Ухвала від 29.09.2021 по справі 300/4909/21

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"29" вересня 2021 р. справа № 300/4909/21

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України, Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльність щодо невиконання рішення суду та зобов'язання нарахувати і виплатити з Державного бюджету компенсацію в розмірі трьох відсотків річних за порушення строку перерахування коштів за весь час прострочки по дату фактичного виконання, а також інфляційні втрати, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач, ОСОБА_1 ) 07.09.2020 звернувся в суд із вказаним адміністративним позовом.

Ухвалою суду від 10.09.2021 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху, у зв'язку із невідповідністю адміністративного позову вимогам, встановлених пунктом 4 частини 5 статті 160, частинами 3 і 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України).

Усунення недоліків позовної заяви визначено шляхом:

1. подання квитанції про сплату судового збору в розмірі 1 816,00 гривень (у разі визначення позивачем в адміністративному позові змісту позовних вимог щодо кожного із відповідачів, то слід врахувати таку обставину при сплаті судового збору (його розміру), зважаючи на кількість заявлених позовних вимог).

2. подання доказів направлення до одного із відповідачів виконавчих листів від 20.12.2019, виданих Івано-Франківським окружним адміністративним судом у справі 300/1545/19, і прийняття їх до виконання.

3. зазначення у позовній заяві:

- зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів окремо;

- правового обґрунтування, чому саме Державна казначейська служба України повинна відповідати за такими вимогами;

- правового обґрунтування визначення у розрахунку (трьох відсотків річних та інфляційних втрат) дату початку такого розрахунку "20.03.2020", зважаючи на дату прийняття виконавчих документів до виконання із урахуванням положень статті 5 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".

На усунення таких недоліків встановлено десятиденний строк з дня вручення вказаної ухвали суду.

Ухвала суду про залишення позовної заяви без руху від 10.09.2021 отримана позивачем 13.09.2021, свідченням чого є заява від 13.09.2021 про видачу наручно копії ухвали та підпис ОСОБА_1 про її отримання на вказаній заяві.

Вимоги ухвали суду у встановлений десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали позивачем не виконані, в тому числі станом на 29.09.2021 (шістнадцять днів з дня отримання ухвали).

Будь-яких клопотань чи заяв, в тому числі щодо продовження строку на усунення недоліків позовної заяви позивачем не подано.

З'ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі, дотримання вимог до адміністративного позову із урахуванням не усунення позивачем недоліків до позовної заяви, суддя зазначає наступне.

За змістом пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Беручи до уваги наведене, у зв'язку із невиконанням ОСОБА_1 ухвали суду від 10.09.2021, суддя прийшов до висновку щодо необхідності повернення адміністративного позову.

На підставі наведеного, керуючись пунктом 1 частини 4 статті 169, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України, Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльність щодо невиконання рішення суду та зобов'язання нарахувати і виплатити з Державного бюджету компенсацію в розмірі трьох відсотків річних за порушення строку перерахування коштів за весь час прострочки по дату фактичного виконання, а також інфляційні втрати, - повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

Роз'яснити заявнику, що за змістом частини 8 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку.

Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Згідно до підпункту 15.5 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Суддя /підпис/ Чуприна О.В.