Справа №522/17695/21
3/522/12275/21
23 вересня 2021 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Попревич В.М., вивчивши матеріали справи, які надійшли з Управління патрульної поліції в Одеській області, відносно
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП, -
До Приморського районного суду м. Одеси надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 504068, відповідно до якого 02.08.2021 р. о 12 годині 58 хвилин на 339 км + 150 м автодороги М-05 Київ-Одеса ОСОБА_1 керуючи автомобілем «RENAULT MAGNUM 480» д.н. НОМЕР_1 , з напівпричепом «LECITRAILER » д.н. НОМЕР_2 , не вибрав безпечну швидкість руху, не витримав дистанцію, не врахував дорожню обстановку, в результаті чого допустив зіткнення з автомобілем «AUDI Q5» д.н. НОМЕР_3 . В результаті ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення місце його вчинення не відноситься до підсудності Приморського районного суду м. Одеси.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи вважаю, що він підлягає направленню за територіальною підсудністю до Суворовського районного суду м. Одеси, з наступних підстав.
Так, відповідно до вимог ч.1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Згідно ч.2 ст. 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 124 цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Альтернативні види підсудності для правопорушень, передбачених ст. 124 КУпАП, статтею 276 КУпАП не передбачено.
Відповідно до офіційного тлумачення положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, викладеного в рішенні Конституційного Суду України від 26.05.2015 року по справі № 5-рп/2015 зазначено, що положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке передбачає, що "справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення", в аспекті порушеного у конституційному поданні питання необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення "за місцем його вчинення" визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином встановлено, що справа не підлягає розгляду Приморським районним судом м. Одеси, оскільки ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 , що територіально відноситься до підсудності Суворовського районного суду м. Одеси.
Враховуючи викладене, вважаю за можливе направити справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП для всебічного судового розгляду за територіальною підсудністю до Суворовського районного суду м. Одеси.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.276, 283, 291, 294 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП, направити за підсудністю до Суворовського районного суду м. Одеси, для розгляду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: