Справа № 451/1491/21
Провадження № 3/451/932/21
іменем України
28 вересня 2021 року місто Радехів
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Патинок О.П. розглянувши матеріали справи № 451/1491/21; які надійшли з ВП №1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, із середньою освітою, одруженої, не працюючої, проживаючоЇ за адресою: АДРЕСА_1 (Радехівська міська ОТГ), яка притягалася до адміністративної відповідальності - 18.08.2021 року постановою Радехівського районного суду Львівської області до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП,- якій роз'яснені права передбачені ст. 268 КУпАП,
ОСОБА_1 , яка притягалася до адміністративної відповідальності - 18.08.2021 року постановою Радехівського районного суду Львівської області до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП - 13.09.2021 р. о 20 год. 00 хв. перебуваючи по місцю свого проживання в АДРЕСА_1 , у нетверезому стані, вчинила домашнє насильство відносно свого сина ОСОБА_2 під час якого ображала його нецензурними словами, та вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст. 173-2 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала, погодилась з обставинами, які викладені в протоколі серії ВАБ №691933 від 21.09.2021 р., просила суворо не карати.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Вина правопорушника у скоєному правопорушенні стверджується належними та допустимими у відповідності до ст. 251 КУпАП доказами, що наявні в матеріалах справи та досліджені суддею, це зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення, серії ВАБ № 691933 від 21.09.2021 р., рапортом чергового Вадас С.М., протоколом прийняття заяви про адміністративне правпопорушення від 13.09.2021 р. письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_1 від 13.09.2021 р. визнавальними поясненнями ОСОБА_1 , які надані в суді та іншими матеріалами адміністративної справи.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.2 ст.173-2 КУпАП, як вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
У відповідності до ст. ст. 34, 35 КУпАП - обставини, що пом'якшують відповідальність є щире каяття, обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.
В зв'язку з тим, що в діях правопорушника наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, враховуючи особу правопорушника та матеріли адміністративної справи, вважаю, що до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму.
Керуючись ст. 283 КУпАП, суддя -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 173-2 КУпАП та оштрафувати її на 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 340 грн в доход держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь державного бюджету України судовий збір в розмірі 454, 00 грн.
Постанова може бути пред"явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Радехівський районний суд Львівської області, прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
СуддяО. П. Патинок