ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
м. Київ
20 травня 2010 року 12:42 № 2а-2997/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Блажівської Н. Є., суддів Каракашьяна С. К. та Клименчук Н. М., при секретарі судового засідання Миколаєнко І. О.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовом Наукового центру розвитку туризму
до Державної служби туризму і курортів Міністерства культури і
туризму України
про зобов'язання вчинити дії
У судовому засіданні 20 травня 2010 року відповідно до пункту 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частину Постанови.
Науковий центр розвитку туризму (надалі -також «Позивач») звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної служби туризму і курортів Міністерства культури і туризму України (надалі -також «Відповідач») та з урахуванням уточнених позовних вимог просив зобов'язати Державну службу туризму і курортів Міністерства культури і туризму України виконувати Наказ про організацію розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року в частині оплати на користь Наукового центру розвитку туризму вартості виконаних робіт за Договором на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року у розмірі 198 000, 00 грн. з урахуванням індексу інфляції та 3% річних, загалом -229 123, 97 грн.; зобов'язати Державну службу туризму і курортів Міністерства культури і туризму України виконувати умови Договору на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року в частині оплати на користь Наукового центру розвитку туризму вартості виконаних робіт із організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 у розмірі 198 000, 00 грн., з урахуванням індексу інфляції та 3% річних, загалом -229 123, 97 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що невиконання Державною службою туризму і курортів Міністерства культури і туризму України умов Договору на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року (надалі -також «Договір»), зокрема, в частині невиплати вартості виконаних Позивачем робіт, є такою, що не відповідає вимогам чинного законодавства України.
В судовому засіданні представником Позивача було зазначено про те, що Науковим центром розвитку туризму було виконано всі передбачені Договором умови, зокрема, створено та відряджено шість робочих груп в м. Донецьк, м. Дніпропетровськ, м. Львів, м. Одесу, м. Київ та м. Харків, в складі яких працювали науковці, експерти та провідні фахівці у сфері туризму; зроблено короткі описи та погодинні хронології маршрутів, вказано, в якому стані знаходяться об'єкти показу, під'їздні та основні дороги, а також заповнено паспорти маршрутів, подано інформацію щодо туристичної інфраструктури впродовж транспортних коридорів у приймаючих містах до Євро-2012.
Про належний рівень виконання Позивачем своїх зобов'язань за Договором, як вказала представник Позивача, свідчить Акт виконаних робіт, підписаний Замовником в особі Голови Держтуризмкурортів Пахлі А. І. та Виконавцем в особі Директора Наукового центру розвитку туризму Соколової О. І., яким засвідчено те, що всі умови згідно Договору виконано, Замовник не має претензій до Виконавця.
Вказаний Акт виконаних робіт, згідно із пунктом 5 Наказу Держтуризмкурортів «Про організацію розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012»№120 від 27 листопада 2008 року, зазначила представник Наукового центру розвитку туризму, є основою для перерахування коштів на користь НЦРТ за КПКВК 1804020 (Фінансова підтримка створення умов безпеки туристів та розбудови туристичної інфраструктури міжнародних транспортних коридорів»у розмірі 198 000,00 грн.
Разом з тим, представник Позивача посилалася на те, що зобов'язання Відповідача по сплаті грошових коштів виникло в грудні 2008 року, а тому, відповідно до положень чинного цивільного законодавства України, яким визначено необхідність урахування встановленого індексу інфляції та 3 % річних від простроченої суми, загальна сума заборгованості Відповідача за Договором становить 229 123, 97 грн.
Представник Відповідача -Державної служби туризму і курортів Міністерства культури і туризму України, -в судовому засіданні проти позовних вимог заперечив та просив відмовити в їх задоволенні.
Представником Відповідача було зазначено про те, що кошти для погашення кредиторської заборгованості Науковому центру розвитку туризму в сумі 198 000,00 гривень за КПКВК 1804020 «Фінансова підтримка створення умов безпеки туристів та розбудови туристичної інфраструктури міжнародних транспортних коридорів» станом на 21 квітня 2010 року на бюджетний рахунок Держтуризмкурортів не надходили.
В разі надходження вищезазначених коштів, як зазначив представник Відповідача, заборгованість за Договором перед Науковим центром розвитку туризму буде погашено одразу.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників Позивача та представника Відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів.
Адміністративний договір -дво- або багатостороння угода, зміст якої складають права та обов'язки сторін, що випливають із владних управлінських функцій суб'єкта владних повноважень, який є однією із сторін угоди (пункт 14 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України).
Як вбачається зі змісту Договору на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року, -його укладено на виконання Наказу Державної служби туризму і курортів Міністерства культури і туризму України № 120 від 27 листопада 2008 року «Про організацію розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012». Однією із сторін Договору є суб'єкт владних повноважень - Державна служба туризму і курортів, як урядовий орган державного управління, який діє у складі МКТ і йому підпорядковується. Разом з тим, при укладенні Договору Державна служба туризму і курортів реалізовує надані їй Положенням владно-управлінські функції щодо реалізації державної політики у туристичній і курортній галузі.
Однією із ознак, що дозволяють відрізнити адміністративний договір від цивільно-правового, є мета його укладення. Оскільки сфера функціонування адміністративного договору -це відповідна система державного управління на будь-якому ієрархічному рівні, то метою адміністративних договорів є реалізація функцій держави, а більш конкретно - реалізація повноважень того чи іншого органу. У свою чергу мета цивільно-правових договорів -це задоволення потреб суб'єктів цивільно-правових відносин, отримання прибутку та відповідних (майнових чи немайнових) матеріальних благ -об'єктів цивільного обороту.
Мета укладення Договору на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року позбавлена ознак, що притаманні меті цивільно-правових угод. Натомість зазначений договір було укладено Державною службою туризму і курортів для виконання покладених на неї повноважень щодо реалізації державної політики у туристичній і курортній галузі. Вступаючи в договірні правовідносини, що є предметом даної адміністративної справи, Відповідач не мав за мету набуття майнового блага, а сторони не були вільні у визначенні умов договору.
Отже, є всі і достатні підстави для висновку про те, що Договір на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року є адміністративним договором.
Наказом Державної служби туризму і курортів Міністерства культури і туризму України № 120 від 27 листопада 2008 року «Про організацію розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012»(надалі -також «Наказ») Управління туристичної політики та з питань підготовки до проведення чемпіонату Європи 2012 з футболу зобов'язано забезпечити укладання договору на виконання робіт щодо розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 з Науковим центром розвитку туризму (пункт 1 Наказу).
Відповідно до пункту 2 Наказу розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 доручено здійснити Науковому центру розвитку туризму (підготовчо-завершальний період з 1 грудня по 15 грудня 2008 року), згідно з умовами Договору.
Згідно з пунктом 4 Наказу Управлінню економічної та інвестиційної політики доручено передбачити асигнування на проведення заходу у сумі 198 000,00 (сто дев'яносто вісім тисяч) грн., за КПКВ 1804020 «Фінансова підтримка створення умов безпеки туристів та розбудови туристичної інфраструктури міжнародних транспортних коридорів»згідно з кошторисом витрат, додаток № 2 до договору.
Пунктом 5 Наказу Відділу фінансів та бухгалтерського обліку доручено здійснити перерахування коштів Науковому Центру розвитку туризму за КПКВК 1804020 «Фінансова підтримка створення умов безпеки туристів та розбудови туристичної інфраструктури міжнародних транспортних коридорів»поетапно: для забезпечення виконання комплексу заходів, пов'язаних з організацією розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 Науковому центру розвитку туризму профінансувати 30% кошторисної вартості; решту коштів перерахувати після підписання акту виконання робіт і подання звітних документів з урахуванням перерахунку на фактичні витрати, які не перевищують суму обумовлену цим наказом.
27 листопада 2008 року між Державною службою туризму і курортів Міністерства культури і туризму України (Замовник) та Науковим центром розвитку туризму (Виконавець) укладено Договір на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 (надалі -також «Договір»).
Відповідно до пункту 1. 1 за цим Договором Замовник замовляє, а Виконавець бере на себе зобов'язання з виконання робіт щодо розробки спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 в приймаючих містах України, а саме: м. м. Донецьку, Дніпропетровську, Львові, Одесі, Києві, Харкові.
Пунктом 2. 1 визначено обов'язки Замовника, а саме: Замовник зобов'язується надати Виконавцю до початку роботи за даною угодою концепцію; Замовник зобов'язується своєчасно сплатити виконання робіт, зазначені в розділі 1 цього Договору, відповідно до розділу 3 цього Договору.
Обов'язки Виконавця визначено пунктом 2. 2 Договору, зокрема: забезпечення своєчасного та якісного виконання робіт; подання Виконавцю Акту виконаних робіт, виконавчого кошторису та іншої необхідної фінансової документації в п'ятиденний строк після закінчення проведення робіт, вказаних у п. 1.1 цього Договору; у разі невиконання умов даного Договору повернути Замовнику отримані грошові кошти у повному обсязі.
Розділом 3 Договору визначено порядок розрахунків між сторонами Договору.
Так, розрахунок між Виконавцем і Замовником, проводиться згідно з кошторисом (додаток № 2), який є невід'ємною частиною цього договору (пункт 3. 1 Договору).
Згідно з пунктом 3. 2 загальна сума Договору становить 198 000 (сто дев'яносто вісім тисяч) грн., в тому числі ПДВ 1714, 73 грн. згідно з кошторисом (додаток № 2).
Оплата загальної суми, вказаної у п. 3. 2 цього Договору, має бути перерахована Виконавцю поетапно: - Замовник фінансує 30% кошторисної вартості протягом 7 (семи) днів з моменту надходження бюджетних асигнувань; решту коштів Замовник перераховує Виконавцю після виконання робіт і подання звітних документів з урахуванням перерахунку на фактичні витрати, яка не перевищує суму, обумовлену цим Договором. Замовник здійснює остаточний розрахунок на підставі Акту виконаних робіт, підписаного уповноваженими представниками обох Сторін та скріпленого печатками Сторін (пункт 3. 3 Договору).
Згідно з пунктом 3. 6 Договору всі претензії приймаються протягом 5-ти днів від дати виконання робіт і зазначаються в Акті.
Відповідно до пункту 3. 7 Договору після завершення Виконавцем робіт відповідно до п. 1. 1 цього Договору, Сторони на протязі 5-ти (п'яти) робочих днів складають Акт виконаних робіт. Акт виконаних робіт складається в 2-х примірниках, які підписуються уповноваженими представниками Сторін та скріплюються печатками.
Підписаний уповноваженими представниками Сторін Акт наданих виконаних робіт є засвідченням факту належного виконання робіт та відсутності у Сторін взаємних претензій за цим Договором (пункт 3. 8 Договору).
Відповідно до пункту 4. 1 Договору у випадку порушення своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність визначену цим Договором та чинним законодавством.
Суд звертає увагу на те, що принцип обов'язковості договору пов'язаний із принципом добросовісності, оскільки сторони договору повинні виконувати договір добросовісно.
Договір, укладений сторонами з дотриманням вимог, необхідних для чинності правочину, у тому числі відповідно до чинних нормативно-правових актів, має обов'язкову силу насамперед для самих його сторін. Будучи пов'язаними взаємними правами та обов'язками (зобов'язаннями), сторони не можуть в односторонньому порядку відмовлятися від виконання зобов'язання або змінювати його умови, крім випадків, передбачених угодою сторін або законом.
Концепцією щодо розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 визначено основні принципи та напрямки розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012.
12 грудня 2008 року між Державною службою туризму і курортів Міністерства культури і туризму України та Науковим центром розвитку туризму укладено Творчий звіт «Про організацію розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012», яким засвідчено, що Науковим центром розвитку туризму виконано роботи щодо розробки спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012.
Актом виконаних робіт, укладеним між Державною службою туризму і курортів Міністерства культури і туризму України (в особі Голови Державної служби туризму і курортів Пахлі Анатолія Івановича) та Науковим центром розвитку туризму (в особі Директора Соколової Олени Іванівни) визначено: Науковий центр розвитку туризму виконав для Державної служби туризму і курортів Міністерства культури і туризму України роботи щодо розробки спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 в приймаючих містах України, а саме: м. м. Донецьку, Дніпропетровську, Львові, Одесі, Києві, Харкові, -які складались з обстеження туристично-екскурсійних маршрутів, пропонованих для включення до складу мережі спеціальних туристично-екскурсійних маршрутів для відвідувачів Євро-2012, з метою проведення попередньої експертизи пропозицій, наданих обласними державними адміністраціями Державній службі туризму і курортів Міністерства культури і туризму України щодо туристично-екскурсійних маршрутів, пропонованих для включення до складу мережі спеціальних туристично-екскурсійних маршрутів для відвідувачів Євро-2012.
Як зазначено в Акті виконаних робіт «Всі умови згідно договору виконано, замовник не має претензій до виконавця. Цей акт є основою, згідно із п. 5 Наказу Державної служби туризму і курортів від 27.11.2008 №120 «Про організацію розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012», для перерахування коштів Науковому центру розвитку туризму за КПКВК 1804020 «Фінансова підтримка створення умов безпеки туристів та розбудови туристичної інфраструктури міжнародних транспортних коридорів»у розмірі 198 000,00 грн. (сто дев'яносто вісім тисяч гривень 00 коп.)».
Про належне оформлення Акту виконаних робіт свідчать особисті підписи Директора Наукового центру розвитку туризму Соколової О. І. та Голови Державної служби туризму і курортів Пахлі А. І. у відповідній графі Акту, які завірені печатками сторін Договору.
Таким чином, Суд звертає увагу на те, що вказаний Акт виконаних робіт є юридичним фактом, який, з одного боку, засвідчує належне виконання Науковим центром розвитку туризму покладених за Договором обов'язків, а, з другого боку, є підставою для виникнення у Державної служби туризму і курортів зобов'язання щодо оплати виконаних Позивачем робіт.
Як встановлено в судовому засіданні, Державною службою туризму та курортів Міністерства культури і туризму України не виплачено Науковому центру розвитку туризму коштів в сумі 198 000, 00 грн., як це визначено пунктом 3. 2 Договору.
Представником Відповідача в судовому засіданні вказана обставина не заперечувалася. В обґрунтування причин прострочення оплати вартості виконаних Позивачем робіт за Договором представник Державної служби туризму і курортів посилався на відсутність бюджетних коштів.
Зазначена обставина підтверджується Листом Державної служби туризму і курортів Міністерства культури і туризму України № 1.61/08-285 від 21 квітня 2010 року.
Колегія суддів звертає увагу на те, що за Договором на Відповідача покладено обов'язок оплатити вартість виконаних Позивачем робіт щодо розробки спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 в приймаючих містах України. Зазначене зобов'язання Відповідача за своєю правовою природою є бюджетним зобов'язанням, яке статтею 2 Бюджетного кодексу України визначається як будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, згідно з якими необхідно здійснити платежі протягом цього ж періоду або у майбутньому.
Бюджетне асигнування -це повноваження, надане розпоряднику бюджетних коштів відповідно до бюджетного призначення на взяття бюджетного зобов'язання та здійснення платежів з конкретною метою в процесі виконання бюджету (стаття 2 Бюджетного кодексу України).
Таким чином, повноваження розпорядника бюджетних коштів реалізується через владні управлінські функції цього суб'єкта владних повноважень, який діє в межах бюджетної програми та бюджетного асигнування.
Отже, Відповідач, шляхом укладання Договору на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року, реалізував у формі адміністративного договору повноваження на розпорядження бюджетними коштами.
Таким чином, невиконання Відповідачем за Договором на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року було зумовлене відсутністю відповідного асигнування, оскільки в Державному бюджеті на відповідний рік не було виділено коштів в необхідному розмірі. Внаслідок цього Позивачем було понесено витрати на розробку спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 в приймаючих містах України, які не було йому відшкодовано в повному обсязі всупереч умовам Договору.
Проаналізувавши правову природу договорів, щодо яких законом визначено порядок і способи виконання, а також відповідальність за невиконання зобов'язань, що з них виникають, Суд приходить до висновку про відсутність підстав для застосування аналогії закону.
Частиною 4 статті 8 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено заборону відмови в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
Отже, даний адміністративний спір повинен вирішуватись на підставі аналогії права, виходячи з його конституційних принципів і загальних засад.
Договором є домовленість двох або більше сторін, на підставі якої виникають зобов'язальні правовідносини відповідної правової природи. Права та обов'язки сторін, обумовлені договором, складають його зміст і повинні дотримуватися сторонами.
Уклавши договір, незалежно від його правової природи, сторони зв'язані умовами його виконання, а право сторони на отримання виконання згідно договору підлягає захисту судом відповідної юрисдикції.
Вищевикладені висновки підтверджуються Постановою Верховного Суду України від 13 жовтня 2009 року у справі № 21-348во09 за позовом Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно-Західна залізниця»до Міністерства освіти і науки України, за участю Третіх осіб -Міністерства транспорту та зв'язку України, Державного казначейства України про стягнення заборгованості.
Порядок розрахунків між сторонами за Договором врегульовано Розділом 3 Договору.
Розділом 4 Договору визначено порядок відповідальності сторін у випадку порушення своїх зобов'язань за Договором.
Так, пунктом 4. 1 Договору визначено, що у випадку порушення своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність визначену цим Договором та чинним законодавством.
Договором на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року визначено, що Замовник здійснює остаточних розрахунок на підставі Акту виконаних робіт, підписаного уповноваженими представниками обох Сторін та скріпленого печатками сторін (пункт 3. 3 Договору).
Листом № 226 від 15 грудня 2008 року Науковий центр розвитку туризму звернувся до Заступника Міністра культури і туризму України з вимогою про термінове здійснення оплати вартості виконаних зо Договором робіт.
Супровідним листом № 227 від 16 грудня 2008 року Науковий центр розвитку туризму направив Голові Державної служби туризму і курортів копію листа-вимоги на адресу Міністерства культури і туризму України щодо здійснення оплати вартості виконаних робіт за Договором.
Матеріалами справи та поясненнями сторін в судовому засіданні підтверджується, що у встановлений Договором строк (після підписання Акту виконаних робіт) Державною службою туризму і курортів не виконано зобов'язання щодо оплати ціни Договору.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку про те, що станом на час розгляду даної адміністративної справи за Державною службою туризму і курортів Міністерства культури і туризму України обліковується заборгованість в розмірі 198 000, 00 гривень, яка виникла внаслідок невиконання Відповідачем умов Договору на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року, а саме -порушення зобов'язання щодо оплати ціни Договору, визначеної пунктом 3. 2.
Відтак, позовні вимоги про зобов'язання Відповідача виконувати умови Наказу про організацію розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року та Договору на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року в частині оплати на користь Наукового центру розвитку туризму вартості виконаних робіт за Договором у розмірі 198 000, 00 грн., є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Щодо решти позовних вимог (стосовно стягнення з Відповідача індексу інфляції та 3 % річних), колегія суддів ще раз звертає увагу на те, що, виходячи з правової природи договорів, щодо яких законом визначено порядок і способи виконання, а також відповідальність за невиконання зобов'язань, що з них виникають, -відсутні підстави для застосування аналогії закону.
Відтак, враховуючи вищезазначене, колегія суддів приходить до висновку про те, що в задоволенні вимоги про зобов'язання Відповідача виконувати умови Наказу про організацію розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року та Договору на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року в частині оплати на користь Наукового центру розвитку туризму індексу інфляції та 3 % річних (на суму 31 123, 97 грн.) слід відмовити.
Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, колегія суддів дійшла висновку про те, що викладені в позовній заяві вимоги Позивача є частково обґрунтованими, та відповідно такими, що підлягають задоволенню частково.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 99, 100, 158, 159, 160, 161, 162, 163 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Адміністративний позов задовольнити частково.
1. Зобов'язати Державну службу туризму і курортів Міністерства культури і туризму України виконувати Наказ про організацію розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року в частині оплати на користь Наукового центру розвитку туризму вартості виконаних робіт за Договором на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року у розмірі 198 000, 00 грн.
2. Зобов'язати Державну службу туризму і курортів Міністерства культури і туризму України виконувати умови Договору на виконання робіт щодо організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 від 27 листопада 2008 року в частині оплати на користь Наукового центру розвитку туризму вартості виконаних робіт із організації розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням підготовки та проведення ЧЄ 2012 у розмірі 198 000, 00 грн.
3. В задоволенні решти позовних вимог -відмовити.
3. Стягнути на користь Позивача 1, 70 грн. судових витрат з рахунків Державного Бюджету України.
Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуюча суддя Н. Є. Блажівська
Судді Н. М. Клименчук
С. К. Каракашьян