27 вересня 2021 року
Київ
справа №826/11953/16
адміністративне провадження №К/9901/38289/18
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Хохуляка В.В., в порядку підготовки справи до касаційного розгляду розглянувши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ТВО Будмакс» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.12.2016 та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 01.06.2017 у справі №826/11953/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТВО Будмакс» до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,-
Товариство з обмеженою відповідальністю «ТВО Будмакс» (далі - ТОВ «ТВО Будмакс») звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом, з урахуванням заяви про зміну позовних вимог, просило суд:
визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві (далі - ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві) щодо призупинення блокування дії укладеного з позивачем договору про визнання електронних документів від 12.04.2016 року №1;
зобов'язати ДПІ у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві припинити призупинення дії укладеного договору про визнання електронних документів від 12.04.2016 №1 та утриматися від вчинення дій, не передбачених умовами цього договору та чинного законодавства;
визнати протиправними дії Державної фіскальної служби України щодо неприйняття податкової декларації за травень 2016 року та не проведення реєстрації в ЄРПН податкової накладної позивача від 14.07.2016 №33;
зобов'язати Державну фіскальну службу України прийняти та зареєструвати податкову декларацію з ПДВ за травень 2016 ТОВ «ТВО Будмакс» датою її направлення позивачем, а саме 02.06.2016,
прийняти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, складену позивачем 14.07.2016 №33 датою направлення - 27.07.2016;
визнати відсутність у ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві повноважень направлення на електронну пошту позивача пропозицій укласти додаткової угоди про внесення змін до договору про визнання електронних документів, текст якої не був погоджений та затверджений в порядку, установленому чинним законодавством України;
зобов'язати ДПІ у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві утриматись від вчинення будь-яких дій, направлених на спонукання позивача укласти додаткову угоду про внесення змін до договору про визнання електронних документів, викладену в додатку до інформаційного повідомлення щодо вимог для включення в систему електронного документообігу.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.12.2016 позов задоволено частково.
Визнано протиправними дії ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві щодо призупинення блокування дії укладеного з ТОВ «ТВО Будмакс» договору про визнання електронних документів від 12.04.2016.
Зобов'язано Державну фіскальну службу України прийняти та задекларувати податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2016 року днем її направлення ТОВ «ТВО Будмакс» - 02.06.2016 та зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкову накладну складену ТОВ «ТВО Будмакс» 14.07.2016 №33 датою направлення - 27.07.2016.
В решті позовних вимог відмовлено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 01.06.2017 рішення суду першої інстанції скасовано та прийнято нове, яким в позові відмовлено.
Не погодившись з висновками судів першої та апеляційної інстанцій, ТОВ «ТВО Будмакс» оскаржило їх у касаційному порядку.
У касаційній скарзі позивач просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.12.2016 в частині відмови в позові, постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 01.06.2017 та прийняти нове рішення, яким задовольнити позов повністю.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 06.09.2017 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою ТОВ «ТВО Будмакс» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.12.2016 та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 01.06.2017 у справі №826/11953/16.
На виконання вимог закону особам, які беруть участь у справі, надіслані копії ухвали про відкриття касаційного провадження та інформація про їхні права та обов'язки, надано строк для подачі заперечень на касаційну скаргу.
З 15.12.2017 розпочав роботу Верховний Суд як найвищий суд у системі судоустрою України, у зв'язку з чим відповідно до пункту 7 Розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 №1402-VIII Вищий адміністративний суд України припинив свою діяльність.
Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 № 2147-VIII з Вищого адміністративного суду України до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду передано матеріали адміністративної справи № 826/11953/16 за правилами підпункту 4 частини першої Розділу VІІ «Перехідні положення» цього кодексу.
За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду суддею-доповідачем у даній справі визначено Хохуляка В.В.
Відповідно до підпункту 4 частини першої Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно зі статтею 344 Кодексу адміністративного судочинства України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, з урахуванням положень статті 341 цього Кодексу.
Відповідно до положень статті 345 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, зокрема, у разі відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участі.
Відповідно до частини третьої статті 340 Кодексу адміністративного судочинства України після проведення підготовчих дій суддя-доповідач призначає справу до касаційного розгляду у судовому засіданні чи у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Керуючись статтею 340 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Прийняти до провадження справу № 826/11953/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТВО Будмакс» до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.
Визнати за можливе проведення касаційного розгляду справи № 826/11953/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТВО Будмакс» до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами та призначити справу до розгляду в порядку письмового провадження на 28.09.2021.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання і оскарженню не підлягає.
...........................
В.В. Хохуляк,
Суддя Верховного Суду