Ухвала від 22.09.2021 по справі 308/12572/21

Справа № 308/12572/21

1-кс/308/3999/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2021 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , його захисника адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого п'ятого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління ДБР, розташованого у місті Львові капітана ДБР ОСОБА_6 , погоджене прокурором Закарпатської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону ОСОБА_7 , у кримінальному провадженні відомості про яке внесені 08 вересня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62021140050000171, щодо вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332, ч. 3 ст. 368 КК України, про відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_4 , -

ВСТАНОВИВ:

Із клопотання слідчого вбачається, що слідчими п'ятого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено 08.09.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62021140050000171 за підозрою ОСОБА_4 у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Встановлено, що ОСОБА_4 проходить військову службу за контрактом на посаді інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Державної прикордонної служби України.

Зокрема, у відповідності до наказу начальника НОМЕР_1 прикордонного загону №272-ОС від 02.07.2021 молодшого сержанта ОСОБА_4 зараховано на військову службу за контрактом та призначено на посаду інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Так, молодший сержант ОСОБА_4 перебуваючи на посаді інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відповідно до вимог ст.ст. 19, 68 Конституції України, ст. ст. 11, 16, 49 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року №548-ХІУ, ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року №551 -XIV, ст. 23 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», ст.ст. 6, 15 Закону України «Про прикордонний контроль», «Положення про відділ прикордонної служби Державної прикордонної служби України» що затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15.04.2016 №311, зобов'язаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України; знати та виконувати свої обов'язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України; показувати приклад дисциплінованості, неухильного виконання вимог законодавства, наказів і розпоряджень командирів (начальників); сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, передбачених посадою; керуватися тільки законами України; діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно вимог ст. 19 Конституції України посадові особи органів державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Вимогами ст. ст. 2, 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» визначено, що основними функціями Державної прикордонної служби України є здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України транспортних засобів, вантажів, а також, виявлення і припинення випадків незаконного їх переміщення.

Згідно посадової інструкції інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення, затвердженої наказом начальника НОМЕР_1 прикордонного загону №138 від 20.07.2021 молодший сержант ОСОБА_4 зобов'язаний був: особисто брати участь у службі з охорони державного кордону та у здійсненні прикордонного контролю осіб, які перетинають державний кордону, особисто виконувати вимоги чинного законодавства України, знати тактику дій правопорушників та організувати запобігання правопорушенням, протидію яким законодавством України віднесено до компетенції Держприкордонслужби.

Вимогами ст. ст. 17, 65 Конституції України, ст. 17 Закону України «Про оборону України», ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», ст. ст. 11, 16, 49 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24.03.1999 №548-XIV зобов'язують кожного військовослужбовця: захищати Вітчизну, суверенітет і територіальну цілісність України; свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги; віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок; поважати бойові та військові традиції, допомагати іншим військовослужбовцям, що перебувають у небезпеці, стримувати їх від вчинення протиправних дій, поважати честь і гідність кожної людини; дорожити бойовою славою Збройних Сил України та своєї військової частини, честю і гідністю військовослужбовця Збройних Сил України; кожний військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою, які визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями; військовослужбовці повинні постійно бути зразком високої культури, скромності й витримки, берегти військову честь, захищати свою й поважати гідність інших людей, зобов'язані завжди пам'ятати, що за їх поведінкою судять не лише про них, а й про Державну прикордонну Службу в цілому.

Крім цього, пунктами 5, 11, 19 ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» встановлені обов'язки Державної прикордонної служби, зокрема: організація запобігання кримінальним та адміністративним правопорушенням, протидію яким законодавством віднесено до компетенції Державної прикордонної служби України, їх виявлення та припинення, здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення згідно із законами; контроль за дотриманням прикордонного режиму; протидія і запобігання корупційним діянням та злочинам у сфері службової діяльності особового складу Державної прикордонної служби України.

Частиною 2 ст. 33 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» та ст. 35 Закону України «Про державний кордон України» визначено, що за протиправні дії чи бездіяльність військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби України несуть відповідальність згідно із законом, а особи, винні в порушенні або спробі порушення режиму державного кордону України, прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску через державний кордон України, у незаконному переміщенні або спробі незаконного переміщення через державний кордон України вантажів, матеріалів, документів та інших предметів, а також в інших порушеннях законодавства про державний кордон України, несуть кримінальну, адміністративну або іншу відповідальність згідно з законодавством України.

З огляду на викладене, молодший сержант ОСОБА_4 при виконанні службових завдань за своєю посадою відповідно до положень ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», примітки 1 до ст. 364 КК України є службовою особою, яка за спеціальним повноваженням здійснює функції представника влади.

Згідно вимог ст. ст. 3, 22, 24 Закону України «Про запобігання корупції» військовим посадовим особам військових формувань забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, а у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов'язані невідкладно вжити таких заходів: відмовитися від пропозиції; за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.

Однак, молодший сержант ОСОБА_4 будучи службовою особою, у порушення вищевказаних вимог законодавства та посадових інструкції вчинив умисний корисливий корупційний злочин.

Слідчий у клопотанні зазначає, що 28.08.2021 року приблизно о 20 год. 00 хв., в кафе-ресторані « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_1 , між місцевим жителем ОСОБА_8 та ОСОБА_4 відбулась зустріч в під час якої останінй запропонував ОСОБА_8 займатись переміщенням тютюнових виробів та осіб через державний кордон України в зоні відповідальності відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 прикордонного загону, де він обіймає посаду інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та в силу займаної посади зможе забезпечити ОСОБА_8 безперешкодне переміщення тютюнових виробів та осіб через державний кордон України на територію Словацької Республіки шляхом надання інформації про порядок охорони державного кордону, розміщення прикордонних нарядів на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 прикордонного загону за умови надання ОСОБА_8 неправомірної вигоди ОСОБА_4 , сума якої буде залежати від кількості переміщених тютюнових виробів та осіб через державний кордон України на територію Словацької Республіки, при цьому використовуючи інформацію, яку, втому числі, будуть надавати інші військовослужбовці вказаного відділу прикордонної служби.

Так, 20.09.2021 року, приблизно о 12 год. 48 хв. молодший сержант ОСОБА_4 , обіймаючи посаду інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », всупереч інтересів служби та вимог ст.ст. 3, 6, 14, 19, 24, 33 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», ст.ст. 6, 20 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», ст.ст. 3, 22, 24 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст. 11, 16, 49, Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, «Положення про відділ прикордонної служби Державної прикордонної служби України» що затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15.04.2016 № 311, перебуваючи в кафе-ресторані « ІНФОРМАЦІЯ_3 » по АДРЕСА_2 , продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи умисно, із корисливих мотивів та з метою збагачення, одержав від ОСОБА_8 5200 грн. (частину яких в сумі 1800 грн. ОСОБА_4 отримав 16.09.2021) та 18 000 доларів США (згідно офіційного курсу НБУ становило 480650,4 грн.), за вчинення ним дій з використанням свого службового становища, які полягали в наданні ОСОБА_8 15.09.2021 року приблизно о 18 год. 30 хв., за допомогою особистого мобільного телефону, службової інформації про відсутність прикордонних нарядів на ділянці Державного кордону в межах 358 прикордонного знаку, за наявності якої ОСОБА_8 мав би можливість безперешкодно незаконно переміщати через державний кордон України поза пунктом пропуску 30 ящиків з тютюновими виробами, а також наданні ОСОБА_8 18.09.2021 року приблизно о 20 год. 33 хв., за допомогою особистого мобільного телефону, службової інформації про відсутність прикордонних нарядів на ділянці Державного кордону в межах 356 прикордонного знаку, за наявності якої ОСОБА_8 мав би можливість безперешкодно незаконно переміщати через державний кордон України поза пунктом пропуску 12 осіб через державний кордон України до Словацької республіки.

Своїми діями інспектор прикордонної служби 3 категорії - інструктор кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_4 за попередньою змовою з наразі невстановленою особою, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 368 КК України, а саме - прохання надати та одержання службовою особою неправомірної вигоди за вчинення такою службовою особою в інтересах того хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

20 вересня 2021 року о 12 год. 56 хв. в приміщенні ресторану ресторан « ІНФОРМАЦІЯ_3 » по АДРЕСА_2 , молодшого сержанта ОСОБА_4 , інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », затримано в порядку ст. 208 КПК України, за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

21.09.2021 року відносно ОСОБА_4 складено та вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, за прохання надати та одержання службовою особою неправомірної вигоди за вчинення такою службовою особою в інтересах того хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, за попередньою змовою з групою осіб.

Слідчий у клопотанні зазначає, що обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого йому злочину повністю підтверджується зібраними доказами, а саме: протоколами допиту свідка ОСОБА_8 від 08.09.2021, 17.09.2021, 20.09.2021 року; протоколом огляду, ідентифікації та вручення грошових коштів від 20.09.2021 року; протоколом затримання підозрюваного в порядку ст. 208 КПК України від 20.09.2021 року; протоколом освідування підозрюваного від 20.09.2021 року; матеріалами негласних слідчих (розшукових) дій, матеріалами негласних слідчих (розшукових) дій.

Також слідчий зазначає, що інкриміноване підозрюваному ОСОБА_4 кримінально-каране діяння з ознаками корупції вчинено ним безпосередньо на займаній посаді із використанням свого службового становища, що унеможливлює виконання ним своїх обов'язків на час кримінального провадження. Також встановлено, що перебування ОСОБА_4 на вказаній посаді, безпосередньо сприяло вчиненню ним кримінального корупційного правопорушення, а його мотив дає підстави вважати, що перебуваючи на цій посаді, останній зможе продовжити свою злочинну корисливу діяльність.

З урахуванням викладених ризиків та особи підозрюваного, обставин вчинення ним злочинного корупційного діяння слідчий у клопотанні просить відсторонити підозрюваного ОСОБА_4 від займаної посади - інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », терміном на 60 днів.

У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 підтримав заявлене клопотання. Зазначив, що підозрюваний залишаючись на посаді інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », будучи працівником правоохоронних органів та обізнаний з особливостями діяльності останній може перешкоджати встановленню обставин кримінального правопорушення та використовуючи свої зв'язки здійснювати тиск на працівник, що здійснюють розслідування, суд.

Підозрюваний ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_5 заперечили щодо задоволення клопотання слідчого, посилаючись на те, що відсутні будь які ризики протиправної поведінки в майбутньом з боку підозрюваного та відсутня необхідність відсторонення від займаної посади ОСОБА_9 а даний час .

Заслухавши думку прокурора ОСОБА_3 про доцільність задоволення клопотання та відсторонення підозрюваного від посади, пояснення підозрюваного ОСОБА_4 та його захисника адвоката ОСОБА_5 , перевіривши докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить висновку про необхідність задоволення клопотання з наступних підстав.

Відповідно до підпункту 4 ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є відсторонення від посади.

Статтею 132 КПК України встановлені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження - вони не допускаються, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:

- існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

- потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;

- може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

У ч.ч. 1, 2 ст. 157 КПК України зазначено, що при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя зобов'язаний врахувати такі обставини:

1) правову підставу для відсторонення від посади;

2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення;

3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Нормативна регламентація пункту 1 ч. 3 ст. 132 КПК України свідчить, що дослідженню підлягає наявність обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення відповідного ступеню тяжкості, а п. 2 ч. 2 ст. 157 КПК України зобов'язує слідчого суддю дослідити достатність доказів, які вказують на вчинення кримінального правопорушення певною особою (підозрюваним).

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні П'ятого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління ДБР, розташованого у місті Львові знаходяться матеріали досудового розслідування кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 368 КК України, відомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62021140050000171 від 08.09.2021 року, в ході якого досліджуються обставини прохання надання неправомірної вигоди, а також одержання такої інспектором прикордонної служби 3 категорії - інструктором кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Державної прикордонної служби України ОСОБА_4 , з використанням наданого йому службового становища.

Наведене у поданому до суду клопотанні слідчого у сукупності з наданими до клопотання матеріалами кримінального провадження надає можливість слідчому судді прийти до висновку, про наявність ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Щодо доказів, які вказують на вчинення підозрюваним ОСОБА_4 кримінального правопорушення, то слідчим суддею досліджено: протокол огляду, ідентифікації та вручення грошових коштів від 20.09.2021 року; протокол затримання ОСОБА_4 від 20.09.2021 року; протокол освідування ОСОБА_4 від 20.09.2021 року; протокол допиту свідка ОСОБА_8 від 08.09.2021року, від 17.09.2021року, від 20.09.2021 року;. витяг з наказу Прикрднної служби України про особовий склад від 02.07.2021року .

Зазначені відомості у клопотанні слідчого та долучені документи у сукупності з інформацією, викладеною у дослідженому під час судового засідання повідомленні про підозру, переконали слідчого суддю в тому, що відповідне правопорушення могло бути вчинено, а надані слідчим до клопотання докази в достатній мірі вказують на можливість вчинення кримінального правопорушення підозрюваним ОСОБА_4 .. Отже, слідчим дотримані стандарти п. 1 ч.3 ст. 132 та п. 2 ч. 2 ст. 157 КПК України.

Згідно з ч. 3 ст. 156 КПК України за клопотанням сторін або за власною ініціативою слідчий суддя має право за клопотанням сторін кримінального провадження або за власною ініціативою заслухати будь-якого свідка чи дослідити будь-які матеріали, що мають значення для вирішення питання про відсторонення від посади.

Слідчий суддя на підставі отриманих доказів визначає, що причетність тієї чи іншої особи є вірогідною та достатньою підставою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких є відсторонення від посади.

Правові підстави для відсторонення від посади передбачені ст. 154 КПК України. Згідно із цією нормою відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.

У відповідності до ч. 1 ст. 42 КПК України підозрюваним є, особа, якій у порядку, передбаченому статтями 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру у скоєнні корупційного злочину передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, зокрема ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується письмовим повідомленням про підозру з відміткою про її отримання 21.09.2021 року.

Таким чином, у відповідності до вимог ст. 42 КПК України ОСОБА_4 має статус підозрюваного у цьому кримінальному провадженні.

Слідчим суддею встановлено, що ОСОБА_4 проходить військову службу за контрактом на посаді інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Державної прикордонної служби України, що підтверджується долученим до клопотання витягом із наказу НОМЕР_1 прикордонного загону ІНФОРМАЦІЯ_5 № 272-ОС від 02 липня 2021 року.

Для застосування щодо ОСОБА_4 відсторонення від посади, слідчому судді належить з'ясувати фактичні підстави цього заходу забезпечення кримінального провадження, тобто, чи наявні в цій справі реальні конкретні умови і обставини, які зумовлюють його застосування. Для цього слідчий суддя виходить із формулювань, закріплених у ч. 1 ст. 157 КПК України в контексті необхідності такого заходу.

Оскільки, кримінальне правопорушення закінчене, слідчий суддя оцінює висловлені сторонами аргументи з точки зору необхідності цього заходу для запобігання протиправній поведінці підозрюваного, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконно впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

За своєю сутністю можливість вчинення зазначених дій є відповідним ризиком кримінального провадження. Ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа вдасться до вчинків, які будуть перешкоджати досудовому розслідуванню та судовому розгляду або ж створять загрозу суспільству.

Слідчий суддя, оцінюючи вірогідність такої поведінки підозрюваного, має дійти обґрунтованого висновку про високу ступінь ймовірності позапроцесуальних дій зазначеної особи. Разом з тим, зазначені в ст. 157 КПК України ризики не є тотожними тим, що визначені в ст. 177 КПК України, що мають враховуватись під час застосування запобіжного заходу та обставини дослідження яких є значно ширшими.

Розглядаючи клопотання про відсторонення від посади, наявність відповідних ризиків має досліджуватися слідчим суддею саме у зв'язку із перебуванням підозрюваного на відповідній посаді. Тому слідчий суддя має встановити, чи пов'язане перебування ОСОБА_4 на посаді інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з тими ризиками, які заявлені слідчим.

Питання про відсторонення від посади має розглядатися крізь призму об'єктивних факторів, актуальних на час відповідного звернення. Отже слідчий суддя має визначити:

1)чи може підозрюваний, перебуваючи на посаді, знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;

2) чи є відсторонення від посади необхідним заходом для припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного.

Дослідивши надані слідчим матеріали клопотання, слідчий суддя, виходячи з мотивів вчиненого кримінального правопорушення, погоджується з тим, що існує ризик продовження злочинно корисної діяльності.

За таких обставин, слідчий суддя вважає, що існують ризики, передбачені ч. 1 ст. 157 КПК України, на які вказує сторона обвинувачення, а саме наявність достатніх підстав вважати, що ОСОБА_4 перебуваючи на посаді може продовжити свою злочинну корисливу діяльність.

Втручання у права і свободи особи шляхом відсторонення від посади на даному етапі досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання. Слідчий суддя вважає, що для нівелювання ризиків, про які зазначає сторона обвинувачення, достатнім є відсторонення від посади строком на 60 днів. Таке обмеження є розумним і співмірним з огляду на необхідність та можливість досягнення завдань кримінального провадження.

Слідчий суддя не вбачає негативних наслідків для третіх осіб від відсторонення ОСОБА_4 від посади, оскільки питання тимчасового виконання обов'язків інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » іншою особою може бути вирішене в порядку, визначеному чинним законодавством.

Враховуючи зазначене, наявність обґрунтованої підозри у сукупності з ризиками, пов'язаними з перебуванням підозрюваного на посаді, дають слідчому судді фактичні і процесуальні підстави для його відсторонення від посади інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » строком на 60 днів.

На підставі викладеного, керуючись ст. 131,132, 154, 156, 157, 309, 376 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого п'ятого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління ДБР, розташованого у місті Львові капітана ДБР ОСОБА_6 , погоджене прокурором Закарпатської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону ОСОБА_7 , у кримінальному провадженні відомості про яке внесені 08 вересня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62021140050000171, щодо вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332, ч. 3 ст. 368 КК України, про відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_4 - задовольнити.

Відсторонити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 від займаної посади інспектора прикордонної служби 3 категорії - інструктора кінологічного відділення відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » строком на шістдесят днів, тобто до 20 листопада 2021.

Копію ухвали направити до НОМЕР_1 прикордонного загону ( АДРЕСА_3 ) для відома і виконання.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення у порядку, передбаченому для виконання судо вих рішень.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Повний текст ухвали складено та проголошено 24.09.2021 року о 15 год. 10 хв.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1