Провадження № 3/760/8814/21
в справі № 760/21878/21
28.09.2021 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Застрожнікова К.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з УПП у м. Києві Департаменту ПП відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , працюючого водієм ТОВ «Туристичне бюро «Краєвид»,
за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, -
До Солом'янського районного суду міста Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 526657 від 06.08.2021 р. відносно ОСОБА_1 , зі змісту якого слідує, що 06.08.2021 р. о 12 год. 45 хв. у м. Києві на пл. Вокзальній, 2, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом TEMSA д.н.з. НОМЕР_1 , надавав послуги з перевезення пасажирів «Київ - оглядова екскурсія», без документів дозвільного характеру, відсутній діючий тимчасовий реєстраційний талон, чим порушив вимоги Закону України «Про автомобільний транспорт», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що працює водієм у ТОВ «Туристичне бюро «Краєвид», зокрема проводить екскурсійну програму містом Києвом для бажаючих. 06.08.2021 р. до його автомобіля увійшли працівники поліції та попросили надати тимчасовий реєстраційний талон, він надав той талон, який йому передало його керівництво, а саме: серії НОМЕР_2 . Відповідно до даного талону, виявилось, що тимчасовий талон дійсний до 19.09.2017 року. Про зазначені події він повідомив своє керівництво, та підприємство переоформило тимчасовий реєстраційний талон, та видало йому талон серії НОМЕР_3 від 18.08.2021 року, який є дійсним до 18.09.2022 року, який він просить долучити до матеріалів справи.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов до наступних висновків.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 164 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільним перевізником та автомобільним самозайнятим перевізником, які здійснюють перевезення пасажирів на договірних умовах, є суб'єкти господарювання, які відповідно до законодавства та одержаної ліцензії надають послуги за договором перевезення пасажирів транспортним засобом, що використовується ними на законних підставах.
Таким чином, відповідно до вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема ст. ст. 29, 39, 40, законодавець визначив, що пасажирські перевезення можуть здійснюватись автомобільним перевізником та автомобільним самозайнятим перевізником, які у площині положень ч. 1 ст. 164 КУпАП, є суб'єктами відповідальності за порушення порядку провадження господарської діяльності.
Однак, як встановлено судом під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 не є автомобільним перевізником та не є самозайнятим перевізником. Натомість - він перебуває у трудових відносинах із ТОВ «Туристичне бюро «Краєвид», яке здійснює пасажирські перевезення екскурсійними маршрутами міста Києва. Зазначені висновки суду підтверджуються дослідженими в судовому засіданні копіями тимчасового реєстраційного талону серії НОМЕР_2 , та серії ХХТ № 044242, виданими на ім'я ТОВ «Туристичне бюро «Краєвид» /а. с. 3,6/.
Таким чином, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 не є суб'єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, а тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 9, 33, 34, 40-1, 164, 252, 283, 284, п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, суд,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 164 КУпАП, - закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя : К. С. Застрожнікова