Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему

Розширена аналітика Prozorro та актуальні дані 130+ реєстрів - у тарифі «Повний доступ».

Купуйте доступ на рік, місяць, або навіть добу!

Перейти до оплати

Очікувана вартість:

24 560 820.00 UAH
з ПДВ.

Комплекс робіт на виконання сейсмічної кваліфікації, оцінки сейсмостійкості, оцінки технічного стану та визначення циклів навантаження обладнання і трубопроводів енергоблоку №5 ВП ЗАЕС

Відкриті торги (EU) Торги скасовано
UA-2018-04-27-000710-c 3c72ddbec899404ca5dff53bea93e87e
Зміни: Створено: Майданчик: it.ua

Замовник:

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «ЕНЕРГОАТОМ» / #24584661

Адреса:

Україна, Київська область, Київ

Контакт:

Лобода Вікторія Олексіївна
tender-naek@direkcy.atom.gov.ua
+38 (044) 206-97-67
Період уточнень:
з по
Подача пропозицій:
з по
Аукціон:
з по
Визначення переможця:
з по
Мінімальний крок аукціону:
122 804.10 UAH. (0.50%)

Інформація про відміну:

Дата:
Причина: cancelled
Коментар: Відмінити торги відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII – неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель (підрозділом-ініціатором процедури закупівлі некоректно підготовлена тендерна документація).
7 скарг/вимог
Скарга
Вирішена
UA-2018-04-27-000710-c.b6
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «КИЇВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ ІНСТИТУТ «ЕНЕРГОПРОЕКТ» #16392628
Скарга щодо прийнятих рішень, дій чи бездіяльності Замовника
Скарга щодо прийнятих рішень, дій чи бездіяльності Тендерного комітету Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», які відбулися після розгляду тендерних пропозицій на відповідність технічним вимогам, визначеним у Тендерній документації, та визначення відповідності учасників кваліфікаційним критеріям
Скарга
Розгляд припинено
UA-2018-04-27-000710-c.b5
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ІНЖЕНЕРНИЙ ЦЕНТР СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ТА АВАРІЙНОГО РЕАГУВАННЯ" #24249112
Скарга на дії та рішення тендерного комітету Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»
Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (далі – Замовник) здійснює процедуру закупівлі Інженерних послуг різних на тему: «Комплекс робіт на виконання сейсмічної кваліфікації, оцінки сейсмостійкості, оцінки технічного стану та визначення циклів навантаження обладнання і трубопроводів енергоблоку №5 ВП ЗАЕС». Відповідно до п.6 Протоколу розгляду тендерних пропозицій учасників на закупівлю ДК 015-97 I.2 13 Дослідження та розробки в галузі енергетики (ДК 021:2015 71330000-0 Інженерні послуги різні) (Комплекс робіт на виконання сейсмічної кваліфікації, оцінки сейсмостійкості, оцінки технічного стану та визначення циклів навантаження обладнання і трубопроводів енергоблоку №5 ВП ЗАЕС) №5565 від 24.09.2018 р. тендерний комітет ДП НАЕК «Енергоатом» зазначає, що усі учасники, а саме ТОВ «ІПП-ЦЕНТР», ДП «Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування», АТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект», допущені до аукціону, як такі, що відповідають установленим кваліфікаційним критеріям, тендерні пропозиції відповідають умовам тендерної документації. Державне підприємство «Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування» вважає, що рішення Тендерного комітету про допущення до аукціону АТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект», прийняте з порушенням статей 3 та п.1 частини 1 статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі», оскільки тендерна пропозиція згаданого вище Учасника не відповідає кваліфікаційним критеріям, установленим статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі», передбаченим умовами тендерної документації.
У зв’язку з тим, що в процесі комунікації із Замовником, подальшого додатково-го вивчення матеріалів тендерної пропозиції АТ «Київський науково-дослідний та про-ектно-конструкторський інститут «Енергопроект» та враховуючи надзвичайне зна-чення закупівлі даної послуги для подальшої експлуатації енергоблоку №5 ВП ЗАЕС, на підставі ч.5 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» Державне підприємство «Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування» відкликає подану скаргу.
Вимога
Вирішена
UA-2018-04-27-000710-c.c3
Уточнення вимог Тендерної документації в частині необхідності подання Технічної пропозиції
Нашим підприємством 06 липня 2018 року було задане уточнююче питання щодо необхідності подання Технічної пропозиції учасника у складі його Тендерної пропозиції. Текст питання наступний: "Відповідно до відповіді ВП "Науково-технічний центр" від 04.07.2018 на питання щодо необхідності подання у складі Тендерної пропозиції Учасника Технічної пропозиції, що повинна відповідати Технічним вимогам на закупівлю послуг (Додаток 4 ТД), просимо уточнити наступне: 1) По тексту Тендерної докумнетації замовника відсутня жодна пряма вказівка, що Учаснику необхідно подати у складі Тендерної пропозиції Технічну пропозицю. В п. 6 "Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі" Інструкції з підготовки тендерної пропозиції також відсутня інформація щодо підготовки Технічної пропозиції Учасником в переліку документів, що повинен підготувати Учасник та які підтверджують відповідність Тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним та кількісним вимогам до предмета закупівлі. Просимо вас надати коментарі по даному питанню та/або внести відповідні зміни в Тендерну документацію. 2) Серед додатків до Тендерній документації замовника присутній додаток 2 "Інформація про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі". Уважно вивчивши текст Тендерної документації, було виявлено, що відсутнє жодне посилання на Додаток 2. Не зрозуміло, що необхідно робити з цим додатком. Можливо необхідно його заповнити та включити до Тендерної пропозиції Учасника. У такому разі просимо вас вказати до якої категорії документів пропозиції необхідно його віднести: загальних, кваліфікаційних чи тих, що підтверджують відповідність Тендерної пропозиції Учасника технічним, кількісним та якісних характеристикам предмета закупівлі. Просимо внести відповідні зміни до Тендерної документації". На сьогоднішній момент (01 серпня 2018 року) відповідь від замовника торгів відсутня. Хоча відповідно до ЗУ "Про публічні закупівлі" п.1 ст.23 замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення питань надати розяснення на звернення та оприлюднити їх на веб-порталі. Звертаємо вашу увагу, що в системі на даний момент розміщені ще 4 питання без відповідей, опубліковані учасниками 04, 06 та 12 липня 2018. Замовник своїми діями порушує права потенційних учасників щодо своєчасного отримання інформації та положення діючого Закону. Просимо надати відповіді на виставлені учасниками питання.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Стосовно поставлених запитань - до тендерної документації внесені відповідні зміни. Відповідно п. 2 статті 23 Закону України "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 № 922 Замовник жодним чином не порушує права потенційних учасників щодо своєчасного отримання інформації".
Вимога
Вирішена
UA-2018-04-27-000710-c.c2
Щодо форми документів тендерної пропозиції
Відповідно до змін ТД від 25.06.18: «Учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи у вигляді сканованих копій з оригіналів документів або з нотаріально посвідчених копій (з підписом уповноваженої особи учасника та завірених печаткою (у разі її використання))», тобто для участі в тендері повині на оригіналах документів (сертифікатах, ліцензійних угодах, відгуках та вн.) та нотаріально завірених копіях поставити додаткові підписи та печатки, що унеможливить їх подальше використання. Прошу внести зміни в ТД з використанням формулювання: «копії документів з підписом уповноваженої особи учасника та завірених печаткою (у разі її використання), крім оригіналів та нотаріально завірених копій».
Рішенням тендерного комітету ДП «НАЕК «Енергоатом» від 02.07.2018 внесені зміни до тендерної документації, зокрема: абзац 1 пункту 6 «Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» розділу ІІІ ТД «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» викласти у новій редакції: «Учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним та іншим вимогам до предмета закупівлі (Додаток 4 до тендерної документації «Технічні вимоги»). Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, та завантаження файлів з:».
Вимога
Відхилено
UA-2018-04-27-000710-c.c4
Вимога відмінити дану закупівлю та оголосити нову
Замовником торгів 09 серпня 2018 року було внесено зміни №9 до Тендерної документації. Відповідно замовником було кардинально змінено умови проведення даної закупівлі, а саме: 1) Значно змінена очікувана вартість закупівлі (з 38 млн. грн. до 24 млн. грн.); 2) Змінений обсяг інженерних послуг, що необхідно виконати; 3) Змінено Технічні вимоги на виконання робіт / послуг, при цьому зміни дло Технічних вимог внесені некоректно; 4) Відсутність умов щодо залучення субпідрядних організацій, що суперечить законодавству України; 5) Змінено суму тендерного забезпечення, що призводить до переоформлення банківської / страхової гарантії на іншу суму, що неможливо реалізувати без значних фінансових затрат учасника (нашим підприємством було оформлено забезпечення тендерної прпозиції у розмірі 1154000 грн. по даній закупівлі у формі страхової гарантії, відповідно сплачено 28850 грн. страхового платежу, що підтверджено платіжним дорученням); 6) Змінені кваліфікаційні критерії оцінки учасників, особливо в частині наявності аналогічного досвіду виконання договорів по напрямкам: а) виконання розрахунків обладнання та трубопроводів реакторної установки ВВЕР-1000 на статичну міцність, циклічну міцність, міцність від сейсмічних впливів; б) виконання науково-технічних робіт (послуг) з сейсмічної кваліфікації обладнання реакторної установки ВВЕР-1000; в) виконання науково-технічних робіт (послуг) з оцінки сейсмостійкості та визначення запасів сейсмостійкості, розробки кривих пошкоджуваності (fragility curves) обладнання і трубопроводів реакторної установки ВВЕР-1000; г) виконання науково-технічних робіт (послуг) з перепризначення допустимої кількості циклів навантаження обладнання та трубопроводів реакторної установки ВВЕР-1000. Вимога щодо наявності у учасника досвіду виконання робіт / надання послуг по вищезазначеними напрямками лише для РУ ВВЕР-1000 є дискримінаційною та штучнго звужує коло потенційних учасників. Вважаємо, що на даний момент по даним торгам наявні значні порушення, що відверто порушують права потенційних учасників, зміни, що були внесені замовником 09 серпня 2018 року некоректні та частково дискримінаційні, при цьому замовник порушує основні принципи здійснення публічних закупівель. Тому вимагаємо від замовника відмінити дану закупівлю за номером UA-2018-04-27-000710-c та оголосити нові торги з урахуванням пропозицій учасників та поставлених 10 серпня 2018 року питань. Відповідно до ст. 31 ЗУ "Про публічні закупівлі" замовник може відмінити торги через неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель. У разі невиконання (незадоволення) даної вимоги наше підприємство залишає за собою право звернутися до АМКУ та оскаржити умови закупівлі по даному тендеру. Прошу дати відповідь на вимогу в пріоритетному порядку до 16.08.2018, у зв’язку з закінченням 17.08.2018 строку оскарження умов тендерної документації в АМКУ (відповідно до п. 1 ст. 23 замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення питань / вимог надати роз’яснення на звернення та оприлюднити їх на веб-порталі).
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): Відповідно п. 2 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922 Замовник має право з власної ініціативи або за результатами розгляду звернень вносити зміни до тендерної документації. Необхідність внесення змін до ТД від 9 серпня 2018 року обумовлена необхідністю дотримання термінів підготовки енергоблоку №5 ВП ЗАЕС до довгострокової експлуатації, у зв'язку з чим виникла необхідність виконання частини науково-технічних робіт (послуг) Замовником, що в свою чергу вплинило на зменшення обсягу та вартості послуги. Стосовно поставлених 10 серпня 2018 року запитань надані роз'яснення та внесені відповідні зміни до тендерної документації. Враховуючи вищевикладене, Замовник жодним чином не порушує принципів здійснення публічних закупівель.
Вимога
Відхилено
UA-2018-04-27-000710-c.b1
Щодо відміни змін
Внесені зміни, внесені рішенням Тендерного комітету від 25 червня не відповідають Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922, так як обмежують коло учасників торгів. Предмет закупівлі об’єднує декілька напрямів інженерних послуг, які ДП НАЕК «Енергоатом» та його ВП АЕС замовляли ЗАВЖДИ окремо в різний період реалізацію заходів продовження строку експлуатації енергоблоку АЕС, а саме: • спочатку та окремо виконання розрахунків на статичну міцність, циклічну міцність та міцність від сейсмічних впливів для обладнання та трубопроводів РВ; • потім виконання теплогідравлічних розрахунків та перепризначення допустимої кількості циклів навантаження обладнання та трубопроводів; • потім виконання робіт з сейсмічної кваліфікації обладнання АЕС разом чи окремо з оцінкою сейсмостійкості та визначення запасів сейсмостійкості, розробки кривих пошкоджуваності (fragility curves) обладнання та трубопроводів РВ. Послуги щодо проведення сертифікованого навчання використанню методу GIP ще жодного разу не закупались. Виконання вищевказаних послуг потребує наявність вузько спеціалізованих спеціалістів та різних програмних кодів. Організацій, які мають власний персонал, розрахункові коди та досвід завершення виконання робіт всіх напрямках комплексу послуг, що закуповуються, на наш погляд не існує. Тому ми вважаємо, що Замовник своїми діями обмежує конкуренцію, забороняючи участь організаціям в формі об`єднання, консорціуму, чим залученням субпідрядників. Також ми вважаємо, що Замовник такими діями намагається провести фіктивні процедури закупівлі з наступним їх визнання такими, що не відбулись (жоден з учасників на 100% самостійно не зможе виконати кваліфікаційні критерії). Для наступної закупівлі у наперед визначеного учасника шляхом проведення переговорної процедури. Просимо вас привести ТД у відповідність до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922 шляхом відміни змін ТД від 25.06.2018. Прошу дати відповідь на вимогу в пріоритетному порядку до 28.06.2018, у зв’язку з закінченням 29.06.2018 строку оскарження умов тендерної документації в АМКУ.
Рішенням тендерного комітету ДП «НАЕК «Енергоатом» від 25.06.2018 було внесено зміни до тендерної документації, з метою приведення її у відповідність до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон), який установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг. Відповідно до пункту 17 частини другої статті 22 Закону тендерна документація повинна містити, зокрема у разі закупівлі робіт – вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю. Субпідрядник (субвиконавець), якого учасник планує залучити до надання послуг, у розумінні Закону не є учасником процедури закупівлі. Таким чином, Законом не передбачена при закупівлі послуг вимога в тендерній документації щодо зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації про підтвердження відповідності субпідрядника визначених ст. 16 Закону кваліфікаційним критеріям.
Скарга
Залишено без розгляду
UA-2018-04-27-000710-c.a7
ТОВ "ІПП-ЦЕНТР" #24264063
Відмінити процедуру закупівлі
ПРОСИМО: 1. Прийняти дану скаргу ТОВ «ІПП-Центр» до розгляду; 2. У зв’язку із неможливістю усунення порушень під час здійснення процедури закупівель зобов’язати Замовника відмінити процедуру закупівлі ДК 015-97 I.2 13 Дослідження та розробки в галузі енергетики (ДК 021:2015 71330000-0 Інженерні послуги різні) (Комплекс робіт на виконання сейсмічної кваліфікації, оцінки сейсмостійкості, оцінки технічного стану та визначення циклів навантаження обладнання і трубопроводів енергоблоку №5 ВП ЗАЕС).
50 питань
Питання:
Відповідь:
Зауваження до Технічних вимог
4. У п.2.1 Технічних вимог (далі ТВ), в якому наводиться роз'яснення обсягу етапів послуг, для етапу 3 зазначено, що кваліфікація ТМО енергоблоку №5 на сейсмічні впливи виконується для обладнання відповідно до переліку Додатка Б (за винятком систем TQ). У той же час в Додатку Б присутні обладнання і трубопроводи систем TQ (наприклад позиції №№ 92-507). Просимо підтвердити виключення з обсягу послуг кваліфікацію на сейсмічні впливи обладнання систем TQ.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): Підтверджуємо виключення з обсягу послуг кваліфікацію на сейсмічні впливи обладнання систем TQ.
Питання:
Відповідь:
щодо вихідних данних
Відповідно до розділу 5 ТВ вихідними даними для надання послуг є: звіти з аналізу результатів додаткового контролю металу елементів обладнання та трубопроводів РВ енергоблоку №5 ВП 3АЕС; звіти з аналізу технічної документації та попередньої ОТС обладнання та трубопроводів РВ енергоблоку №5 ВП 3АЕС; звіти з оцінки початкового та поточного стану кваліфікації обладнання РВ енергоблоку №5 ВП 3АЕС; звіти з розрахунку теплогідравлічних параметрів для всіх режимів експлуатації обладнання РУ енергоблоку №5 ВП ЗАЕС. Дане питання є суттєвим, так як у разі відсутності такого погодження та наявності зауважень ДІЯРУ при розгляді звітних документів наданих послуг саме до коректності вихідних даних, всі звітні документи щодо розрахункового обґрунтування можливості продовження строків експлуатації, підвищення кваліфікації, оцінці сейсмостійкості та перепризначення циклів навантаження будуть підлягати доопрацюванню та додатковим розрахункам, що не передбачено заниженим бюджетом закупівлі. Просимо підтвердити, що дані звіти пройшли державну експертизу та погоджені з ДІЯРУ.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): Дана послуга передбачає собою виконання комплексу науково-технічних робіт (послуг), в якій передбачена Замовником передача вихідних даних Виконавцю науково-технічних робіт (послуг). Вихідні дані в вигляді звітів: - з аналізу результатів додаткового контролю металу елементів обладнання та трубопроводів РВ енергоблоку №5 ВП 3АЕС; - звіти з аналізу технічної документації та попередньої ОТС обладнання та трубопроводів РВ енергоблоку №5 ВП 3АЕС - з оцінки початкового та поточного стану кваліфікації обладнання РВ енергоблоку №5 ВП 3АЕС; - з розрахунку теплогідравлічних параметрів для всіх режимів експлуатації обладнання РУ енергоблоку №5 ВП ЗАЕС ще не пройшли державну експертизу та не погодженні з ДІЯРУ, так як дані етапи знаходяться в процесі виконання. В ТВ на надання послуги зазначено, що під час узгодження ДІЯРУ розроблених Виконавцем документів Виконавець за власний рахунок має зокрема виконувати коректування та внесення змін до звітної документації, тобто виконувати доопрацювання звітних матеріалів за результатами державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки. Дані послуги передбачені відповідними етапами з відповідним фінансуванням.
Питання:
Відповідь:
Уточнення положень проекту договору
У договорі п.2.4 та п.2.5 суперечать законодавству України: Виконавець має надати звіти разом з актами здавання-приймання наданих послуг та ЗАРЕЄСТРОВАНИМИ ПОДАТКОВИМИ НАКЛАДНИМИ (!!) ДО підписання акту замовником за 30 днів до вказаного у календарному плану строку наданні послуги. Потім Замовник вирішує протягом 15 днів чи підписувати акт, чи надсилати відмову. Надати зареєстровані податкові накладні, як вимагає п.2.4 договору, неможливо згідно ст.187.1 розділ V ПКУ: «187.1. Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.» Іншими словами, реєстрації податкової накладної можлива або після сплати Замовником Виконавцю коштів за надану послугу, або після підписання обома сторонами акту здавання-приймання наданих послуг.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): Формулювання п. 2.4 проекту Договору вказує на те, що оформлені, тобто підписані сторонами акти здачі-приймання та зареєстровані податкові накладні є підставою для розрахунків. Таким чином в п.2.4 йдеться не про направлення податкових накладних до підписання акту, а про те що для проведення оплати за надану послугу (етап) крім підписання акту, необхідна наявність податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН. П.2.1 Договору встановлює, що послуга вважається наданою в момент підписання акту. Це необхідно для чіткого дотримання строків здачі послуги (етапу), встановлених календарним планом. Пп. 2.2 та 2.4 зазначають, що акти та звіти направляються одночасно за визначену кількість календарних днів до дати здачі етапу за календарним планом. Це необхідне для можливості розгляду звітних матеріалів на предмет відповідності технічним умовам закупівлі та, підготовки, у разі необхідності, переліку зауважень, в межах термінів, встановлених календарним планом. Підписання же акту здачі-приймання свідчить про відсутність претензій до наданих послуг. Таким чином, не вбачаємо у формулюваннях проекту Договору будь-яких порушень законодавства України.
Питання:
Відповідь:
Відповідність технічним вимогам
Чи необхідно у складі тендерної пропозиції Учаснику подавати Тенічну пропозицію, що відповідіє Технічним вимогам на закупівлю (Додаток 4 ТД)?
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Так, необхідно подавати технічну пропозицію, що відповідіє технічним вимогам до предмета закупівлі (Додаток 4 до ТД "Технічні вимоги")".
Питання:
Відповідь:
Щодо термінів виконання
24.05.18 на майданчику Prozorro була опублікована відповідь на питання участника за темою "Строки виконання етапів послуги" від 18.05.18. У відповідь на питання внесені відповідні зміни до тендерної документації зі зміною термінів виконання етапів 2.1, 2.2 та 2.3. Наразі, враховуючи перенесення термінів подачі документації на 02.07.18, терміни виконання етапів 2.1, 2.2 та 2.3 є нереалістичними (навіть у разі відсутності скарг тощо), про що і зазначалося у питанні участника за темою "Строки виконання етапів послуги" від 18.05.18. Виходячи з цього, переконливо просимо не вказувати фактичні дати етапів, а відштовхуватись від дати підписання договору (Т0) з вказанням наступних строків по етапу 2.1 - Т0+3 місяці, по етапу 2.2 - Т0+8 місяців, по етапу 2.3 - Т0+12 місяців. На даний час строки є дискримінаційними та можуть бути витримані тільки учасником, що виконував подібні роботи для енергоблоків з РУ В-320 АЕС України.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Терміни виконання етапів 2.1, 2.2 та 2.3 не можуть бути змінені, так як це призведе до перенесення загальних строків за етапом 1.3 та невиконання роботи в зазначений термін, що є неможливим. Виходячи з цього в ТВ вказуються фактичні дати етапів".
Питання:
Відповідь:
Право на навчання методу GIP
Прошу підтвердити чи роз’яснити, чи повинен участник торгів надати документи, що підтверджує право на виконання послуг з навчання методу GIP. Якщо так, то в якій формі повинні бути ці документи та ким видані? Якщо ні, то яким чином Замовник перевіряє дієздатність сертифікатів, які можуть бути видані недобросовісним учасником торгів (у власних довідках вкаже, що виконував навчання, а в процесі надання послуг виявиться, що ні кваліфікації, ні права на навчання персоналу методу GIP не має)?
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Учасник повинен мати досвід проведення навчання методу GIP з практичною демонстрацією використання бази GIP та видачою відповідних сертифікатів. Відповідно до умов тендерної документації повинна бути надана довідка в довільній формі, за підписом уповноваженої посадової особи учасника і скріплена печаткою учасника (у разі її використання), з зазначенням кількості, переліку та стану виконання договорів з навчання персоналу методу GIP (до довідки обов’язково додається лист-відгук контрагента по кожному договору. Враховуються тільки ті послуги, які були виконані в повному обсязі, передбаченому відповідним договором, узгоджені контрагентом у встановленому порядку)".
Питання:
Відповідь:
ojlj участі в торгах учасникам з субпідрядниками, об’єднанням юридичних та фізичних осіб та консорціумам
Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922 не заперечує та не забороняє участь в закупівля учасникам з субпідрядниками, об’єднанням юридичних та фізичних осіб та консорціумам, Просимо підтвердити можливість участі в торгах учасникам з субпідрядниками, об’єднанням юридичних та фізичних осіб та консорціумам, а також підтвердити, що їх кваліфікація (відповідність кваліфікаційним критеріям) буде здійснюватися сукупно (з урахуванням наявності МТБ, персоналу та досвіду субпідрядників, учасників об’єднання та консорціуму).
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): Відповідь на дане запитання до процедури вже неодноразово надавалась, зокрема, при наданні відповіді на звернення з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі (номер вимоги: UA-2018-04-27-000710-с.Ь1, дата подання: 26 червня 2018, 11:58). Відповідність кваліфікаційним критеріям буде оцінюватись лише для учасника процедури закупівлі.
Питання:
Відповідь:
щодо форми цінової пропозиції
Форма тендерної пропозиції (цінової) Додаток 1 до ТД не передбачає можливості для нерезидентів вказання ціни пропозиції у Доларах США, Рублях (РФ) або ЄВРО, як це передбачено пунктом 6 розділу 1 ТД, так як вказано наступне: "Учасник процедури закупівлі повинен надати загальну вартість в ГРН. без ПД, ПДВ, а також загальну вартість пропозиції у т. ч. ПДВ.". Просимо підтвердити можливість зміни форми тендерної пропозиції (цінової) при її поданні нерезидентами України в частині вказання ціни пропозиції у Доларах США, Рублях (РФ) або ЄВРО, а також зміни назви колонки «Загальна вартість тендерної пропозиції *(у т.ч. ПДВ)», на «Загальна вартість тендерної пропозиції USD/ RUB/EUR (без ПДВ)».
Рішенням тендерного комітету ДП "НАЕК "Енергоатом" від 19.06.2018 були внесені відповідні зміни до тендерної документації.
Питання:
Відповідь:
щодо кваліфікаційних критеріїв
Просимо підтвердити, що кваліфікаційними критеріям для проходження учасників торгів попередньої кваліфікації та допуску до аукціону є виключно наявність обладнання та матеріально-технічної бази та наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. При цьому наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, не буде врахована при кваліфікаційному відборі та не може бути причиною для відхилення тендерної пропозиції, так як відповідна вимога (підпункт 2 пункту 5.1 розділу ІІІ ТД) виключена з тендерної документації.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Внесені відповідні зміни до тендерної документації".
Питання:
Відповідь:
Зауваження до Технічних вимог.
7. У Таблиці 1 ТВ, в найменуванні підетапів послуг 3.2.2; 3.3.2 присутня система RC. У той же час, в Додатку Б, відповідно до якого виконується кваліфікація ТМО на сейсмічні впливи, відсутнє обладнання системи RC. Просимо пояснити або внести зміни в тендерну документацію.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): В рамках надання даної послуги передбачається виконання робіт для трьох груп систем за напрямками: • оцінка технічного стану та розрахункове обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації; • кваліфікація на сейсмічні впливи; • оцінка сейсмостійкості; • перепризначення допустимої кількості циклів навантаження. При цьому перелік конкретного обладнання в рамках кожної системи відрізняється для кожного з напрямків робіт і вказується у відповідному додатку. В назві кожного підетапу відображено весь перелік систем, що входять в групу, з метою збереження комплексності виконання робіт по всім напрямкам. Підетапи 3.2.2, 3.3.2 виконуються для обладнання з переліку Додатку Б.
Питання:
Відповідь:
щодо оцінки відповідності кваліфікаційним критеріям
Умовами тендерної документації передбачена можливість залучення субпідрядних організацій. Просимо підтвердити те, що відповідність учасника кваліфікаційним критеріям зазначеним в пунктах 5.1 та 6 розділу ІІІ тендерної документації та технічних вимогах, буде оцінюватися спільно з кваліфікацією його субпідрядників. Чи однозначно вказати, що виключно учасник повинен повністю відповідати кваліфікаційним критеріям, які зазначені в пунктах 5.1 та 6 розділу ІІІ ТД та ТВ.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Підтверджуємо, що відповідність учасника кваліфікаційним критеріям зазначених в п. 5.1 та п. 6 р. ІІІ ТД та технічних вимогах, буде оцінюватися спільно з кваліфікацією його субвиконавців."
Питання:
Відповідь:
Уточнення кваліфікаційних критеріїв
1. В п. 6 Розділу ІІІ Інструкції з підготовки тендерної пропозиції вказано: «Учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи у вигляді сканованих копій з оригіналів документів або з нотаріально посвідчених копій (з підписом уповноваженої особи учасника та завірених печаткою (у разі її використання)), які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним та іншим вимогам до предмета закупівлі…». Просимо пояснити чи обов’язково нотаріально посвідчувати всі копії документів, включаючи додатки до Довідок (такі, як, наприклад, копії листів-відгуків замовника робіт за наданим аналогічним договором, копії ліцензій на право використання програмних кодів, тощо), що входять до складу тендерної пропозиції. Згідно закону України «Про нотаріальне посвідчення» повноваження нотаріусу не поширюються на посвідчення вищевказаних документів, так як ці документи не відповідають необхідним нотаріальним вимогам. Просимо видалити вимогу щодо нотаріального посвідчення копій документів, що входять до складу тендерної пропозиції.
Рішенням тендерного комітету ДП "НАЕК "Енергоатом" від 02.07.2018 були внесені відповідні зміни до тендерної документації.
Питання:
Відповідь:
Зауваження до Технічних вимог.
6. У Таблиці 1 ТВ, в найменуванні підетапів послуг 3.2.1; 3.3.1 присутні системи PP, TU, YA, US, UM, TS. У той же час, в Додатку Б, відповідно до якого виконується кваліфікація ТМО на сейсмічні впливи, відсутнє обладнання систем PP, TU, YA, US, UM, TS. Просимо пояснити або внести зміни в тендерну документацію.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): В рамках надання даної послуги передбачається виконання робіт для трьох груп систем за напрямками: • оцінка технічного стану та розрахункове обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації; • кваліфікація на сейсмічні впливи; • оцінка сейсмостійкості; • перепризначення допустимої кількості циклів навантаження. При цьому перелік конкретного обладнання в рамках кожної системи відрізняється для кожного з напрямків робіт і вказується у відповідному додатку. В назві кожного підетапу відображено весь перелік систем, що входять в групу, з метою збереження комплексності виконання робіт по всім напрямкам. Підетапи 3.2.1, 3.3.1 виконуються для обладнання з переліку Додатку Б.
Питання:
Відповідь:
Зауваження до Технічних вимог
10. У Таблиці 1 ТВ, в найменуванні підетапів послуг 4.1.1; 4.2.1 присутні системи YA, UM, TS. У той же час, в Додатку В, відповідно до якого виконується оцінка сейсмостійкості і визначення запасів сейсмостійкості обладнання і трубопроводів, відсутнє обладнання і трубопроводи систем YA, UM, TS. Просимо пояснити або внести зміни в тендерну документацію.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): В рамках надання даної послуги передбачається виконання робіт для трьох груп систем за напрямками: • оцінка технічного стану та розрахункове обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації; • кваліфікація на сейсмічні впливи; • оцінка сейсмостійкості; • перепризначення допустимої кількості циклів навантаження. При цьому перелік конкретного обладнання в рамках кожної системи відрізняється для кожного з напрямків робіт і вказується у відповідному додатку. В назві кожного підетапу відображено весь перелік систем, що входять в групу, з метою збереження комплексності виконання робіт по всім напрямкам. Підетапи 4.1.1, 4.2.1 виконуються для обладнання з переліку Додатку В.
Питання:
Відповідь:
запит підтвердження
У Таблиці 1 ТВ, в найменуванні підетапів послуг 5.2.1; 5.2.2; 5.2.3 відсутня система TQ. У той же час, в Додатку Г, відповідно до якого виконується перепризначення допустимої кількості циклів навантаження у понадпроектний період, присутнє обладнання і трубопроводи системи TQ. Просимо підтвердити (або виключити з обсягу послуг) необхідність перепризначення допустимої кількості циклів навантаження у понадпроектний період обладнання і трубопроводів систем TQ.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Підтверджуємо виключення з обсягу послуг необхідність перепризначення допустимої кількості циклів навантаження у понадпроектний період обладнання і трубопроводів систем TQ".
Питання:
Відповідь:
Зауваження до Технічних вимог
1. У п.2.1 Технічних вимог (далі ТВ), в якому наводиться роз'яснення обсягу етапів послуг, для етапу 1 зазначено, що оцінка технічного стану і розрахункове обґрунтування можливості продовження термінів експлуатації обладнання і трубопроводів РВ енергоблоку №5 виконується для обладнання і трубопроводів відповідно до переліку Додатка А (за винятком систем TQ). У той же час в Додатку А присутні обладнання і трубопроводи систем TQ (наприклад позиції №№ 1021÷1295). Просимо підтвердити виключення з обсягу послуг оцінку технічного стану і розрахункове обґрунтування можливості продовження термінів експлуатації обладнання і трубопроводів систем TQ.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): Підтверджуємо виключення з обсягу послуг оцінку технічного стану і розрахункове обґрунтування можливості продовження термінів експлуатації обладнання і трубопроводів систем TQ.
Питання:
Відповідь:
Строки виконання етапів послуги
У відповідності до Технічних вимог етап 2.1 та 2.2 послуги мають бути виконані та погоджені ВП ЗАЕС - 08.2018 та 11.2018 відповідно. Враховуючи дату аукціону 04.07.2018 з наступною процедурою визначення переможця підписання Договору відбудеться у серпні 2018 року (у разі відсутності скарг тощо, що можуть призвести до перенесення термінів підписання Договору). Фактично на виконання етапу 2.1 необхідно мінімум 3 місяці (Т0+3 міс) та на виконання етапу 2.2 - мінімум 5 місяців після завершення етапу 2.1 (Т0+8 міс), де Т0 - дата підписання Договору. Зазначаємо, що теплогідравлічний аналіз є базовим етапом для виконання оцінки технічного стану обладнання та трубопроводів, результати якого застосовуються для міцнісного аналізу, тому виконання теплогідравлічного аналізу у стислі терміни може призвести до неналежної якості з наступним перерахунком сценаріїв за результатами Державної експертизи та відповідним перерахунком у міцнісному аналізі, тому для надання послуг за етапами потребує більше часу. Просимо внести відповідні зміни до тендерної документації, так як такі терміни є дискримінаційними та можуть бути витримані тільки організацією, що виконала аналогічну роботу для інших енергоблоків та в змозі застосувати або адаптувати напрацювання, що є в наявності. Також, ця вимога стосується усього календарного плану, що наведений у п. 4.1 Технічних вимог, так як вказані фактичні дати виконання етапів послуги без врахування дати підписання договору (точки відліку).
Рішенням тендерного комітету ДП "НАЕК "Енергоатом" від 23.05.2018 були внесені відповідні зміни до тендерної документації.
Питання:
Відповідь:
Імовірнісний аналіз
У відповідності до керівництва МАГАТЕ вибір сценаріїв для ОТС корпусу реактору повинен виконуватись, зокрема, з використанням імовірнісного підходу. Наразі, технічні вимоги не містять вимог до виконання імовірнісного аналізу для вибору сценаріїв, що призводять до термічного удару. Просимо внести відповідні зміни до технічних вимог
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Згідно технічних вимог ОТС виконується для обладнання переліченого у Додатку А. Даний перелік не містить корпус реактора".
Питання:
Відповідь:
уточнение необходимости расчетного обоснования КО критических элементов
В приложении Б к ТТ "Перелік ТМО енергоблоку №5 ВП ЗАЕС, для якого необхідно виконати кваліфікацію на сейсмічні впливи" включены так называемые "критические элементы энергоблока", элементы оценка технического состояния которых является обязательным условие продлением срока эксплуатации энергоблока, в частности: реактор ВВЭР-1000; парогенераторы; компенсатор давления; гидроемкость САОЗ. По сложившейся в отрасли практике, ОТС указанных элементов включает прочностные расчёты в том числе и на динамическую прочность (расчёт на сейсмическое воздействие). Отсутствие указанных позиций в приложении А к ТТ говорит о том, что ОТС данных позиций в том числе и расчёт прочности на динамические воздействия – оценка сейсмостойкости будет выполняться в рамках отдельных проектов. В связи с изложенным, с целью корректного определения затрат на выполнение работ по проекту, просим исключить указанные позиции из приложения Б ТТ либо указать какой объём работ необходимо выполнить в рамках этапа "Квалификация ТМО на сейсмические воздействия" для оборудования относящегося к "критическим элементам энергоблока".
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Зазначені позиції для обладнання, що відноситься до "критичних елементів енергоблоку", не можуть бути виключені з додатку Б ТВ, так як виконання в рамках окремих проектів розрахунків на міцність від сейсмічних навантажень не звільняє від виконання кваліфікації на сейсмічні впливи (кваліфікація даних елементів може бути виконана в тому числі по результатам розрахунків на міцність від сейсмічних впливів)".
Питання:
Відповідь:
Соответствие квалификационным критериям
В соответствии с изменениями ТД от 25.06.2018 изменён п. 6 раздела III о выполнении квалификационных критериев совместно с привлекаемыми субподрядчиками. Прошу подтвердить неизменность основных условий закупки - открытость и недискриминация участников, которые были подтверждены в разъяснении ТД от 17.05.2018: Відповідь: Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Підтверджуємо, що відповідність учасника кваліфікаційним критеріям зазначених в п. 5.1 та п. 6 р. ІІІ ТД та технічних вимогах, буде оцінюватися спільно з кваліфікацією його субвиконавців."
Рішенням тендерного комітету ДП «НАЕК «Енергоатом» від 25.06.2018 було внесено відповідні зміни до тендерної документації, з метою приведення її у відповідність до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон), який установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг. Відповідно до пункту 17 частини другої статті 22 Закону тендерна документація повинна містити, зокрема у разі закупівлі робіт – вимогу про зазначення учасником у тендерний пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю. Таким чином, розміщення в тендерній документації вимоги щодо зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації щодо субпідрядника/субвиконавця при закупівлі послуг Законом не передбачено.
Питання:
Відповідь:
Уточнення вимог тендерної документації в частині виконання аналогічних договорів
В п. 5.1 Частини І Розділу 3 Тенедерної документації Замовником виставлена вимога щодо підтвердження учасником досвіду виконання аналогічного договору (-ів) за наступними напрямками: 1) виконання розрахунків обладнання та трубопроводів реакторної установки ВВЕР-1000 на статичну міцність, циклічну міцність, міцність від сейсмічних впливів; 2) виконання науково-технічних робіт (послуг) з сейсмічної кваліфікації обладнання реакторної установки ВВЕР-1000; 3) виконання науково-технічних робіт (послуг) з оцінки сейсмостійкості та визначення запасів сейсмостійкості, розробки кривих пошкоджуваності (fragility curves) обладнання і трубопроводів реакторної установки ВВЕР-1000; 4) виконання науково-технічних робіт (послуг) з перепризначення допустимої кількості циклів навантаження обладнання та трубопроводів реакторної установки ВВЕР-1000. При цьому до внесення змін №9 Тендерною документацією замовника була виставлена вимога щодо виконання вищезазначених робіт для обладнання та трубопроводів реактроного відділення без зазаначення типу енергоблоку. Звертаємо вашу увагу, що в реактроному відділенні знаходиться велика кількість різноманітного обладнання та трубопроводів, в тому числі реакторна установка. Вимога щодо наявності у учасника досвіду виконання робіт / надання послуг по вищезазначеними напрямками лише для РУ ВВЕР-1000 є дискримінаційною та штучнго звужує коло потенційних учасників. Просимо знести відповідні зміни до тендерної документації щодо виключення вимоги представлення досвіду лише для РУ, а також дати розшифровку (у випадку відмови замовника у внесенні змін), що саме входить до поняття реакторна установка (надати визначення терміну реакторна установка, яке обладнання та трубопроводи можуть вважатися аналогічними для представлення досвіду).
1. Рішенням тендерного комітету ДП "НАЕК "Енергоатом" від 15.08.2018 були внесені відповідні зміни до тендерної документації. 2. Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): Відповідно до ЗУ "Про публічні закупівлі від 25.12.2015 №922" зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Положення тендерної документації, до яких вносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації.
Питання:
Відповідь:
Зауваження до Технічних вимог.
12. У пункті 2.1 ТВ (або в іншому місці ТВ) для етапу 5 «Перепризначення допустимої кількості циклів навантаження у понадпроектний період обладнання і трубопроводів енергоблоку №5 ВП ЗАЕС» не вказано перелік обладнання і трубопроводів для яких виконується ця послуга. Просимо включити в осяг тендерної документації перелік обладнання і трубопроводів, для якого необхідно виконати перепризначення допустимої кількості циклів навантаження у понад проектний період.
Рішенням тендерного комітету ДП "НАЕК "Енергоатом" від 17.05.2018 були внесені відповідні зміни до тендерної документації.
Питання:
Відповідь:
Уточнення ТВ
У новій редакції ТТ в преамбулі підпункту 3.3.3 є посилання на видалений підпункт 3.3.2.2.7. Таким чином не зрозуміло, чи потрібно розробляти методики сейсмічної кваліфікації. Прошу дати пояснення про те, чи передбачає послуга розробку методик сейсмічної кваліфікації.
Рішенням тендерного комітету ДП "НАЕК "Енергоатом" від 15.08.2018 були внесені відповідні зміни до тендерної документації.
Питання:
Відповідь:
Зауваження до Технічних вимог
3. У Таблиці 1 ТВ, в найменуванні підетапів послуг 1.1.2; 1.2.2; 1.3.2 присутня система RC. У той же час, в Додатку А, відповідно до якого виконується обґрунтування можливості продовження термінів експлуатації обладнання і трубопроводів, відсутнє обладнання і трубопроводи системи RC. Просимо пояснити або внести зміни в тендерну документацію.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): В рамках надання даної послуги передбачається виконання робіт для трьох груп систем за напрямками: • оцінка технічного стану та розрахункове обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації; • кваліфікація на сейсмічні впливи; • оцінка сейсмостійкості; • перепризначення допустимої кількості циклів навантаження. При цьому перелік конкретного обладнання в рамках кожної системи відрізняється для кожного з напрямків робіт і вказується у відповідному додатку. В назві кожного підетапу відображено весь перелік систем, що входять в групу, з метою збереження комплексності виконання робіт по всім напрямкам. Підетапи 1.1.2, 1.2.2, 1.3.2 виконуються для обладнання з переліку Додатку А.
Питання:
Відповідь:
Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору та кваліфікованого персоналу
В п. 5.1 Частини І Розділу 3 Тенедерної документації Замовником виставлена вимога щодо підтвердження учасником досвіду виконання аналогічного договору (-ів) за наступними напрямками: 1) виконання розрахунків обладнання та трубопроводів реакторної установки ВВЕР-1000 на статичну міцність, циклічну міцність, міцність від сейсмічних впливів; 2) виконання науково-технічних робіт (послуг) з сейсмічної кваліфікації обладнання реакторної установки ВВЕР-1000; 3) виконання науково-технічних робіт (послуг) з оцінки сейсмостійкості та визначення запасів сейсмостійкості, розробки кривих пошкоджуваності (fragility curves) обладнання і трубопроводів реакторної установки ВВЕР-1000; 4) виконання науково-технічних робіт (послуг) з перепризначення допустимої кількості циклів навантаження обладнання та трубопроводів реакторної установки ВВЕР-1000. Також учасник повинен показати персонал, що виконував договори за напрямками, переліченими вище. Згідно до внесеніх змін №9 до участі в торгах можуть бути допущені учасники, що продемонструють досвід успішного виконання аналогічного договору лише для АЕС з РУ ВВЕР-1000. Звертаємо вашу увагу, що методики виконання сейсмічної кваліфікації обладнання та трубопроворів РУ, розрахунки обладнання та трубопроводів РУ на статичну міцність, циклічну міцність, міцність від сейсмічних впливів, оцінки сейсмостійкості та визначення запасів сейсмостійкості, розробки кривих пошкоджуваності (fragility curves) обладнання і трубопроводів РУ, перепризначення допустимої кількості циклів навантаження обладнання та трубопроводів РУ не залежать від типу реактроної установки!!! Тому компанії, що виконували перелічині вище роботи / надавали відповідні послуги для енергоблоків інших типів можуть виконанти аналогічні роботи і для РУ ВВЕР-1000. Таким чином обмеження досвіду виконання робіт / надання послуг виключно для РУ ВВЕР-1000 не є доцільним, оскільки це може істотно звузити коло потенційних учасників з числа європейських або американських компаній. Просимо внести відповідні зміни до Тендерної документації та видалити дану дискримінаційну вимогу. Звертаємо вашу увагу, що до внесення змін №9 вимога замовника щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору (-ів) відносилась до АЕС в цілому, без зазначення конкретного типу та модифікції РУ!!!!
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): В рамках даної послуги передбачається виконання сейсмічної кваліфікації обладнання та трубопроворів, розрахунків обладнання та трубопроводів на статичну міцність, циклічну міцність, міцність від сейсмічних впливів, оцінки сейсмостійкості та визначення запасів сейсмостійкості, розробки кривих пошкоджуваності (fragility curves) обладнання і трубопроводів, перепризначення допустимої кількості
Питання:
Відповідь:
запрос изложения квалификационніх критериев согласно Закону Украины «Про публічні закупівлі» от 25.12.2015 № 922.
Просим дополнить пункт 5.1 раздела 3 ТД квалификационные критерии «наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід», который соответсвует требованиям ст.16 Закону Украины «Про публічні закупівлі» от 25.12.2015 № 922. Просим изложить квалификационные критерии «наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід» в следующей редакции: «Довідка в довільній формі, за підписом уповноваженої посадової особи учасника і скріплена печаткою учасника (у разі її використання), про наявність у нього персоналу, який буде безпосередньо залучений до надання послуг, що має відповідну кваліфікацію, необхідні знання та досвід роботи, з відображенням щодо працівників, які будуть залучені до надання послуг, наступної інформації: - прізвище, ім’я, по-батькові; - посада; - освіта; - спеціальність / кваліфікація (за дипломом); - наявність перевірки знань нормативно-правових актів України з охорони праці, пожежної та радіаційної безпеки (для персоналу, що буде задіяний на енергоблоці); - наявність медичного заключення про допуск до робіт у зоні дії джерел іонізуючого випромінювання (для персоналу, що буде задіяний на енергоблоці); - мати право та досвід проведення сертифікованого навчання використанню методу GIP; - досвід роботи з виконання розрахунків на статичну міцність, циклічну міцність, міцність від сейсмічних впливів та теплогідравлічних розрахунків обладнання та трубопроводів АЕС; - досвід виконання робіт з сейсмічної кваліфікації обладнання АЕС; - досвід виконання робіт з оцінки сейсмостійкості та визначення запасів сейсмостійкості, розробки кривих пошкоджуваності (fragility curves) обладнання і трубопроводів РВ; - досвід виконання робіт з перепризначення допустимої кількості циклів навантаження обладнання та трубопроводів. Довідка повинна містити назви проектів та ступінь участі працівників в кожній роботі, а також назви програмних продуктів, які використовувались працівником при виконанні цих проектів.»
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Внесені відповідні зміни до тендерної документації".
Питання:
Відповідь:
Зауваження до Технічних вимог
5. У п.2.1 Технічних вимог (далі ТВ), в якому наводиться роз'яснення обсягу етапів послуг, для етапу 3 зазначено, що кваліфікація ТМО енергоблоку №5 на сейсмічні впливи виконується для обладнання відповідно до переліку Додатка Б (за винятком систем TQ), що відповідає пункту 3.3. У той же час в пункту 3.3.2.1.1 ТВ зазначено: "Виконавець повинен визначити початковий стан сейсмічної кваліфікації тепломеханічного обладнання енергоблоку №5 згідно наданої Замовником відкоригованої версії «Развернутого перечня оборудования энергоблока №5 ОП ЗАЭС, подлежащего квалификации» 05.МР.00.Пр.18-14»". Просимо відкоригувати пункт 3.3.2.1.1 ТВ або включити в обсяг ТВ «Развернутый перечень оборудования энергоблока №5 ОП ЗАЭС, подлежащего квалификации» 05.МР.00.Пр.18-14».
Рішенням тендерного комітету ДП "НАЕК "Енергоатом" від 17.05.2018 були внесені відповідні зміни до тендерної документації.
Питання:
Відповідь:
Видалення розділу 3.2 та інших, що стосуються теплогідравлічного аналізу
09.08.2018 р були опубліковані зміни до Тендерної документації, включаючи Технічні вимоги, щодо видалення етапів та розділів, що вимагають виконання теплогідравлічного аналізу, підтвердження досвіду персоналу та участника щодо виконання робіт з теплогідравлічного аналізу (аналогічних закупівлі). Але зміни внесені хаотично без зміни нумерації розділів та етапів тощо... Наразі, оновлена версія Технічних вимог містить низку пунктів, що посилаються на розділ 3.2 "Розрахунок теплогідравлічних параметрів для всіх режимів експлуатації обладнання енергоблоку №5 ВП ЗАЕС", що є видаленим. Наприклад, "3.1.3.2.5 Оцінка міцності повинна також виконуватись з врахуванням реальних теплогідравлічних параметрів теплоносія для всіх режимів експлуатації НЕ, ПНЕ, ГВ і АС відповідно до п.3.2 даних Технічних вимог", "3.1.3.3.4 В якості вихідних даних використовуються графіки зміни тисків і температур в часі при перехідних процесах, розраховані на етапі «Розрахунку теплогідравлічних параметрів для всіх режимів експлуатації обладнання РУ енергоблоку №5 ВП ЗАЕС»" тощо. Можливо розділ було видалено помилково... У разі, якщо розділ було видалено усвідомлено, то просимо наступне: 1. Вказати у технічних вимогах чітко, які вихідні дані потрібно використовувати у якості вихідних даних для ОТС обладнання тощо? 2. У разі, якщо в якості вихідних даних буде вимагатись використання тепогідравлічних параметрів, отриманих для ЗАЕС1 (або іншого пілотного), то просмо навести посилання на аналіз впливу відмінностей пілотного енергоблоку (ЗАЕС1 тощо) від непілотного (ЗАЕС5) для підтвердження того, що відмінності не впливають на кінцевий результат. Хоча, слід додати, що в обладнанні та трубопроводах енергоблоку ЗАЕС5 є відмінності, що впливають на кінцевий результат, що може стати причиною непогодження матеріалів у ДІЯРУ без виконання повноцінного теплогідравлічного аналізу саме для енергоблоку №5. 3. У обидвох випадках, просимо чітко внести джерело вихідних даних у Технічні вимоги, які стануть Додатком до Договору, тому Виконавець не буде нести відповідальність за обрання вихідних даних, тільки за міцнісну частину. Таким чином, відповідальність щодо коректності вихідних даних є відповідальністю Замовника та не порушую прав Учасників закупівлі.
Рішенням тендерного комітету ДП "НАЕК "Енергоатом" від 15.08.2018 були внесені відповідні зміни до тендерної документації.
Питання:
Відповідь:
запрос разъяснения
Просим представить разъяснение переноса основного квалификационного критерия (для инженерных услуг) – наличие квалифицированного персонала, в раздел 6 тендерной документации. Требования, указанные в данном разделе ТД, не влияют на результат предварительной квалификации участников.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Внесені відповідні зміни до тендерної документації".
Питання:
Відповідь:
Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних робіт
В 5.1 Частини І Розділу 3 Тенедрної документанції вказано, що учасник повинен представити довідку про наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних робіт з обовязковим зазначенням загальної суми договору (-ів), що важаються аналогічними. Просимо видалити дану вимогу щодо зазначення загальної суми договору, оскільки ця інформація є конфеденційною для деяких договорів, що прописано у відповідних пунктах договору щодо нерозголошення вартості виконання робіт/надання послуг. В свою чергу, незазначення вартості договору може призвести до дискваліфікації учасника, який не надав цю інформацію, а надання такої інформації у відкритих джерелах може призвести до конфлікту з попередніми замовниками (навіть до судового розгляду). Просимо внести відповідні зміни до Тендерної документації.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Згідно з п 2 статті 21 ЗУ «Про інформацію» від 02.10.1992 №2657-ХІІ:«Конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом». Тому, якщо інформація, яку необхідно надати носить конфіденційний характер, то необхідно вказати, що інформація є конфіденційною".
Питання:
Відповідь:
запрос переноса срока подачи предложений
В связи с объемностью информации, которую необходимо отразить в тендерном предложение, просим перенести конечную дату подачи тендерных предложений на 09.07.2018г.
Рішенням тендерного комітету ДП "НАЕК "Енергоатом" від 25.06.2018 були внесені відповідні зміни до тендерної документації.
Питання:
Відповідь:
Право на навчання методу GIP
Просимо роз'янити яким чином Замовник перевіряє дієздатність сертифікатів, які можуть бути видані недобросовісним учасником торгів щодо можливості та наявності права проводити навчання методу GIP. Недобросовістні участники у власних довідках з підписом та печаткою можуть вказувати, що виконували договори з навчання методу GIP, а в процесі надання послуг виявиться, що ні кваліфікації, ні права на навчання персоналу методу GIP вони не мають.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Внесені відповідні зміни до тендерної документації".
Питання:
Відповідь:
Зауваження до Технічних вимог.
9. У п.2.1 ТВ для етапу 4 зазначено що оцінка сейсмостійкості і визначення запасів сейсмостійкості обладнання і трубопроводів енергоблоку №5 виконується для обладнання і трубопроводів відповідно до переліку Додатка В (за винятком систем TQ). У той же час в Додатку В присутні обладнання і трубопроводи систем TQ (наприклад - таблиця В1 позиції №№ 56÷68, таблиця В2 позиції №№ 7÷31, позиції №№ 61÷66). Просимо підтвердити виключення з обсягу послуг оцінку сейсмостійкості і визначення запасів сейсмостійкості обладнання і трубопроводів систем TQ.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): Підтверджуємо виключення з обсягу послуг оцінку сейсмостійкості і визначення запасів сейсмостійкості обладнання і трубопроводів систем TQ.
Питання:
Відповідь:
Продолжение обсуждение вопроса по программным кодам
Указание возможности использования только некоторых программных кодов из списка указанном в соответствующем разделе «Перечня…» является дискриминационным в связи с применение Заказчиком следующего требования: «для забезпечення подальшого використання розроблених моделей обов’язково необхідно ЗАБЕЗПЕЧИТИ СУМІСНІСТЬ або переміщеня в один із вищезазначених розрахункових кодів Зі ЗБЕРЕЖЕННЯМ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ». При конвертации («переміщені») расчетной модели из одного программного кода в другой, часть данных может быть утеряна. Также существуют особенности каждого отдельного расчетного кода, которые другой расчетный код не может повторить с точностью до 100%. Прошу исключить дискриминационное условие из тендерной документации или уточнить каким документом участники торгов, которые планируют использовать другие программные коды вошедшие в «Перечень», обязаны подтвердить «СУМІСНІСТЬ … Зі ЗБЕРЕЖЕННЯМ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ».
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Данна вимога є істотною для виконання роботи і не може бути виключеною з ТД. Умови ТД відповідають вимогам ЗУ "Про публічні закупівлі від 25.12.2015 № 922".
Питання:
Відповідь:
Зауваження до Технічних вимог
11. У Таблиці 1 ТВ, в найменуванні підетапів послуг 4.1.2; 4.2.2 присутні системи YC, RC. У той же час, в Додатку В, відповідно до якого виконується оцінка сейсмостійкості і визначення запасів сейсмостійкості обладнання і трубопроводів, відсутнє обладнання і трубопроводи систем YC, RC. Просимо пояснити або внести зміни в тендерну документацію.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): В рамках надання даної послуги передбачається виконання робіт для трьох груп систем за напрямками: • оцінка технічного стану та розрахункове обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації; • кваліфікація на сейсмічні впливи; • оцінка сейсмостійкості; • перепризначення допустимої кількості циклів навантаження. При цьому перелік конкретного обладнання в рамках кожної системи відрізняється для кожного з напрямків робіт і вказується у відповідному додатку. В назві кожного підетапу відображено весь перелік систем, що входять в групу, з метою збереження комплексності виконання робіт по всім напрямкам. Підетапи 4.1.2, 4.2.2 виконуються для обладнання з переліку Додатку В.
Питання:
Відповідь:
Уточнення Тендерної документації
Відповідно до відповіді ВП "Науково-технічний центр" від 04.07.2018 на питання щодо необхідності подання у складі Тендерної пропозиції Учасника Технічної пропозиції, що повинна відповідати Технічним вимогам на закупівлю послуг (Додаток 4 ТД), просимо уточнити наступне: 1) По тексту Тендерної докумнетації замовника відсутня жодна пряма вказівка, що Учаснику необхідно подати у складі Тендерної пропозиції Технічну пропозицю. В п. 6 "Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі" Інструкції з підготовки тендерної пропозиції також відсутня інформація щодо підготовки Технічної пропозиції Учасником в переліку документів, що повинен підготувати Учасник та які підтверджують відповідність Тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним та кількісним вимогам до предмета закупівлі. Просимо вас надати коментарі по даному питанню та/або внести відповідні зміни в Тендерну документацію. 2) Серед додатків до Тендерній документації замовника присутній додаток 2 "Інформація про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі". Уважно вивчивши текст Тендерної документації, було виявлено, що відсутнє жодне посилання на Додаток 2. Не зрозуміло, що необхідно робити з цим додатком. Можливо необхідно його заповнити та включити до Тендерної пропозиції Учасника. У такому разі просимо вас вказати до якої категорії документів пропозиції необхідно його віднести: загальних, кваліфікаційних чи тих, що підтверджують відповідність Тендерної пропозиції Учасника технічним, кількісним та якісних характеристикам предмета закупівлі. Просимо внести відповідні зміни до Тендерної документації.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Внесені відповідні зміни до тендерної документації".
Питання:
Відповідь:
Щодо кваліфікаційних критеріів
Прошу однозначно підтвердити або заперечити, що відповідність учасника кваліфікаційним критеріям зазначених в п. 5.1 та п. 6 р. ІІІ ТД та технічних вимогах, буде оцінюватися спільно з кваліфікацією його субвиконавців.
Згідно зі ст. 16 Закону Замовник установлює один або декілька кваліфікаційних критеріїв, визначає перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям та вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Відповідно до п. 5 р. III «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації Замовник вимагає від учасників торгів подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям відповідно до ст. 16 Закону, викладених у п. 5.1 р. ІІІ тендерної документації. Відповідно до пункту 17 частини другої статті 22 Закону тендерна документація повинна містити, зокрема у разі закупівлі робіт – вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю. Субпідрядник (субвиконавець), якого учасник планує залучити до надання послуг, у розумінні Закону не є учасником процедури закупівлі. Таким чином, Законом не передбачена при закупівлі послуг вимога в тендерній документації щодо зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації про підтвердження відповідності субпідрядника визначених ст. 16 Закону кваліфікаційним критеріям.
Питання:
Відповідь:
Зауваження до Технічних вимог.
8. У Таблиці 1 ТВ, в найменуванні підетапів послуг 3.2.3; 3.3.3 присутні системи UE, TE. У той же час, в Додатку Б, відповідно до якого виконується кваліфікація ТМО на сейсмічні впливи, відсутнє обладнання систем UE, TE. Просимо пояснити або внести зміни в тендерну документацію.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): В рамках надання даної послуги передбачається виконання робіт для трьох груп систем за напрямками: • оцінка технічного стану та розрахункове обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації; • кваліфікація на сейсмічні впливи; • оцінка сейсмостійкості; • перепризначення допустимої кількості циклів навантаження. При цьому перелік конкретного обладнання в рамках кожної системи відрізняється для кожного з напрямків робіт і вказується у відповідному додатку. В назві кожного підетапу відображено весь перелік систем, що входять в групу, з метою збереження комплексності виконання робіт по всім напрямкам. Підетапи 3.2.3, 3.3.3 виконуються для обладнання з переліку Додатку Б.
Питання:
Відповідь:
Залучення субпідрядних організацій
Відповідно до змін №9 Тендерної документації, замовником не передбачено залучення субпідрядних організацій, що значно обмежує коло потенційних учасників торгів, тим самим порушуючи право учасників на кооперацію та справедливу економічну конкуренцію. При цьому в попередніх редакціях Тендерної документації було прописана можливість залучення субпідрядників та виставлені вимоги щодо їх кваліфікації. Обсяг послуг, що закупається об’єднує декілька складних напрямів інженерних послуг в частині виконання сейсмічної кваліфікації, оцінки сейсмостійкості, оцінки технічного стану та визначення циклів навантаження обладнання і трубопроводів енергоблоку №5 ВП ЗАЕС. Не кожна компанія може мати відповідний досвід (завершені в повному обсязі договори по декільком напрямкам) та вузько-спеціалізований персонал, що вимагається кваліфікаційною частиною тендерної документації. Організацій, які мають власний персонал, розрахункові коди та досвід завершення виконання робіт всіх напрямках комплексу послуг, що закуповуються, на наш погляд можна перерахувати по пальцях, а може й жодна компанія не відповідає кваліфікаційним критеріям. Тому ми вважаємо, що Замовник своїми діями обмежує конкуренцію, забороняючи участь організаціям в формі об`єднання чи залучення субпідрядників, такими діями намагається провести фіктивну процедуру закупівлі з наступним її визнанням такою, що не відбулася або ж провести "свого учасника" з подальшим проведенням переговорної процедури закупівлі. Також звертаємо увагу, що ст. 838 Цивільного Кодесу України та ст. 317 та 319 Господарського Кодексу України не забороняється залучення субпідрядних організацій. Просимо внести зміни до Тендерної документації в частині можливості залучення субпідрядних організацій. За умов невнесення відповідних змін учасник залишає право звернутися до АМКУ в частині вирішення даного питання.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): Відповідь на дане запитання до процедури вже неодноразово надавалась, зокрема, при наданні відповіді на звернення з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі (номер вимоги: UA-2018-04-27-000710-с.Ь1, дата подання: 26 червня 2018, 11:58).
Питання:
Відповідь:
щодо виконання обстеження
Відповідно до змін №9 (зміни №10 не змінили ситуацію, хоча питання були задані) з технічних вимог виключені послуги щодо обстеження трубопроводів та обладнання безпосередньо на енергоблоці з суттєвим зниженням бюджету закупівлі, при цьому тендерна документація (пункт 6 розділу 3) містить на вимогу: «лист учасника за підписом керівника та скріплений печаткою учасника (у разі її використання) про готовність самостійно, шляхом відрядження персоналу, здійснювати пошук необхідних вихідних даних для надання послуги (у тому числі збір і аналіз документації та визначення, за необхідності, геометричних розмірів елементів систем відповідно до місця їх розташування на енергоблоці)». Таким чином, просимо включити в ТВ послуги щодо обстеження трубопроводів та обладнання безпосередньо на енергоблоці №5 ВП ЗАЕС в період ППР-2019 з підвищенням бюджету закупівлі або виключити вищевказану вимогу надання підтвердження здійснювати пошук необхідних вихідних даних для надання послуги шляхом відрядження персоналу, так як цоботи має виконати Замовник.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): Відповідно до етапу 5 «Перепризначення допустимої кількості циклів навантаження у понадпроектний період обладнання і трубопроводів енергоблоку №5 ВП ЗАЕС» календарного плану ТВ передбачається проведення аналізу документації обладнання та трубопроводів систем… силами Виконавця. Таким чином, вимога щодо: «листа учасника за підписом керівника та скріплений печаткою учасника (у разі її використання) про готовність самостійно, шляхом відрядження персоналу, здійснювати пошук необхідних вихідних даних для надання послуги (у тому числі збір і аналіз документації та визначення, за необхідності, геометричних розмірів елементів систем відповідно до місця їх розташування на енергоблоці)» є коректною та підкріплена фінансуванням.
Питання:
Відповідь:
підтвердження досвіду
Прошу підтвердити чи роз’яснити, що для виконання кваліфікаційного критерію зазначеного в абзаці 6 пункту 6 розділу ІІІ учасник повинен надати довідку з зазначенням виконаних договорів за всіма напрямами закупівлі, а саме: 1. Виконання розрахунків на статичну міцність, циклічну міцність та міцність від сейсмічних впливів для обладнання та трубопроводів РВ; 2. Виконання робіт з сейсмічної кваліфікації обладнання АЕС; 3. Оцінка сейсмостійкості та визначення запасів сейсмостійкості, розробки кривих пошкоджуваності (fragility curves) обладнання та трубопроводів РВ; 4. Послуги щодо проведення сертифікованого навчання використанню методу GIP; 5. Виконання теплогідравлічних розрахунків 6. Перепризначення допустимої кількості циклів навантаження обладнання та трубопроводів. Та відгук від підприємств-замовників по кожному договору, які вказані у довідці. Просимо внести зміни до ТД в частині викладення в абзаці 6 пункту 6 розділу ІІІ вищевказаного переліку послуг через «або» чи «та/або».
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Підтверджуємо, що для виконання кваліфікаційного критерію зазначеного в маркірованому абзаці 6 пункту 6 розділу ІІІ тендерної документації учасник повинен надати довідку з зазначенням виконаних договорів за всіма напрямами закупівлі".
Питання:
Відповідь:
досвід персоналу та досвід аналогічних договорів на АЕС з РУ типу ВВЕР-1000
В пункті 3.1.3.6.3 ТВ вказано: «При розробці заходів щодо управління старінням врахувати досвід експлуатації інших АЕС з РУ типу ВВЕР», тобто Замовник підтверджує аналогічність результатів робіт на енергоблоках з РУ типу ВВЕР-1000 та РУ типу ВВЕР-440. При цьому в кваліфікаційних критеріях замовник вимагає підтвердження досвіду персоналу та досвіду виконання аналогічних договорів для РУ типу саме ВВЕР-1000, чим штучно обмежує конкуренцію та не формально відповідає на прямі запитання. Просимо надати пояснення різниці досвіду персоналу та досвіду виконання аналогічних договорів надання послуг з ОТС та ПСЄ, КО, оцінці сейсмостійкості обладнання та трубопроводів енергоблоків АЕС з РУ типу саме ВВЕР-1000 від досвіду персоналу та досвіду виконання договорів аналогічних послуг для енергоблоків з РУ типу ВВЕР-440 або інших типів, на яких дані послуги успішно виконанні та є світовим досвідом.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): В рамках даної послуги передбачається виконання науково-технічних робіт (послуг) для обладнання та трубопроводів для енергоблоку з РУ типу ВВЕР-1000. Заходи з управління старінням, компенсуючі заходи, рекомендації щодо проведення замін, модифікацій або модернізацій також повинні бути розроблені і впроваджені на енергоблоці з РУ типу ВВЕР-1000. Таким чином, наявність підтвердженого досвіду надання послуг для обладнання та трубопроводів енергоблоку з РУ типу ВВЕР-1000 є обґрунтованою та необхідною.
Питання:
Відповідь:
Зауваження до Технічних вимог
2. У Таблиці 1 ТВ, в найменуванні підетапів послуг 1.1.1; 1.2.1; 1.3.1 присутня система РР. У той же час, в Додатку А, відповідно до якого виконується обґрунтування можливості продовження термінів експлуатації обладнання і трубопроводів, відсутнє обладнання і трубопроводи системи РР. Просимо пояснити або внести зміни в тендерну документацію.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): В рамках надання даної послуги передбачається виконання робіт для трьох груп систем за напрямками: • оцінка технічного стану та розрахункове обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації; • кваліфікація на сейсмічні впливи; • оцінка сейсмостійкості; • перепризначення допустимої кількості циклів навантаження. При цьому перелік конкретного обладнання в рамках кожної системи відрізняється для кожного з напрямків робіт і вказується у відповідному додатку. В назві кожного підетапу відображено весь перелік систем, що входять в групу, з метою збереження комплексності виконання робіт по всім напрямкам. Підетапи 1.1.1, 1.2.1, 1.3.1 виконуються для обладнання з переліку Додатку А.
Питання:
Відповідь:
Исключение дискриминационного условия
Исполнитель обязан выполнять услуги с учетом необходимости выполнения требований пункта 2 .6 ТТ о совместимости расчетных моделей с расчетными кодами «ANSYS, ABAQUS, Астра-НОВА АЕС». Данное условие является дискриминационным, так как ставит участников торгов в не равные конкурентные условия. Предлагаем включить в пункт 2.6 ТТ все расчетные коды соответствующих разделов «Перечня разрешенных к использованию в ГП НАЭК «Энергоатом» расчетных кодов для обоснования безопасности ядерных установок».
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): Відповідно до умов п. 2.6 ТВ розрахункові моделі, розроблені Виконавцем, передаються Замовнику для подальшого використання. На даний момент Замовник володіє такими кодами як ANSYS, ABAQUS, Астра-НОВА АЕС, які є загальноприйнятими у світовій практиці кодами для розрахунків обладнання та трубопроводів. З метою забезпечення сумісності результатів даної послуги з напрацюваннями Замовника, уніфікації розрахунків та можливості адаптації результатів робіт, розрахункові моделі обов’язково повинні бути сумісними з вказаними кодами. Замовник не обмежує Виконавця у виборі будь-якого коду для розрахунку серед тих, що відповідають «Перечню разрешенных к использованию в ГП НАЭК «Энергоатом» расчетных кодов для обоснования безопасности ядерных установок», за умови забезпечення працездатності (сумісності) розроблених моделей в указаних розрахункових кодах. Таким чином, вимога п. 2.6 ТВ не є дискримінаційною.
Питання:
Відповідь:
Щодо етапу 5.2 послуги
Відсутній етап щодо виконання термогідравлічного аналізу з метою підготовки вихідних даних для аналізу циклічної міцності та перепризначення допустимої кількості циклів. Просимо виділити термогідравлічний аналіз окремим підетапом етапу 5.2
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Даний аналіз виконується в рамках етапу 3.2 ТВ.".
Питання:
Відповідь:
Кваліфікаційні критерії
2. Відповідно до змін №5 ТД від 25.06.2018 на даний момент не передбачено залучення субпідрядних організацій, які будуть надавати певний обсяг послуг на умовах договору з Учасником. Відповідно до вимог ТД (остання редакція) обсяг послуг, що необхідно надати не може бути надано одним учасником (наприклад: перепризначення допустимої кількості циклів навантаження обладнання та трубопроводів та навчанням персоналу методу GIP). Просимо переглянути та відмінити зміни № 5 до ТД від 25.06.2018.
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): "Зміни №5 ТД від 25.06.2018 не можуть бути переглянуті та відмінені, так як відповідають вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII та встановлюють критерії для повного виконання комплексу зазначених послуг".
Питання:
Відповідь:
Уточнення Технічних вимог
При внесенні змін №9 до ТД та ТВ Замовник вилучив низку етапів, що є необхідними при наданні даної послуги. Так, Замовник вилучив етап №2, що є, згідно попередньої редакції ТВ, вхідними даними для проведення розрахунків на міцність: «3.2.3 Метою теплогідравлічних розрахунків є обґрунтування вибору перехідних режимів і одержання вихідних даних для виконання розрахунків на міцність.» «3.2.10 Результати аналізів (температура і тиск теплоносія, а також коефіцієнти тепловіддачі) служитимуть в якості граничних умов для подальшого визначення полів температур і напружень в елементах обладнання та трубопроводів енергоблоку №5 ВП ЗАЕС для виконання розрахунків на міцність обладнання.» «3.2.11 Для визначення параметрів для аналізу циклічної міцності обладнання реакторної установки необхідно проаналізувати діючі технологічні регламенти безпечної експлуатації енергоблоку №5 ВП ЗАЕС з метою виявлення всіх проектних режимів, включаючи нормальну експлуатацію (НЕ) і порушення нормальної експлуатації (ПНЕ). Для визначальних режимів необхідно також розглянути підрежими, які пов’язані з можливими діями операторів та відмовою технологічного устаткування.» Також, згідно зазначених нижче пунктів чинних ТВ: «3.1.3.2.5 Оцінка міцності повинна також виконуватись з врахуванням реальних теплогідравлічних параметрів теплоносія для всіх режимів експлуатації НЕ, ПНЕ, ГВ і АС відповідно до п.3.2 даних Технічних вимог.» «3.1.3.3.4 В якості вихідних даних використовуються графіки зміни тисків і температур в часі при перехідних процесах, розраховані на етапі «Розрахунку теплогідравлічних параметрів для всіх режимів експлуатації обладнання РУ енергоблоку №5 ВП ЗАЕС». «3.5.2.4 За результатами теплогідравлічних розрахунків (див. п.3.2 даних Технічних вимог) Виконавець повинен виконати детальний аналіз на предмет участі кожної одиниці обладнання та трубопроводів згідно розробленого Переліку в режимах НУЕ, ПНУЕ та АС. За результатами детального аналізу необхідно сформувати номенклатуру елементів для виконання розрахунків на циклічну міцність.» Тож просимо Замовника надати роз’яснення: яким чином мають бути виконанні розрахунки на міцність та перепризначення циклів експлуатації БЕЗ вхідних даних? Чи замовник вже має результати необхідних ТГ розрахунків, зазначених у п.3.2 ТВ (що наразі є вилученими).
1. Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): Замовником будуть представлені вихідні дані: "звіти з розрахунку теплогідравлічних параметрів для всіх режимів експлуатації обладнання РУ енергоблоку № 5 ВП ЗАЕС". 2. Рішенням тендерного комітету ДП "НАЕК "Енергоатом" від 15.08.2018 були внесені відповідні зміни до тендерної документації.
Питання:
Відповідь:
Исключение дискриминационного условия
Часть вторая пункта 3.5.1.1. технических требований: «Перелік обладнання та трубопроводів енергоблоку №5 ВП ЗАЕС для перепризначення допустимої кількості циклів навантаження (далі – Перелік) розробляє Замовник шляхом адаптації «Уточненного перечня оборудования, трубопроводов и элементов систем энергоблока №1 ОП ЗАЭС для переназначения циклов нагружения» з врахуванням відповідних положень Методики МТ-Т.0.03.155-14» является дискриминационной условием, так как ставит участников торгов в не равные конкурентные условия. Просим включить в тендерную документацию полный и утвержденный Заказчиком и ГИЯРУ перечень оборудования и трубопроводов, для которого Исполнитель должен оказывать услуги на этапе 5 таблицы 1 ТТ. Если такой перечень отсутствует, то предлагаем исключить из объемов закупаемых услуг переназначение допустимого количества циклов нагрузки.
Рішенням тендерного комітету ДП "НАЕК "Енергоатом" від 17.05.2018 були внесені відповідні зміни до тендерної документації.
Питання:
Відповідь:
Технічні вимоги
Детально вивчивши Технічні вимоги з урахуванням внесених змін №9 Тендерної документації, зрозуміло, що замовник вилучив низку пунктів в частині вимог щодо виконання певних видів послуг (наприклад теплогідравлічного аналізу). При цьому після вилучення данних пунктів, посилання на них залишилися в інших частинах Технічних вимог. Наразі, оновлена версія Технічних вимог містить низку пунктів, що посилаються на розділ 3.2 "Розрахунок теплогідравлічних параметрів для всіх режимів експлуатації обладнання енергоблоку №5 ВП ЗАЕС", що є видаленим. Замовник також вилучив етап №2, що є, згідно попередньої редакції Технічних вимог, вхідними даними для проведення розрахунків на міцність. Зрозуміло, що замовник вносив зміни хаотично та бездумно, що недопустимо при проведенні закупівлі на виконання дуже складних інженерних робіт / послуг, які в подальшому матимуть вплив на безпечну експлуатації ЗАЕС, а також коли сумма закупівлі складає близько 24 000 000 грн. Коректно нааписані Технічні вимоги є фундаментом успішного виконанння робіт / послуг. Переконливо просимо замовника привести Технічні вимоги до належного вигляду з коректно-внесеною технічною інформацією. Також на даний момент в Технічних вимогах відображені всі зміни, що були зроблені замовником, враховуючи їх кількість, це унеможливлює корректно учаснику їх вивчити. Тому просимо викласти в систему відкореговані та бажано затверджені НТЦ НАЕК Технічні вимоги відповідно до змін №9, але без відображення змін.
1. Рішенням тендерного комітету ДП "НАЕК "Енергоатом" від 15.08.2018 були внесені відповідні зміни до тендерної документації. 2. Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): Відповідно до ЗУ "Про публічні закупівлі від 25.12.2015 №922" зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Положення тендерної документації, до яких вносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації.
Питання:
Відповідь:
Оформлення забезпечення тендерної пропозиції
Відповідно до змін №9 Тендерної документації замовником була змінена очікувана вартість закупівлі (з 38 млн. грн. до 24 млн. грн.), відповідно було змінено і суму тендерного забезпечення з 1154000 грн. до 736000 грн. Учасник торгів для забезпечення виконання зобов’язань, які виникаються у зв’язку з поданням тендерної пропозиції може надати забезпечення тендерної пропозиції у формі банківської гарантії чи страхової гарантії. Нашим підприємством було оформлено забезпечення тендерної прпозиції у розмірі 1154000 грн. по даній закупівлі у формі страхової гарантії, відповідно сплачено 28850 грн. страхового платежу, що підтверджено платіжним дорученням. Також страхова гарантія переоформлювалась 8 разів, у відповідності до змін тендерної документації у кількості 8. Страхова гарантія видається страховою компанією з прив'язкою до номеру закупівлі (UA-2018-04-27-000710-c), в якій обов'язково зазначається сума гарантії, страховий платіж та строк дії гарантії. При зміні замовником (відповідно до змін №9 Тендерної документації) суми тендерного забезпечення, необхідно оформлювати нову страхову гарантію, оскільки змінено страхову суму та суму страхового платежу. При цьому страхова компанія не може видати нову гарантію на нову суму по одній й тій же закупівлі за номеров UA-2018-04-27-000710-c. Навіть при умові переоформлення страхової гарантії на нову страхову суму, необхідно надати докази її оплати у вигляді платіжного доручення, в якому вказана сума зменшеного страхового платежу. Наше підприємство вже внесло страховий платіж для оформлення даного тендерного забезпечення у сумі 28850 грн., що не буде відповідати новим умовам Тендерної документації в частині тендерного забезпечення. Всі дії, що повязані з переоформленням тендерного забезпечення учасником, несуть додаткові, навіть дуже суттєві, фінансові витрати!!!! Відповідно до ситуації, що склалася вимагаємо відмінити дану закупівлю за номером UA-2018-04-27-000710-c та оголосити нові торги в системі Прозорро для корректного оформлення забезпечення тендерної пропозиції за новими умовами. У разі відмови відмінити торги просимо надати розяснення та детальні інструкції, як бути з вже оформленою страховою гарантією на суму 1154000 грн. та з доказами її оплати (платіжне допучення на суму 28850 грн.). Навіть при умові, якщо страхова компанія змінить суму тендерного забезпечення на 736000,00 грн., необхідний страховий платіж зменшиться до 18400 грн., що не буде відповідати даним в платіжному доручення, яке вже оформлено та сума страхового платежу оплачена відповідно у розмірі 28850 грн.. Ситуація, що склалася негативно впливає на наші взаємовідносини зі страховою компанією та може призвести до подальших кофліктів. Просимо як можно скоріше прийняти відповідні рішення!!!!!
Відповідь підготовлена підрозділом-ініціатором процедури закупівлі (ВП "Науково-технічний центр"): У зв'язку з тривалим проходженням процедури закупівлі послуги «Комплекс робіт на виконання сейсмічної кваліфікації, оцінки сейсмостійкості, оцінки технічного стану та визначення циклів навантаження обладнання і трубопроводів енергоблоку №5 ВП ЗАЕС», що могло вплинути на дотримання термінів підготовки енергоблоку №5 ВП ЗАЕС до довгострокової експлуатації, виникла необхідність виконання частини робіт Замовником, що в свою чергу вплинило на зменшення обсягу та вартості послуги. Внаслідок чого, були внесені відповідні зміни до тендерної документації. В ТД на закупку даної послуги зазначено, що: «Усі витрати, пов'язані з поданням забезпечення тендерної пропозиції, здійснюються за рахунок коштів учасника». Для врегулювання питання щодо страхового платежу потрібно звернутись до страхової компанії для заключення додаткової угоди до договору страхування.

Предмети закупівлі:

Назва Кількість Класифікатор Дата і місце поставки
Комплекс робіт на виконання сейсмічної кваліфікації, оцінки сейсмостійкості, оцінки технічного стану та визначення циклів навантаження обладнання і трубопроводів енергоблоку №5 ВП ЗАЕС
1 посл.
71330000-0 — Інженерні послуги різні
по 31.12.2022
01054, Україна, Київська обл., Київ, вул. Богдана Хмельницького, 63 А

Кваліфікація

Назва   Дата
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ІНЖЕНЕРНИЙ ЦЕНТР СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ТА АВАРІЙНОГО РЕАГУВАННЯ"
#24249112
Допущено до аукціону
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «КИЇВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ ІНСТИТУТ «ЕНЕРГОПРОЕКТ»
#16392628
Допущено до аукціону
ТОВ "ІПП-ЦЕНТР"
#24264063
Рішення скасоване
ТОВ "ІПП-ЦЕНТР"
#24264063
Відхилено - Учасник не відповідає критеріям ТД

Учасники:

Назва   Дата Початкова пропозиція Кінцева пропозиція
ТОВ "ІПП-ЦЕНТР"
#24264063
Відмова   0.00 UAH
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «КИЇВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ ІНСТИТУТ «ЕНЕРГОПРОЕКТ»
#16392628
Активна 19 500 000.00 UAH 5 000 000.00 UAH
- 14 500 000.00 UAH (74.4%)
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ІНЖЕНЕРНИЙ ЦЕНТР СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ТА АВАРІЙНОГО РЕАГУВАННЯ"
#24249112
Активна 11 700 000.00 UAH 4 999 999.00 UAH
- 6 700 001.00 UAH (57.3%)

Протокол розкриття:

Назва   Дата Пропозиція
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ІНЖЕНЕРНИЙ ЦЕНТР СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ТА АВАРІЙНОГО РЕАГУВАННЯ"
#24249112
Переможець 4 999 999.00 UAH

Договори:

Назва   Дата Вартість
ДП Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування
#24249112
Запропоновано 4 999 999.00 UAH