Постанова від 22.09.2021 по справі 489/5259/21

Справа № 489/5259/21

Номер провадження 3/489/2188/21

Постанова

Іменем України

22 вересня 2021 року місто Миколаїв

Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Кокорєв Вячеслав Валентинович, розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління Державної податкової служби у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (далі - особа), ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , працює на посаді головного бухгалтера Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКСПРЕС АВТО», податкова адреса якого: м. Миколаїв, вул. Троїцька, буд. 242-В,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП)

встановив

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 593 від 04.08.2021, ОСОБА_1 здійснила ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, що було встановлено документальною плановою виїзною перевіркою, а саме: занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 158405 грн., в тому числі за три квартали 2017 року у сумі 4658 грн. (в т.ч. за III квартал 2017 року у сумі 4658 грн.), за 2017 рік у сумі 142394 грн. (в тому числі за IV квартал 2017 року на суму 137736 грн.); за 2018 рік у сумі 10827 грн. (в т.ч. за IV квартал 2018 рокув сумі 10827 грн.); за 2019 рік у сумі 5184 грн. (в т.ч. за IV квартал 2019 року у сумі 5184 грн.); завищено від'ємне значення об'єкту оподаткування податком на прибуток на суму 1232100 грн. за результатами 2020 року; несвоєчасна реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних на суму ПДВ 3448453,75 грн. з терміном прострочення до 15 календарних днів, на суму ПДВ 419502,15 грн. з терміном прострочення від 16 до 30 календарних днів, на суму ПДВ 114180,45 грн. з терміном прострочення від 31 до 60 календарних днів, на суму ПДВ 117642,5 грн. з терміном прострочення від 61 до 365 календарних днів. Також, ТОВ «ЕКСПРЕСС-АВТО» не подано до контролюючого органу за місцем реєстрації за період з 01.07.2017 по 31.03.2021 повідомлення про 10 об'єктів оподаткування або об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.

В діях ОСОБА_1 вбачається порушення п.44.1, п.44.2 ст.44 пп.134.1.1 п. 134.1, ст.134, п.138.1 ст.138, п. 135.1, ст.135, п.201.10 ст.201, п.63.3 ст.63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями, відповідальність за які передбачена ч.1 ст. 163-1 КУпАП.

Документальною плановою виїзною перевіркою встановлено ряд порушень, які викладені в акті перевірки від 06.07.2021 №4790/14-29-07-02-31946015.

В протоколі зазначено, що особа вчинила правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вказала, що порушень щодо заниження податку на прибуток, завищення від'ємного значення об'єкту оподаткування, а також неповідомлення про 10 об'єктів оподаткування не допускала, акт перевірки в цій частині оскаржується підприємством. Щодо несвоєчасної реєстрації податкових накладних вказала, що прострочення сталося з вини контрагентів.

Згідно з вимогами ст. ст.245, 252, 278, 280 КУпАП під час провадження в справах про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне дослідження всіх обставин справи, а при розгляді справи суддя зобов'язаний з'ясувати: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до положень ст. ст.252, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне право порушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Диспозицією ч. 1 ст. 163-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Всупереч цим вимогам Закону у складеному протоколі про адміністративне правопорушення суть вчиненого правопорушення виписано так, що не зрозуміло, в чому конкретно полягає з боку особи порушення встановленого порядку ведення податкового обліку, а посилання на норми Податкового кодексу України не розкриває суті конкретного порушення, яке ставиться у вину. Вказівка на те, що занижено податок на прибуток на загальну суму 158405 грн.; завищено від'ємне значення об'єкту оподаткування податком на прибуток на суму 1232100 грн.не вказує на конкретні дії, якими порушено норми Податкового кодексу України. Суть правопорушення має бути описана конкретними діями або бездіяльністю.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події та складу адміністративного правопорушення.

Щодо несвоєчасності реєстрації податкових накладних, з акту встановлено, що в порушення п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України допущено порушення строків реєстрації податкових накладних у ЄРПН.

Склад правопорушення - це наявність об'єктивних та суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням. Склад правопорушення містить в собі: об'єкт; об'єктивну сторону; суб'єкт; суб'єктивну сторону. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу загалом.

Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення знаходить свій прояв у дії чи бездіяльності, що заборонені адміністративним правом. У багатьох випадках вона залежить від місця, часу, обставин і способу скоєння адміністративного правопорушення, а також від причинного зв'язку між діянням і шкідливими наслідками цього діяння, вчинення протиправного діяння в минулому, його системності. Законодавство про адміністративні правопорушення охоплює саме ці елементи змісту об'єктивної сторони адміністративного правопорушення.

Крім того, відповідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису та інше, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Враховуючи те, що судом встановлено несвоєчасність реєстрації податкових накладних, що є порушенням встановленого законом порядку ведення податкового обліку суддя дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

постановив

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу, в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривен в дохід держави, який перерахувати на р/р UA448999980313070106000014482, отримувач коштів: УК у м.Миколаїв/Інгульський р-н/21081100, МФО 899998, ЄДРПОУ 37992781, код класифікації доходів бюджету : 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок, в дохід держави, який перерахувати на р/р UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Миколаєва.

Суддя В. В. Кокорєв