Ухвала від 27.09.2021 по справі 380/16104/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/16104/21

УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

27 вересня 2021 року м.Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. перевіривши матеріали позовної заяви виконувача обов'язків керівника Яворівської окружної прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі: Міністерства молоді та спорту України до Яворівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Виконувач обов'язків керівника Яворівської окружної прокуратури Львівської області звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, у якому просить:

- Визнати протиправним та скасувати рішення Наконечнянської сільської ради №1005 від 02.04.2019 « Про ліквідацію Наконечнянського сільського центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» .

Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:

- відповідає позовна заява вимогам, встановленими ст. ст. 160, 161, 172 цього Кодексу;

- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст.122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законам.

Згідно ч. 2 КАС України, для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Згідно ч. 6 ст. 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Таким чином, визначаючи початок перебігу позовної давності у цьому спорі, слід враховувати, коли про порушене право довідалася або могла довідатися саме держава в особі уповноваженого органу, а не позивач.

Позивач зазначає, що дізнався про порушене право з листа Міністерства молоді та спорту України №5277/5.4 від 16.06.2021 року.

Судом встановлено, що позивач просить скасувати рішення Наконечнянської сільської ради №1005 від 02.04.2019 « Про ліквідацію Наконечнянського сільського центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх», проте з позовною заявою звернувся лише 22.09.2021 року, а саме після встановленого тримісячного строку для такого звернення. Однак, позивачем до позову не додано заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Згідно із ч. 4 та ч. 5 ст. 53 КАС України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, визначених статтею 169 цього Кодексу.

У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.

Отже, положення закону про початок перебігу позовної давності поширюється і на звернення прокурора до суду із заявою про захист державних інтересів.

Оскільки право та інтереси держави було порушено в момент прийняття спірного рішення Наконечнянської сільської ради №1005 від 02.04.2019 «Про ліквідацію Наконечнянського сільського центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх», а не листом Міністерства молоді та спорту України №5277/5.4 від 16.06.2021 року .

Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.

Таким чином, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків останньої, у відповідності до ч.1 ст.169 КАС України.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву виконувача обов'язків керівника Яворівської окружної прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі: Міністерства молоді та спорту України до Яворівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, залишити без руху.

Особі, що звернулася із позовною заявою встановити в десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки, у спосіб: подання до позову заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.

Суддя Гавдик З.В.