Скарга
Прийнята до розгляду
UA-2016-11-11-000203-c.b9
ТОВ ВІССМАНН #30724898
Скарга на рішення ТК (повторна)
У звязку з тим що система не відобразила 17.02.2017 подану скаргу та завантажені документи ще о 16 годині, через вірогідний програмний збій, розміщуємо її повторно.
Вимога
Відхилено
UA-2016-11-11-000203-c.a3
Предмет закупівлі
Державний класифікатор ДК 021-2015 код 42160000-8 Котелні установки. МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ НАКАЗ 17.03.2016 № 454 "Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі". Визначати предмет закупівлі ….за показником п'ятого знака із зазначенням у дужках предмета закупівлі відповідно до показників третьої – п'ятої цифр основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”. Хоть за третім знаком класифікатора, хоть за п'ятим знаком класифікатора - котельні установки. Звідки взялося слово "жаротрубний"? Це не відповідає ні вимогам вищезазначеного Наказу ні коду ДК021-2015, код 42160000-8
Відповідь на вимогу від 07.12.2016 року.
Згідно вимог Порядку визначення предмета закупівлі, який затверджений наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, №454 від 17.03.2016 року та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 року за №448/28578 «Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону та на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року № 457, за показником п'ятого знака із зазначенням у дужках предмета закупівлі відповідно до показників третьої – п'ятої цифр основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749, а також конкретної назви товару чи послуги.
Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749 (далі – Єдиний закупівельний словник), за показниками третьої – п'ятої цифр основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги».
Згідно вимог тендерної документації на придбання товару за Державним класифікатором продукції та послуг ДК 021-2015: код предмета закупівлі 4216, котельні установки ДК 016:2010 код 25.21.12-00.00, котли центрального опалення, а конкретна назва товару - котел газовий водогрійний жаротрубний потужністю 30 МВт, що не є порушенням вказаного вище наказу, хоча конкретна назва вказана і не в дужках.
Виходячи із вищевикладеного Тендерним комітетом КВП «ТЕ» м. Горішні Плавні» внесені зміни в тендерну документацію (вказана конкретна назва у дужках) та документація розміщена у відповідності до вимог Закону України «Про публічні закупівлі».
Голова тендерного комітету
КВП «ТЕ» м. Горішні Плавні» П. І. Сніжко
Скарга
Розгляд припинено
UA-2016-11-11-000203-c.c5
ТОВ ВІССМАНН #30724898
скарга
Скарга
Технічно не додався 1 документ
Вимога
Відхилено
UA-2016-11-11-000203-c.c1
Тендерна документація містить дискримінаційні вимоги
Щодо визначення предмету закупівлі Державний класифікатор ДК 016-2010 25.21.12 Котли центрального опалення для виробництва гарячої води чи пари низького тиску Код Державного класифікатора не передбачає посилання на констукція котла "жаротрубний". Державний класифікатор ДК 021-2015, Код 42160000-8 Котельні установки, не передбачає посилання на констукція котла "жаротрубний". Метою Закону України "Про публічні закупівлі" №922-VIII від 25 грудня 2015 року є створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Замовник в супереч вимогам пункту третього частини другої статті 22 Закону, зазначив конкретний тип котла, конструкцію котла, що в свою чергу призвело до порушення принципів здійснення закупівель передбачених статтею 3 Закону, зокрема таких як: добросовісна конкуренція серед учасників; недискримінація учасників; запобігання корупційним діям і зловживанням. Порушено вимоги частини третої статті 5 Закону замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Товариство з обмеженою відповідальністю "Монастирищенська виробничо-впроваджувальна фірма "ЕНЕРГЕТИК" код ЄДРПОУ 31100615, виробник парових водогрійних котлів, вимагає від Замовника привести Тендерну документацію на закупівлю Котел газовий водогрійний потужністю 30 МВт у відповідність до вимог Закону України "Про публічні закупівлі"№922-VIII від 25 грудня 2015 року.
Обгрунтування оголошення тендерних
закупівель на жаротрубний котел потужністю 30 МВт.
Згідно вимог тендерної документації на придбання товару за Державним класифікатором продукції та послуг ДК 021-2015: код предмета закупівлі 4216, (котельні установки, котел газовий водогрійний жаротрубний потужністю 30 МВт), Саме такий предмет закупівлі був затверджений протоколом засідання тендерного комітету від 11 листопада 2016 року.
Жаротрубні котли є окремим видом котельних агрегатів, який має певні переваги, які для комунального виробничого підприємства "Теплоенерго" м. Горішні Плавні» є визначальними і основними в умовах існуючої котельні.
Жаротрубні котли мають конструктивні особливості , які в принципі відрізняють їх від водотрубних котлів. Таким чином у тендерній документації вказується вид котельного агрегату, який потрібен підприємству, а не якийсь інший.
При цьому посилання на конкретну марку котла, назву виробника в тендерній документації відсутні.
Згідно вимог підпункту 3 пункту 2 статті 22 Закону України» «Про публічні закупівлі» .
2. Тендерна документація повинна містити:
3) ….. інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). ….. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля.
Особливості будівельної конструкції існуючої котельні, у якій передбачається встановлення котла, а також гідравлічні характеристики теплових мереж, підключених до котельні спричиняють необхідність у котлі, який зазначено у тендерній документації і визначені особливості впливають на зменшення експлуатаційних витрат підприємства, які є визначальними у формуванні тарифів на теплову енергію.
Тому вимога товариства з обмеженою відповідальністю «Монастирищенська виробничо-впроваджувальна фірма «Енергетик», код ЕДРПОУ 3110615, є безпідставною і в даному випадку тендерною документацією не встановлюються дискримінаційні вимоги до Учасників.
До тендерної документації в Додаток №1 та Додаток №2 внесені зміни у відповідності до вимог підпункту 3 пункту 2 статті 22 Закону України» «Про публічні закупівлі» .
Голова тендерного комітету
КВП «ТЕ» м. Горішні Плавні» П. І. Сніжко
Вимога
Чорновик
UA-2016-11-11-000203-c.a8
Скарга щодо тендерного комітету КВП "Теплоенерго" м.Горішні Плавні
Скарга щодо тендерного комітету КВП "Теплоенерго" м.Горішні Плавні щодо закупки газового водогрійного жаротрубного котла потужністю 30 МВт
Вимога
Відхилено
UA-2016-11-11-000203-c.b2
Тендерна документація не відповідає вимогам закону
Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. частиною другою статті 22 Закону України "Про публічні закупівлі" № 922-VIII від 25 грудня 2015 р. передбачено, що повинна містити Тендерна документація: зокрема пункт третій частини другої статті 22 Закону передбачає що Технічна специфікація НЕ ПОВИННА МІСТИТИ ПОСИЛАННЯ НА КОНСТРУКЦІЮ або ТИП предмета закупівлі. ТЕНДЕРНА ДОКУМЕНТАЦІЯ ВІДКРИТІ ТОРГИ на закупівлю товарів: Котельні установки. Котел газовий водогрійний жаротрубний потужністю 30 МВт., затверджена 11листопада 2016 року і Зміни до тендерної документації Додаток 1, Додаток 2 містять пряме посилання на КОНСТРУКЦІЮ КОТЛА. Пряме порушення вимог пункту третього частини другої статті 22 Закону, статті 3 Закону Принципи державних закупівель, частини третьої статті 5 Закону недискримінації учасників. Замовник НЕ МОЖЕ встановлювати ДИСКРИМІНАЦІЙНІ вимоги до учасників. Чому не виконується норма Закону?
Відповідь на вимогу.
Згідно вимог тендерної документації на придбання товару за Державним класифікатором продукції та послуг ДК 021-2015: код предмета закупівлі 4216, (котельні установки, котел газовий водогрійний жаротрубний потужністю 30 МВт), Саме такий предмет закупівлі був затверджений протоколом засідання тендерного комітету від 11 листопада 2016 року.
Жаротрубні котли є окремим видом котельних агрегатів, який має певні переваги, які для комунального виробничого підприємства "Теплоенерго" м. Горішні Плавні» є визначальними і основними в умовах існуючої котельні.
При цьому посилання на конкретну марку котла, назву виробника в тендерній документації відсутні.
Згідно вимог підпункту 3 пункту 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» .
2. Тендерна документація повинна містити:
3) ….. інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). ….. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля.
Виходячи із вищевикладеного з боку КВП «ТЕ» м. Горішні Плавні» відсутні порушення статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі».
Посилання на вимоги статті 19 Конституції України в даному випадку вважаємо не обґрунтоване.
Голова тендерного комітету
КВП «ТЕ» м. Горішні Плавні» П. І. Сніжко
Скарга
Розгляд припинено
UA-2016-11-11-000203-c.c4
ТОВ ВІССМАНН #30724898
Додатки до скарги
Документи та матеріали в електронній формі, що підтверджують порушення процедури закупівлі та неправомірність рішення замовника (6 шт).
Технічно не додався один документ
Вимога
Дана відповідь
UA-2016-11-11-000203-c.c6
скарга
скарга
Розглянувши скаргу ТОВ «Віссманн» на рішення тендерного комітету повідомляємо наступне:
П.1 п.13 додатку №1 до тендерної документації визначає, що максимально-допустимий тиск природного газу перед газовим пальником повинен бути не більше 250 кПа, а п. 12 додатку до тендерної документації визначено, що мінімально-допустимий тиск природного газу перед газовими пальниками повинен бути не менше 25 кПа. ТОВ «ВКП «Котлогаз» запропонував в тендерній документації газовий пальник із параметрами роботи 50 кПа, що повністю відповідає вимогам додатку №1 до тендерної документації. Вважаємо, що порушення вимог тендерної документації та Закону України «Про публічні закупівлі» в даному випадку з боку КВП «ТЕ» м. Горішні Плавні» не було.
П.2 Згідно вимог п.4 додатку №1 до тендерної документації, розрахунковий тиск теплоносія в котлі 1,6 МПа, в тендерній документації та наданих документах ТОВ «ВКП «Котлогаз» зазначається, що розрахунковий тиск теплоносія в котлі складатиме 1,6 МПа, але в деяких документах, є посилання на тиск теплоносія в котлі менше розрахункового. Вважаємо, що вказані помилки є суто технічними і не можуть вплинути чи змінити суть процедури закупівлі та технічні вимоги до предмета закупівлі.
П.3. Згідно вимог п.3 розділу 1 тендерної документації строк поставки товарів – березень-квітень 2017 року, але згідно вимог п.1 розділу V тендерної документації критерієм оцінки є ціна товару та гарантійне обслуговування. При визначенні переможця тендерний комітет КВП «ТЕ» м. Горішні Плавні» брав до уваги тільки визначені тендерною документацією критерії оцінки. А згідно вимог п.2 статті 32 Закону України «Про публічні закупівлі» «замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця». Оскільки пропозиція ТОВ «ВКП «Котлогаз» задовольняє вимоги Замовника, то було прийнято рішення про визначення переможцем ТОВ «ВКП «Котлогаз».
Виходячи із вищевикладеного, тендерним комітетом КВП «ТЕ» м. Горішні Плавні» при визначенні переможцем процедури закупівлі ТОВ «ВКП «Котлогаз» не порушені основні засади та вимоги Закону України «Про публічні закупівлі».
Голова тендерного комітету
КВП «ТЕ» м. Горішні Плавні» П. І. Сніжко