Справа № 489/5478/21
Номер провадження 3/489/2235/21
Постанова
Іменем України
16 вересня 2021 року місто Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Кокорєв Вячеслав Валентинович, розглянувши матеріали, що надійшли з Головного Управління Державної податкової служби у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (далі - особа), РНОКПП - НОМЕР_1 , податкова адреса: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 155-1, ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП)
встановив
Відповідно до протоколів про адміністративні правопорушення №626 та №627 від 09.08.2021, 23.06.2021 о 16:01 год. в кафе за адресою: АДРЕСА_2 , фізична особа-підприємець ОСОБА_1 здійснив роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії, а саме, реалізацію однієї пляшки пива «Арсенал міцне», вміст спирту 8,0% об., 0,5 л. за ціною 25,00 грн., що підтверджується товарним чеком від 23.06.2021 №б/н, що є порушенням вимог ч.20 ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року із змінами та доповненнями «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» по акту фактичної перевірки від 05.07.2021. Також, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 здійснив проведення розрахункової операції при продажу однієї пляшки пива «Арсенал міцне», вміст спирту 8,0% об., 0,5 л. за ціною 25,00 грн., без застосування реєстратору розрахункових операцій (розрахункової книжки), без роздрукування та без видачі особі, яка отримує товар розрахункового документа встановленої форми на повну суму проведеної операції, що є порушенням п.1, п.2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями по акту фактичної перевірки від 05.07.2021.
В протоколі зазначено, що особа вчинив правопорушення, відповідальність за які передбачена ч.1 ст. 155-1, ч.1 ст.164 КУпАП.
Постановою Ленінського районного суду від 16.09.2021 справи № 489/5478/21, та 489/5479/21 об'єднані в одне провадження (справа №489/5478/21, провадження № 3/489/2235/21).
За викликом до ГУ ДПС у Миколаївській області для ознайомлення з протоколами ОСОБА_1 не з'явився.
Ч.1 ст. 155-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг
Ч.1 ст. 164 КУпАП передбачена відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відповідно до ч.20 ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року із змінами та доповненнями «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Відповідно до п.1, п.2 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі,громадського харчування та послуг", суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події та складу адміністративного правопорушення.
Склад правопорушення - це наявність об'єктивних та суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням. Склад правопорушення містить в собі: об'єкт; об'єктивну сторону; суб'єкт; суб'єктивну сторону. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу загалом.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення знаходить свій прояв у дії чи бездіяльності, що заборонені адміністративним правом. У багатьох випадках вона залежить від місця, часу, обставин і способу скоєння адміністративного правопорушення, а також від причинного зв'язку між діянням і шкідливими наслідками цього діяння, вчинення протиправного діяння в минулому, його системності. Законодавство про адміністративні правопорушення охоплює саме ці елементи змісту об'єктивної сторони адміністративного правопорушення.
Крім того, відповідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису та інше, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Встановлені правила допустимості і відповідності доказів є гарантом їх достовірності та істинності.
Згідно статті 252 КУпАП, докази повинні оцінюватися за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях і всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За таких обставин, протоколи про адміністративні правопорушення, складені з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, та акт проведення фактичної перевірки не є беззаперечним доказом вини особи в порушенні вимог ч.1 ст. 155-1, ч.1 ст.164 КУпАП, оскільки ані акт, ані протокол не містять підпису і пояснень особи, а інших доказів суду не надано, тому суддя дійшов висновку про недоведеність вини особи у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 155-1, ч.1 ст.164 КУпАП.
Керуючись ст. ст.221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
постановив
Провадження в справі відносно ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 155-1, ч. 1 ст. 164КУпАП - закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, за відсутності в його діях складу вказаних адміністративних правопорушень.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Миколаєва.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя В. В. Кокорєв