Запит від
13.05.2019 16:58:54
Запит про надання пояснень У межах проведення моніторингу закупівлі капітального ремонту будівлі Стеблівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. І.С. Нечуя-Левицького по вул. Партизанська, 3, в смт Стеблів, Корсунь-Шевченківського району Черкаської області (із здійсненням комплексних заходів з енергоефективності) (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2019-04-04-001691-а) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини 5 статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 23 жовтня 2016 р. № 18, постала потреба в отриманні пояснень із питань:
- чому пункт 6 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації, затвердженої рішенням тендерного комітету від 04.04.2019, містить таке положення: «З метою одержання всієї інформації, яка може бути необхідною для підготовки тендерної пропозиції та підписання договору підряду, учасникам пропонується одержати у Замовника додаткову технічну документацію щодо робіт, яка, з точки зору учасника, може бути необхідною для підготовки тендерної пропозиції», якщо згідно з пунктом 3 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі), а статтею 23 цього Закону передбачено право звернення за роз’ясненнями та порядок надання роз’яснень щодо тендерної документації;
- чому відповідно до протоколу засідання тендерного комітету від 03.05.2019 ПП «ЕКСПРЕС ПЛЮС» (далі – Підприємство) визнано переможцем процедури закупівлі, якщо тендерна пропозиція цього учасника не відповідала умовам тендерної документації, затвердженої рішенням тендерного комітету від 04.04.2019, та згідно з пунктом 4 частини першої статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» підлягала відхиленню?
Зокрема, відповідно до пункту 6 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником, в тому числі наступні документи: розрахунок договірної ціни, а також підтверджуючі розрахунки за статтями витрат договірної ціни, а саме: пояснювальна записка згідно об’єкту будівництва; локальні кошториси; відомості ресурсів до локальних кошторисів та підсумкова відомість ресурсів; розрахунок загальновиробничих витрат; розрахунок адміністративних витрат; розрахунок прибутку. Найменування, обсяг та якісні вимоги до виконання робіт – згідно з додатком 2 цієї документації.
На виконання вимог пункту 6 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації Підприємство надало локальний кошторис на будівельні роботи, у якому обсяги окремих робіт та кількість матеріалів не відповідають технічному завданню. Наприклад, позиція 69 «Оклеювання цоколю склосіткою» 100 м2 технічного завдання – 0,905; позиція 69 «Оклеювання цоколю склосіткою» 100 м2 локального кошторису, наданого Підприємством – 9,05; позиція 52 технічного завдання «Кутики штукатурні металеві оцинковані Ceresit CT 340/D з сіткою» – 1840 м, позиція 52 «Кутики штукатурні металеві оцинковані Ceresit CT 340/D з сіткою» локального кошторису, наданого Підприємством – 1932 м.
Інші відмінності в обсягах робіт та кількості матеріалів (відомість ресурсів та підсумкова відомість ресурсів) наведено у додатку до цього запиту.
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту. До пояснень може бути долучено їх документальне підтвердження.
Відповідь від
16.05.2019 16:44:22
Щодо надання інформації згідно запиту У відповідь на Ваш запит від 13.05.2019р. повідомляємо наступне.
Щодо запитання №1. Згідно ч. 2 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
Згідно п. 6.2.2. ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» для розрахунку ціни пропозиції учасника конкурсних торгів замовник надає підряднику відомість обсягів робіт, що закуповуються замовником, відомість ресурсів до неї з відповідними кошторисними цінами або без цін або затверджену проектну документацію. При цьому додаток 2 до тендерної документації «Технічне завдання щодо предмету закупівлі» містить обсяги робіт, виготовлені на підставі локального кошторису у складі інвесторської кошторисної документації, а так само відомість ресурсів. Таким чином, тендерна документація містить всю необхідну інформацію для здійснення розрахунку вартості тендерної пропозиції (договірної ціни) учасником.
В той же час, згідно п. 6.4. розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації з метою одержання всієї інформації, яка може бути необхідною для підготовки тендерної пропозиції та підписання договору підряду, учасникам пропонується:
- обстежити об’єкт, на якому мають бути виконані роботи;
- одержати у Замовника додаткову технічну документацію щодо робіт, яка, з точки зору учасника, може бути необхідною для підготовки тендерної пропозиції.
Витрати, пов’язані з такими відвідуваннями та копіюваннями вищезазначеної додаткової технічної документації, покладаються на учасника.
З урахуванням наявності технічного завдання, що містить вичерпну інформацію в частині обсягів та складу робіт, матеріалів, тощо, норма п. 6.4. вказаного розділу носить факультативний характер, тобто може бути використана на розсуд учасника в тому числі з метою ознайомлення з робочим проектом, що містить техніко-економічні обгрунтування, технічні рішення, тощо, ознайомлення з будівельним майданчиком, наявними комунікаціями (водо-, електрозабезпечення, тощо), можливостями під’їзду будівельної техніки, складування будівельних матеріалів, тощо. Так згідно п. 6.2.10.2 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 для зменшення ризиків, пов’язаних з проектною документацією, підряднику доцільно обстежити будівельний майданчик, з метою виявлення проблем на будівельному майданчику (непередбачуваний стан грунту, наявність комунікацій та споруд, не нанесених на генеральному плані, тощо). В той же час дана норма документації (як і норма п. 6.2.10.2 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013) є рекомендаційною, та безпосередньо не впливає на підготовку тендерної пропозиції, і не створює нерівних умов для учасників в частині участі у процедурі закупівлі, при цьому, невчинення учасником як потенційним підрядником зазначених вище дій є виключною відповідальністю такого учасника та впливає на можливі його ризики при виконанні робіт.
Щодо запитання 2. Згідно п. 6.1.1. розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації учасник повинен надати у складі тендерної пропозиції розрахунок договірної ціни (з урахуванням положень ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва») згідно вартості тендерної пропозиції учасника, визначеної останнім при поданні такої пропозиції через електронну систему закупівель, а також підтверджуючі розрахунки за статтями витрат договірної ціни (у формі, що передбачена згідно п. 1.5 цього Розділу), а саме: пояснювальна записка згідно об’єкту будівництва; локальні кошториси; відомості ресурсів до локальних кошторисів та підсумкова відомість ресурсів; розрахунок загальновиробничих витрат; розрахунок адміністративних витрат; розрахунок прибутку. У складі тендерної пропозиції учасника надано локальні кошториси 2-1-1 та 7-1-1, а також підсумкову відомість ресурсів. Зазначені кошторисні розрахунки виконані учасником з використанням програмного комплексу АВК - 5 (3.3.3.1), що є відмінним від програмного комплексу, з використанням якого виготовлену інвесторську кошторисну документацію. Отже, окремі відмінності у кошторисних розрахунках можуть бути спричинені різницею у програмному забезпеченні учасника з програмним забезпеченням, в якому виконано кошторисні розрахунки у складі робочого проекту.
Окрім цього зазначені Вами згідно порівняльної таблиці матеріальні ресурси такі як вода, електроенергія, кисень технічний газоподібний, електроди, круг відрізний, пісок природний рядовий, пропан-бутан технічний, тощо, належать до категорії «енергоносії», що враховуються учасником в контексті розрахунку вартості експлуатації будівельних машин та механізмів у складі прямих витрат, та як розхідні матеріали, що використовуються при роботі таких машин і механізмів, та можуть відрізнятись в залежності від прийнятих до розрахунку учасником конкретних найменувань таких машин та механізмів, їх продуктивності, потужності, тощо.
Також повідомляємо, що згідно ст. 844 Цивільного кодексу України ціна у договорі підряду може бути визначена у кошторисі. Якщо роботи виконуються відповідно до кошторису, складеного підрядником, кошторис набуває чинності та стає частиною договору підряду з моменту підтвердження його замовником. Оскільки ціна тендерної пропозиції учасника може зменшуватись за результатами електронного аукціону, що призводитиме до необхідності перерахунку учасником кошторису та враховуючи, що при цьому умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції, договірна ціна (кошторис) буде погоджуватись сторонами під час укладення договору про закупівлю. Отже, за результатами проведення аукціону та визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції кошторисна частина пропозиції учасника-переможця згідно п. 6.1.1 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації підлягає відповідному корегуванню в частині розрахунків вартості робіт, та з урахуванням ціни пропозиції такого учасника за результатами електронного аукціону. Перед укладенням договору про закупівлю переможець процедури закупівлі надасть замовнику розрахунки ціни тендерної пропозиції, що визначена за результатами аукціону найбільш економічно вигідною та з урахуванням остаточної ціни тендерної пропозиції такого переможця згідно аукціону, а саме договірну ціну, локальні кошториси, відомість ресурсів, інші необхідні кошторисні розрахунки, що можуть бути скореговані в тому числі в частині зазначених Вами згідно порівняльної таблиці невідповідностей.