Закупівлі Увійти Про систему

Очікувана вартість:

1 450 000.00 UAH
з ПДВ.

Сума договорів:

1 279 590.00 UAH

Економія:

11.75%

Вугілля марки Д (25-200), АО (25-50)

Відкриті торги Завершена
UA-2018-07-25-001517-c 06fa8f2239894323bb6e0447991dfaaa
Зміни: Створено: Майданчик: netcast.com.ua

Замовник:

КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ТАТАРБУНАРСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ" ТАТАРБУНАРСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ / #01998911

Адреса:

68100, Україна, Одеська область, місто Татарбунари, ВУЛИЦЯ РОМАНА ГУЛЬЧЕНКА будинок 16

Контакт:

Арапу Іван Яковлевич
+380484431688
Період уточнень:
з по
Подача пропозицій:
з по
Аукціон:
з по
Визначення переможця:
з по
Мінімальний крок аукціону:
14 500.00 UAH. (1.00%)
Ризики: 0%
Показник Оцінка
Виграшна ставка була знижена мінімально ? 0
Перша закупівля за цим CPV ? 0
Велика різниця в пропозиціях ? 0
Тендерна документація відсутня 0
Один з учасників постійно бере участь в тендерах цього замовника ? 0
Один з учасників постійно програє торги ? 0
У переможця це перший контракт 0
Один із учасників знаходиться в чорному списку АМКУ 0
Постачальник працює тільки з цим замовником ? 0
Багато дискваліфікацій 0
Занадто велика економія 0
Порушені терміни підписання контракту ? 0
Оновлено:
3 скарги/вимоги
Скарга
Вирішена
UA-2018-07-25-001517-c.a2
ПрАТ "ВО "ОБЛПАЛИВО" #30514975
Скарга на рішення тендерного комітету відповідно до ст.18 Закону України “Про публічні закупівлі”
Відповідно до інформації розміщеної в системі електронних закупівель ProZorro, Замовником КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ТАТАРБУНАРСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ" було проведено відкриті торги ID 06fa8f2239894323bb6e0447991dfaaa , ідентифікатор закупівлі: UA-2018-07-25-001517-c на закупівлю ДК 021:2015 – 09110000-3. Тверде паливо (вугілля марки Д (25-200), АО (25-50)).
Аукціон відбувся 07.09.2018 року.
Відповідно до протоколу розкриття тендерних пропозицій участь в закупівлі прийняли участь два учасники:
1 ТОВ "ТПП "МАКВІН"
2 ПрАТ "ВО "ОБЛПАЛИВО"

За результатами розгляду тендерних пропозицій 10.09.2018 року Замовник розмістив у системі повідомлення про намір укласти договір з учасником ТОВ "ТПП "МАКВІН" (Код ЄДРПОУ: 40295442), якого визначено переможцем даних торгів.
Детально ознайомившись з тендерною пропозицією останнього, зазначаємо, що вона не відповідає вимогам тендерної документації затвердженої рішенням тендерного комітету від 30 серпня 2018 року (протокол № б/н від 30.08.2018)(Далі - Документація), з наступних підстав:
1. Відповідно до п. 1 Розділу ІІІ Інструкції підготовки тендерної пропозиції (Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції) повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі підтверджується наданням усіх нижчезазначених документів:
Для юридичних осіб – учасників процедури закупівлі:
- Виписка з протоколу загальних зборів учасників юридичної особи про призначення директора/керівника або уповноваженої особи;
- Копія наказу про призначення директора/керівника або уповноваженої особи;
- Копію паспорту та копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру на директора/керівника або уповноваженої особи;
- Статутом (в останній діючій редакції), завіреного нотаріально або довіреності чи доручення, які дають право відповідній посадовій/уповноваженій особі учасника процедури закупівлі на підписання документів;
- Довідкою (в довільній формі за підписом і печаткою) від учасника процедури закупівлі про підтвердження повноважень щодо підпису документів його тендерної пропозиції та яка підтверджує, що керівник (директор, генеральний директор та ін.) має право підписувати договір про закупівлю за результатами процедури закупівлі.
ТОВ "ТПП "МАКВІН" в складі тендерної пропозиції надав копію паспорта не в повному обсязі, а лише в частині заповнених копій сторінок(1-3, 10-11), що є прямим порушенням вимог Документації та є підставою для відхилення. Адже, Документацією встановлена чітка вимога надання копії паспорту, а не окремих його сторінок. Таким чином ТОВ "ТПП "МАКВІН" не виконав вимоги Документації та не підтвердив повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції, оскільки не надав в повному обсязі усіх документів, що вимагались Замовником.
2. Відповідно додатку п. 6 інструкції з підготовки тендерної пропозиції до тендерної документації зазначено надання учасником у складі тендерної пропозиції інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, установлених замовником та наведених у Додатку №1 до тендерної документації.
Пунктом 2.5 Додатку 1 до тендерної документації (Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідна технічна специфікація) інформація про відповідність запропонованого товару технічним та якісним вимогам повинна бути підтверджена протоколом відповідності, сертифікатом якості вугілля АО (25-50), виданих незалежною лабораторією на ім’я учасника торгів не раніше 2018 року, яка акредитована національним агентством з акредитації України, відповідно до вимог стандарту ISO 17025 (з наданням копії договору між учасником та лабораторією та копії підтверджуючого документу про акредитацію лабораторії – діючого атестату акредитації, що завірені мокрою печаткою лабораторії).
ТОВ "ТПП "МАКВІН" в складі тендерної пропозиції не надав копію атестату акредитації в повному обсязі а саме: надав без додатку до атестата, який є його невід’ємною частиною і складається з 99 аркушів, яким визначена сфера акредитації лабораторії. Якщо документ містить додаток, який є його невід’ємною складовою, то такий додаток повинен бути наданий з таким документом. За наведених вище обставин зазначений атестат акредитації наданий не в повному обсязі не може вважатися документом та не має юридичної сили. Отже, ТОВ "ТПП "МАКВІН" порушив вимоги тендерної документації та належним чином не підтвердив відповідність запропонованого товару технічним та якісним вимогам, чим порушив та не виконав вимоги тендерної документації.
3. Відповідно до п. 10.5 Додатку № 2 до тендерної документації учасник з мінімальною ціною після процедури «Електронний аукціон» (або учасник процедури закупівлі остаточну пропозицію якого, визначено найбільш економічно вигідною електронною системою закупівель автоматично та поставлено на розгляд замовнику) – повторно протягом поточного дня надає/завантажує у електронну систему закупівель документ/файл – форму «ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ» (згідно Додатку №3 до тендерної документації) – приведену у відповідність до показників за результатами проведеного аукціону.
Як вбачається з інформації розміщеної в системі електронних закупівель ProZorro аукціон відбувся 07.09.2018 року. ТОВ "ТПП "МАКВІН" як учасник з мінімальною ціною після аукціону повторно протягом поточного дня (тобто 07.09.2018 року) повинен був надати/завантажити у електронну систему закупівель документ/файл – форму «ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ» (згідно Додатку 3 до тендерної документації) – приведену у відповідність до показників за результатами проведеного аукціону. Але учасник ТОВ "ТПП "МАКВІН" порушив вимоги тендерної документації та завантажив форму «ТЕНДЕРНА ПРОПОЗИЦІЯ» (згідно Додатку 3 до тендерної документації) – приведену у відповідність до показників за результатами проведеного аукціону 09.09.2018 року, тобто аж через 2 дні, що не відповідає вимогам Документації.
4. Відповідно до п. 2 Розділу ІІІ (Інструкція з підготовки тендерної пропозиції) учасник у складі тендерної пропозиції має надати документальне підтвердження внесення забезпечення тендерної пропозиції у вигляді електронної банківської гарантії (безвідклична, безумовна банківська гарантія, засвідчена електронним цифровим підписом та оформлена відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 15.12.204 №639) у розмірі 14500,00 грн. із зобов’язанням банку у разі виникнення обставин, передбачених пунктом 3 Розділу ІІІ тендерної документації, відшкодувати на рахунок замовника кошти у вищезазначеній сумі забезпечення тендерної пропозиції. Тендерна пропозиція, що не супроводжується забезпеченням або надане учасником забезпечення, яке не відповідає вимогам тендерної документації, відхиляється Замовником.
Тендерна пропозиція ТОВ "ТПП "МАКВІН" не відповідає вищезазначеним умовам тендерної документації, оскільки, в складі тендерної пропозиції відсутнє документальне підтвердження внесення забезпечення тендерної пропозиції у вигляді електронної банківської гарантії. В складі пропозиції ТОВ "ТПП "МАКВІН" прикріпив зміни до банківського гарантії, але сам документ «Банківська гарантія» надано не було, чим порушив вимоги тендерної документації.
Таким чином, ТОВ "ТПП "МАКВІН" порушив суттєві вимоги тендерної документації, що є підставою для дискваліфікації вказаного учасника відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідно до статті 30 Закону України “Про публічні закупівлі” Замовник був зобов’язаний відхилити пропозицію такого Учасника і приступити до розгляду наступної пропозиції, яка вважається найбільш економічно вигідною.
Дії Замовника щодо акцептування учасника без необхідних документів прямо суперечать одному з основних принципів здійснення публічних закупівель – об’єктивної та неупередженої оцінки пропозицій, а також дискредитують систему електронних закупівель в цілому.
Також, такими рішеннями Замовника було порушено право та охоронювані законом інтереси ПРАТ «ВО «Облпаливо», яке понесло затрати на підготовку пропозиції, стати переможцем даних торгів та в подальшому здійснювати свою господарську діяльність направлену на отримання прибутку.
Виходячи вищезазначене та керуючись ст. 3,18,30 Закону України “Про публічні закупівлі”
ПРОШУ:

1. Прийняти скаргу до розгляду.
2. Задовольнити скаргу та Зобов’язати Замовника скасувати рішення щодо визначення переможцем учасника ТОВ "ТПП "МАКВІН" та під час здійснення публічних закупівель діяти виключно у рамках Закону.
2. Відхилити пропозицію ТОВ "ТПП "МАКВІН".

Додатки:
- Платіжне доручення з відміткою про зарахування коштів до державного бюджету;

З повагою,
Голова Правління О.С. Лук’янов
Вимога
Дана відповідь
UA-2018-07-25-001517-c.b3
ПрАТ "ВО "ОБЛПАЛИВО" #30514975
Вимога про відхилення тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі
Відповідно до інформації розміщеної в системі електронних закупівель ProZorro, Замовником КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ТАТАРБУНАРСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ" було проведено відкриті торги ID 06fa8f2239894323bb6e0447991dfaaa , ідентифікатор закупівлі: UA-2018-07-25-001517-c на закупівлю ДК 021:2015 – 09110000-3. Тверде паливо (вугілля марки Д (25-200), АО (25-50)).
Аукціон відбувся 07.09.2018 року.
Відповідно до протоколу розкриття тендерних пропозицій участь в закупівлі прийняли два учасники:
1 ТОВ "ТПП "МАКВІН"
2 ПрАТ "ВО "ОБЛПАЛИВО"
За результатами розгляду тендерних пропозицій 10.09.2018 року Замовник розмістив у системі повідомлення про намір укласти договір з учасником ТОВ "ТПП "МАКВІН" (Код ЄДРПОУ: 40295442), якого визначено переможцем даних торгів.
Проаналізувавши тендерну пропозицію ТОВ «ТПП «МАКВІН» ПРАТ «ВО «ОБЛПАЛИВО» виявило ряд порушень, в супереч вимогам тендерної документації, у зв’язку з чим було подано скаргу до Антимонопольного комітету України.
24 вересня 2018 року Антимонопольним комітетом України було винесено рішення про розгляд скарги 09.10.2018 р.
09 жовтня 2018 за результатами розгляду скарги ПРАТ «ВО «ОБЛПАЛИВО» від 20.09.2018 № UA-2018-07-25-001517-c. Колегія постановила зобов'язати комунальний заклад "Татарбунарська центральна районна лікарня" скасувати рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю "ТПП "МАКВІН" переможцем процедури закупівлі – "ДК 021:2015: 09110000-3 — Тверде паливо", оголошення про проведення якої оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2018-07-25-001517-c.
Рішення може бути оскаржене до суду у встановлений Законом строк.
Відповідно до частини дев'ятої статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» за результатами розгляду скарги орган оскарження має право прийняти рішення про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про закупівлі, передбаченої цим Законом) та про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов'язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз'яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства, або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі.
Згідно з ч. 12 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються.
19 жовтня 2018 року Тендерним комітетом Комунального закладу «Татарбунарська центральна районна лікарня» було винесено рішення скасувати рішення тендерного комітету від 10 вересня 2018 року (протокол № б/н від 10.09.2018 р.) про визначення ТОВ «ТПП «МАКВІН» переможцем процедури закупівлі ДК 021:2015 – 09110000-3. Тверде паливо (вугілля марки Д (25-200), АО (25-50)).
Проте, в своєму протоколі від 19.10.2018 р. тендерний комітет Комунального закладу «Татарбунарська центральна районна лікарня» зазначають, що можуть з упевненістю стверджувати, що орган оскарження прийшов до передчасного (дещо хибного) висновку в Рішенні та у Замовника насправді відсутні підстави для відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ТПП «МАКВІН», так як усі необхідні документи, що вимагалися замовником для надання у складі тендерних пропозицій від учасників процедури закупівлі у ТОВ «ТПП «МАКВІН» в наявності.
Таким чином, тендерний комітет КУ «Татарбунарська ЦРБ» ставить під сумнів компетентність складу колегії Антимонопольного комітету та їх висновки щодо порушень, які були наявні в складі тендерної пропозиції ТОВ «ТПП «МАКВІН».
Відповідно до частини 12 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» Рішення органу оскарження може бути оскаржене суб’єктом оскарження, замовником у судовому порядку протягом 30 днів з дня його оприлюднення в електронній системі закупівель.
Проте, Замовник, яким виступає КУ «Татарбунарська центральна районна лікарня» даним правом не скористався.
06 листопада 2018 року тендерним комітетом Комунальної установи «Татарбунарська центральна районна лікарня» складено протокол, в якому зазначається наступне.
19.10.2018 р. замовником було виконано рішення органу оскарження та скасовано попереднє рішення від 10.09.2018 р. (протокол № б/н від 10.09.2018 р.).
19.10.2018 р. електронною системою закупівель було визначено найбільш економічно вигідною остаточну пропозицію учасника ТОВ «ТПП «МАКВІН» - 1 279 590,00 грн. з ПДВ та повторно поставлено її на розгляд Замовнику.
Опираючись на висновки щодо хибності рішення колегії Антимонопольного комітету України та сумніваючись в кваліфікованості складу колегії органу оскарження, тендерний комітет Комунальної установи «Татарбунарська центральна районна лікарня» зазначає, що не має правових підстав для відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ТПП «МАКВІН» чим дискредитує Антимонопольний комітет України як орган оскарження у сфері публічних закупівель. Окрім цього, рішенням тендерного комітету було визнано повторно переможцем відкритих торгів UA-2018-07-25-001517-c на закупівлю ДК 021:2015 – 09110000-3. Тверде паливо (вугілля марки Д (25-200), АО (25-50)) - ТОВ «ТПП «МАКВІН», не зважаючи на рішення органу оскарження щодо невідповідності умовам документації пропозиції останнього.
Таким чином, КУ «Татарбунарська центральна районна лікарня» було виявлено зневагу до рішення Антимонопольного комітету України та відверто проігноровано положення частини 12 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо обов’язковості виконання рішень органу оскарження, що відображено в повторному визнанні ТОВ «ТПП «МАКВІН» переможцем після автоматичного поставлення пропозиції останнього на розгляд Замовника системою. Не зважаючи на вже наявне рішення Антимонопольного комітету України, в якому вказані помилки, що є причиною для відхилення такої тендерної пропозиції, Замовник знову ж таки визнає дану тендерну пропозицію такою, що відповідає вимогам тендерної документації, а ТОВ «ТПП «МАКВІН» переможцем, що є відвертим порушенням Закону України «Про публічні закупівлі».
Отже, дії Замовника щодо оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір з учасником ТОВ «ТПП «МАКВІН» та прийняте рішення про визнання переможцем учасника, який не відповідає умовам тендерної документації прямо суперечать одному з основних принципів здійснення публічних закупівель – об’єктивної та неупередженої оцінки пропозицій та призводять до порушення Замовником вимоги п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону України “Про публічні закупівлі” про необхідність відхилення тендерної пропозиції такого учасника, а також дискредитують систему електронних закупівель в цілому.
Окрім цього, додатково зазначаємо, що відповідно до ст. 38 Закону, за порушення вимог, установлених Законом України «Про публічні закупівлі» та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени тендерного комітету замовника, уповноважена особа (особи), члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), несуть відповідальність згідно із законами України. За порушення вимог, установлених Законом України «Про публічні закупівлі» в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі, відповідальність несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально.
На підставі викладеного та керуючись ст. 3, ст. 18, ст. 28, ст. 30 Закону України “Про публічні закупівлі” від 25.12.2015 № 922-VIII,

ВИМАГАЄМО:

1. Розглянути звернення та надати відповідь у встановлені законом строки.
2. Скасувати незаконне рішення про визначення переможцем ТОВ «ТПП «МАКВІН» процедури закупівлі та здійснити подальший об’єктивний та неупереджений розгляд тендерних пропозицій наступних учасників процедури закупівлі у порядку, що передбачений ч. 4 ст. 28 Закону України “Про публічні закупівлі” та у відповідності до вимог чинного законодавства. У разі подальшого ігнорування законодавства будемо змушені звернутись до правоохоронних органів.
Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України “Про публічні закупівлі”, - оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону. Під час проведення електронного аукціону в електронній системі відображаються значення ціни пропозиції учасника та приведеної ціни.
Згідно вимог ч. 4 ст. 28 Закону України “Про публічні закупівлі” після оцінки пропозицій, замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною. Строк розгляду тендерної пропозиції може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку розгляду тендерної пропозиції замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель.
24 вересня 2018 року, органом оскарження було прийнято до розгляду скаргу від одного з учасників та автоматично призупинено Процедуру закупівель.
19.10.2018 р. замовником було виконано рішення органу оскарження та скасовано попереднє рішення від «10» вересня 2018 року (протокол №б/н від 10.09.2018).
19.10.2018 р. електронною системою закупівель було визначено найбільш економічно вигідною остаточну пропозицію учасника ТОВ "ТПП "МАКВІН" — 1279590,00 грн з ПДВ та повторно поставлено її на розгляд Замовнику.
19 жовтня 2018 року, рішенням тендерного комітету замовника, відповідно до ч. 4 ст. 28 Закону України “Про публічні закупівлі”, було продовжено до 20 робочих днів (фактично до 16.11.2018) строк розгляду тендерної пропозиції ТОВ "ТПП "МАКВІН" по даній Процедурі закупівлі та оприлюднено відповідне повідомлення в електронній системі закупівель.
Згідно вимог ч. 1 ст. 25 Закону України “Про публічні закупівлі” та відповідно до вимог п. 1 Розділу ІІІ тендерної документації, - тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, та завантаження файлів з документами, визначених у тендерній документації та додатках до неї.
Окрім цього, слід зазначити, що Замовник проводить розгляд тендерної пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації, керуючись основними принципами здійснення закупівель та розглядає документи, що надані учасником у складі його тендерної пропозиції.
Керуючись основними принципами здійснення закупівель та чинним законодавством у сфері публічних закупівель, на виконання вимог ч. 4 ст. 28 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі — Закон), замовником проведено об’єктивний та неупереджений розгляд тендерної пропозиції ТОВ "ТПП "МАКВІН" на її відповідність умовам тендерної документації та вимогам Закону.
Під час розгляду документів даного учасника особливу увагу було приділено відповідності наданих документів учасника на підтвердження права підпису документів його тендерної пропозиції (згідно умов визначених у п. 1 Розділу ІІІ тендерної документації), а саме детально розглянуті зауваження, які стосувалися копії паспорту учасника процедури закупівлі. Зокрема до замовника надходила скарга, в якій скаржником стверджувалось, що у складі тендерної пропозиції учасника ТОВ "ТПП "МАКВІН" не надано копії паспорту у повному складі, так як відсутні копії пустих сторінок паспорту та його обкладинки, що на думку скаржника є невідповідністю умовам тендерної документації.
З даними висновками та тлумаченнями скаржника, тендерний комітет не погоджується, оскільки згідно умов п. 1 Розділу ІІІ тендерної документації, зазначено, що для юридичних осіб — учасників процедури закупівлі, повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі підтверджується наданням документів, зокрема наданням копії паспорту та копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру на директора / керівника або уповноваженої особи та будь-яких обмежень, вказівок чи додаткових вимог щодо надання усіх сторінок паспорту у т. ч. і пустих які не містять ніякої інформації — не встановлено. У складі тендерної пропозиції ТОВ "ТПП "МАКВІН" міститься документ / файл - 4_Право_підпису_ТП_(зг-п-1-Р-ІІІ-ТД).pdf від 31 серпня 2018 11:56, у якому на сторінці 41 міститься копія паспорту та копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру на директора ТОВ "ТПП "МАКВІН" Максименко В.В.
По-перше, слід зауважити, що документ в наявності та по-друге, даний документ надавався згідно вимог тендерної документації саме на підтвердження права підпису документів тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі, і пусті сторінки паспорту, які відсутні не містять інформації, яка б підтверджувала право підпису, а тому є цілком достатнім та інформативними, саме ті сторінки паспорту, які містять відповідну інформацію, а саме є важлива сторінка зі зразком підпису та інформація про особу, якій належить даний паспорт, що дає змогу ідентифікувати її. Причому, слід зауважити, що замовником в умовах тендерної документації не зазначена вимога щодо надання саме всіх сторінок паспорту чи надання паспортної книжечки, що зшита внакидку нитками, обрізну книжечку розміром 88х125 мм, що складається з обкладинки та 16 сторінок, а тому висновок скаржника є необґрунтований та помилковий.
А отже, копія паспорту присутня у складі тендерної пропозиції ТОВ "ТПП "МАКВІН" та відповідно, - вимога тендерної документації виконана. Враховуючи вищевикладене, у замовника відсутні підстави для відхилення тендерної пропозиції ТОВ "ТПП "МАКВІН" саме з цих причин.
Окрім цього, скаржником стверджувалось, що “...ТОВ "ТПП "МАКВІН" в складі тендерної пропозиції не надав копію атестату акредитації.. а саме: надав без додатку до атестата, який є його невід’ємною частиною і складається з 99 аркушів, яким визначена сфера акредитації лабораторії...” та вважає, що “...якщо документ містить додаток, який є його невід’ємною складовою, то такий додаток повинен бути наданий з таким документом. За наведених вище обставин зазначений атестат акредитації наданий не в повному обсязі не може вважатися документом та не має юридичної сили. Отже, ТОВ "ТПП "МАКВІН" порушив вимоги тендерної документації та належним чином не підтвердив відповідність запропонованого товару технічним та якісним вимогам, чим порушив та не виконав вимоги тендерної документації...”
З даними помилковими висновками та тлумаченнями скаржника , тендерний комітет не погоджується, оскільки, згідно умов п. 2 Додатку №1 до тендерної документації, зазначено, що інформація про відповідність запропонованого товару технічним та якісним вимогам повинна бути підтверджена відповідниими документами, зокрема протоколом відповідності, сертифікатом якості вугілля АО (25-50), виданих незалежною лабораторією на ім’я учасника торгів не раніше 2018 року, яка акредитована національним агентством з акредитації України, відповідно до вимог стандарту ISO 17025 (з наданням копії договору між учасником і лабораторією та копії підтверджуючого документу про акредитацію лабораторії – діючого атестату акредитації, що завірені мокрою печаткою лабораторії). Причому, слід зауважити, що будь-яких обмежень, вказівок чи додаткових вимог щодо надання саме додатків до діючого атестату акредитації у тендерній документації не встановлено. У складі тендерної пропозиції ТОВ "ТПП "МАКВІН" міститься документ / файл - У складі тендерної пропозиції ТОВ "ТПП "МАКВІН" міститься документ / файл - 4_Право_підпису_ТП_(зг-п-1-Р-ІІІ-ТД).pdf від 31 серпня 2018 11:56, у якому на сторінці 41 міститься копія підтверджуючого документу про акредитацію лабораторії – діючого атестату акредитації, що завірений мокрою печаткою лабораторії. Атестат про акредитацію виданий НАЦІОНАЛЬНИМ АГЕНСТВОМ З АКРЕДЕТАЦІЇ УКРАЇНИ та зареєстрований у Реєстрі 29 липня 2018 року за №2Н710 та є дійсним до 28 липня 2023 року. А отже твердження Скаржника про те, що “..зазначений атестат акредитації наданий не в повному обсязі не може вважатися документом та не має юридичної сили” є необґрунтованим та помилковим, та думка Скаржника не може вплинути на дійсність атестату про акредитацію та на перебіг його строку дії (є дійсним до 28 липня 2023 року). Скаржник (ПрАТ "ВО "ОБЛПАЛИВО") не є НАЦІОНАЛЬНИМ ОРГАНОМ УКРАЇНИ З АКРЕДЕТАЦІЇ та не вправі визначати дійсність чи недійсність атестатів про акредитацію, у тому числі надавати тлумачення щодо юридичної сили даного документу. Твердження Скаржника, що ТОВ "ТПП "МАКВІН"порушив та не виконав вимоги тендерної документації та висновки органу оскарження є помилковими.
А отже, оскільки у складі тендерної пропозиції ТОВ "ТПП "МАКВІН" міститься копія діючого атестату акредитації, що завірений мокрою печаткою лабораторії, то вимога тендерної документації виконана, та з цих причин, Замовник не може заперечити чи стверджувати, що у складі тендерної пропозиції ТОВ "ТПП "МАКВІН"відсутня копія діючого атестату акредитації, що завірений мокрою печаткою лабораторії.
Враховуючи вищевикладене, можемо з упевненістю стверджувати, що скаржник прийшов до передчасного (дещо хибного) висновку та у Замовника насправді відсутні підстави для відхилення тендерної пропозиції ТОВ "ТПП "МАКВІН", так як усі необхідні документи, що вимагалися замовником для надання у складі тендерних пропозицій від учасників процедури закупівлі у ТОВ "ТПП "МАКВІН" в наявності.
Також, скаржником не враховано ч. 3 ст. 22 Закону України “Про публічні закупівлі”, де зазначено, що допущення формальних (несуттєвих), технічних помилок учасниками не призводить до відхилення їх пропозицій, а не надання ТОВ "ТПП "МАКВІН" копії додатків до діючого атестату акредитації лабораторії, що невимагалися в тендерній документації та не надання копії пустих сторінок паспорту та його обкладинки є саме такою формальною (несуттєвою) / технічною помилкою.
Згідно п. 1 Розділу ІІІ тендерної документації процедури закупівлі – відкриті торги “ДК 021:2015 – 09110000-3. Тверде паливо (Вугілля марки Д (25-200), АО (25-50))” [оголошення на prozorro.gov.ua: UA-2018-07-25-001517-c ● 06fa8f2239894323bb6e0447991dfaaa] (у новій редакції, що затверджена Рішенням тендерного комітету від «30» серпня 2018 року (протокол №б/н від 30.08.2018)), встановлено, що у разі якщо учасниками в тендерних пропозиціях допущено формальні (несуттєві) помилки, то вони не призведуть до відхилення їх пропозицій. Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме технічні помилки. Замовник залишає за собою право не відхиляти пропозиції при виявленні формальних помилок незначного характеру.
Рішення про віднесення допущеної учасником процедури закупівлі помилки до формальної (несуттєвої) приймається колегіально на засіданні тендерного комітету.
На підставі вищезазначеного та керуючись ч. 3 ст. 22 Закону України “Про публічні закупівлі” 06.11.2018 (протокол б/н) тендерним комітетом прийнято рішення про віднесення до формальної (несуттєвої) помилки, технічної помилки, яку допустив ТОВ "ТПП "МАКВІН", а саме не надання у складі тендерної пропозиції копії додатків до діючого атестату акредитації лабораторії, що не вимагалися в тендерній документації та не надання копії пустих сторінок паспорту (директора ТОВ "ТПП "МАКВІН" Максименко В.В.) та його обкладинки.
А отже, у тендерного комітету не має правових підстав для відхилення тендерної пропозиції ТОВ "ТПП "МАКВІН".

За результатами даного розгляду та аналізу всіх документів учасника, враховуючи ч. 3 ст. 22 Закону України “Про публічні закупівлі”, тендерним комітетом встановлено, що:
- тендерна пропозиція ТОВ "ТПП "МАКВІН" відповідає умовам тендерної документації;
- учасник відповідає кваліфікаційним критеріям, установленим замовником, згідно ст. 16 Закону;
- учасник надав забезпечення тендерної пропозиції, що вимагалося замовником;
- відсутні підстави для відхилення тендерної пропозиції учасника, зазначені у статті 17 і частині сьомій статті 28 Закону.

Враховуючи вищевикладене та той факт, що у складі тендерної пропозиції ТОВ "ТПП "МАКВІН" наявні усі необхідні документи, що вимагалися тендерною документацією, - тендерний комітет не вбачає необхідності та правових підстав для задоволення вимог Скаржника №UA-2018-07-25-001517-c.b3.
Скарга
Вирішена
UA-2018-07-25-001517-c.c1
ТОВ "ПРЕМІУМІНВЕСТ" #41701548
Скарга на дискримінаційні вимоги
Відповідно до оголошення, яке розміщено в системі електронних закупівель Прозоро UA-2018-07-25-002262-b, інформація про закупівлю UA-2018-07-25-001517-c, 25 липня 2018 року (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-07-25-001517-c) Замовником комунальним закладом «Татарбунарська центральна районна лікарня» було оголошено процедуру відкритих торгів на закупівлю твердого палива. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій 10 серпня 2018 року.
Детально проаналізувавши тендерну документацію, було встановлено наявність дискримінаційних положень, які суперечать чинному законодавству у сфері публічних закупівель, та порушують наше право брати участь у даних торгах згідно встановленого законом порядку, з наступних причин:
Пунктом 9.1 Додатку 2 тендерної документації вимагається надання учасником в складі пропозиції довідку про досвід виконання аналогічного договору щодо постачання вугілля кам’яного марок аналогічних до предмету закупівлі що має містити інформацію про виконання такого договору. Товар, що закуповується по даній процедурі є вугілля марки Д (25-200) та АО (25-50). Отже, як вбачається з тендерної документації, учасник в складі пропозиції для наявності документального підтвердження досвіду виконання аналогічного договору повинен надати довідку про досвід виконання договору щодо постачання вугілля марки Д (25-200) та АО (25-50), чим звужується коло учасників, які мають досвід виконання аналогічних договорів інших марок вугілля таких, як: АМ, АС, АКО, АО, ДГ, ГМ, ДГР та ін.
Ми вважаємо наведені вище умови незаконними та дискримінаційними, оскільки Замовник, таким чином, значно звужує коло учасників, обмежуючи його фактично лише тими підприємствами, які мають досвід поставки вугілля марки Д (25-200) та АО (25-50) та усуває від участі тих, у кого є досвід постачання вугілля інших марок.
Згідно з пунктом 4.1 Тендерної документації назва предмету закупівлі є «ДК 021:2015 – 09110000-3. Тверде паливо» До цієї категорії не підпадає поділ вугілля по маркам.
Отже, Замовник повинен внести зміни до документації та виключити вимогу про подання довідки про досвід виконання аналогічного договору щодо постачання вугілля кам’яного марок аналогічних до предмету закупівлі, оскільки така є незаконною, дискримінаційною та необґрунтованою. Тому, Замовник повинен виключити її з тендерної документації шляхом внесення змін.
Також в п. 3 додатку 1 Документації встановлено вимогу, що товар має бути у наявності в учасника процедури закупівлі та зберігатись на його складі. Вважаємо наведені вище умови незаконними та дискримінаційними, оскільки Замовник, таким чином, значно звужує коло учасників, обмежуючи його фактично лише тими підприємствами, які мають товар на складі та усуває від участі тих, хто в майбутньому планує закупити вугілля марки Д (25-200) та АО (25-50). Отже Замовник повинен внести зміни до Документації виключити вимогу про наявність в учасника товару на складі.
ТОВ "ПРЕМІУМІНВЕСТ" є діючим постачальником вугілля, основним видом діяльності якого є торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом, планує в майбутньому поставку товару марки Д (25-200) та укладення договору з Замовником, для цього має достатній технічний потенціал та досвід поставки інших марок, але через дискримінаційні умови в тендерній документації не має можливості взяти участь в закупівлі.
Наявність порушених прав обґрунтовується тим фактом, що ТОВ "ПРЕМІУМІНВЕСТ" бажає взяти участь у відповідній процедурі та реально претендує на укладення договору з Замовником у майбутньому, крім того підприємство є реальним учасником відповідного ринку вугілля. Проте, через дискримінаційні та незаконні вимоги Замовника у тендерній документації, ТОВ "ПРЕМІУМІНВЕСТ" не може прийняти участь у закупівлі
Згідно з частиною третьою статті 5 Закону «Про публічні закупівлі» замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Разом з тим, частиною 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Оскільки дані положення тендерної документації суперечать основним принципам здійснення публічних закупівель, вважаємо їх протиправними та дискримінаційними.
Тому, дані дії Замовника в частині встановлених вище умов Документації є такими, що порушують основні принципи, встановлені статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі».

Виходячи з вищевикладеного та керуючись ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» та Конституцією України,
ПРОСИМО:

1. Прийняти Скаргу до розгляду
2. Зобов’язати замовника усунути дискримінаційні умови зазначені вище, та привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства.

Додатки:
Оригінал платіжного доручення про внесення плати за подання скарги
Директор О.Ф.Бадюл

Предмети закупівлі:

Вугілля марки АО (25-50)
187 т.
09110000-3 — Тверде паливо
Строк поставки:
31.12.2018
Адреса поставки:
68100, Україна, Одеська область, Татарбунарський район, місто Татарбунари, вулиця Романа Гульченка, будинок 16
Вугілля кам'яне марки Д (25-200)
50 т.
09110000-3 — Тверде паливо
Строк поставки:
31.12.2018
Адреса поставки:
68100, Україна, Одеська область, Татарбунарський район, місто Татарбунари, вулиця Романа Гульченка, будинок 16

Учасники:

Назва   Дата Початкова пропозиція Кінцева пропозиція
Завантажити все
Лук:"янов Олександр Степанович
#30514975
Активна 1 383 230.00 UAH 1 279 600.00 UAH
- 103 630.00 UAH (7.5%)
ТОВ "ТПП "МАКВІН"
#40295442
Активна 1 334 256.00 UAH 1 279 590.00 UAH
- 54 666.00 UAH (4.1%)

Контракти:

Назва   Дата Вартість
ТОВ "ТПП "МАКВІН"
#40295442
Скасовано 1 279 590.00 UAH
ТОВ "ТПП "МАКВІН"
#40295442
Підписано 1 279 590.00 UAH
Додаткові угоди
Номер угоди: 37
Дата підписання:
Дата публікації:
Причина: Зменшення обсягів закупівлі
Опис: На підставі п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону України “Про публічні закупівлі”, відповідно до п. 2.6, п. 11.1, п. 11.2 Договору про закупівлю вугілля кам'яного № 37 від "19" листопада 2018 року (надалі іменується "Договір"), уклали цю Додаткову угоду до Договору про наступне: 1. Зменшити обсяги закупівлі на 1 065 900, 00 грн, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника, у зв'язку з чим внести зміни до Договору, зокрема викласти його п. 3.1 у новій редакції: “3.1.Ціна Договору складає 213 690, 00 грн. (Двісті тринадцять тисяч шістсот дев’яносто гривень 00 копійок) у тому числі ПДВ – 35 615, 00 грн.” та відповідно скоригувати кількість товару у Додатку № 1 до Договору - Специфікації на поставку Товару, шляхом викладення її у новій редакції, що додається.
Документи:
Номер угоди: 37
Дата підписання:
Дата публікації:
Причина: Продовження строку дії договору на наступний рік
Опис: Сторони, відповідно до п. 11.1, п. 11.2 Договору про закупівлю вугілля кам'яного №37 від «19» листопада 2018 року (надалі іменується "Договір") та на підставі п. 8 ч. 4 ст. 36 Закону України “Про публічні закупівлі”, уклали цю Додаткову угоду до Договору про наступне: 1. Сторони прийшли спільної згоди, продовжити дію Договору на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в Договорі та як наслідок внести відповідні зміни до Договору, а саме п. 10.1 Договору викласти в наступній редакції: “п. 10.1 Цей Договір набирає чинності з дати його підписання уповноваженими представниками Сторін, реєстрації у Замовника та діє до 28 лютого 2019 року, а в частині взаєморозрахунків – до повного їх виконання Сторонами”;
Документи: