Постанова від 29.09.2021 по справі 128/2603/21

Справа № 128/2603/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 вересня 2021 року м. Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Васильєвої Т.Ю.,

секретар: Літневська А.Р.

за участю: прокурора Поберецької А.А., особи, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,

розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонера, РНОКПП НОМЕР_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи депутатом 8 скликання Стрижавської селищної ради, та будучи згідно пп. «б» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно, без поважних причин лише 27.07.2021 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся, просив призначити мінімальне покарання.

Прокурор в судовому засіданні підтримала надані суду матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за обставин, викладених в наданому суду протоколі, тому просила притягнути ОСОБА_1 до відповідальності.

Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , його вина у вчиненні даного правопорушення також підтверджується письмовими доказами у справі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 407 від 09.09.2021, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 09.09.2021, копією листа Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області від 28.07.2021, копією протоколу від 06.11.2015 01 сесії 7 скликання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області від 06.11.2015, копією протоколу Стрижавської селищної виборчої комісії про результати виборів Стрижавського селищного голови від 28.10.2015, копією протоколу Стрижавської селищної виборчої комісії про результати виборів депутатів Стрижавської селищної ради від 29.10.2015, копією рішення № 1 від 06.11.2015 1 сесії 7 скликання Стрижавської селищної ради «Про наділення повноваженнями селищного голови ОСОБА_2 », копією списку депутаів Стрижавської селищної ради 7 скликання, копією повідомлення депутатів Стрижавської селищної ради 7 скликання про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік в строк до 1 квітня, копією рішення № 2 від 20.11.2020 1 сесії 8 скликання Стрижавської селищної ради «Про початок повноважень депутатів Стрижавської селищної ради», копією повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції від 18.03.2021, роздруківками з сайту Стрижавської селищної ради про список депутатів Стрижавської селищної ради 8 скликання та оголошення про необхідність депутатам подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, згідно рішення № 2 першої сесії 8 скликання Стрижавської селищної ради, «Про початок повноважень депутатів Стрижавської селищної ради» від 23.12.2016, ОСОБА_1 був обраний та приступив до повноважень депутата Стрижавської селищної ради 8 скликання.

Таким чином, відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону та зобов'язаний подавати декларації відповідно до цього Закону.

Положеннями ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Роз'ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані) від 03.02.2021 визначено, що щорічна декларація (декларація «щорічна») - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. Відлік строку для подачі декларації «щорічна» починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня року, наступного за звітним періодом.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 в порушення ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом декларування, не подав у встановлені цим Законом терміни, тобто до 01.04.2021, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за формою, що визначається Національним агентством, за 2020 рік. Натомість ОСОБА_1 подав відповідну щорічну декларацію лише 27.07.2021 о 12:59.

Враховуючи вищевикладене, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши та оцінивши матеріали адміністративної справи, суд вважає доведеним, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , суд визнає його щире розкаяння.

Обставин, що обтяжують його відповідальність, судом не встановлено.

На підставі вищевикладеного та враховуючи характер вчиненого правопорушення ОСОБА_1 , обставини його вчинення, дані про його особу, суд дійшов висновку про необхідність застосування щодо нього адміністративного стягнення у виді накладення штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Тому з ОСОБА_1 слід стягнути судовій збір у розмірі 454 гривні.

Керуючись ст.ст. 40-1, 280, 283, 294, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , в дохіддержави судовий збір, що становить 454 гривні.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Роз'яснити, що згідно ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Суддя: