Clarity Project
Закупівлі Аукціони Про систему

Очікувана вартість:

9 096 800.10 UAH
з ПДВ.

Капітальний ремонт будівлі Стеблівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. І.С. Нечуя-Левицького по вул. Партизанська, 3 в смт. Стеблів, Корсунь-Шевченківського району Черкаської області (із здійсненням комплексних заходів з енергоефективності)

Відкриті торги Торги відмінено
UA-2019-04-04-001691-a 09701a0cbe344a869f8be29c015de11b
Зміни: Створено: Майданчик: e-tender.biz

Замовник:

Виконавчий комітет Стеблівської селищної ради / #04410976

Адреса:

19451, Україна, Черкаська область, смт Стеблів, вул. Партизанська, 4

Контакт:

Левченко Оксана Миколаївна
selradastebliv@ukr.net
380974657197
Обсяг виконання визначено згідно технічного завдання до тендерної документації. Строк виконання визначатиметься згідно умов договору, зокрема календарного графіку. Коефіцієнт корекції для розрахунку приведеної ціни згідно нецінових показників тендерних пропозицій визначається наступним чином: КК = 1 + (F1)/PV, де КК - коефіцієнт корекції, F1 - значення нецінового критерію, обраного учасником, а саме умов сплати авансу, PV - вага критерію “Ціна”. Тендерна пропозиція оцінюється замовником за приведеною ціною, яка розраховується автоматично системою електронних закупівель на момент подання пропозиції учасником за математичною формулою: PP = P/(1 + (F1)/PV), де: PP – приведена ціна; P – ціна; F1 – питома нецінового критерію, запропонованого учасником; PV – питома вага критерію “ціна”
Період уточнень:
з по
Подача пропозицій:
з по
Аукціон:
з по
Визначення переможця:
з по
Мінімальний крок аукціону:
50 000.00 UAH. (0.55%)
Ризики: 8%
Clarity
DOZORRO
active

Причина відміни:

торги відмінено з урахуванням неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель (згідно протокольного рішення від 23.05.2019р.)
Моніторинг
UA-M-2019-05-13-000019 • dfe9d92b624d47648fab492b1bc0c43e • Виявлені порушення
Етапи:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозиції, їх розгляд та оцінка
Підстави:
  • Індикатори ризиків
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
13.05.2019
Дата публікації рішення про проведення моніторингу:
13.05.2019
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ

НАКАЗ

13.05.2019 №48
Черкаси

Про початок моніторингу
закупівель

Відповідно до частини другої статті 7¹ Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 16 пункту 10 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20жовтня 2016 року № 18,

НАКАЗУЮ:

1. Почати моніторинг закупівлі відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівлі, зазначеного у пункті 1 цього наказу.


Начальник Т.ВЕЛЬКО

Додаток
до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області від 13.05.2019№48

Витяг із переліку процедур для здійснення моніторингу закупівлі

№ з/п Унікальний номер оголошення про проведення процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та дата його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір та дата його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі

2 UA-2019-04-04-001691-a, 04.04.2019 дані автоматичних індикаторів ризиків;
виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель

Начальник відділу
контролю у сфері закупівель О. СЛАВІЧ
Запити:
Запит про надання пояснень У межах проведення моніторингу закупівлі капітального ремонту будівлі Стеблівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. І.С. Нечуя-Левицького по вул. Партизанська, 3, в смт Стеблів, Корсунь-Шевченківського району Черкаської області (із здійсненням комплексних заходів з енергоефективності) (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2019-04-04-001691-а) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини 5 статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 23 жовтня 2016 р. № 18, постала потреба в отриманні пояснень із питань:
- чому пункт 6 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації, затвердженої рішенням тендерного комітету від 04.04.2019, містить таке положення: «З метою одержання всієї інформації, яка може бути необхідною для підготовки тендерної пропозиції та підписання договору підряду, учасникам пропонується одержати у Замовника додаткову технічну документацію щодо робіт, яка, з точки зору учасника, може бути необхідною для підготовки тендерної пропозиції», якщо згідно з пунктом 3 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі), а статтею 23 цього Закону передбачено право звернення за роз’ясненнями та порядок надання роз’яснень щодо тендерної документації;
- чому відповідно до протоколу засідання тендерного комітету від 03.05.2019 ПП «ЕКСПРЕС ПЛЮС» (далі – Підприємство) визнано переможцем процедури закупівлі, якщо тендерна пропозиція цього учасника не відповідала умовам тендерної документації, затвердженої рішенням тендерного комітету від 04.04.2019, та згідно з пунктом 4 частини першої статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» підлягала відхиленню?
Зокрема, відповідно до пункту 6 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником, в тому числі наступні документи: розрахунок договірної ціни, а також підтверджуючі розрахунки за статтями витрат договірної ціни, а саме: пояснювальна записка згідно об’єкту будівництва; локальні кошториси; відомості ресурсів до локальних кошторисів та підсумкова відомість ресурсів; розрахунок загальновиробничих витрат; розрахунок адміністративних витрат; розрахунок прибутку. Найменування, обсяг та якісні вимоги до виконання робіт – згідно з додатком 2 цієї документації.
На виконання вимог пункту 6 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації Підприємство надало локальний кошторис на будівельні роботи, у якому обсяги окремих робіт та кількість матеріалів не відповідають технічному завданню. Наприклад, позиція 69 «Оклеювання цоколю склосіткою» 100 м2 технічного завдання – 0,905; позиція 69 «Оклеювання цоколю склосіткою» 100 м2 локального кошторису, наданого Підприємством – 9,05; позиція 52 технічного завдання «Кутики штукатурні металеві оцинковані Ceresit CT 340/D з сіткою» – 1840 м, позиція 52 «Кутики штукатурні металеві оцинковані Ceresit CT 340/D з сіткою» локального кошторису, наданого Підприємством – 1932 м.
Інші відмінності в обсягах робіт та кількості матеріалів (відомість ресурсів та підсумкова відомість ресурсів) наведено у додатку до цього запиту.
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту. До пояснень може бути долучено їх документальне підтвердження.
Щодо надання інформації згідно запиту У відповідь на Ваш запит від 13.05.2019р. повідомляємо наступне.
Щодо запитання №1. Згідно ч. 2 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
Згідно п. 6.2.2. ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» для розрахунку ціни пропозиції учасника конкурсних торгів замовник надає підряднику відомість обсягів робіт, що закуповуються замовником, відомість ресурсів до неї з відповідними кошторисними цінами або без цін або затверджену проектну документацію. При цьому додаток 2 до тендерної документації «Технічне завдання щодо предмету закупівлі» містить обсяги робіт, виготовлені на підставі локального кошторису у складі інвесторської кошторисної документації, а так само відомість ресурсів. Таким чином, тендерна документація містить всю необхідну інформацію для здійснення розрахунку вартості тендерної пропозиції (договірної ціни) учасником.
В той же час, згідно п. 6.4. розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації з метою одержання всієї інформації, яка може бути необхідною для підготовки тендерної пропозиції та підписання договору підряду, учасникам пропонується:
- обстежити об’єкт, на якому мають бути виконані роботи;
- одержати у Замовника додаткову технічну документацію щодо робіт, яка, з точки зору учасника, може бути необхідною для підготовки тендерної пропозиції.
Витрати, пов’язані з такими відвідуваннями та копіюваннями вищезазначеної додаткової технічної документації, покладаються на учасника.
З урахуванням наявності технічного завдання, що містить вичерпну інформацію в частині обсягів та складу робіт, матеріалів, тощо, норма п. 6.4. вказаного розділу носить факультативний характер, тобто може бути використана на розсуд учасника в тому числі з метою ознайомлення з робочим проектом, що містить техніко-економічні обгрунтування, технічні рішення, тощо, ознайомлення з будівельним майданчиком, наявними комунікаціями (водо-, електрозабезпечення, тощо), можливостями під’їзду будівельної техніки, складування будівельних матеріалів, тощо. Так згідно п. 6.2.10.2 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 для зменшення ризиків, пов’язаних з проектною документацією, підряднику доцільно обстежити будівельний майданчик, з метою виявлення проблем на будівельному майданчику (непередбачуваний стан грунту, наявність комунікацій та споруд, не нанесених на генеральному плані, тощо). В той же час дана норма документації (як і норма п. 6.2.10.2 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013) є рекомендаційною, та безпосередньо не впливає на підготовку тендерної пропозиції, і не створює нерівних умов для учасників в частині участі у процедурі закупівлі, при цьому, невчинення учасником як потенційним підрядником зазначених вище дій є виключною відповідальністю такого учасника та впливає на можливі його ризики при виконанні робіт.

Щодо запитання 2. Згідно п. 6.1.1. розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації учасник повинен надати у складі тендерної пропозиції розрахунок договірної ціни (з урахуванням положень ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва») згідно вартості тендерної пропозиції учасника, визначеної останнім при поданні такої пропозиції через електронну систему закупівель, а також підтверджуючі розрахунки за статтями витрат договірної ціни (у формі, що передбачена згідно п. 1.5 цього Розділу), а саме: пояснювальна записка згідно об’єкту будівництва; локальні кошториси; відомості ресурсів до локальних кошторисів та підсумкова відомість ресурсів; розрахунок загальновиробничих витрат; розрахунок адміністративних витрат; розрахунок прибутку. У складі тендерної пропозиції учасника надано локальні кошториси 2-1-1 та 7-1-1, а також підсумкову відомість ресурсів. Зазначені кошторисні розрахунки виконані учасником з використанням програмного комплексу АВК - 5 (3.3.3.1), що є відмінним від програмного комплексу, з використанням якого виготовлену інвесторську кошторисну документацію. Отже, окремі відмінності у кошторисних розрахунках можуть бути спричинені різницею у програмному забезпеченні учасника з програмним забезпеченням, в якому виконано кошторисні розрахунки у складі робочого проекту.
Окрім цього зазначені Вами згідно порівняльної таблиці матеріальні ресурси такі як вода, електроенергія, кисень технічний газоподібний, електроди, круг відрізний, пісок природний рядовий, пропан-бутан технічний, тощо, належать до категорії «енергоносії», що враховуються учасником в контексті розрахунку вартості експлуатації будівельних машин та механізмів у складі прямих витрат, та як розхідні матеріали, що використовуються при роботі таких машин і механізмів, та можуть відрізнятись в залежності від прийнятих до розрахунку учасником конкретних найменувань таких машин та механізмів, їх продуктивності, потужності, тощо.
Також повідомляємо, що згідно ст. 844 Цивільного кодексу України ціна у договорі підряду може бути визначена у кошторисі. Якщо роботи виконуються відповідно до кошторису, складеного підрядником, кошторис набуває чинності та стає частиною договору підряду з моменту підтвердження його замовником. Оскільки ціна тендерної пропозиції учасника може зменшуватись за результатами електронного аукціону, що призводитиме до необхідності перерахунку учасником кошторису та враховуючи, що при цьому умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції, договірна ціна (кошторис) буде погоджуватись сторонами під час укладення договору про закупівлю. Отже, за результатами проведення аукціону та визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції кошторисна частина пропозиції учасника-переможця згідно п. 6.1.1 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації підлягає відповідному корегуванню в частині розрахунків вартості робіт, та з урахуванням ціни пропозиції такого учасника за результатами електронного аукціону. Перед укладенням договору про закупівлю переможець процедури закупівлі надасть замовнику розрахунки ціни тендерної пропозиції, що визначена за результатами аукціону найбільш економічно вигідною та з урахуванням остаточної ціни тендерної пропозиції такого переможця згідно аукціону, а саме договірну ціну, локальні кошториси, відомість ресурсів, інші необхідні кошторисні розрахунки, що можуть бути скореговані в тому числі в частині зазначених Вами згідно порівняльної таблиці невідповідностей.
Виявлені порушення:
  • Порушення складання тендерної документації та/або внесення змін до неї
  • Порушення розгляду та/або відхилення (не відхилення) замовником тендерної (тендерних) пропозиції (пропозицій)
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами моніторингу відповідності умов тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено недотримання частини першої статті 23 та статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі».
За результатами моніторингу розгляду та оцінки тендерних пропозицій встановлено порушення пункту 4 частини першої статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі».
За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю, відміна процедури закупівлі – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель:
Аналізом інформації, оприлюдненої на веб-порталі Уповноваженого органу, встановлено, що відповідно до протоколу засідання тендерного комітету від 23.05.2019 прийняте рішення про відміну процедури закупівлі, яке 23.05.2019 оприлюднене в електронній системі закупівель.
Порушення законодавства у сфері закупівель усунуті в ході моніторингу.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Предметом аналізу були наступні питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю, відповідність умов тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», розгляд та оцінка тендерних пропозицій, відміна торгів.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2019 рік, додаток до річного плану та зміни до них; оголошення про проведення процедури відкритих торгів; тендерна документація, затверджена рішенням тендерного комітету від 04.04.2019; протоколи засідань тендерного комітету від 02.05.2019 № 58 та від 03.05.2019 без номера; тендерні пропозиції ТОВ «АЛДОР-ДЕВЕЛОПМЕНТ» та ПП «Експрес плюс»; повідомлення про намір укласти договір; пояснення від 16.05.2019, отримане від виконавчого комітету Стеблівської селищної ради через електронний кабінет Держаудитслужби в електронній системі закупівель; протокол засідання тендерного комітету від 23.05.2019 про відміну процедури закупівлі.
Під час моніторингу встановлено, що пункт 6 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації містить таке положення: «З метою одержання всієї інформації, яка може бути необхідною для підготовки тендерної пропозиції та підписання договору підряду, учасникам пропонується одержати у Замовника додаткову технічну документацію щодо робіт, яка, з точки зору учасника, може бути необхідною для підготовки тендерної пропозиції», що суперечить частині першій статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі», якою передбачено право звернення за роз’ясненнями та порядок надання роз’яснень щодо тендерної документації, та не дотримано принципів здійснення закупівель, визначених у статті 3 цього Закону.
Під час моніторингу встановлено, що тендерна пропозиція ТОВ «АЛДОР-ДЕВЕЛОПМЕНТ», яка за результатами аукціону була найбільш економічно вигідною, правомірно відхилена згідно з протоколом засідання тендерного комітету від 02.05.2019 № 58.
Наступною тендерною пропозицією з переліку учасників, що вважається найбільш економічно вигідною, була тендерна пропозиція ПП «Експрес плюс», яке згідно з протоколом засідання тендерного комітету від 03.05.2019 визнано переможцем процедури закупівлі.
Аналізом тендерної пропозиції ПП «Експрес плюс» встановлено, що тендерна пропозиція не відповідала вимогам пункту 6 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації та додатку 2 до тендерної документації. Зокрема, ПП «Експрес плюс» надало локальний кошторис на будівельні роботи, у якому обсяги робіт не відповідають технічному завданню за позиціями 12 «Установлення віконних зливів», 24 «Плити мінераловатні Техноніколь Роклайт, 30 кг/м3», 52 «Кутики штукатурні металеві оцинковані Ceresit CT 340/D з сіткою», 69 «Оклеювання цоколю склосіткою», 79 «Утеплення покриттів плитами мінераловатними насухо по існуючій керамзитовій основі т.200мм» та 231 «Планування площ ручним способом, група грунту І», а також відомість ресурсів до нього, у якій обсяги/ кількість матеріалів (болти, дюбеля, шурупи, ґрунтовка, фарба пісок та ін.) не відповідають технічному завданню.
Отже, згідно з пунктом 4 частини першої статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна пропозиція ПП «Експрес плюс» підлягала відхиленню.
Ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель, щодо яких спрацював автоматичний індикатор ризиків RISK 1-4-1, не підтверджено.
Дата публікації рішення:
24.05.2019
Інформація про усунення порушення замовником
рішенням тендерного комітету від 23.05.2019р. порушення фактично усунуті шляхом відміни процедури закупівлі
Дата публікації:
03.06.2019

Критерії вибору переможця:

Умови оплати
Замовник у договорі про закупівлю може передбачити сплату підряднику авансу, розмір якого не може перевищувати 30 відсотків вартості річного обсягу робіт. Оцінка тендерної пропозиції згідно вказаного критерію здійснюється на підставі запропонованих учасником умов сплати вказаного авансу
Учасник передбачає отримання авансу, розмір якого у будь-якому випадку не може перевищувати 30% від річної вартості робіт
0%
Учасник відмовляється від отримання авансу
10%

Предмети закупівлі:

Капітальний ремонт будівлі Стеблівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. І.С. Нечуя-Левицького по вул. Партизанська, 3 в смт. Стеблів, Корсунь-Шевченківського району Черкаської області (із здійсненням комплексних заходів з енергоефективності)
1 раб.
9 096 800.10 UAH
9 096 800.10 UAH
9 096 800.10 UAH / раб.
45000000-7 — Будівельні роботи
Строк поставки:
31.08.2020
Адреса поставки:
Україна, Відповідно до документації

Учасники:

Назва   Дата Початкова пропозиція Кінцева пропозиція
ФОП "ОРТИНСЬКА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА"
#2771616344
Активна 9 048 670.00 UAH
9 048 670.00 UAH
9 048 670.00 UAH
Коефіцієнт:
1.00
Пропозиція:
9 048 670.00 UAH
Приведена ціна:
9 048 670.00 UAH
Умови оплати
0%
- 0.00 UAH (0.0%)
ПП Експрес плюс
#34406222
Активна 9 011 557.00 UAH
8 027 272.73 UAH
8 830 000.00 UAH
Коефіцієнт:
1.11
Пропозиція:
8 830 000.00 UAH
Приведена ціна:
8 027 272.73 UAH
Умови оплати
10%
- 181 557.00 UAH (2.0%)
ТОВ "АЛДОР ДЕВЕЛОПМЕНТ"
#41608625
Активна 8 800 000.00 UAH
7 899 000.00 UAH
7 899 000.00 UAH
Коефіцієнт:
1.00
Пропозиція:
7 899 000.00 UAH
Приведена ціна:
7 899 000.00 UAH
Умови оплати
0%
- 901 000.00 UAH (10.2%)

Протокол розкриття:

Назва   Дата Пропозиція
ТОВ "АЛДОР ДЕВЕЛОПМЕНТ"
#41608625
Відмова - Учасник не відповідає критеріям ТД 7 899 000.00 UAH
ПП Експрес плюс
#34406222
Переможець 8 830 000.00 UAH

Договори:

Назва   Дата Вартість
ПП Експрес плюс
#34406222
Запропоновано 8 830 000.00 UAH