Постанова від 16.06.2010 по справі 2а-2498/10/2370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 2а-2498/10/2370

16.06.2010 р. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Мишенка В.В.,

при секретарі Гришанові Д.Є.,

за участю: представника позивача Лисенка Ю.М. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області до комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Звернувшись до суду державна податкова інспекція в Звенигородському районі Черкаської області (далі-позивач) просить стягнути з комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради (далі-відповідач) податковий борг в сумі 1024 грн. 65 коп.

Свій позов позивач обґрунтовує тим, що за даними державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області станом на 13.05.2010 року відповідач має заборгованість з комунального податку на загальну суму 1024 грн. 65 коп., у тому числі 841 грн. 50 коп. за основним платежем, 181 грн. 06 коп. штрафних (фінансових) санкцій та 2 грн. 09 коп. пені за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов повністю.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, хоча був повідомлений про час та місце судового засідання у встановленому законом порядку.

Вислухавши доводи представника позивача, а також ознайомившись з матеріалами справи, судом встановлено наступне.

Відповідач зареєстрований як юридична особа Звенигородською районною державною адміністрацією Черкаської області 21.10.2005 року за № 10041020000000132, ідентифікаційний код 33679885 та перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Звенигородському районі Черкаської області, як платник податків та платежів до бюджету з 26.10.2005 року за № 1231.

Відповідач в порушення податкового законодавства не сплачує належні до сплати суми податків у встановлені терміни і тому, станом на 13.05.2010 року має заборгованість з комунального податку на загальну суму 1024 грн. 65 коп., у тому числі 841 грн. 50 коп. за основним платежем, 181 грн. 06 коп. штрафних (фінансових) санкцій та 2 грн. 09 коп. пені за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань.

Так, 02.11.2009 року відповідачем до державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області подано податковий розрахунок комунального податку за третій квартал 2009 року, відповідно до якого відповідачем самостійно визначено належний до сплати комунальний податок в сумі 413 грн. 00 коп.

21.01.2010 року відповідачем до державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області подано податковий розрахунок комунального податку за четвертий квартал 2009 року, відповідно до якого відповідачем самостійно визначено належний до сплати комунальний податок в сумі 428 грн. 40 коп.

В зв'язку з тим, що у встановленні законодавством України терміни узгоджені податкові зобов'язання відповідачем сплачені не були, позивачем відповідно до п.п. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України № 2181-ІІІ були прийняті податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 0003781501/0 від 08.09.2009 року, згідно якого до відповідача застосовані штрафні санкції в сумі 139 грн. 24 коп. та податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 0003791501/0 від 08.09.2009 року, згідно якого до відповідача застосовані штрафні санкції в сумі 41 грн. 82 коп.

Вказані податкові повідомлення-рішення були отримані представником відповідача Наслідник Т.І. 25.09.2009 року, що підтверджується відповідними підписами на корінцях вказаних податкових повідомлень-рішень.

У відповідності з п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21.12.2000 року (далі -Закон України № 2181-ІІІ) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації.

Відповідно до п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Підпунктом 4.2.1 п. 4.2 ст. 4 Закону України № 2181, передбачено, що якщо згідно з нормами сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання.

Згідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України № 2181, у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

13.01.2009 року державною податковою інспекцією у Звенигородському районі прийнято рішення № 2/24-014 про стягнення коштів та продаж інших активів відповідача в рахунок погашення узгодженої суми його податкового боргу.

В зв'язку з наявністю податкового боргу 19.11.2008 року за № 21738808 до Державного реєстру обтяжень рухомого майна було внесено реєстраційний запис про накладення податкової застави на комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради.

Відповідно до положень п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Несплата відповідачем податків порушує інтереси держави, загрожує невиконанню загальнодержавних програм, які фінансуються з бюджету, підриває основні принципи існуючого суспільного ладу.

Заборгованість відповідача підтверджується податковим розрахунком комунального податку за 3 квартал 2009 року, № 18437 від 03.11.2009 року, податковим розрахунком комунального податку за 4 квартал 2009 року № 9002929057 від 03.11.2009 року, податковим повідомленням-рішенням № 0003781501/0 від 08.09.2009 року, податковими повідомленнями-рішеннями № 0003791501/0 від 08.09.2009 року та розрахунком суми боргу відповідача станом на 13.05.2010 року.

Відповідно до ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 -163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області до комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Звенигородської міської ради: 20200, Черкаська область, м. Звенигородка, вул. Кримського, 37 (код ЄДРПОУ 33679885) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Звенигородському районі Черкаської області: 20200, Черкаська область, м. Звенигородка, вул. Енгельса, 142 (код ЄДРПОУ 34342405) податковий борг зі сплати комунального податку, штрафних санкцій та пені на загальну суму 1024 грн. (одна тисяча двадцять чотири грн.) 65 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.В. Мишенко