Доманівський районний суд Миколаївської області
вул.Центральна, 35 м. смт. Доманівка Доманівський район Миколаївська область Україна 56400
e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua
Справа № 475/929/21
28.09.2021смт. Доманівка
Суддя Доманівського районного суду Миколаївської області Єгорова Н.І., за участі особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Доманівка адміністративний матеріал відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, не працююча в будинку культури с.Володимирівка, зареєстрована в АДРЕСА_1 , мешканка АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 ,
за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ст.184 ч.1 КУпАП,
До Доманівського районного суду Миколаївської області надійшов адміністративний протокол ВАБ /450957 від 02.09.2021р., в якому зазначено, що ОСОБА_1 , 23.08.2021р.,о 23:45 год.ухилилася від виховання свого малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , залишивши останнього без нагляду дорослих після 23год, в результаті чого ОСОБА_2 , о 23:45год.зайшов в житловий будинок по АДРЕСА_3 без дозволу в нічний час доби, за що передбачено адмінвідповідальність за ч.1 ст.184 КУпАП.
У зв'язку з цим інспектором ЮП Доманівського ВП Гушпітом С.О. складений протокол про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП.
При розгляді адміністративної справи ОСОБА_1 вину не визнала, пояснила ,що син був разом з ними в сільському клубі, однак вийшов десь, а через деякий час повідомили,що він прийшов до будинку ОСОБА_3 без дозволу. При розмові з сином вій їй пояснив,що прийшов до дівчини(доньки заявниці),щоб запропонувати їй зустрічатися,так як вона йому подобається.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з вимогами ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Об'єктом адміністративного правопорушення за ч.1 ст.184 КУпАП є суспільні відносини у сфері охорони прав та інтересів неповнолітніх, що визначені, зокрема, Сімейним кодексом України.
Так, положеннями ст.150 Сімейного кодексу України зазначено, що батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Однак, всупереч вимогам ст.256, 184 КУпАП, у складеному щодо ОСОБА_1 протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, в чому конкретно полягає з її боку ухилення від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов виховання дітей.
Самі по собі наведені обставини, а саме те, що неповнолітній ОСОБА_4 без супроводу матері пішов до ОСОБА_5 , не можуть бути достатньою підставою для висновку про те, що ОСОБА_1 як мати, систематично ухиляється чи не виконує покладені на неї обов'язки по вихованню дитини.
Не викладення в повному обсязі обставин правопорушення, як передбаченого ст.256 КУпАП не дає можливості суду встановити склад правопорушення.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 , відсутній склад адміністративного правопорушення, оскільки доказів на підтвердження факту умисного ухилення нею від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання її неповнолітнього сина матеріали справи не містять.
Відповідно до ст. 62 Конституції України всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.
Згідно ч. 1 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи зазначене, провадження по даній справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.ст.7, 247, 283, 284 КУпАП,-
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.184 КупАП закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя : Н. І. Єгорова