Справа № 471/708/21
Провадження №3/471/447/21
Номер рядка звіту 141
29 вересня 2021 року
Суддя Братського районного суду Миколаївської області Гукова І.Б., за участю секретаря Кравченко Л.В., розглянувши матеріали які надійшли від ВП №1 Вознесенського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця, не працюючого, не одруженого, проживаючого по АДРЕСА_1 , протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ст. 124, ст. 122-4, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
Відповідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 03117588/1757, 11.08.2021 року о 01 год. 30 хв. В с. Миколаївка, Вознесенського району по вул.. Молодіжній ОСОБА_1 керував тз ВАЗ 21063 дн НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння: різкий запах алкоголю з порожнини рота, нечітка мова, хитка хода, почервоніння очей. Від проходження огляду на стан сп'яніння за допомогою приладу алкотестеру "Драгер" або пройти медичний огляд в Братській ЦРЛ, на останній відмовився.
Відповідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 03117587/1756, 11.08.2021 року о 01 год. 30 хв. В с. Миколаївка, Вознесенського району по вул.. Молодіжній ОСОБА_1 керував тз ВАЗ 21063 дн НОМЕР_1 не вибрав безпечної швидкості руху, не слідкував за дорожньою обстановкою та її зміною, здійснив зіткнення з огорожею домоволодіння АДРЕСА_2 .
Відповідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 117544/1758, 11.08.2021 року о 01 год. 30 хв. В с. Миколаївка, Вознесенського району по вул.. Молодіжній ОСОБА_1 керував тз ВАЗ 21063 дн НОМЕР_1 , на вимогу працівників поліції про зупинку транспортного засобу не зупинився. Був затриманий шляхом переслідування патрульним автомобілем.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи той факт, що справи про адміністративні правопорушення вчиненні однією особою вважаю за необхідне об'єднати справи в одне провадження.
У судове засідання не з'явився ОСОБА_1 , про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив..
Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи (ч. 1 ст. 268 КУпАП).
Суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки він неодноразово повідомлявся про розгляд справи та за практикою ЄСПЛ «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (див., mutatis mutandis, рішення у справі "Олександр Шевченко проти України" (974_256) (Aleksandr Shevchenko v. Ukraine), заява N 8371/02, п. 27, рішення від 26 квітня 2007 року, та "Трух проти України" (Trukh v. Ukraine) (ухвала), заява N 50966/99, від 14 жовтня 2003 року)».
Дослідивши матеріали справи, встановлено наступне.
Досліджуючи матеріали справи судом встановлено наступне.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами тощо.
Згідно зі ст. 252 КУпАП, оцінка доказів при розгляді справ про адміністративні правопорушення ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні усіх обставин справи у їх сукупності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративні відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог п. 2.9а Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідальність за порушення ст.. 124 КУпАП настає у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
А, відповідно до ст.. 122-2 КУпАП відповідальність настає за невиконання водіями вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень підтверджується письмовими доказами, а саме схемою ДТП, поясненнями потерпілої ОСОБА_2 , відеозаписом, рапортами поліцейських.
Тож, усі надані суду докази, у їх сукупності, підтверджують обставини, що підлягають доказуванню у справі, як то, щодо часу, місця та способу вчинення адміністративного правопорушення.
З огляду на вищевказане, суддя вважає, що в судовому засіданні в ході слухання справи доведено вину ОСОБА_1 в скоєнні адміністративних правопорушень.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, який протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності, наявність у останнього посвідчення водія, з урахуванням усіх обставин, суд вважає необхідним призначити, покарання у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», стягнути з ОСОБА_3 судовий збір у розмірі 454 грн. 00 коп.
Керуючись ст.ст. 36, 283-284 КУпАП, суддя
постановив:
Об'єднати в одне провадження справи № 471/708 (провадження 3/471/447/21), № 471/712/21 (провадження 3/471/451/21) та № 471/713/21 (провадження 3/471/452/21) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та присвоїти справі єдиний номер 471/708/21 (провадження 3/471/47/21).
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст.. 122-2, 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП, та призначити покарання - штраф у розмірі днієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Братський районний суд Миколаївської області.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення.
Суддя - Гукова Інна Борисівна