Clarity Project
Закупівлі Аукціони Увійти Про систему

Очікувана вартість:

8 237 620.00 UAH
з ПДВ.

Основні неорганічні хімічні речовини (гідроксихлорид алюмінію Полвак – 40 або еквівалент, гіпохлорит натрію марки «А», хлор рідкий в контейнерах та балонах)

Відкриті торги (EU) Торги відмінено
UA-2020-02-18-003270-b 4884411a6dce47178461d2f8caae584a
Зміни: Створено: Майданчик: prom.ua

Замовник:

Чернівціводоканал / #03361780

Адреса:

58023, Україна, Чернівецька область, м. Чернівц, вул. КОМУНАЛЬНИКІВ, 5

Контакт:

Роман Паламар
[email protected]
+380372547559
Період уточнень:
з по
Подача пропозицій:
з по
Аукціон:
з
Мінімальний крок аукціону:
41 188.10 UAH. (0.50%)
active

Причина відміни:

Відповідно до рішення Постійно діючої колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 10294-р/пк-пз від 26.05.2020 року.

Фінансування

Джерело Сума %
Власний бюджет (кошти від господарської діяльності підприємства) 8 237 620.00 грн 100.00
2 скарги/вимоги
3 питання
Питання:
Відповідь:
До умов тендерної документації
Доброго дня! Наше підприємство має намір взяти участь у оголошеній процедурі закупівлі. Вивчивши тендерну документацію, просимо усунути в ній дискримінаційні вимоги та дати роз’яснення з наступних питань.
1. Відповідно до Додатку 3 до тендерної документації «Технічні вимоги», Учасник повинен надати Документи (протоколи та/або акти та/або звіти тощо) про проведення лабораторних та промислових випробувань реагенту протягом різних періодів року (зима, весна, літо, осінь) на водоочисній станції Замовника (згідно ДБН В.2.5.-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування»); Обов’язкова умова – якість предмету закупівлі повинна відповідати вимогам технічного завдання згідно технологічного регламенту експлуатації водопровідних споруд по підготовці питної води.
Така сама вимога була висунута Замовником в попередньо оголошеній закупівлі https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-09-12-001391-b. До органу оскарження було оскаржено доцільність висування даної вимоги до Учасників та відповідно до рішення №14590-р/пк-пз від 10.10.2019р. Замовника було зобов’язано скасувати дану вимогу.
Просимо Замовника видалити вказану дискримінаційну вимогу до Учасників.

2. Відповідно до Додатку 3 до тендерної документації «Технічні вимоги», до пропозицыъ необхідно надати діючий стандарт на виробництво запропонованого коагулянту та зміни до них, з поетапною методикою проведення аналізу з контролю якості Товару, який пропонується учасником, на відповідність фактичним показникам сертифікату та/або паспорту якості для проведення вхідного контролю Товару лабораторією Замовника. У разі виготовлення Товару за технічними умовами або стандартами інших країн, учасник надає оригінали документів (з перекладом на українську мову) у відповідності з якими виготовляється запропонований Товар з детальними та поетапними методиками проведення аналізу контролю якості Товару, який пропонується учасником, на відповідність фактичним показникам сертифікату або паспорту якості для проведення вхідного контролю Товару лабораторією Замовника.
Умовами тендерної документації передбачено, що учасник надає СТАНДАРТИ ІНШИХ КРАЇН, у відповідності до яких виготовляється запропонований товар.
Статтею 6 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" зазначено, що одним з принципів державної політики у сфері питної води є наближення вимог державних стандартів на питну воду, технологій виробництва питної води, а також засобів вимірювання і методів оцінки до відповідних стандартів прийнятих у Європейському Союзі.
Зокрема, всі хімічні речовини європейської якості повинні бути зареєстровані виробниками або імпортерами у Європейському хімічному агентстві. Всі хімічні речовини повинні бути зареєстровані виробниками або імпортерами у Європейському хімічному агентстві (ЕСНА). Реєстрація передбачає, що виробники та імпортери повинні надати технічні досьє для хімічних речовин, вироблених або імпортованих в кількості 1 тонни або більше на рік, і Звіту про Хімічну Безпеку (CSR) для речовин, вироблених або імпортованих у кількості 10 тонн і більше. При цьому наступним споживачам хімічної продукції необхідно буде гарантувати, що їх специфічне використання даного продукту також є зареєстрованим та є визначеним. Така реєстрація підтверджується саме наявністю хімічної речовини в регламенті REACH. Отже, коагулянт має бути зареєстрований в регламенті REACH. Для підтвердження Учасник повинен надати копію декларації про відповідність із вказаним реєстраційним номером товару, що є предметом закупівл. Вказана вимога тендерної документації (наявність реєстрації предмету закупівлі згідно Регламенту REACH), гарантує для Замовника високу якість товару, що є предметом закупівлі на рівні Європейських стандартів, є повністю обґрунтованою та не може бути визнана як дискримінаційна

Відповідно до пункту 5 розділу 1 Тендерної документації вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах.
Отже, для забезпечення рівності всіх Учасників та гарантування закупівлі високоякісної продукції, метою дотримання законодавства, просимо включити необхідну умову про те, що коагулянт має бути зареєстрований в регламенті REACH. Для підтвердження Учасник повинен надати копію декларації про відповідність із вказаним реєстраційним номером товару, що є предметом закупівлі.
Зокрема, передбачено, що учасник надає оригінали документів (з перекладом на українську мову) у відповідності з якими виготовляється запропонований Товар з детальними та поетапними методиками проведення аналізу контролю якості Товару, який пропонується учасником, на відповідність фактичним показникам сертифікату або паспорту якості для проведення вхідного контролю Товару лабораторією Замовника. З приводу цієї вимоги просимо пояснити, чи мають це бути методики саме від заводу-виробника, чи Учасник як постачальник може надати свою методику. Дане питання виникає з приводу того, що Євронорми, за якими виготовляється товар не містять таки методики.

3. Відповідно вимог тендерної документації щодо закупівлі хлору рідкого в контейнерах та балонах встановлена така вимога як надання учасником копії документу, що підтверджує відповідність технічних показників рідкого хлору вимогам Замовника. Просимо пояснити який документ мається на увазі.

4. Відповідно вимог тендерної документації щодо закупівлі хлору рідкого в контейнерах та балонах встановлена така вимога як надання учасником Свідоцтво про допущення транспортних засобів Учасника або Перевізника (у разі залучення Учасником) до перевезення визначених небезпечних вантажів (далі — Свідоцтво) дійсне на дату подання, або довідка в довільній формі з обґрунтуванням щодо відсутності необхідності отримання Свідоцтва з посиланням на положення нормативно-правових актів.
Хлор рідкий є небезпечною речовиною 2 класу небезпеки, отже наявність Свідоцтво про допущення транспортних засобів Учасника або Перевізника (у разі залучення Учасником) до перевезення визначених небезпечних вантажів (далі — Свідоцтво) дійсне на дату подання є обов’язковим. Встановлення вимоги щодо довідка в довільній формі з обґрунтуванням щодо відсутності необхідності отримання Свідоцтва з посиланням на положення нормативно-правових актів є прописуванням умов тендерної документації під конкретного Учасника. Рішенням органом оскарження № 976-р/пк-пз від 17.01.2020р. спростовується твердження окремих суб’єктів господарювання, які вважають, що такий документ не є необхідним. З огляду на це, просимо внести зміни та прибрати формулювання з вимог тендерної документації: або довідка в довільній формі з обґрунтуванням щодо відсутності необхідності отримання Свідоцтва з посиланням на положення нормативно-правових актів».
Дякуємо за увагу
1. Відповідно до п. 10 ст.18 Закону України «Про публічні закупівлі» орган оскарження розглядає скаргу та приймає рішення на її підставі в межах одержаної за скаргою інформації та інформації, розміщеної в електронній системі закупівель. Рішення за результатами розгляду скарг приймаються органом оскарження виключно на його засіданнях. Рішення Постійно діючої адміністративної колегії №14590-р/пк-пз від 10.10.2019р. стосується закупівлі https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-09-12-001391-b в межах одержаної за скаргою інформації та інформації, розміщеної в електронній системі закупівель. Скарга повинна містити таку інформацію, зокрема, обґрунтування наявності порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи (ч. 1 ст. 18 «Про публічні закупівлі»). З вашої вимоги не вбачається порушення прав та законних інтересів для виключення даної вимоги з тендерної документації.
2. Системний аналіз ст. 16, 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачає право замовника закупівлі на власний розсуд визначати вимоги тендерної документації. При цьому, тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Частиною третьою статті двадцять два цього Закону встановлено, що тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити. Без детального та глибокого вивчення питання, яке вами було поставлено, а лише базуючись на Ваші твердження і вимоги Замовником було встановлено, що реєстрація товару в регламенті REACH здійснюється виробниками, які знаходяться на території Європейського Союзу та імпортерами товарів до країн-членів Європейського Союзу за умови виробництва або імпорту товару в кількості 1 тонни або більше на рік. Отже, Ваша вимога щодо включення умови про те, що коагулянт має бути зареєстрований в регламенті REACH та для підтвердження Учасник повинен надати копію декларації про відповідність із вказаним реєстраційним номером товару, що є предметом закупівлі є дискримінаційною та не ґрунтується на вимогах чинного в Україні законодавства.
3. Додатком 3 до тендерної документації встановлено технічні, якісні та кількісні характеристики хлору рідкого в контейнерах та балонах. Технічні вимоги: хлор рідкий (скраплений) у балонах вищий гатунок та хлор (скраплений) у контейнерах вищий гатунок повинен відповідати ГОСТ 6718-93 (ІСО 2120-72, ІСО 2121-72, ОКП 211431),а саме:
Об’ємна доля хлору % не менше 99,8%;
Масова доля води % не більше 0,01%;
Масова доля трихлористого азоту % не більше 0,002%;
Масова доля нелетючого залишку % не більше 0,015%.
Учасник повинен надати копію документа, що підтверджує відповідність технічних показників рідкого хлору вимогам Замовника, наприклад, сертифікат/паспорт якості або ін. документ, який містить технічні показники рідкого хлору запропонованого учасником.
4. Частиною четвертою статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції не може бути підставою для її відхилення замовником.
Перевірка Замовником наданих документів буде здійснюватися під час оцінки тендерних пропозицій на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та на відповідність учасників кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 28 Закону України «Про публічні закупівлі». Наявність даної вимоги не порушує права учасників пов’язані з участю у закупівлі та поданням тендерної пропозиції.
Питання:
Відповідь:
Просимо обгрунтувати вимагання надання сертифікатів
Замовником встановлено, що на Учасника-переможця торгів відповідно до ст. 527, 528, 629, 636, 903, 904 ЦК України можуть покладатися витрати 7000 грн. (сім тисяч гривень), на оплату послуг Консультанта торгів, наданих Замовнику відповідно до укладеного між Замовником та Консультантом торгів договору про надання юридичних послуг (договір на користь третьої особи відповідно до ст. 636 Цивільного кодексу України). Учасник має право ознайомитись з даним договором.
Дані витрати повинні бути сплачені на рахунок Консультанта торгів, з яким Замовником укладено договір, з моменту укладення договору про закупівлю між Учасником-переможцем процедури закупівлі та Замовником протягом 5 робочих днів.
Просимо роз’яснити, чим передбачено надання юридичних послуг Замовнику Консультантом торгів, адже Замовник має тендерний комітет, який займається організацією процедур закупівель товарів/робіт/послуг. Навіть, якщо Замовник використовує послуги Консультанта чому Переможець повинен сплачувати за такі послуги з організації торгів? Чим обумовлена така вимога та така сума?

Замовником встановлено, що учасником надається довідка на фірмовому бланку (у разі наявності таких бланків) в довільній формі за підписом керівника або уповноваженої особи учасника про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. Довідка повинна містити: посаду працівника, П.І.Б. працівника; строк роботи на підприємстві; загальний стаж роботи за фахом. Просимо роз’яснити, якщо підприємству надаються послуги за договором цивільно-правового характеру фізичними особами чи за договором надання послуг чи буде Замовником розглядатися така інформація про працівників як належна?

Замовником встановлено, що учасник повинен надати підтвердження наявності спецавтотранспорту у кількості не менше двох одиниць, що має обладнання та комутаційну апаратуру для перекачування реагенту до сховищ Замовника (правовстановлюючі документи на транспортні засоби, якщо вони є власністю Учасника, або копії договорів їх оренди або договорів на перевезення вантажу). Просимо обгрунтувати необхідність наявності спецавтотранспорту саме в кількості не менше двох одиниць? Який щомісячний обсяг поставки гідроксихлориду алюмінію на об’єкти замовника?

Замовником встановлено, що у складі тендерної пропозиції необхідно надати: копію сертифікату управління якості згідно вимог міжнародного стандарту ISO 9001:2015 в області розробки, виробництва та продажу алюмінієвих коагулянтів для водопідготовки, що засвідчують якість продукції та її безпечність за умови використання у галузі господарсько-питного водопостачання, який має бути дійcним протягом строку надання послуг за результатами закупівлі;
- сертифікат системи екологічного менеджменту виробника Товару згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14001:2015 в галузі виробництва і реалізації коагулянтів на основі солей алюмінію для водо підготовки, який має бути дійним протягом строку надання послуг за результатами закупівлі.
Просимо обгрунтувати вимагання надання вказаних сертифікатів саме в даній редакції та роз’яснити чи буде прийнято Замовником належним документом ISO 9001:2015 та ISO 14001:2015, зміст яких відрізняється від формулювання, яке зазначене Замовником у тендерній документації та зміст яких відповідає саме таким документам лише одного потенційного учасника.
1. Відповідно до ч. 1 ст. 636 ЦК України договором на користь третьої особи є договір, в якому боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок на користь третьої особи, яка встановлена або не встановлена у договорі.
Дані витрати сплачуються в такому порядку: на рахунок Консультанта торгів, з яким Замовником укладено договір, з моменту укладення договору про закупівлю між Учасником-переможцем процедури закупівлі та Замовником протягом 5 робочих днів.
Примірною тендерною документацією, затвердженою Наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі України 13.04.2016р. № 680, передбачено, що в пункті 2 «Інша інформація» розділу 5 «Оцінка тендерної пропозиції» замовник у тендерній документації може зазначити іншу інформацію відповідно до вимог законодавства, яку вважає за необхідне включити (а не виключно до Закону України «Про публічні закупівлі»).
Цивільним кодексом України та Господарським кодексом України передбачено принцип свободи договору. Відповідно до ст. 204 ЦКУ правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним. Тому, права та обов’язки сторін договору, а також порядок розрахунків між ними визначається відповідно до його умов. Законом не заборонено залучення Замовником на договірних засадах експертів та консультантів до роботи тендерного комітету. Права, обов’язки сторін договору, порядок розрахунків визначається відповідно до умов укладеного з ними договору. Між Замовником та Консультантом укладено договір про надання послуг, в якому зазначено, що за домовленістю сторін, оплата послуг може здійснювати учасником-переможцем процедури закупівлі, про що повинно бути зазначено в тендерній документації.
У тендерній документації вказано, що на Учасника-переможця торгів відповідно до ст. 527, 528, 629, 636, 903, 904 ЦК України можуть покладатися витрати на оплату послуг Консультанта торгів, наданих Замовнику відповідно до укладеного між Замовником та Консультантом торгів договору про надання юридичних послуг.
Тобто, Учасник торгів, за його згодою може оплатити послуги консультанта. Жодної вимоги, що учасник зобов’язаний оплатити такі послуги тендерним комітетом не встановлено у тендерній документації.
Тобто, на етапі між прийняттям рішення про намір укласти договір та укладенням договору про закупівлю жодних додаткових умов, не передбачених чинним законодавством, не встановлено.
Крім того, в разі несплати коштів переможцем процедури закупівлі, не погодження Учасником оплатити послуги не призводить до відхилення тендерної пропозиції учасника.
Тому, жодним чином не впливає на зміст предмету закупівлі, тендерної пропозиції та результати торгів.
2. Тендерною документацією не встановлено обмежень щодо перебування працівників у трудових відносинах чи надання послуг за цивільно-правовими договорами.
3. Абзацом другим частини другої статті 16 Закону передбачено, що Замовник може встановлювати такий кваліфікаційний критерій, як наявність обладнання та матеріально-технічної бази. Вимоги щодо наявності двох транспортних засобів мають за мету гарантувати спроможність Виконавця забезпечити якісне, своєчасне та безперебійне надання послуг. Місячний обсяг поставки гідроксихлориду алюмінію залежить від якості вхідної води, особливо в період осіннього та весіннього паводків, об’єм коагулянту може зростати в декілька разів.
4. Перевірка Замовником наданих документів буде здійснюватися під час оцінки тендерних пропозицій на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та на відповідність учасників кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 28 Закону України «Про публічні закупівлі».
Питання:
Відповідь:
Щодо тендерної документації
Доброго дня!
Просимо надати роз’яснення стосовно деяких спірних пунктів, викладених у ТД, а саме:
1. Розділ VI. Результати торгів та укладання договору про закупівлю, пункт 6.4.6. Учасник процедури закупівлі у складі своєї тендерної пропозиції надає гарантійний Лист щодо погодження з Істотними (основними) умовами договору та можливістю їх включення до договору про закупівлю у разі перемоги в торгах.
Просимо роз'яснити, навіщо давати ще й гарантійний Лист, якщо Замовником вимагається надання заповненого та підписаного Проекту договору у розділі 1. Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції?
2. Додаток 2 ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ВИМАГАЮТЬСЯ ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ВІДПОВІДНОСТІ ПРОПОЗИЦІЇ УЧАСНИКІВ КВАЛІФІКАЦІЙНИМ ТА ІНШИМ ВИМОГАМ ЗАМОВНИКА, 3. Інші документи, які необхідно надати у складі тендерної пропозиції: Копія Статуту Учасника з останніми змінами (у разі, якщо Учасник є юридичною особою).
Якщо учасник - юридична особа здійснює діяльність на основі модельного Статуту, чи достатньо буде н
адати копію рішення засновників про створення такої юридичної особи? Чи буде це вважатись виконанням умов ТД?
3. Додаток 3 ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ, Хлор рідкий в контейнерах та балонах: 2. Копія Висновку Державної санітарно-епідеміологічної експертизи для використання у сфері знезараження води в системах централізованого питного водопостачання, очищення питної води.
Чи буде відповідати умовам ТД товар, який застосовується лише для знезараження питної води?
1.Повідомляємо, що Замовник згідно Закону України «Про публічні закупівлі» має право вимагати надання необхідних документів/довідок стосовно кваліфікації учасників. Тому, надання гарантійного листа щодо погодження з істотними (основними) умовами договору не виключає можливість подання проекту договору.
2.Так, якщо учасник - юридична особа здійснює діяльність на основі модельного Статуту, необхідно надати копію рішення засновників про створення такої юридичної особи і це буде вважатись виконанням умов Тендерної документації.
3.Так. Якщо учасник, надасть копію чинного Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи для очищення/знезараження питної води то це відповідатиме умовам ТД.

Предмети закупівлі:

Хлор рідкий в балонах
4 т.
24310000-0 — Основні неорганічні хімічні речовини
Строк поставки:
31.12.2020
Адреса поставки:
59433, Україна, Чернівецька область, Заставнівський район, село Вікно, 2-й підйом водогін Дністер - Чернівці
Гіпохлорит натрію марки «А»
66 т.
24310000-0 — Основні неорганічні хімічні речовини
Строк поставки:
31.12.2020
Адреса поставки:
58023, Україна, Чернівецька область, Чернівці, 58023, м. Чернівці, вул. Попова, 10
Гідроксихлорид алюмінію Полвак – 40 або еквівалент
260 т.
24310000-0 — Основні неорганічні хімічні речовини
Строк поставки:
31.12.2020
Адреса поставки:
59433, Україна, Чернівецька область, Заставнівський район, село Вікно, 2-й підйом водогін Дністер - Чернівці
Хлор рідкий в контейнерах
74 т.
24310000-0 — Основні неорганічні хімічні речовини
Строк поставки:
31.12.2020
Адреса поставки:
59433, Україна, Чернівецька область, Заставнівський район, село Вікно, 2-й підйом водогін Дністер - Чернівці

Умови оплати

Оплата після Тип оплати Розмір Період Опис
Поставки товару Пiсляплата 100.00% 30 календарних днів

Кваліфікація

Назва   Дата
ТОВ "НПП Лаваль"
#36839655
Допущено до аукціону
ТОВ "ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ"
#40229151
Допущено до аукціону
ТОВ "ЕКСТРАГРУП"
#42660817
Відхилено - Учасник не відповідає критеріям ТД

Учасники:

Назва   Дата Пропозиція
ТОВ "ЕНВІРОТЕХ-ІНЖИНІРІНГ"
#40229151
invalid.pre-qualification 0.00 UAH
ТОВ "НПП Лаваль"
#36839655
invalid.pre-qualification 0.00 UAH
ТОВ "ЕКСТРАГРУП"
#42660817
Відмова 0.00 UAH