Доманівський районний суд Миколаївської області
вул. Центральна, 35 м. смт. Доманівка Доманівський район Миколаївська область Україна 56400
e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua
Справа № 475/830/21 Провадження № 1-кс/475/191/21
28.09.2021смт. Доманівка
Слідчий суддя Доманівського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря- ОСОБА_2 , прокурора - ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №2 Вознесенського РУП ГУНП України в Миколаївській області ОСОБА_4 , погоджене в.о. начальника Доманівського відділу Вознесенської окружної прокуратури ОСОБА_7 , про обрання запобіжного заходу у виді домашнього арешту за кримінальним провадженням, внесеним до ЄРДР №12021152210000084 від 16 серпня 2021 р.,
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, Запорізької області, українця, громадянина України, не одруженого, освіта повна загальна середня, раніше судимому 08.07.2021 Доманівським районним судом Миколаївської області за ч.3 ст.185 КК України до позбавлення волі на строк 3 роки, згідно ст.75 КК України звільнений від відбуття покарання з випробуванням строком на 1 рік, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 , працюючого по найму у приватних осіб, РНКОПП: НОМЕР_1
підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.2 ст.309, ч.1 ст.263 КК України.
27 вересня 2021 р. на розгляд слідчого судді Доманівського районного суду надійшло вищезазначене клопотання.
В клопотанні слідчий СВ просить застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту строком на 60 днів посилаючись на те, що ОСОБА_5 , може вчинити нові кримінальні правопорушення, так, як 08.07.2021 р. судимий Доманівським районним судом Миколаївської області за ч.З ст.185 КК України до позбавлення волі на строк 3 роки, на підставі ст.75 КК України від відбуття звільнено з випробувальним терміном 1 рік та на шлях виправлення не став, вчинивши нові злочини.
ОСОБА_5 може переховуватись від органів досудового розслідування та суду з метою уникнення відповідальності, так як розуміє тяжкість скоєних злочинів.
З урахуванням зазначених ризиків та обставин, які підтверджують їх наявність, слідчий вважає необхідним застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту строком на 60 діб. Крім того згідно ст.176 КПК України застосування більш м'якого запобіжного заходу до підозрюваного ОСОБА_5 не є можливим, а саме: особисте зобов'язання неможливо застосувати, вказаний запобіжний захід не забезпечить належної поведінки підозрюваного та не попередить ризики, передбачені ст.177 КПК України;
особисту поруку неможливо застосувати, у зв'язку з відсутністю осіб, які б поручилися за виконання підозрюваним обов'язків відповідно до ст.194 КПК України.
З урахуванням вищевказаних ризиків та обставин, що підтверджують їх наявність, є необхідність застосування до ОСОБА_5 запобіжного заходу, у вигляді домашнього арешту. Більш м'які запобіжні заходи не зможуть запобігти настанню вище перерахованих ризиків, які передбачені ч.І ст.177 КК України.
Повідомлення про вчинення кримінальних правопорушень 16.08.2021 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021152210000084, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.309, ч.1 ст.263 КК України.
24 вересня 2021 р. ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.309, ч.1 ст.263 КК України.
В клопотанні слідчий зазначає, що досудовим розслідуванням встановлено, що восени 2020 року, більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 на околиці с. Доманівка Вознесенського району Миколаївської області, виявив рослини коноплі, які самостійно насіялись та вирішив нарвати собі, щоб вжити шляхом куріння, без мети збуту.
Реалізуючи задумане ОСОБА_5 зірвав декілька рослин та приніс їх до території домоволодіння, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , таким чином їх придбавши.
У подальшому ОСОБА_5 заніс рослини коноплі на горище житлового будинку, де забезпечив їхнє висушування, з метою подальшого вжитку даних рослин шляхом куріння, таким чином виготовивши наркотичний засіб.
Після цього частину виготовленої наркотичної речовини ОСОБА_5 вжив шляхом куріння, а решту зберігав на горищі житлового будинку, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .
06.09.2021 р. у ході проведення санкціонованого обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_2 було виявлено та вилучено речовинну рослинного походження, яка є канабісом, який відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів обіг яких заборонено, загальна маса якого у перерахунку на висушену речовину становить - 948,411 г, що відповідно до наказу МОЗ №188 від 01.08.2000 року про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу, являється великим розміром.
Таким чином, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у тому, що він своїми умисними діями вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.309 КК України - незаконне виготовлення, придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту у великих розмірах.
Крім цього, 04.09.2021 близько 12:00 год. ОСОБА_5 , перебуваючи біля корпусу початкової Доманівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, яка розташована за адресою АДРЕСА_3 , де у смітнику виявив металеву ємкість з сипучою речовиною зовні схожу на порох.
Після цього у ОСОБА_5 виник злочинний прямий умисел на незаконне поводження із вибуховими речовинами, направлений на незаконне придбання та зберігання вибухових речовин.
Реалізуючи прямий умисел на незаконне зберігання бойових припасів, усвідомлюючи заборону їх вільного обігу, не маючи дозволу на зазначені вибухові речовини, всупереч вимогам наказу МВС України № 622 від 21.08.1998 року «Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими ми аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів», ОСОБА_5 приніс знайдений ним порох за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 , який незаконно зберігав до 06 вересня 2021 року.
06.09.2021 р., під час проведення санкціонованого обшуку території домоволодіння за місцем проживання ОСОБА_5 , у житловому будинку за адресою: АДРЕСА_2 було виявлено та вилучено сипучу речовину чорного кольору у вигляді гранул неправильної форми, яка є вибуховою речовиною - димним порохом.
Таким чином, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, а саме: незаконне носіння, зберігання та придбання вибухових речовин без передбаченого законом дозволу.
Зазначене підтверджується наданими до клопотання копіями матеріалів: витягом з ЄРДР; рапортом про реєстрацію повідомлення про кримінальне правопорушення до журналу ЄО Відділення поліції №2 № 1643 від 16.08.2021; рапортом співробітника про виявлення кримінального правопорушення від 16.08.2021; протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 17.08.2021, протоколом допиту свідка ОСОБА_9 , протоколом обшуку від 06.09.2021, рапортом про реєстрацію повідомлення про кримінальне правопорушення до журналу ЄО Відділення поліції №2 № 1828 від 06.09.2021; рапортом співробітника про виявлення кримінального правопорушення від 06.09.2021; постановою про об'єднання матеріалів досудових розслідувань від 06.09.2021; висновком експерта № СЕ 19/115-21/12137-НЗПРАП від 14.09.2021; висновком експерта № СЕ- 19/122-21/5900-ФХВР від 17.09.2021; постановою про створення групи слідчих від 16.08.2021; вимогою відносно ОСОБА_5 ; довідкою характеристикою, довідкою про склад сім'ї та довідками КНП «Доманівська БЛ» ДСР; повідомленням про підозру ОСОБА_5 від 24.09.2021; протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_5 від 24.09.2021.
Підозрюваний ОСОБА_5 в судовому засіданні вину свою у вчиненні кримінальних правопорушень визнав повністю, кається у вчиненому. Заперечував проти застосування до нього запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту посилаючись на те, що працює по найму у приватних осіб, необхідно працювати вдень, щоб купувати харчі. Обмеження у виді заборони залишати житло цілодобово позбавить його цієї можливості.
Захисник ОСОБА_6 просила клопотання задовольнити частково, не застосовувати цілодобовий домашній арешт, оскільки її підзахисний працює по найму у денний час.
Прокурор ОСОБА_3 та слідчий ОСОБА_4 в судовому засіданні клопотання підтримали повністю.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши письмові матеріали долучені до клопотання , слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим, покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
При вирішенні питання про застосування запобіжного заходу відповідно до положень ст. 178 КПК України враховуються тяжкість покарання, що загрожує особі у разі визнання винуватим у кримінальному правопорушенні, її вік, стан здоров'я і майновий стан, міцність соціальних зв'язків особи за місцем проживання, в тому числі наявність у нього родини й утриманців, наявність судимостей, розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється чи обвинувачується особа, а також інші обставини, що її характеризують.
Підозрюваний ОСОБА_5 визнає свою вину, проживає по АДРЕСА_2 .
Згідно довідки - характеристики виданої Доманівською селищною радою від 09.09.2021 р. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що Доманівська селещна рада компрометуючих матеріалів на гр. ОСОБА_5 немає.
Відповідно до повідомлення Вознесенського районного сектора №4 філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області від 09.09.2021 р. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває на обліку сектору з 25.08.2021 р. згідно вироку Доманівського районного суду Миколаївської області від 08.07.2021 р. за ч.3 ст.185 КК України до позбавлення волі на строк 3 роки, згідно ст.75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням строком на - 1 рік.
Згідно ч.1 ст.194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:
1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;
2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;
3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Частина 5 ст.194 КПК України вказує на те, що, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених ч.1 цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов'язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади.
Як слідчий суддя вважаю, що слідчий довела наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.309, ч.1 ст.263 КК України, та існування ризику вчинення ОСОБА_5 нових кримінальних правопорушення, так, як він засуджений Доманівським районним судом Миколаївської області за ч.З ст.185 КК України до позбавлення волі на строк 3 роки, на підставі ст.75 КК України від відбуття звільнено з випробувальним терміном 1 рік та на шлях виправлення не став, підозрюється у вчиненні нових злочинів.
Інший заявлений обвинуваченням ризик переховування від органів досудового розслідування та суду не доведений у ході судового розгляду.
Для забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього обов'язків, а також запобігання продовження злочинної діяльності вважаю достатнім застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту, що полягає у забороні покидати житло по по АДРЕСА_2 у період часу з 20:00 год. до 07:00 год. наступної доби.
Такий запобіжний захід повністю відповідатиме меті його застосування, забезпечить виконання підозрюваним його процесуальних обов'язків та убезпечить настання ризику, що доведений у ході розгляду клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.177, 178, 181, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя
Клопотання задовольнити частково.
Застосувати стосовно підозрюваного ОСОБА_5 запобіжний захід у виді домашнього арешту, що полягає у забороні йому залишати житло, що розташоване по АДРЕСА_2 у період часу з 20:00 год. до 07:00 год. наступної доби.
Зобов'язати підозрюваного ОСОБА_5 прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду.
Ухвала слідчого судді діє до 17-00 год. 26.11.2021року.
Копію ухвали для виконання направити Відділенню поліції №2 Вознесенському РУП ГУНП в Миколаївській області.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання в 5-ти денний строк з дня її оголошення апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду.
Слідчий суддя : ОСОБА_1