Долинський районний суд Кіровоградської області
23.09.2021 Справа №: 403/282/21
23.09.2021 рокум. Долинська
Суддя Долинського районного суду Кіровоградської області Баранський Д.М., за участю прокурора Волковської С.В., розглянув матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не має адміністративних стягнень,
за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , будучи у тому числі станом на 00.00 годину 1 січня 2021 року суб'єктом декларування згідно із Законом України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), а саме особою зазначеною у підпункті «б» пункту 1 частини 1 статті 3 цього Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення), а саме 19 травня 2021 року о 23.10 годині, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого, передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, однак надіслала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнає.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов до такого висновку.
ОСОБА_1 була депутатом сьомого скликання Ганно-Требинівської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області.
Отже, ОСОБА_1 була суб'єктом декларування у розумінні та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3, частини 1 статті 45 Закону та суб'єктом, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону.
Відповідно до статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 716-р, рада увійшла до складу Устинівської селищної ради.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
17 листопада 2020 року відбувалася перша сесія восьмого скликання Устинівської селищної ради, таким чином повноваження депутата Ганно-Требинівської сільської ради 7-го скликання ОСОБА_1 припинилися 17 листопада 2020 року.
Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону особи, які припинили діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларацій «після звільнення» за 2020 рік, ОСОБА_1 опублікувала (подала) декларацію шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 19 травня 2021 року о 23.10 годині, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно.
Рішенням від 4 квітня 2017 року № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
НАЗК листом від 12 квітня 2021 року № 47-06/31582/21 інформувало Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України про стан функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
У цьому листі повідомлено, що у зв'язку з проведенням програмно-технічного обслуговування ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено 15 січня 2021 року в період з 17.00 години до 22.58 години та 21 січня 2021 року в період з 09.00 години до 12.28 години.
За проведення налаштування комутаційного обладнання ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено 2 лютого 2021 року в період з 13.09 години до 14.19 години.
Через помилки в роботі програмного забезпечення ІТС Реєстр, у період з 15.43 години по 22.02 годину 25 березня 2021 року доступ до його публічної частини та частини для доступу до персонального електронного кабінету суб'єкта декларування було частково обмежено. Також у розділі 11 поданих суб'єктами декларування в цей проміжок часу до ІТС Реєстр декларацій, відбулось некоректне відображення інформації у його публічній частині та персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування .
Помилку з некоректним відображенням розділу 11 декларацій у публічній частині ІТС Реєстр було усунуто 26 березня 2021 року о 15.00 годині.
Помилку з некоректним відображенням розділу 11 декларацій у персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування ІТС Реєстр було усунуто 30 березня 2021 року о 14.54 годині.
Інших технічних несправностей та перебоїв в роботі ІТС Реєстр, щоб завадили поданню документів до ІТС Реєстр до 29 квітня 2021 року включно не зафіксовано.
З огляду на вищезазначене, можливо дійти висновку, що мають місце дії у вчиненні яких ОСОБА_1 обвинувачується та ці дії мають склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
За матеріалами справи про адміністративне правопорушення, з часу вчинення та виявлення адміністративного правопорушення не минули строки, визначені статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Призначаючи адміністративне стягнення суд враховує особу правопорушниці, обставини правопорушення, характер і тяжкість учиненого.
Відповідно до частин 1-2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі 454 грн, тобто 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 23, 33-35, 38, 172-6, 221, 247, 251, 252, 283, 284, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн (вісімсот п'ятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід ДЕРЖАВИ 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн судового збору (рахунок для сплати: UA178999980313131206000011525, банк: ГУК у Кіровоградській області, код класифікації бюджетів: 22030101).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Кропивницького апеляційного суду через Долинський районний суд Кіровоградської області. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено (ч. 2 ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Суддя Долинського районного судуД. М. Баранський