Clarity Project
Закупівлі Аукціони Про систему

Очікувана вартість:

500 000.00 UAH
з ПДВ.

Послуги з професійної підготовки у сфері безпеки

Переговорна процедура Торги відмінено
UA-2021-12-29-002762-a 0d3d3b3d6cec4131b5b23de9e1392e08
Зміни: Створено: Майданчик: netcast.com.ua

Замовник:

ВІДДІЛ ПОЛІЦІЇ ОХОРОНИ ОБ'ЄКТІВ СТРАТЕГІЧНОГО ЗНАЧЕННЯ / #40110608

Адреса:

65074, Україна, Одеська область, Одеса, вул. Академіка Філатова 70-а

Контакт:

Дубков Іван Павлович
voosz@ukr.net
+380667566799
active

Причина відміни:

ПОСТАНОВА КМУ від 26 січня 2022 р. № 60

Фінансування

Джерело Сума %
Власний бюджет (кошти від господарської діяльності підприємства) 500 000.00 грн 100.00
Моніторинг
UA-M-2022-09-12-000085 • 5b3bcad30cfc432bace9c7954473c7e4 • Виявлені порушення
Етапи:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
Підстави:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
12.09.2022
Дата публікації рішення про проведення моніторингу:
12.09.2022
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
12.09.2022 Одеса № 228
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Південний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Державної аудиторської служби України від 02.06.2016 № 23,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку,
що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
3. Оприлюднити цей наказ в електронній системі закупівель протягом двох робочих днів.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Підстава: доповідна записка начальника відділу контролю у сфері закупівель Південного офісу Держаудитслужби Світлани САМОКІШ від 12.09.2022 та доповідна записка завідувача сектору перевірок закупівель відділу контролю у сфері закупівель Південного офісу Держаудитслужби Ельвіри ЛУЗАН від 12.09.2022.
Начальник Наталія СТОЯНОВА
Додаток до наказу
Південного офісу Держаудитслужби
від 12.09.2022 № 228
Витяг з переліку
процедур закупівель щодо яких здійснюється моніторинг процедур закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури
закупівлі та/
або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу
Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі Відповідальні особи за проведення моніторингу закупівель
унікальний номер дата оприлюднення
1 2 3 4 5
15 UA-2021-12-29-002762-a 29.12.2021 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Начальник відділу
контролю у сфері закупівель Світлана САМОКІШ
Запити:
Запит про надання пояснення У межах проведення моніторингу цієї закупівлі відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Південний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Державної аудиторської служби України від 02 червня 2016 року № 23, постала потреба в отриманні таких пояснень (інформації та документів).
1. Яким чином та на підставі яких документів вами здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість?
Також надати посилання на сторінку власного вебсайту або офіційного вебсайту головного розпорядника бюджетних коштів, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами).
2. Чи укладено Замовником договір про закупівлю за результатами застосування вказаної переговорної процедури закупівлі у строк, передбачений частиною сьомою статті 40 Закону?
Відповідно до частини сьомої статті 40 Закону замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів (п’ять днів - у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
3. У разі укладення договору про закупівлю за результатами застосування зазначеної переговорної процедури закупівлі просимо надати такий укладений договір та пояснення, чому Замовником не оприлюднено договір про закупівлю протягом трьох робочих днів з дня його укладення?
Відповідно до пункту 10 частини першої статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: договір про закупівлю та всі додатки до нього - протягом трьох робочих днів з дня його укладення.
4. У разі неукладення договору про закупівлю за результатами застосування зазначеної переговорної процедури закупівлі просимо надати пояснення, чому Замовником не відмінено переговорну процедуру закупівлі відповідно до пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону?
Відповідно до пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі відміняється замовником у разі непідписання договору про закупівлю у строк 35 днів (20 днів - у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснень може бути долучено їх документальне підтвердження.
Виявлені порушення:
  • Порушення неоприлюднення, несвоєчасного оприлюднення інформації на веб-порталі Уповноваженого органу
  • Порушення не відміни замовником закупівлі
  • Інші порушення
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю установлено порушення вимог частини п’ятої статті 40 Закону.
За результатами аналізу питання своєчасності укладання договору про закупівлю установлено порушення вимог пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону.
За результатами аналізу питання надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі, встановлено порушення частини п’ятої статті 8 Закону.
За результатами аналізу питання визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, наявності підстав щодо застосування переговорної процедури, відповідності повідомлення про намір укласти договір про закупівлю вимогам Закону, – порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель:
-
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 20 вересня 2022 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, наявності підстав щодо застосування переговорної процедури, відповідності повідомлення про намір укласти договір про закупівлю вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), своєчасності укладання договору про закупівлю, надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Відділу поліції охорони об’єктів стратегічного значення (далі – Замовник) на 2022 рік, положення про Відділ поліції охорони об’єктів стратегічного значення, затверджене наказом Національної поліції України від 06.11.2015 № 72 (в редакції від 21.10.2019 № 1064), наказ Міністерства внутрішніх справ України від 16.02.2016 № 105 про затвердження Положення про організацію первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 квітня 2016 р. за № 576/28706, наказ Міністерства внутрішніх справ України від 26.01.2016 № 50 про затвердження Положення про організацію службової підготовки працівників Національної поліції України, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19 лютого 2016 р. за № 260/28390, Закон України «Про національну поліцію», рішення уповноваженої особи від 17.12.2021 б/н, повідомлення про намір укласти договір оприлюднене 31.12.2022 в електронній системі закупівель, інформація про відміну процедури закупівлі.
Зазначена переговорна процедура застосована відповідно до пункту 2 частини другої статті 40 Закону з підстави: відсутність конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником.
Відповідно до частини п’ятої статті 40 Закону повідомлення про намір укласти договір про закупівлю обов’язково безоплатно оприлюднюється в електронній системі закупівель протягом одного дня після ухвалення рішення.
Замовником в електронній системі закупівель оприлюднено рішення уповноваженої особи від 17.12.2021 б/н щодо укладення договору про закупівлю за предметом ДК 021:2015: 80550000-4 - Послуги з професійної підготовки у сфері безпеки з Вінницьким вищим професійним училищем Департаменту поліції охорони.
Проте на порушення частини п’ятої статті 40 Закону Замовником оприлюднено в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю на 14 день після ухвалення рішення.
Відповідно до частини сьомої статті 40 Закону Замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів (п’ять днів - у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
При цьому згідно із вимогами пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі відміняється замовником у разі непідписання договору про закупівлю у строк 35 днів (20 днів - у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Повідомлення про намір укласти договір оприлюднено в електронній системі закупівель 31.12.2021. Однак, у термін, визначений Законом, та станом на 20.09.2022 року (263 день з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю) Замовником не оприлюднено в електронній системі закупівель «ProZorro» договір про закупівлю з Вінницьким вищим професійним училищем Департаменту поліції охорони.
У межах проведення моніторингу Замовнику було надано запит на пояснення від 13.09.2022 в тому числі щодо вищезазначеного питання.
Відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону Замовник протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення запиту про надання пояснень щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі, повинен надати відповідні пояснення (інформацію, документи) через електронну систему закупівель.
Проте на запит Південного офісу Держаудитслужби від 13.09.2022 Замовником не надано відповідні пояснення (інформацію, документи) через електронну систему закупівель, чим не дотримано вимоги частини п’ятої статті 8 Закону.
Разом з тим, Замовником 19.09.2022 о 15:26 оприлюднено в електронній системі закупівель інформацію щодо відміни процедури закупівлі у зв’язку із реорганізацією Відділу поліції охорони об’єктів стратегічного значення шляхом його приєднання до територіального органу Національної поліції - Управління поліції охорони з фізичної безпеки в м. Києві відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.01.2022 № 60, яка набрала чинності 29.01.2022 та відсутністю подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг.
Таким чином на порушення вимог пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону Замовник не відмінив процедуру закупівлі, через не підписання договору про закупівлю у визначений Законом строк.
Дата публікації рішення:
20.09.2022

Предмети закупівлі:

Послуги з професійної підготовки у сфері безпеки
1 посл.
500 000.00 UAH
500 000.00 UAH
500 000.00 UAH / посл.
80550000-4 — Послуги з професійної підготовки у сфері безпеки
Строк поставки:
01.01.2022 - 31.12.2022
Адреса поставки:
21020, Україна, Вінницька область, Вінниця, вул. Генерала Арабея, 11

Умови оплати

Оплата після Тип оплати Розмір Період Опис
Надання послуг Пiсляплата 100.00% 5 робочих днів

Протокол розкриття:

Назва   Дата Пропозиція
Вінницьке вище професійне училище Департаменту поліції охорони
#08571794
Переможець 500 000.00 UAH

Договори:

Назва   Дата Вартість
Вінницьке вище професійне училище Департаменту поліції охорони
#08571794
Запропоновано 500 000.00 UAH