Ухвала від 28.09.2021 по справі 219/9007/21

Справа № 219/9007/21

Провадження № 2-о/219/569/2021

УХВАЛА

про залишення заяви без розгляду

28 вересня 2021 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області в складі:

судді Рибкіної Н.М.,

за участі секретаря судового засідання Бібік Н.М.,

розглянувши заяву представника позивача адвоката Деменкової Є.С., яка діє в інтересах заявника ОСОБА_1 до Бахмутської міської ради про встановлення факту проживання однією сім'єю з спадкодавцем як чоловіка і жінки без реєстрації шлюбу,-

встановив:

Представник заявника адвокат Деменкової Є.С., яка діє в інтересах заявника ОСОБА_1 до Бахмутської міської ради про встановлення факту проживання однією сім'єю з спадкодавцем як чоловіка і жінки без реєстрації шлюбу

Ухвалою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 28 серпня 2021 року відкрито провадження по справі, судове засідання у справі призначено на 28 вересня 2021 року.

В судове засідання учасники справи не з'явились, про дату, час, місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Представник позивача - адвокат Деменкова Є.С., яка діє в інтересах заявника ОСОБА_1 , 21 вересня 2021 року до початку судового розгляду подала до суду заяву про залишення заяви без розгляду та повернення їй суми сплаченого судового збору.

У зв'язку з неявкою сторін та у відповідності до частини 2 статті 247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалося.

Дослідивши заяву представника заявника про залишення заяви без розгляду та матеріали справи, суд приходить до висновку, що така заява підлягає задоволенню з огляду на таке.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 257 Цивільного процесуального кодексу України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

Враховуючи викладене та те, що розгляд справи по суті не проводився, суд вважає, що зазначену заяву слід залишити без розгляду.

Крім того, суд вважає, що заява адвоката Деменкової Є.С. в частині повернення їй сплаченого судового збору також підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до частини 2 статті 133 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Так, згідно пункту 4 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).

Відповідно до пункту 5 розділу І Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів» № 787 від 03 вересня 2013 року ухвала суду подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету (у разі знаходження оригіналу документа на переказ, який підтверджує зарахування судового збору до бюджету, в матеріалах судової справи та зазначення про це в ухвалі суду).

Таким чином, залишаючи даною ухвалою без розгляду заяву, є доцільним повернення за клопотанням представника заявника сплачений нею судовий збір в розмірі 454 гривні.

Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 257, ст. ст. 259-261, 353-354 Цивільного процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Залишити без розгляду заяву представника позивача адвоката Деменкової Є.С., яка діє в інтересах заявника ОСОБА_1 до Бахмутської міської ради про встановлення факту проживання однією сім'єю з спадкодавцем як чоловіка і жінки без реєстрації шлюбу.

Роз'яснити заявнику, що особа, заяву якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.

Повернути з державного бюджету представнику заявника ОСОБА_2 сплачений судовий збір в сумі 454 ( чотириста п'ятдесят чотири ) гривні 00 копійок, згідно з квитанцією про сплату № Х4РА-ЕС2Х-506Е-19ВА від 24.08.2021 року.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Донецького апеляційного суду через Артемівський міськрайонний суд Донецької області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Н.М. Рибкіна

Попередній документ
99951415
Наступний документ
99951417
Інформація про рішення:
№ рішення: 99951416
№ справи: 219/9007/21
Дата рішення: 28.09.2021
Дата публікації: 30.09.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Бахмутський міськрайонний суд Донецької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (26.08.2021)
Дата надходження: 26.08.2021
Предмет позову: про встановлення факту проживання однією сім'єю
Розклад засідань:
28.09.2021 10:30 Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
РИБКІНА НАТАЛЯ МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
РИБКІНА НАТАЛЯ МИКОЛАЇВНА
заінтересована особа:
Бахмутська міська рада
заявник:
Коровіна Марія Андріївна
представник заявника:
Деменкова Євгенія Сергіївна