Справа № 136/1069/21
Провадження № 3/131/329/2021
27.09.2021м. Іллінці
Суддя Іллінецького районного суду Вінницької області Балтак Д. О. розглянувши без фіксації судового процесу технічними засобами справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділу поліції № 4 Вінницького районного управління поліції ГУ НП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, тимчасово не працюючого за частиною 1 статті 130 КУпАП,-
встановив:
До Іллінецького районного суду Вінницької області надійшла справа про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 278 КпАП України суддя, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За змістом статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно частини 1 статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Розглянувши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд вважає, що його слід повернути для доопрацювання з наступних мотивів.
Згідно пунктів 6, 7 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 р., огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Так, зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 214697 від 12.06.2021 р. складеного відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 130 КУпАП, вбачається щодо до даного процесуального документу долучена роздруківка тесту № 2500, проте при підготовці справи до розгляду встановлено, що зазначена роздруківку показників спеціального технічного засобу алкотестера «Drager- 6810» у матеріалах справи відсутня.
У відповідності до абзацу 2 пункту 12 постанови Пленуму ВССУ від 17.10.2014 р. № 11 „Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративне правопорушення” норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Зважаючи на встановлені судом обставини, суд позбавлений можливості прийняти законне та обґрунтоване судове рішення, тому вважає за доцільне повернути до відділу поліції № 4 Вінницького районного управління поліції ГУ НП у Вінницькій області матеріали справи для належного їх доопрацювання та приведення у відповідність до вимог закону.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 283 КУпАП, суддя -
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 130 КУпАП повернути до відділу поліції № 4 Вінницького РУП ГУ НП у Вінницькій області (22500, вул. Героїв Майдану 75 м. Липовець Вінницького району Вінницької області) для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова є остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: