Справа № 420/11418/21
28 вересня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Корой С.М., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення від 27.05.2021 року №383667,-
05.07.2021 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, в якому позивач просить суд:
- скасувати рішення Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області від 27.05.2021 року №383667 про скасування дозволу на імміграцію в Україну громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування позовних вимог позивач, з посиланням на фактичні обставини щодо прийняття спірного рішення, вказує, що ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), який вказаний у відповідному додатку до рішення РНБО України, немає нічого спільного з ОСОБА_1 , якому була видана посвідка на постійне проживання № НОМЕР_1 . Згідно з посвідкою на постійне проживання № НОМЕР_1 ім'я ОСОБА_1 латинськими буквами пишеться наступним чином ОСОБА_1 , тоді як ім'я ОСОБА_1 - ОСОБА_1 . У згаданому вище свідоцтві про шлюб та свідоцтві про народження вказане ім'я ОСОБА_1 , що також не збігається з ім'ям « ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 )».
Отже, вказано у позові, оскільки щодо ОСОБА_1 не застосовано будь-яких санкцій, немає жодних підстав щодо скасування його дозволу на імміграцію в Україну та виданої на його підставі відповідного дозволу посвідки на постійне проживання № НОМЕР_1 . З цього, на думку позивача, можна зробити висновок, що рішення Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області від 27.05.2021р. № 383667 про скасування дозволу на імміграцію в Україну є протиправним та підлягаю скасування.
Ухвалою суду від 12.07.2021 року судом прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення від 27.05.2021 року №383667 і відкрито провадження в адміністративній справі.
Вказаною ухвалою судом зобов'язано Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області налати до суду у п'ятнадцятиденний строк від дати отримання даної ухвали належним чином засвідчені копії документів, які сулугували підставою для прийняття рішення від 27.05.2021 року №383667.
Справу судом вирішено розглядати в порядку, визначеному ст.262 КАС України.
06.08.2021 року (вх.№42999/20) від представника Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до суду надійшов відзив на позовну заяву разом із додатками (а.с.38-105), в якому зазначено, що відповідач не визнає даний адміністративний позов виходячи з наступного.
Відповідач вказує, що підставою для скасування дозволу на імміграцію стало вмотивоване подання, яке надійшло до Головного управління ДМС України в Одеській області від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 24.05.2021 № 5922/55/01-2021. В зазначеному клопотанні міститься вимога щодо скасування дозволу на імміграцію громадянину Азербайджану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Як вказано у відзиві, за інформацією зазначеною у поданні ДСР НПУ від 24.05.2021, з метою легалізації на територію України прибув уродженець Азербайджанської Республіки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який є учасником організованої злочинної групи, що вчиняє тяжкі та особливо тяжкі злочини. За період перебування на території України ОСОБА_6 , перевірявся на причетність до скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів в рамках кримінальних проваджень: № 12020000000000585 від 18.06.2020, ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство); № 12020161500001142 від 16.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України (хуліганство).
Відповідач у відзиві зазначає, що своїм безпосередніми діями ОСОБА_6 створює реальну загрозу національним інтересам, національній безпеці, порушує права і свободи i людини і громадянина, сприяє дестабілізації суспільно-політичної обстановки в Україні та поширює вплив організованої злочинності на процеси, що відбуваються в економічній політичній, суспільній сферах.
Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області зазначає, що Національна поліція України розцінює діяльність позивача як одну з потенційних загроз національному порядку. здоров'ю, захисту прав і законних інтересів громадян та інших осіб, які знаходяться на території України та здійснює вплив на загострення криміногенної обстановки в Україні в цілому. Тобто, на думку відповідача, подання про скасування дозволу на імміграцію позивача в Україну. підготовлене службою в межах компетенції, визначеної Законом України «Про національну поліцію». Крім того, позивачем не оскаржувалось ані в адміністративному, ані в судовому порядку правомірність прийняття Департаментом стратегічних розслідувань НП України такого подання та не перевірялась достовірність встановлених у ньому обставин.
Окрім цього, вказано у відзиві, дiяльнiсть позивача як одну з потенційних загроз національному порядку, здоров'ю, захисту прав і законних інтересів громадян та інших осіб, які знаходяться на території України встановлено рішенням Ради національної безпеки та оборони від 14.05.2021 та підтримано Указом Президента України від 21.05.2021 № 203/2021
Як вказано у відзиві, позивачем не оскаржувалось ані в адміністративному, ані в судовому порядку правомірність прийняття Радою національної безпеки та оборони та Президентом України таких рішень та не перевірялась достовірність встановлених у них обставин.
У відзиві вказано, що беручи до уваги вищенаведене, з метою унеможливлення та припинення зловживань правовим статусом іноземцями, які прибули на постійне проживання, а також враховуючи, що діяльність позивача є однією з потенційних загроз національним інтересам і державній безпеці, відповідно до вимог пункту 3,4 частини 1 статті 12 Закону України «Про імміграцію» дозвіл на імміграцію в Україну громадянину Азербайджану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , скасовано.
Враховуючи вищевикладене, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .
25.08.2021 року (вх.№46183/21) від представника позивача до суду надійшла відповідь на відзив (а.с.106-116), в якій вказано, що відповідна інформація щодо знаходження ОСОБА_1 у списку, на який посилається відповідач, була спростована у позовній заяві, оскільки ім'я фізичної особи у відповідному списку за № 565 є наступним « ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 )» і не збігається з ім'ям ОСОБА_1 як на українській, так і на англійській мові. Крім того, висновком спеціаліста по азербайджанській культурі об'єднаної Діаспори Азербайджанців України ОСОБА_13 вих. № 06/6 від 18.08.2021р. підтверджено, що особа, вказана в п. 565 Додатку № 1 до рішення РНБО вiд 14.05.2021р., а саме ОСОБА_1 не може бути ОСОБА_1 , документованим посвідкою на постійне місце проживання № НОМЕР_1 від 18.09.2020, тому що приставка «огли» в кінці прізвища, імені, по батькові відповідає по батькові в українському написанні. З цього випливає, що ОСОБА_1 має ім'я ОСОБА_7 і є сином ОСОБА_8 , а ОСОБА_1 має ім'я ОСОБА_8 і є сином Тофiка.
Отже, зазначено у відповіді на відзив, Указ Президента № 203/2021 від 21.05.2021 р. про ведення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14.05.2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» не може бути підставою для застосування санкцій до ОСОБА_1 , зокрема скасування посвідки на тимчасове проживання.
На думку позивача, сам факт існування подання Департаменту стратегічних розслідувань НП України від 24.05.2021 р. про скасування дозволу на імміграцію, посвідки на постійне проживання, примусове видворення та заборону в'їзду на територію України щодо ОСОБА_1 ніяким чином не порушує права та інтереси позивача, оскільки не тягне за собою юридичних наслідків. Крім того, немає механізму відновлення порушених прав, який полягає в оскарженні подання Департаменту стратегічних розслідувань НП України, у відмінності від оскарження рішення ГУ ДМС про скасування дозволу на імміграцію в Україну, яке прямо впливає на права та інтереси позивача.
Також, у відповіді на відзиві зазначено, що у позивача немає підстав оскаржувати ані в адміністративному, ані в судовому порядку правомірність прийняття Радою національної безпеки та оборони та Президентом України таких рішень (Указ Президента № 203/2021 від 21.05.2021р. про ведення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14.05.2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)») через те, що вказані рішення не порушують права та інтереси позивача та взагалі не мають ніякого відношення до ОСОБА_1 , оскільки його iм'я серед списку фізичних осіб, щодо яких застосовується санкції, відсутнє.
Станом на дату вирішення даної адміністративної справи інших заяв по суті справи на адресу суду не надходило.
Статтею 258 КАС України визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст.120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Згідно з ч.6 ст.120 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Отже, дана адміністративна справа вирішується судом у межах строку, визначеного ст. 258 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, відзивів на позов і наданих доказів, відповіді на відзив, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79 КАС України, судом встановлено наступні факти та обставини.
Позивач - громадянин Азербайджану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , прибув в Україну 18.02.2019 та перебуваючи на законних підставах, 28.01.2020 звернувся до ГУ ДМС України в Одеській області з клопотанням про надання йому дозволу на імміграцію як батьку громадянки України ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
На підставі заяви вiдповiдно до вимог пункту частини 3 статті 4 Закону України «Про імміграцію» 11.09.2020 ГУДМС України в Одеській області позивачу було надано дозвіл на імміграцію в Україну (а.с.80).
21.09.2020 ГУДМС України Одеській областi громадянин Азербайджану ОСОБА_1 , 01.03.1981 документований посвідкою на постійне проживання № НОМЕР_1 .
Судом встановлено, що до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області надійшло подання Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 5422/55/01-2021 від 24.05.2021 «Про скасування дозволу на імміграцію, посвідки на постійне проживання, примусове видворення та заборону в'їзду на територію України» громадянину Республіки Азербайджану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.88-90).
Згідно подання Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, встановлено, що з метою легалізації на територію України прибув уродженець Азербайджанської Республіки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який є учасником організованої злочинної групи, що вчиняє тяжкi та особливо тяжкі злочини. За період перебування на території України ОСОБА_6 перевірявся на причетність до скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів в рамках кримінальних проваджень: №12020000000000585 від 18.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство); № 12020161500001142 від 16.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України (хуліганство). Своїми безпосередніми діями ОСОБА_6 створює реальну загрозу національним інтересам, національній безпеці, порушує права і свободи людини і громадянина, сприяє дестабілізації суспільно-політичної обстановки в Україні та поширює вплив організованої злочинності на процеси, що відбуваються в економічній, політичній, суспільній сферах. Пунктами 3, 4 частини 1 статті 12 Закону України
З метою виконання рішення РНБО від 14 травня 2021року, введеного в дію Указом Президента України №203/2021 від 21.05.2021 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), та керуючись пунктами 3, 4 частини 1 статті 12 Закону України «Про імміграцію» Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України вбачав за доцільне прийняти рішення про скасування дозволу на імміграцію, керуючись підпунктом 1 пункту 64 Порядку оформлення, прийняти рішення про скасування посвідки на постійне проживання, а також на підставі вимог частини 1 статті 13, статті 30 ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» прийняти рішення про примусове видворення та заборону в'їзду на територію України, громадянину Азербайджанської Республіки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , оскільки його дії становлять загрозу національній безпеці України, безпеці громадського порядку в Україні, що є необхідним для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України.
27.05.2021 року начальником Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області затверджено висновок від 27.05.2021 року про скасування дозволу на імміграцію, наданого громадянину Азербайджану ОСОБА_1 (а.с.93-96) згідно якого провідний спеціаліст відділу у справах іноземців та осіб без громадянства ГУДМС України в Одеській області Ніколенко О.В., розглянувши із урахуванням вимог пунктів 21-23 Порядку провадження за заявами про надання дозволу на імміграцію і поданням про його скасування та виконання прийнятих рішень затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2002 №1983 (зі змінами, далі Порядок провадження), подання Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про скасування дозволу на імміграцію в Україну, посвідки на постійне проживання, примусове видворення та заборону в'їзду на територію Україну громадянину Азербайджана ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 вважала б за доцільне, зокрема, скасувати прийняте 11.09.2020 № НОМЕР_2 рішення про надання дозволу на імміграцію в Україну громадянину Азербайджану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , посвідку на постійне проживання в Україні № НОМЕР_1 видану 21.09.2020 вилучити, визнати недійсною та знищити у встановленому законом порядку.
27.05.2021 року Головним управлінням Державної міграційної служби України в Одеській області видано рішення №383667 «Про скасування дозволу на імміграцію в Україну» про те, що про те, що позивачу на підставі пунктів 3 4 частини першої статті 12 Закону України "Про імміграцію" скасовано дозвіл на імміграцію в Україну виданий 11 вересня 2020 року та що видана на підставі цього рішення посвідка на постійне проживання № НОМЕР_1 скасована на підставі вимог підпункту 1 пункту 64 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на постійне проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 №321 (а.с.97).
03.06.2021 року відповідачем на адресу ОСОБА_1 направлено лист разом із копією рішення про скасування позивачу дозволу на імміграцію в Україну (а.с.100).
Вважаючи рішення Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області від 27.05.2021 року №383667 про скасування дозволу на імміграцію в Україну громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 протиправним та такими, що підлягають скасуванню, позивач звернулась до суду із даною позовною заявою.
Вирішуючи дану адміністративну справу, суд виходить з наступного.
Закон України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначає правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, та встановлює порядок їх в'їзду в Україну та виїзду з України, Законом України «Про імміграцію» від 07 червня 2001 року №2491-III визначені умови і порядок імміграції в Україну іноземців та осіб без громадянства.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства можуть відповідно до Закону України «Про імміграцію» іммігрувати в Україну на постійне проживання.
Згідно з ч.3 с.3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» встановлено, що іноземці та особи без громадянства зобов'язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.
Відповідно до частини 1 абзаців 1 і 4 статті 1 Закону України «Про імміграцію» імміграція - це прибуття в Україну чи залишення в Україні у встановленому законом порядку іноземців та осіб без громадянства на постійне проживання.
Дозвіл на імміграцію - рішення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань імміграції та підпорядкованих йому органів, що надає право іноземцям та особам без громадянства на імміграцію.
Пунктами 3 та 4 частини 1 статті 12 Закону України "Про імміграцію" визначено, що дозвіл на імміграцію в Україну може бути скасовано, якщо
3) дії іммігранта становлять загрозу національній безпеці України, громадському порядку в Україні;
4) це є необхідним для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України;
Пунктами 21-24 "Порядку провадження за заявами про надання дозволу на імміграцію і поданнями про його скасування та виконання прийнятих рішень", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2002 року № 1983 передбачено, що дозвіл на імміграцію скасовується органом, який прийняв рішення про надання такого дозволу.
Питання щодо скасування дозволу мають право порушувати ДМС, її територіальні органи та територіальні підрозділи, МВС, органи Національної поліції, регіональні органи СБУ та Держприкордонслужба або органи, які у межах наданих повноважень забезпечують виконання законодавства про імміграцію, якщо стало відомо про існування підстав для скасування дозволу на імміграцію.
Для прийняття рішення про скасування дозволу на імміграцію у разі, коли ініціатором такого скасування є ДМС, її територіальні органи або територіальні підрозділи, ними складається обґрунтований висновок із зазначенням підстав для скасування дозволу, визначених статтею 12 Закону України "Про імміграцію", що надсилається до органу ДМС, який прийняв рішення про надання такого дозволу .
У разі коли ініціатором скасування дозволу на імміграцію є інший орган, зазначений в абзаці другому пункту 21 цього Порядку, для прийняття відповідного рішення цим органом складається обґрунтоване подання із зазначенням підстав для скасування дозволу, визначених статтею 12 Закону України "Про імміграцію", що надсилається до органу ДМС, який прийняв рішення про надання такого дозволу.
ДМС, територіальні органи і підрозділи всебічно вивчають у місячний термін подання щодо скасування дозволу на імміграцію, запитують у разі потреби додаткову інформацію в ініціатора подання, інших органів виконавчої влади, юридичних і фізичних осіб, а також у разі необхідності запрошують для надання пояснень іммігрантів, стосовно яких розглядається це питання. На підставі результату аналізу інформації приймається відповідне рішення.
Про прийняте рішення письмово повідомляються протягом тижня ініціатори процедури скасування дозволу на імміграцію.
Копія рішення про скасування дозволу на імміграцію видається не пізніше як у тижневий строк з дня його прийняття особі, стосовно якої прийнято таке рішення, під розписку чи надсилається рекомендованим листом.
Рішення про скасування дозволу на імміграцію надсилається протягом тижня органом, що його прийняв, до територіального підрозділу за місцем проживання для вилучення посвідки на постійне проживання в іммігранта та вжиття заходів відповідно до статті 13 Закону України "Про імміграцію". Копія рішення надсилається Держприкордонслужбі.
Згідно п. 64 "Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на постійне проживання", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 року № 321 (далі-Порядок №321) посвідка скасовується територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, який її видав, у разі: скасування дозволу на імміграцію в Україну відповідно до статті 12 Закону України "Про імміграцію".
Відповідно до п.65 Порядку №321 рішення про скасування посвідки приймається керівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС чи його заступником протягом п'яти робочих днів з дня надходження відомостей, які є підставою для її скасування.
Копія рішення про скасування посвідки видається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, який прийняв таке рішення, іноземцеві або особі без громадянства під розписку або надсилається їм рекомендованим листом не пізніше ніж через п'ять робочих днів з дня його прийняття (п.66 Порядку №321)
Територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС протягом п'яти робочих днів з дня прийняття рішення про скасування посвідки інформує про це ДМС та Адміністрацію Держприкордонслужби (п.67 Порядку №321)
Згідно з підпунктом 4 пункту 72 вищезазначеного Порядку оформлення, посвідка вилучається, визнається недійсною та знищується у разі скасування посвідки.
Відповідно до пункту 2 Положення про Державну міграційну службу, Державна міграційна служба України та її територіальні органи, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 360 у своїй діяльності керуються Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
З вищевикладеного вбачається, що для скасування дозволу на імміграцію відповідно до пунктів 3,4 частини 1 статті 12 Закону України «Про імміграцію» обов'язковою умовою є безумовне встановлено фактів того, що дії іммігранта становлять загрозу національній безпеці України, громадському порядку в Україні або це є необхідним для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України.
Вказані обставини повинні бути підтверджені відповідними документами, які свідчать про те, що позивач своїм перебуванням на території України несе загрозу національним інтересам, безпеці чи життю громадян.
Так, судом встановлено, що Указом Президента України від 21 травня 2021 року № 203/2021 введені в дію Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 14 травня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»
Згідно з вказаним рішенням: відповідно до статті 5 Закону України "Про санкції" Рада національної безпеки і оборони України вирішила: Підтримати внесені Кабінетом Міністрів України та Службою безпеки України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до фізичних осіб згідно з додатком 1;
Відповідно до додатку за № 565 осіб, до яких застосовані вказані санкції є громадянин Азербайджанської Республіки ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Тринадцятим обмежувальним заходом застосовним до ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 є: інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим цим Законом (відмова в оформленні посвідки на тимчасове проживання, скасування посвідки на тимчасове проживання; відмова у наданні дозволу на імміграцію, скасування дозволу на імміграцію, скасування посвідки на постійне проживання; відмова в продовженні строку перебування в Україні; відмова в задоволенні заяви про прийняття до громадянства України; примусове видворення за межі України).
Відповідно до положень частини третьої статті 10 Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України» прийняті Радою рішення вводяться в дію указами Президента України.
Рішення Ради національної безпеки і оборони України, введені в дію указами Президента України, с обов'язковими до виконання органами виконавчої влади (частина четверта зазначеної статті).
Відповідно до статті 1 Закону України «Про санкції», з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії терористичній діяльності, а також запобігання порушенню, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави можуть застосовуватися спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (далі - санкції).
Застосування персональних, спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів стосовно позивача на підставі Закону України «Про санкції», свідчить про те, що дії цієї особи створюють значну загрозу інтересам держави у забезпеченні національної безпеки, у тому числі безпеці людей, які проживають на її території.
Суд зазначає, що відповідачем було прийнято спірне рішення на підставі відомостей, викладених у поданні Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 5422/55/01-2021 від 24.05.2021 «Про скасування дозволу на імміграцію, посвідки на постійне проживання, примусове видворення та заборону в'їзду на територію України» громадянину Республіки Азербайджану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В свою чергу, саме Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України засвідчив, що громадянин Азербайджанської Республіки ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зазначений в додатку до указу Президента України від 21 травня 2021 року № 203/2021 за № 565 осіб та позивач є однією і тією ж особою.
Суд вважає, що оскільки подання Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 5422/55/01-2021 від 24.05.2021 є чинним, дії щодо складання протиправними в судовому порядку не встановлювались, відповідачем на його підставі правомірно було прийнято спірне рішення.
Вирішуючи дану справу суд зазначає, що предметом перевірки у даній справі не є питання того чи правомірно Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України дійшов висновку, що позивач є особою, яка своїми безпосередніми діями створює реальну загрозу національним інтересам, національній безпеці, порушує права і свободи людини і громадянина, сприяє дестабілізації суспільно-політичної обстановки в Україні та поширює вплив організованої злочинності на процеси, що відбуваються в економічній, політичній, суспільній сферах.
Відповідно до статі 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом з питань національної безпеки і оборони при Президентові України, сумніватись в компетенції даного органу та в оприлюдненої ним інформації не має підстав.
Тобто, оскільки, життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, в даному випадки у суб'єкта владних повноважень наявна достатня та достовірна інформація щодо прийняття рішення.
Відповідно до статті 8 Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод прийнятою Радою Європи від 04.11.1950, органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров 'я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Тобто застосовані до позивача обмеження відповідають підставам їх застосування та меті.
При вирішенні даної адміністративної справи суд відхиляє як необгурнтовані доводи позивача про те, що ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), який вказаний у відповідному додатку до рішення РНБО України, немає нічого спільного з ОСОБА_1 , якому була видана посвідка на постійне проживання № НОМЕР_1 , оскільки, як вже вказано судом, відповідачем було прийнято спірне рішення на підставі відомостей, викладених у поданні Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 5422/55/01-2021 від 24.05.2021 «Про скасування дозволу на імміграцію, посвідки на постійне проживання, примусове видворення та заборону в'їзду на територію України» громадянину Республіки Азербайджану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто позивачаю.
В самому поданні від 24.05.2021, Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, ідентифікував особу до якої застосовані відповідні санкції так як особу, що створює реальну загрозу національним інтересам, національній безпеці, порушує права і свободи людини і громадянина, саме громадянина Азербайджанської Республіки ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_2 вказавши, що остатній документований на підставі дозволу на імміграцію посвідкою на постійне проживання № НОМЕР_1 від 21.09.2020 терміном дії до 17.09.2030.
З урахуванням викладеного вище, суд вважає позовні вимоги не обґрунтованими та таким, що не підлягають задоволенню.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті позовних вимог не спростовують.
Необхідно зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 22, 139, 241, 242-246, 250, 255, 262, 295, КАС України, суд,-
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення від 27.05.2021 року №383667 - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 );
Відповідач - Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області (вул.Преображенська, 44, м.Одеса, 65045, код ЄДРПОУ 37811384).
Суддя Корой С.М.
.