№ 2а-1683/10/2370
17.06.2010 р. м. Черкаси
14 год. 30 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Тимошенко В.П.
при секретарі -Кулику О.П.,
за участю прокурорів -Зубенка В.С., Максимової В.В.,
представника позивача -Шепель К.Л. -за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Черкаського теруправління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Жашківське АТП -17141»про стягнення штрафу,
встановив:
Перший заступник прокурора Черкаської області звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних патерів та фондового ринку до ВАТ «Жашківське АТП -17141» про стягнення 102 000 гривень штрафу.
Позивач стверджував, що постановою від 10 лютого 2010 року № 13-ЧК на відповідача накладений штраф за вчинене правопорушення на ринку цінних паперів.
Приймаючи до уваги, що відповідач, всупереч вимогам п. 2 розділу 18 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, не сплатив штраф протягом 15 днів з дати отримання ним постанови, позивач просить стягнути зазначену суму в судовому порядку.
Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала повністю, просила його задовольнити.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання представника не направив, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.
Заслухавши думку прокурора та пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку регулюються Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок»від 23 лютого 2006 року № 3480-IV (далі -«Закон № 3480-IV»).
Стаття 2 Закону № 3480-IV визначає емітента як юридичну особу, Автономну Республіку Крим або міські ради, а також державу в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону № 3480-IV регулярна інформація про емітента-це річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
Частиною 3 ст. 40 Закону № 3480-IV визначено, що річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок.
Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку відповідно до ч. 6 ст. 40 Закону № 3480-IV.
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулюються Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591.
Відповідно до глави 7 цього Положення розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Судом встановлено, що 02.11.2009 уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, начальником Черкаського теруправління ДКЦПФР Губар А.І. ВАТ «Жашківське автотранспортне підприємство -17141»надано обов'язкове до виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, а саме: надати до Черкаського теруправління ДКЦПФР річну інформацію за 2008 рік та надано строк для усунення до 14.01.2010.
В порушення вимог зазначеного розпорядження відповідач станом на 14.01.2010 не виконав вимоги розпорядження № 127-ЧК про усунення законодавства про цінні папери від 02.11.2009.
Законом, який визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні є Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР (далі -«Закон № 448/96-ВР»).
Статтею 8 Закону № 448/96-ВР визначені повноваження Державної комісії України з цінних паперів та фондового ринку. Зокрема, відповідно до п. 14 зазначеної статті Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до п. 8 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів застосовуються штрафні санкції у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року -у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що у зв'язку із невиконанням розпоряджень Комісії по факту правопорушення уповноваженою особою ДКЦПФР, начальником Черкаського теруправління Губар А.І. винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 26.01.2010 №01-80 та викликано представника відповідача на складання акту про правопорушення на ринку цінних паперів і надання пояснень.
З урахуванням викладених положень Закону № 448/96-ВР та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, постановою уповноваженої особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 10 лютого 2010 року № 13-ЧК на відповідача накладено штраф в розмірі 102 000 грн.
Зазначену постанову направлено відповідачу рекомендованим листом, про що свідчить список згрупованих внутрішніх відправлень від 12.02.2009 року № 332.
Розділом 18 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій передбачено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).
Резолютивною частиною постанови передбачено, що рішення може бути оскаржено в 10-денний термін до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або до окружного адміністративного суду.
У разі оскарження цієї постанови штраф має бути сплачений: не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення; не пізніше як через 15 днів з дня отримання рішення за результатами розгляду скарги, якщо рішення передбачає сплату штрафу.
Приймаючи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки штраф не сплатив та не оскаржив постанову про його накладення в установленому порядку, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 86, 159 - 163, 254 КАС України, суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Жашківське автотранспортне підприємство 17141», що знаходиться за адресою: 19200, Черкаська область, Жашківський район, місто Жашків, вулиця Перемоги, 11, ідентифікаційний код 03119500, в доход бюджету через Черкаське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку штраф за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 102 000 ( сто дві тисячі) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження
Суддя В.П. Тимошенко
Повний текст постанови виготовлено 18 червня 2010 року