Справа № 496/4310/21
Провадження № 3/496/2528/21
28 вересня 2021 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Пасечник М.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка Республіки Молдова,
яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
працююча головним бухгалтером у ТОВ «Бастіон-Фудс»,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
Відносно ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення № 154/15-32-07-01-10від 20.07.2021 року за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, відповідно до якого вона порушила п. 44.1, п. 44.2 ст. 44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, п. 135.1 ст. 135, п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 198.3, п. 198.5 ст. 198, п. 200.1, п. 200.4 ст. 200, п. 201.1., п. 201.1, п. 201.5, п. 201.7, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 р. № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), в результаті чого встановлено заниження доходів та завищення витрат, заниження податкових зобов'язань та завищення кредиту у 2018 - І квартал 2021 року, заниження податку на доходи фізичних осіб та військового збору у період з 2018 - І квартал 2021 року.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для належного оформлення органу, який його склав з наступних підстав.
Протокол про адміністративне правопорушення оформлений з порушенням вимог ст.256 КУпАП.
Зокрема, відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи; наявність матеріальної шкоди.
В порушення цих вимог в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 не конкретизовано суть адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення доданий акт № 12068/15-32-07-01-17 від 22.06.2021 року містить не всі аркуші, а лише 1 аркуш, та з 51 по 53 аркуш, що позбавляє суд повно та всебічно з'ясувати обставини адміністративного правопорушення.
Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного до оформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняти у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому без усунення зазначених недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
Стаття 62 Конституції України зазначає, що вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях.
Враховуючи викладене, суд вважає, за необхідне повернути адміністративну справу відносно ОСОБА_2 для належного оформлення відповідно вимог ст. 256 КУпАП.
Керуючись ст. 62 Конституції України, ст. 163-1, 245, 256, 277, 283, 284 КУпАП, суддя,-
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП України повернути до Головного управління ДПС в Одеській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.Л. Пасечник