Постанова від 17.09.2021 по справі 361/7490/21

справа № 361/7490/21

провадження № 3/361/5152/21

17.09.2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2021 року м. Бровари

Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Скрипка О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 164 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директор ТОВ «ПАСБРАЙТ», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ІІ № 0007286 від 13 серпня 2021 року, під час здійснення планової перевірки додержання ТОВ «ПАСБРАЙТ» ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, відповідно до наказу Державної служби України з безпеки на транспорті від 30.11.2020 р. № 471, виявлено порушення п.п.2 п. 16 Ліцензійних умов, а саме ліцензіат не повідомив орган ліцензування у письмовій або електронній формі протягом не пізніше одного місця з дня настання таких змін, інформацією про ТЗ: I-VAN А07А-30 р/н. НОМЕР_1 ; УАЗ А079.32 р/н НОМЕР_2 ; Volkswagen р/н НОМЕР_3 ; СПВ 17 РУТА р/н НОМЕР_4 , за що відповідальність передбачена ч. 6 ст. 164 КУпАП.

Вивчивши матеріали, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Так, відповідно до положень ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Згідно вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Із диспозиції ч.6 ст.164 КУпАП вбачається, що адміністративній відповідальності підлягають особи за порушення ліцензіатом установленого законом строку повідомлення органу ліцензування про зміну відомостей, зазначених у заяві та документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії.

Відповідно до п.п. 2 п.16 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1001 від 02 грудня 2015 року, ліцензіат зобов'язаний повідомляти у письмовій або електронній (із застосуванням цифрового підпису) формі органу ліцензування про всі зміни даних (у тому числі розширення, звуження), зазначених у документах, що додавалися до заяви на отримання ліцензії, протягом не пізніше ніж одного місяця з дня настання таких змін.

Так, протоколі про адміністративне правопорушення не конкретизовано, які саме та коли відбулися зміни даних, зазначені у документах, що додавалися до заяви на отримання ліцензії ТОВ «ПАСБРАЙТ», директором якого є ОСОБА_1 , та чи пройшов із часу їх проведення встановлений законом термін.

Крім цього, в матеріалах справи відсутні докази, що ОСОБА_1 як директор ТОВ «ПАСБРАЙТ», здійснює господарську діяльність з перевезення пасажирів та чи отримував він ліцензію на право зайняття таким видом діяльності. Також відсутнє будь-яке документальне підтвердження про належність транспортних засобів I-VAN А07А-30 р/н. НОМЕР_1 ; УАЗ А079.32 р/н НОМЕР_2 ; Volkswagen р/н НОМЕР_3 ; СПВ 17 РУТА р/н НОМЕР_4 - ТОВ «ПАСБРАЙТ», директором якого є ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також практику Європейського суду з прав людини у справах Малофєєва проти Росії ( Malofeyeva v. Russia, рішення від 30 травня 2013 року, заява № 36673/04) та Карелін проти Росії (Karelin v. Russia заява № 926/08, рішення від 20 вересня 2016 року), у випадку, коли викладена в протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготуватися до захисту) та принципу рівності сторін процесу (оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом).

Пунктом 24 постанови ППВСУ № 14 від 23.12.2005 року визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Враховуючи те, що вище зазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу позбавляють суддю можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення, як цього вимагає ст. 245 КУпАП і як наслідок прийняти законне і обґрунтоване рішення по ній, а тому приходить до висновку про необхідність повернення вказаних матеріалів до Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, для належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 245, 256 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 164 КУпАП ОСОБА_1 направити до Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, для належного оформлення.

Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.

Суддя: О. В. Скрипка