Справа № 307/3367/21 Провадження № 3/307/1447/21
24 вересня 2021 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Сойма М.М., розглянувши справу, яка надійшла з Тячівського РВП Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого в АДРЕСА_1 , не працюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Тячівського районного суду Закарпатської області надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого в АДРЕСА_1 , за ст. 124 КУпАП .
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №235393 від 12 серпня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 12 серпня 2021 року о 00 год. 20 хв. в м.Рахів по вул. Шевченка керуючи транспортним засобом марки «МАЗ 551605» із державним номерним знаком НОМЕР_1 не врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечного бокового інтервалу та допустив зіткнення електроопорою, внаслідок чого автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п.13.1 ПДР України.
Як встановлено із протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 235393 від 12 серпня 2021 року місцем вчинення даного адмінправопорушення є м.Рахів, Рахівського району, Закарпатської області.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: в АДРЕСА_1 .
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП слід направити за підсудністю до Рахівського районного суду Закарпатської області з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Відповідно до ч. 2 ст. 276 КУпАП справи про адміністративне правопорушення передбачені ст.ст. 80, 81, 121-126, 127-129, ч. 1,2,3,4 ст. 130 і ст. 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 712-р визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад Закарпатської області, зокрема, «Солотвинська, КОАТУУ: 2124455900» до якої входять території Солотвино, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Топчино, Біла Церква, Середнє Водяне.
Відповідно до ст. 125 Конституції України судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.
Суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя.
Частиною 1 ст. 17 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» також передбачено, що судоустрій будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.
Відповідно до статті 19 цього ж Закону суд утворюється і ліквідовується законом.
Проект закону про утворення чи ліквідацію суду вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя.
Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.
Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судоустрою, необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.
Наведені норми слід розуміти таким чином, що система судоустрою хоча і будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності, однак на практиці вона не завжди може співпадати з існуючим адміністративно-територіальним поділом держави.
Таким чином, до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Відповідно до п. 3-1 Перехідних положень ЗУ «Про судоустрій і статус судів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року№807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року.
Також, відповідно до листа Ради суддів України від 22 липня 2020 року № 9рс-466/20-вих, адресованому головам місцевих та апеляційних загальних судів, зазначено, що до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Враховуючи наведене та ті обставини, що м.Рахів є місцем вчинення адміністративного правопорушення, а також місцем проживання особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 є с.Середнє Водяне, Тячівського району, яке раніше належало до Рахівського району Закарпатської області, то суд приходить до висновку, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП слід передати за підсудністю до Рахівського районного суду Закарпатської області.
Керуючись ст.ст. 276, 283 - 285 КУпАП, суддя -
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення направити до Рахівського районного суду Закарпатської області за підсудністю.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя Тячівського районного суду
Закарпатської області Сойма М.М.