Рішення від 28.09.2021 по справі 380/8436/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2021 року справа №380/8436/21

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (місцезнаходження: 04071, м.Київ, вул.Ярославська, 40, код ЄДРПОУ 22933548), в якому просить суд:

-визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, яка викладена у рішенні від 29.04.2021 №913040138423, у проведенні перерахунку пенсії позивачу на підставі довідки прокуратури Тернопільської області №18-44-20 від 03.03.2020 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій;

-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити з 26.04.2021 перерахунок та виплату позивачу пенсії відповідно до ст.86 Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VIІ на. підставі довідки прокуратури Тернопільської області № 18-44-20 від 03.03.2020 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач зазначає, що є вдовою пенсіонера ОСОБА_2 . З січня 2020року отримує пенсію по втраті годувальника, призначену на підставі Закону України «Про прокуратуру», у розмірі 60% від суми заробітної плати. Позивач у березні 2020року отримала в прокуратурі Тернопільської області довідку №18-44-20 від 03.03.2020 «Про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії» відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 та постанови Кабінету міністрів України №657 від 30.08.2017 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», згідно з якою, на її думку, у неї виникло право на перерахунок пенсії. У квітня 2021року позивач звернулась до Пенсійного фонду із заявою про перерахунок пенсії та додала відповідну довідку. Однак, Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області відмовило у перерахунку пенсії позивачу, у зв'язку із чим вона звернулась до суду із цією позовною заявою.

Ухвалою від 27.05.2021 призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали подати відзив на позовну заяву.

Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Ухвалою від 14.06.2021 залучено до участі в справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул.Митрополита Андрея, 10, ЄДРПОУ 13814885).

Ухвалою від 07.07.2021 замінено первісного відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області на належного відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул.Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885).

16.07.2021 на адресу суду за вх.№51249 надійшли заперечення представника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо заміни неналежного відповідача. Заперечення обґрунтовані тим, що ч.20 ст. 86 Закону №1697-VII в первинній редакції передбачає можливість проведення перерахунку лише тієї пенсії, яка призначена працівникам прокуратури. Тобто, норми Закону №1697-VII, що регулюють питання призначення пенсії по втраті годувальника та порядок перерахунку пенсії, передбачають можливість проведення перерахунку пенсії, призначеної виключно працівникам прокуратури. При цьому, розмір пенсії прокурора або його заробітку не підлягає перерахунку після його смерті, якщо право на таку пенсію або заробіток годувальник не мав за життя. Крім цього, постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» також не містить положень, які б закріплювали можливість перерахунку пенсії по втраті годувальника у зв'язку з підвищенням розміру заробітку працюючих працівників прокуратури. Таким чином, оскільки чоловік позивачки помер у січні 2020року, відповідно заробіток, який визначений у довідці від 03.03.2020 №18-44-20, виданої Прокуратурою Тернопільської області, годувальник не мав за життя, тому і відсутні підстави для перерахунку пенсії у зв'язку з втратою годувальника позивачці.

На виконання вказаної ухвали до відділу документального забезпечення суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області. У відзиві відповідач просить відмовити у задоволенні позову з тих підстав, що на виконання Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(ІІ)/2019, Офісом Генерального прокурора України та Міністерством соціальної політики України погоджено Порядок дій при перерахунку пенсій працівникам органів прокуратури, вказаний у листі від 21.02.2020 №2690/0/2-20/54. Відповідно до п.4 цього Порядку, перерахунок пенсії проводиться з дати звернення за перерахунком пенсії. Право на перерахунок пенсії за викладених умов виникає за зверненнями, що надходять, починаючи з 13.12.2019, для яких момент виникнення права на перерахунок пенсії настає не раніше 13.12.2019. Оскільки після 13.12.2019 підвищення заробітної плати працівникам прокуратури не здійснювалось, а інші підстави, які б передбачали можливість здійснення перерахунку пенсії позивача - відсутні, адже постанова №704 набрала чинності 01.03.2018, тому немає законних підстав для здійснення перерахунку розміру пенсії позивача після прийняття Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(ІІ)/2019. Просить відмовити в задоволенні позову повністю.

Позивач подала суду відповідь на відзив, в якому наводить спростування доводів відповідача, викладених у відзиві.

26.07.2021 до суду надійшла заява представника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про залучення другого відповідача, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії. 28.07.2021 ухвалою залучено до участі у справі №380/8436/21 співвідповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (місцезнаходження: 04071, м.Київ, вул.Ярославська, 40, код ЄДРПОУ 22933548) та встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України у Київській області п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали для надання до суду відзиву на позов разом з усіма доказами, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

29.07.2021 на адресу суду за вх.№55034 надійшли заперечення представника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на позовну заяву позивачки.

На виконання вказаної ухвали до відділу документального забезпечення суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області. У відзиві відповідач просить відмовити у задоволенні позову з тих підстав, що у рішенні від 09.02.1999 №1-рп/99 Конституційний Суд України зазначив, що за загально визначеним принципом права закони та інші нормативні акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статі 58 Конституції України, за якою дію нормативно правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення Закону №76-VIII, якими ч.18 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ та ч. 20 ст. 86 Закону №1697-VII викладено у новій редакції, на час винесення рішення не були визнані неконституційними Конституційним Судом України. Крім того, у рішенні від 26.12.2011 № 20-рп/2011 цей суд зазначив, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними, а оскільки держава зобов'язана регулювати економічні процеси, встановлювати й застосовувати справедливі та ефективні форми перерозподілу суспільного доходу з метою забезпечення добробуту всіх громадян, то механізм реалізації цих прав може бути змінено державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження справедливого балансу між інтересами окремих осіб і інтересами всього суспільства. Згідно з листом Офісу Генерального прокурора від 18.02.2020 № 21-698 вих.20 та листа Міністерства соціальної політики України від 21.02.2020 № 2690/0/2-20/54 щодо погодження порядку дій перерахунку пенсій працівникам органів прокуратури перерахунок пенсії проводиться, зокрема, у разі прийняття нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури. Оскільки після ухвалення Конституційним Судом України Рішення № 7- р(ІІ)2019 (13.12.2019) нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам прокуратури прийнято не було , підстави для перерахунку пенсії позивачу відсутні.

Інших заяв по суті справи до суду не надходило.

ОСОБА_1 з 27.09.2012 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та з 20.01.2020 отримує пенсію по втраті годувальника, призначену на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.1.1991 № 1789 - XII. Основний розмір пенсії обчислений у розмірі 60% від заробітної плати (грошового забезпечення) померлого годувальника, який працював в органах прокуратури Тернопільської області.

03.03.2020 Прокуратурою Тернопільської області видано довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення) позивача, що враховується для перерахунку пенсії №18-44-20, згідно з якої відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-(ІІ)/2019, постанови Кабінету Міністрів України 30.08.2017 №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівникам прокуратури» та постанови Кабінету Міністрів України 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу те деяких інших осіб», розмір заробітної плати (грошового забезпечення), з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за нормами чинними на 06.09.2017, за відповідною (прирівняною) посадою - заступника прокурора м.Тернополя, становить 34058,31грн.

26.04.2021 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою про перерахунок пенсії, до якої серед іншого додала зазначену довідку. Як на підставу для перерахунку пенсії позивач послалася на Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-(ІІ)/2019.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 29.04.2021 №913040138423 позивачці відмовлено у задоволенні заяви про перерахунок пенсії з мотивів відсутності нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури. Зокрема, роз'яснено, що право на перерахунок пенсії виникає за зверненнями, що надходять, починаючи з 13.12.2019, для яких момент виникнення права на перерахунок пенсії настає не раніше 13.12.2019.

Відповідь на звернення надавалася за екстериторіальним принципом відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 16.12.2020 №25-1 «Про затвердження Змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України», зареєстрованої в Мін'юсті 16.03.2021 за № 359/35961.

Після надання відмови - відповіді електронна пенсійна справа, яка була отримана Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області для опрацювання, була передана засобами програмного забезпечення до органу, що призначав пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи.

07.05.2021 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомило позивача про прийняте незалежне рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

У зв'язку з тим, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за фактичним місцем проживання.

Не погоджуючись із діями та рішенням відповідачів, позивач звернулася до суду за захистом своїх прав з даним адміністративним позовом.

Вирішуючи даний спір, суд виходить з таких підстав.

Статтею 10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.

Статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого ст.26 цього Закону пенсійного віку, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника відповідно до закону.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» непрацездатними членами сім'ї вважаються чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею цього Закону.

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті особи, яка виконала функцію донора анатомічних матеріалів людини, пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, а також у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21.11.2013 по 21.02.2014 за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника (ч.1 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).

Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону до членів сім'ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони: 1) були на повному утриманні померлого годувальника; 2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. Члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається із заробітку чи пенсії годувальника, тобто в залежності від того доходу, який мав годувальник на час настання смерті.

Згідно зі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991 (в редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80% від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90% від суми місячного (чинного) заробітку. Обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існувати на день його звільнення з роботи.

З 15.07.2015 набрав чинності Закону України «Про прокуратуру» №1697-УІІ відповідно до пп. 1 п. 3 розділу XII «Прикінцеві положення» якого, норми Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991№1789-ХІІ, які регулювали, зокрема, питання перерахунку пенсії, втратили чинність.

Пенсійне забезпечення працівників прокуратури на момент виникнення спірних правовідносин регулюється правилами ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VІІ від 14.10.2014.

Згідно з ч.ч. 13, 20 ст.86 вказаного Закону пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, на момент призначення пенсії чоловіку позивачки законодавством було встановлено право осіб, яким призначена пенсія згідно з Законом України «Про прокуратуру», на її перерахунок у разі підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

Разом із тим, на момент звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії питання такого перерахунку чинним законодавством не врегульовано, водночас передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури повинні бути визначені Кабінетом Міністрів України.

При цьому, суд зазначає, що Кабінетом Міністрів України на виконання вимог ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 не були визначені умови та порядок перерахунку пенсій працівникам прокуратури. Разом з тим, відсутність затверджених Кабінетом Міністрів України порядку та умов перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури не може бути підставою для відмови у такому перерахунку.

13.12.2019 Конституційним Судом України прийнято рішення №7-р(П)/2019, яким визнано неконституційним та втратило чинність положення ч.20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 (зі змінами), яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Цим же Рішенням Конституційного Суду України установлено, що ч.20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VІІ підлягає застосуванню в первинній редакції, а саме: призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки”.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1155 «Про умови оплати праці прокурорів», крім іншого, передбачено збільшення посадових окладів прокурорів, що відповідно до Рішення Конституційного суду України від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)/2019 та ч. 20 Закону України «Про прокуратуру» є умовою для перерахунку призначених працівникам прокуратури пенсій за вислугу років. Проте, вказаною постановою Кабінет) Міністрів України не врегульовані питання перерахунку пенсії за індивідуальними ознаками збільшення складових заробітної плати, тобто з тієї підстави, з якою позивач звернувся до відповідача для перерахунку пенсії, а тому до перерахунку призначеної пенсії за вислугу років вимоги цієї постанови Кабінету Міністрів України, у тому числі п. 7 не можуть бути застосовані, тоді як повинні бути застосовані Рішення Конституційного суду України від 13.12.2019 №7- р(ІІ)/2019 та ч. 20 Закону України «Про прокуратуру», якими визначені умови, в тому числі, для індивідуального перерахунку пенсій працівникам прокуратури.

Суд зауважує, що пенсія у зв'язку з втратою годувальника була передбачена пунктом 19 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991, і наразі визначена ч.19 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14.10.2014 на таких же умовах. Оскільки відсоток пенсії по втраті годувальника напряму залежить від середньомісячного заробітку померлого прокурора, то підвищення рівня заробітної плати діючих прокурорських працівників, породжує право на перерахунок, як пенсій, призначених колишнім працівникам прокуратури за вислуг років, так і пенсій за втратою таких годувальників. Цього не було ураховано відповідаче при прийнятті оскаржуваного рішення.

Ураховуючи викладене вище, суд дійшов висновку, що оскаржуване рішення є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Оскільки позивач має право на перерахунок пенсії у зв'язку із втратою годувальника, суд дійшов висновку про наявність підстав для зобов'язання Головного управління Пенсійного Фонду України у Львівській області здійснити перерахунок пенсії позивача у зв'язку з втратою померлого годувальника ОСОБА_2 у розмірі 60 % місячного заробітку старшого прокурора прокуратури області згідно з довідкою Прокуратури Тернопільської обласної від 03.03.2021 за №18-44-20 з 26.04.2021 виплати з урахуванням раніше отриманих сум.

З приводу позовної вимоги, що стосується виплати пенсії без обмеження її максимальним розміром, суд дійшов висновку про відсутність у відповідача законних підстав для здійснення позивачу виплати нарахованої пенсії без обмеження граничного розміру відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції на час призначення пенсії) оскільки положення цієї статті втратили чинність.

Зазначений висновок узгоджується з правовою позицією, викладеною Верховним Судом у постанові від 03 червня 2021 року у справі № 359/3736/17.

При цьому, в матеріалах справи відсутні належні та допустимі, достатні та достовірні в розумінні приписів ст.ст. 73-76 Кодексу адміністративного судочинства України докази обмеження позивачу пенсії максимальним розміром, тому в цій частині позовних вимог слід відмовити.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про часткове задоволення.

Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

При поданні позовної заяви позивачем сплачено 908,00грн. судового збору.

Відтак, належить стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів на користь позивача 454,00грн. сплаченого судового збору.

Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області(місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул.МитрополитаАндрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885), Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (місцезнаходження: 04071, м.Київ, вул.Ярославська, 40, код ЄДРПОУ 22933548)про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 29.04.2021 №913040138423, яким відмовлено у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Прокуратури Тернопільської області №18-44-20 від 03.03.2020 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України у Львівській області здійснити з 26.04.2021 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до ст.86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VIІ, на підставі довідки Прокуратури Тернопільської області №18-44-20 від 03.03.2020 з урахуванням раніше отриманих сум пенсії.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул.МитрополитаАндрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 227 (двісті двадцять сім)грн. 00коп.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (місцезнаходження: 04071, м.Київ, вул.Ярославська, 40, код ЄДРПОУ 22933548) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 227 (двісті двадцять сім)грн. 00коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із врахуванням п.п15.5 п.5 розділу VII Перехідні положення КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Лунь З.І.