ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
16 червня 2010 року 11:18 № 2а-6952/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Шелест С.Б., при секретарі судового засідання Шолковій Т.Ю.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовомДержавної податкової інспекції в м. Суми
до відповідачаТовариства з обмеженою відповідальністю «Мультисервіс»
простягнення податкової заборгованості
Представники сторін:
від позивачане з'явились
від відповідача не з'явились
у судовому засіданні 16.06.2010р. відповідно до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ДПІ в м. Суми звернулось до суду з позовом про стягнення з відповідача податкової заборгованості в сумі 445, 25 грн.
03.06.10р. до канцелярії суду надійшло клопотання від позивача, в якому останній просив суд проводити розгляд справи за відсутності представника ДПІ.
Як вбачається із позовної заяви, позовні вимоги мотивовані тим, що станом на день звернення до суду з позовом відповідач має заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в сумі 445, 25 грн., яка в передбачені законом строки не сплачена відповідачем в добровільному порядку.
Отже, враховуючи викладене, позивач просив суд задовольнити позов та стягнути з відповідача суму податкової заборгованості перед бюджетом в розмірі 445, 25 грн.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату та час судового засідання був повідомлений належним чином за адресою, яка значиться в ЄДРПОУ, однак конверт з судовими документами повернувся до суду з відміткою пошти «за зазначеною адресою не знаходиться».
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи - підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 вищевказаного Закону якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
З огляду на зазначене, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином, за таких обставин, неприбуття в судове засідання представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд
відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Як свідчать обставини справи, відповідач є платником податку з власників транспортних засобів.
Відповідно до ст.. 5 вищенаведеного Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується: юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом. Розрахунок суми податку за такі транспортні засоби в 10-денний термін після їх реєстрації подається до відповідного податкового органу.
Як свідчать обставини справи, відповідачем подано до ДПІ у м. Суми розрахунок податку з власників транспортних засобів на 2009 рік, в якому визначено суму податку за рік в розмірі 367 грн., що підлягає сплаті рівними частинами за кожний квартал в розмірі 91, 75 грн. Задекларована відповідачем сума вказаного податку в розмірі 275,25 грн. за другий, третій та четвертий квартали 2009 року не сплачена.
Відповідно до п. 2 Порядку заповнення і подання Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та Довідки про суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, які зменшують або збільшують податкові зобов'язання в результаті виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах до органу державної податкової служби, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 17 вересня 2001 р. N 373, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 жовтня 2001 р. за N 862/6053 - розрахунок податку складається на підставі бухгалтерських звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року і подається платником податку до органів державної податкової служби за місцезнаходженням та місцем постійного базування транспортних засобів у строки, визначені підпунктом 4.1.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон) для річного звітного періоду, - протягом 60 календарних днів після останнього календарного дня звітного (податкового) року.
31.03.09р. ДПІ у м. Суми проведено невиїзну перевірку дотримання вимог податкового законодавства, за результатами якої складено акт №2950/17/3112/33395702, в якому перевіряючими встановлено несвоєчасне подання СФ ТОВ «Мультисервіс» розрахунку суми податку з власників транспортних засобів за 2009 рік.
На підставі встановлених порушень, податковим органом винесено податкове повідомлення -рішення від 06.04.09р. №0001571703/0/22046, яким відповідачу нараховані штрафні санкції з вказаного податку в сумі 170 грн. Вказане податкове повідомлення -рішення отримано посадовою особою відповідача, про що свідчить підпис останнього на корінці.
Відповідно до п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі - Закон) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації (п.п 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону).
Відповідно до п. 5.4 ст. 5 цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визначається сумою податкового боргу.
Податковим боргом в розумінні п. п. 1.3 ст.1 Закону № 2181-III, є податкове зобов'язання ( з урахуванням штрафних санкцій ), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Отже, станом на день звернення до суду податковий борг відповідача становить 445, 25 грн. (275,25+ 170), що виник внаслідок несвоєчасної сплати до бюджету платежів, що є узгодженою сумою податкового зобов'язання.
У звґязку з виникненням податкового боргу та відповідно до п. «а»пп. 6.2.3. п. 6.2. ст. 6 Закону № 2181-III, ДПІ у м. Суми було надіслано відповідачу першу податкову вимогу № 1/734 від 23.04.09р. на суму боргу 170 грн., а відповідно до п. «б» п. 6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону № 2181-ІІІ ДПІ у м. Суми виставлено другу податкову вимогу № 2/1055 від 19.06.09р. на таку ж суму.
Відповідно до 4.6. Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.01р. N 253, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.07.2001 р. за 567/5758 - податкове повідомлення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до абзацу 4 підпункту 6.2.4 пункту 6.2 ст. 6 Закону N 2181-III, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
За вимогами п. 4.9. Порядку, якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
Відповідно до абзацу 4 підпункту 6.2.4 пункту 6.2 ст. 6 Закону N 2181-III, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
На виконання вимог наведених норм, ДПІ у м. Суми складені акти № 249 від 20.05.09р. щодо неможливості вручення відповідачу податкової вимоги №1/734 від 23.04.09р. та № 314 від 30.06.09р. щодо неможливості вручення відповідачу податкової вимоги №2/1055 від 19.06.09р. та розміщення їх на дошці податкових оголошень (повідомлень).
Таким чином, відповідно до абзацу 4 підпункту 6.2.4 пункту 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та підпункту 4.9 пункту 4 вказаного Порядку, днем вручення СФ ТОВ «Мультисервіс»першої податкової вимоги № 1/734 є 20.05.09р., а другої №2/10213 -30.06.09р.
Вказана у податкових вимогах сума податкового боргу відповідачем не погашена.
Доказів сплати податкової заборгованості в сумі 445, 25грн. суду не подано, доводи ДПІ про наявність такої заборгованості відповідачем не спростовані, в зв'язку з чим позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. 124 Конституції України, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.ст. 69-71, 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва
задовольнити адміністративний позов.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Мультисервіс»(03124, м. Київ, вул.Василенка, 7А, код ЄДРПОУ 25635917) податкову заборгованість перед бюджетом в сумі 445 (чотириста сорок п'ять ) 25 грн. на р/р №34129999700002, ГУ ДКУ в Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315.
Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шелест С.Б.
Постанова складена в повному обсязі:18.06.10р.