МВС України від 18.04.2013 № 375.
Згідно п.12 Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 р. № 960: обладнання транспорту реагування засобами радіотехнічного зв’язку, кольорографічними схемами (написами), світловими та звуковими сигналами здійснюється з урахуванням таких вимог: 1) засоби радіотехнічного зв’язку, експлуатація яких потребує наявності відповідних дозволів, використовуються після отримання таких дозволів; 2) на транспорт реагування суб’єкта охоронної діяльності наносяться кольорографічні схеми (написи), які ідентифікують суб’єкта охоронної діяльності, зокрема його скорочене найменування, номер телефону та емблема (у разі наявності); 3) на транспорт реагування, обладнаний кольорографічними схемами (написами), установлюються спеціальні світлові сигнальні пристрої автожовтого (оранжевого) кольору та спеціальні звукові сигнали (далі - спеціальні пристрої); 4) використання спеціальних пристроїв дозволяється виключно у випадках оперативного реагування на тривожні сповіщення, що надійшли до пункту централізованого спостереження суб’єкта охоронної діяльності.
Також звертаємо увагу, що Закон України «Про автомобільний транспорт» передбачає, що є два види транспорту: транспортний засіб загального призначення - транспортний засіб, не обладнаний спеціальним устаткуванням і призначений для перевезення пасажирів або вантажів (автобус, легковий автомобіль, вантажний автомобіль, причіп, напівпричіп з бортовою платформою відкритого або закритого типу);
транспортний засіб спеціалізованого призначення - транспортний засіб, який призначений для перевезення певних категорій пасажирів чи вантажів (автобус для перевезення дітей, інвалідів, пасажирів певних професій, самоскид, цистерна, сідельний тягач, фургон, спеціалізований санітарний автомобіль екстреної медичної допомоги, автомобіль інкасації, ритуальний автомобіль тощо) та має спеціальне обладнання (таксі, броньований, обладнаний спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями тощо).
Отже, враховуючи чинну на сьогодні законодавчу базу, посилання на яку викладене вище, транспорт, який використовується суб’єктом охоронної діяльності не може бути «загальним», і повинен відповідати ряду вимог, зокрема щодо облданання спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями та засобами радіотехнічного зв’язку тощо, а отже, бути спеціалізованим.
Також, Ви повинні враховувати, що у разі тривоги використання спеціальних пристроїв дозволяється лише спеціалізованим автомобілям і виключно у випадках оперативного реагування на тривожні сповіщення, що надійшли до пункту централізованого спостереження суб’єкта охоронної діяльності. Таким чином спеціалізований транспорт має переважне право проїзду при дорожному русі, згідно п.3.2. Правил дорожнього руху - у разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу (і супроводжуваних ним транспортних засобів).
Відповідно, якщо послуги буде надавати суб’єкт охоронної діяльності, який використовує «загальний» транспорт, то він цього права не матиме, а отже, послуги не будуть надані якісно та в повному обсязі. Наголошуємо водії «загального» транспорту не можуть використовувати права, передбачені спеціальним законодавством у сфері охоронної діяльності.
б) Також уточнення потребує поняття «транспортний засіб».
Згідно п.1.10 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306: транспортний засіб - пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів.
Пункт 1.10 даних правил передбачає, що: мотоцикл - двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, що має двигун з робочим об'ємом 50 куб.см і більше. До мотоциклів прирівнюються моторолери, мотоколяски, триколісні та інші механічні транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг.
Отже, в розумінні законодавства України до транспортних засобів належать не лише автомобілі, а і мотоцикли.
Мотоцикли, які використовуються суб’єктами охоронної діяльності також є спеціалізованим транспортом, який обладнується спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями та засобами радіотехнічного зв’язку, а отже, відповідає визначенню «транспортний засіб спеціалізованого призначення - транспортний засіб, який призначений для перевезення певних категорій пасажирів чи вантажів (автобус для перевезення дітей, інвалідів, пасажирів певних професій, самоскид, цистерна, сідельний тягач, фургон, спеціалізований санітарний автомобіль екстреної медичної допомоги, автомобіль інкасації, ритуальний автомобіль тощо) та має спеціальне обладнання (таксі, броньований, обладнаний спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями тощо)».
Тому дана вимога потребує уточнення, що транспортним засобом може бути, як автомобіль, так і мотоцикл.
Враховуючи вищевикладене, ми просимо узгодити Вашу вимогу з чинним законодавством і передбачити те, що транспорт має бути спеціалізованим, а також, що це може бути як автомобіль, так і мотоцикл.

1. Частиною 1 статті 6, пунктом 5 частини 1 статті 9 Закону України «Про охоронну діяльність» передбачено використання «транспорту реагування» а не «спеціального транспорту реагування», також в пункті 1.7 кваліфікаційних критеріїв транспортні засоби не визначені, як «загальні».
2. Групами швидкого реагування може використовуватись будь який транспорт (не тільки автомобіль), що підпадає під визначення механічний транспортний засіб відповідно до пункту 1.10 Правил дорожнього руху України затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306.

Предмети закупівлі:

ДК 021:2015 “79710000-4 Охоронні послуги (Послуги з охорони об'єктів Украероруху)”
1 лот.
36 619 275.00 UAH
36 619 275.00 UAH
36 619 275.00 UAH / лот.
79710000-4 — Охоронні послуги
Строк поставки:
31.12.2020
Адреса поставки:
Україна, Відповідно до документації

Кваліфікація

Назва   Дата
Завантажити все
ПП "ШЕРИФ-ЗАХИСТ"
#37153018
Очікується рішення
Завантажити все
ПП "ЗАХІД-ХОЛДІНГ-ЦЕНТР-ЛЮКС"
#32621216
Очікується рішення
Приватне підприємство "Явір-2000"
#31175036
Очікується рішення
Завантажити все
ТОВ "ОХОРОННО-РОЗШУКНЕ БЮРО "КОРПУС АЛЬФА"
#25074175
Очікується рішення

Учасники:

Назва   Дата Пропозиція
Завантажити все
ТОВ "ОХОРОННО-РОЗШУКНЕ БЮРО "КОРПУС АЛЬФА"
#25074175
0.00 UAH
Завантажити все
ПП "ЗАХІД-ХОЛДІНГ-ЦЕНТР-ЛЮКС"
#32621216
0.00 UAH
Приватне підприємство "Явір-2000"
#31175036
0.00 UAH
Завантажити все
ПП "ШЕРИФ-ЗАХИСТ"
#37153018
0.00 UAH