Рішення від 27.09.2021 по справі 420/9560/21

Справа № 420/9560/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Бойко О.Я.,

розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання провести перерахунок і виплату грошового забезпечення, вирішив задовольнити позовні вимоги.

І. Суть спору:

Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою до відповідача Головного управління Національної поліції в Одеській області, в якій просив:

(1).Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Одеській області (код ЄДРПОУ 40108740, юридична адреса: вул. Академіка Філатова, буд. 15-А, м. Одеса, 65080, фактичне місцезнаходження: вул. Єврейська, буд.12, м. Одеса, 65014) щодо не проведення перерахунку та виплати грошового забезпечення в частині виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначенням тривалості додаткової оплачуваної відпустки та премії підполковнику поліції ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 ), заступнику начальника відділу організації соціальної роботи управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Одеській області за період з 07 листопада 2015 року по 20 квітня 2021 року включно, з урахуванням раніше виплачених сум грошового забезпечення.

(2).Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Одеській області (код ЄДРПОУ 40108740, юридична адреса: вул. Академіка Філатова, буд. 15-А, м. Одеса, 65080, фактичне місцезнаходження: вул. Єврейська, буд. 12, м. Одеса, 65014) провести перерахунок і виплату грошового забезпечення в частині виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки та премії підполковнику поліції ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 ), заступнику начальника відділу організації соціальної роботи управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Одеській області за період з 07 листопада 2015 року по 20 квітня 2021 року включно, з урахуванням раніше виплачених сум грошового забезпечення.

ІІ. Аргументи сторін

(а) Позиція позивача

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила наступне.

Позивач, з 15 вересня 1999 року проходив службу в органах внутрішніх справ України. В період з 04 жовтня 2002 року по 02 червня 2014 року проходив службу у податковій міліції. З 02 червня 2014 року був переведений для подальшого проходження служби до ГУМВС України в Одеській області. Наказом ГУМВС України в Одеській області від 04.11.2015 року № 1607 о/с позивач звільнений з 06.11.2015 року з органів внутрішніх справ за пунктом 64 "з" (у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади (установи, організації) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінет Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року № 114.

07.11.2015 року, позивач, на підставі його заяви, відповідно до пунктів 9 та 12 розділу XI Закону України "Про Національну поліцію", призначено в порядку переатестування та установлення посадового окладу згідно зі штатним розписом, на посаду заступника начальника відділу Управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Одеській області з присвоєнням спеціального звання - "підполковник поліції", про що було видано наказ Головного управління Національної поліції в Одеській області від 07.11.2015 року № 225 о/с.

Наказом Головного управління Національної поліції в Одеській області від 10.09.2019 року № 1175 о/с позивач призначений на посаду заступника начальника відділу організації соціальної роботи Управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Одеській області на якій перебуваю в теперішній час.

Перебуваючи на вищевказаній посаді в Головному управління Національної поліції в Одеській області в січні 2020 року позивач встановив що до стажу служби в поліції для виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки, премії не враховано період проходження ним служби у податковій міліції в період з 04 жовтня 2002 року по 02 червня 2014 року.

Наказом Головного управління Національної поліції в Одеській області від 11.12.2015 року № 456 о/с позивачу встановлено вислугу стажу служби в поліції для виплати надбавки за стаж служби в поліції та визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки, станом на 07.11.2015 року - 4 роки 5 місяців 29 днів.

З метою захисту своїх прав позивач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду щодо визнання протиправним та скасуванням наказу № 456 о/с від 11 грудня 2015 року в частині встановлення стажу служби в поліції, який дає право на встановленні надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, премії позивачу підполковнику поліції заступнику начальника відділу організації соціальної роботи управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Одеській області без врахування до стажу служби в поліції наявну на момент призначення у Національну поліцію Україні вислугу років у податковій міліції з 04 жовтня 2002 року по 02 червня 2014 року включно.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2020 р. по справі №420/1691/20 задоволено позовні вимоги ОСОБА_1

29.04.2021 р. позивач звернуся з рапортом до начальника поліції ГУНП в Одеській області , про хід виконання рішення суду по справі №420/1691/21 та ознайомленням з наказом про зарахування стажу.

На рапорт від 29.04.2021 року позивач надав відповідь № 9/4161 від 07.05.2021 року про те, що рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2020 р. по справі № 420/1691/20 виконано.

11.05.2021 р. позивач звернувся до відповідача з рапортом щодо проведення відносно нього з урахуванням виданого наказу Головного управління Національної поліції в Одеській області №700 о/с від 21.04.2021 р., перерахунку та виплати грошового забезпечення в частині виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки та премії, за період з 07.11.2015 р. по 20.04.2021 р. включно, з урахуванням раніше виплачених сум грошового забезпечення.

24.05.2021 р. відповідач листом за №14/559 повідомив позивача про відсутність підстав щодо проведення відносно нього перерахунку та виплати грошового забезпечення в частині виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки та премії за період з 07.11.2015 р. по 20.04.2021 р. включно.

Позивач вважає дії відповідача щодо не проведення перерахунку та виплати грошового забезпечення в частині виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначення тривалості додаткової відпустки та премії позивачу за період з 07.11.2015 р. по 20.04.2021 р. включно протиправними.

(б) Позиція відповідача

30.06.2021 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву в якому він просив у задоволенні позовних вимог відмовити.

В даному випадку, раніше не враховані періоди служби позивача в податковій міліції, фактично були підтвердженні при виданні наказу ГУНП в Одеській області від 21.04.2021 р. №700 о/с. Отже виплата грошового забезпечення позивачу з урахуванням підтвердженого періоду здійснюється з моменту видання зазначеного наказу.

Крім того, грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно, або в меншому розмірі, ніж належало виплачується за весь період протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.

(в) Відповідь на відзив

07.07.2021 р. від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій зазначено, що відповідач не надав жодного належного та допустимого доказу правомірності бездіяльності щодо не здійснення перерахунку і виплати грошового забезпечення в частині виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки та премії за період з 07.11.2015 р. по 20.04.2021 р. включно., з урахуванням раніше виплачених сум грошового забезпечення.

ІІІ. Процесуальні дії у справі

14.06.2021р. суд, ухвалою прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дана справа вирішується судом у перший робочий день після виходу судді з відпустки.

IV. Обставини, встановлені судом

Позивач, з 15 вересня 1999 року проходив службу в органах внутрішніх справ України. В період з 04 жовтня 2002 року по 02 червня 2014 року проходив службу у податковій міліції. З 02 червня 2014 року був переведений для подальшого проходження служби до ГУМВС України в Одеській області. Наказом ГУМВС України в Одеській області від 04.11.2015 року № 1607 о/с позивач звільнений з 06.11.2015 року з органів внутрішніх справ за пунктом 64 "з" (у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади (установи, організації) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року № 114.

07.11.2015 року, позивач, на підставі його заяви, відповідно до пунктів 9 та 12 розділу XI Закону України "Про Національну поліцію", призначено в порядку переатестування та установлення посадового окладу згідно зі штатним розписом, на посаду заступника начальника відділу Управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Одеській області з присвоєнням спеціального звання - "підполковник поліції", про що було видано наказ Головного управління Національної поліції в Одеській області від 07.11.2015 року № 225 о/с.

Наказом Головного управління Національної поліції в Одеській області від 10.09.2019 року № 1175 о/с позивач призначений на посаду заступника начальника відділу організації соціальної роботи Управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Одеській області на якій перебуваю в теперішній час.

Перебуваючи на вищевказаній посаді в Головному управління Національної поліції в Одеській області в січні 2020 року позивач встановив що до стажу служби в поліції для виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки, премії не враховано період проходження ним служби у податковій міліції в період з 04 жовтня 2002 року по 02 червня 2014 року.

Наказом Головного управління Національної поліції в Одеській області від 11.12.2015 року № 456 о/с позивачу встановлено вислугу стажу служби в поліції для виплати надбавки за стаж служби в поліції та визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки, станом на 07.11.2015 року - 4 роки 5 місяців 29 днів.

З метою захисту своїх прав позивач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду щодо визнання протиправним та скасуванням наказу № 456 о/с від 11 грудня 2015 року в частині встановлення стажу служби в поліції, який дає право на встановленні надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, премії позивачу підполковнику поліції заступнику начальника відділу організації соціальної роботи управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Одеській області без врахування до стажу служби в поліції наявну на момент призначення у Національну поліцію Україні вислугу років у податковій міліції з 04 жовтня 2002 року по 02 червня 2014 року включно.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2020 р. по справі №420/1691/20 визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління Національної поліції в Одеській області від 11.12.2015 р. №456 о/с в частині встановлення ОСОБА_1 стажу служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, станом на 07.11.2015 р. - 4 роки 5 місяців 29 днів, та зобов'язано Головне управління Національної поліції в Одеській області зарахувати позивачу до стажу служби в поліції наявну на момент призначення у Національної поліції в Одеській області до стажу служби в поліції наявну на момент призначення у Національну поліцію вислугу років за період служби у податковій міліції з 04.10.2002 р. по 02.06.2014 р. включно із виданням відповідного наказу. Дане рішення набрало законної сили 25.03.2021 року.

29.04.2021 р. позивач звернуся з рапортом до начальника поліції ГУНП в Одеській області , про хід виконання рішення суду по справі №420/1691/21 та ознайомленням з наказом про зарахування стажу.

В подальшому, на рапорт від 29.04.2021 року позивач надав відповідь Управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Одеській області за вихідним № 9/4161 від 07.05.2021 року про те, що рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2020 р. по справі № 420/1691/20 виконано, позивачу до стажу служби в поліції зараховано стаж служби в податковій міліції та як додаток до відповіді № 9/4161 від 07.05.2021 року надано до ознайомлення з цього приводу наказ Головного управління Національної поліції в Одеській області № 700 о/с від 21.04.2021 року.

11.05.2021 р. позивач звернувся до відповідача з рапортом щодо проведення відносно нього з урахуванням виданого наказу Головного управління Національної поліції в Одеській області №700 о/с від 21.04.2021 р., перерахунку та виплати грошового забезпечення в частині виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки та премії, за період з 07.11.2015 р. по 20.04.2021 р. включно, з урахуванням раніше виплачених сум грошового забезпечення.

24.05.2021 р. відповідач листом за №14/559 повідомив позивача про відсутність підстав щодо проведення відносно нього перерахунку та виплати грошового забезпечення в частині виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки та премії за період з 07.11.2015 р. по 20.04.2021 р. включно, та зазначено, що за бухгалтерським обліком УФЗБО Головного управління Національної поліції в Одеській області будь-яка заборгованість з грошового забезпечення відносно позивача відсутня.

V. Джерела права та висновки суду.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статур поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначені Законом України «Про Національну поліцію» порядок, умови, склад, розмір виплати грошового забезпечення поліцейських передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», та Порядком та умовами виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року № 260 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 року за № 669/28799 та наказом Міністерства внутрішніх справ України 23.11.2016р. № 1235, яким затверджено Порядок підготовки та видання наказів щодо проходження служби в поліції.

Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про Національну поліцію» поліція діє виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, ще визначені Конституцією та законами У країни.

Відповідно до ч.1 ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба р поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.

Згідно з ч. 1 ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію» час проходження служби в поліції зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

За приписами ст. 78 Закону України «Про Національну поліцію» стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки. До стажу служби в поліції зараховуються:

1) служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду;

2) військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України. Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту;

3) служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду:

4) час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції;

5) час роботи в органах прокуратури і суду осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих;

6) дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті; прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР.

Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення.

Суд зазначає, що до стажу служби в поліції зараховується служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу.

Суд встановив, що Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2020 р. по справі №420/1691/20 визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління Національної поліції в Одеській області від 11.12.2015 р. №456 о/с в частині встановлення ОСОБА_1 стажу служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, станом на 07.11.2015 р. - 4 роки 5 місяців 29 днів, та зобов'язано Головне управління Національної поліції в Одеській області зарахувати позивачу до стажу служби в поліції наявну на момент призначення у Національної поліції в Одеській області за період служби у податковій міліції з 04.10.2002 р. по 02.06.2014 р. включно із виданням відповідного наказу. Дане рішення набрало законної сили 25.03.2021 року.

Згідно з ч.4 ст.78 КАС України, обставини встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили не доказується при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ч.1 ст. 94 Закону України "Про Національну поліцію" поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.

Згідно з ч. 2 ст. 94 Закону України "Про Національну поліцію" порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ.

Порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.

Згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2:015 "Пре грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" грошове забезпеченню поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до п.3 розділу І Порядку та умов виплати грошового забезпеченні поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом МВС України від 06.04.2016 р. № 260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за № 6 59/28799 (із змінами та доповненнями) грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); премії; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 3 розділу II Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами: навчання, затвердженого наказом МВС України від 06.04.2016 № 260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за № 669/28799, надбавка за стаж служби в поліції поліцейським виплачується у відсотках до посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням у розмірах згідно з додатком 11 до постанови Кабінету і Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

До вислуги років для виплати поліцейським надбавки за стаж служби зараховуються періоди, які визначені частиною 2 статті 78 Закону України "Про Національну поліцію".

Суд встановив, що скасований наказ Головного управління Національної поліції в Одеській області від 11.12.2015 року № 456 о/с, яким позивачу було встановлено вислугу стажу служби в поліції для виплати надбавки за стаж служби в поліції та визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки, станом на 07.11.2015 р. - 4 роки 5 місяці 29 днів. Згідно з скасованим наказом Головного управління Національної поліції в Одеській області від 11.12.2015 року № 456 о/с та приписів додатку 11 до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за встановлену вислугу стажу служби в поліції для виплати надбавки за стаж служби в поліції та визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки, станом на 07.11.2015 року - 4 роки 5 місяців 29 днів позивачу виплачувалася надбавка за стаж служби в поліції у розмірі 15 відсотків до посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням (від 4 до 7 років). Згідно наказу Головного управління Національної поліції в Одеській області від 21.04.2021 року № 700 о/с, виданого на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2020 року по адміністративній справі № 420/1691/20, встановлену вислугу стажу служби в поліції для виплати надбавки за стаж служби в поліції та визначення тривалості додаткової оплачувану відпустки, станом на 07.11.2015 р.- 16 років 1 місяць 21 день. За встановлену вислугу стажу служби в поліції для виплати надбавки за стаж служби в поліції та визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки, станом на 07.11.2015 року - 16 років 1 місяць 21 день позивачу відповідно до додатку 11 до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" повинна була виплачуватися надбавка за стаж служби в поліції у розмірі 35 відсотків до посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням (від 16 до 19 років).

Відповідно до пункту 12 розділу II Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом МВС України від 06.04.2016 № 260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за № 669/28799, керівники органів поліції мають право преміювати поліцейських відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань та в межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання Національної поліції України.

Нарахування премії проводиться у відсотках до грошового забезпечення, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер).

Відповідно до пункту 9 розділу І Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом МВС України від 06.04.2016 р. № 260, у випадках, коли будуть підтверджені раніше не відомі та не враховані в особових справах періоди служби, грошове забезпечення, яке буде встановлено в нових розмірах, виплачується з дня видання наказу органу поліції про підтвердження раніше не врахованого стажу служби.

Таким чином, з дня видання (21 квітня 2021 року) наказу Головного управління Національної поліції в Одеській області від 21.04.2021 року № 700 о/с, виданого на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2020 року по адміністративній справі № 420/1691/20, визначено період служби в Головному управлінні Національної поліції в Одеській області, коли позивач отримував у меншому розміру грошове забезпечення в частині виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки та встановлення розміру премії, а саме - період з 07 листопада 2015 року по 20 квітня 2021 року включно.

Згідно з п. 12 розділу І Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС у специфічними умовами навчання, затвердженого наказом МВС України від 06.04.2016 № 260, звернення поліцейського щодо неправильної виплати грошового забезпечення розглядаються в установленому законодавством України порядку.

Таким чином, суд робить висновок про протиправну бездіяльність відповідача щодо не проведення перерахунку та виплати грошового забезпечення в частині виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки та премії позивачу за період з 07 листопада 2015 року по 20 квітня 2021 року включно, з урахуванням раніше виплачених сум грошового забезпечення.

Щодо посилання відповідача на те, що грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно, або в меншому розмірі, ніж належало виплачується за весь період протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.11 розділу І Порядку №260 грошове забезпечення виплачене поліцейському несвоєчасно або в меншому розмірі ніж належало, виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.

Отже, з дня видання 21.04.2021 р. наказу №700 о/с, який виданий на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2020 р. по справі №420/1691/20, визначено період служби позивача в Головному управлінні Національної поліції в Одеській області, коли позивач отримував у меншому розмірі грошове забезпечення в частині виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки та встановлення розміру премії, а саме період з 07.11.2015 р. по 20.04.2021 р. включно.

Для належного захисту прав позивача суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Національної поліції в Одеській області провести перерахунок і виплату грошового забезпечення в частині виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки та премії підполковнику поліції ОСОБА_1 , заступнику начальника відділу організації соціальної роботи управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Одеській області за період з 07 листопада 2015 року по 20 квітня 2021 року включно, з урахуванням раніше виплачених сум грошового забезпечення.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 та ч. 2 ст. 73 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищевикладене, суд робить висновок, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому адміністративний позов належить до задоволення.

VI. Судові витрати

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст 2, 139, 244-246 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2.Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Одеській області (код ЄДРПОУ 40108740, юридична адреса: вул. Академіка Філатова, буд. 15-А, м. Одеса, 65080, фактичне місцезнаходження: вул. Єврейська, буд.12, м. Одеса, 65014) щодо не проведення перерахунку та виплати грошового забезпечення в частині виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначенням тривалості додаткової оплачуваної відпустки та премії підполковнику поліції ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 ), заступнику начальника відділу організації соціальної роботи управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Одеській області за період з 07 листопада 2015 року по 20 квітня 2021 року включно, з урахуванням раніше виплачених сум грошового забезпечення.

3.Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Одеській області (код ЄДРПОУ 40108740, юридична адреса: вул. Академіка Філатова, буд. 15-А, м. Одеса, 65080, фактичне місцезнаходження: вул. Єврейська, буд. 12, м. Одеса, 65014) провести перерахунок і виплату грошового забезпечення в частині виплати надбавки за стаж служби в поліції, визначення тривалості додаткової оплачуваної відпустки та премії підполковнику поліції ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 ), заступнику начальника відділу організації соціальної роботи управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Одеській області за період з 07 листопада 2015 року по 20 квітня 2021 року включно, з урахуванням раніше виплачених сум грошового забезпечення.

4.Стягнути з Головного управління Національної поліції в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 908(дев'ятсот вісім),00 грн.

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Оскільки справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Суддя О.Я. Бойко