Ухвала від 24.09.2021 по справі 420/2446/21

УХВАЛА

24 вересня 2021 року

м. Київ

справа № 420/2446/21

адміністративне провадження № К/9901/33747/21

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Жука А.В.,

перевіривши касаційну скаргу адвоката Струкової Крістіни Олексіївни - представника ОСОБА_1

на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29 квітня 2021 року

та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2021 року

у справі №420/2446/21

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

09 вересня 2021 року до Верховного Суду надійшла касаційна скарга адвоката Струкової Крістіни Олексіївни - представника ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29 квітня 2021 року та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2021 року у справі №420/2446/21.

Перевіривши касаційну скаргу на відповідність вимогам процесуального закону, Верховний Суд дійшов висновку про необхідність її повернення з огляду на таке.

За змістом частини першої статті 59 КАС України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.

Судом встановлено, що касаційна скарга підписана адвокатом Струковою Крістіною Олексіївною - представником ОСОБА_1, проте у матеріалах касаційної скарги відсутній документ, який би підтверджував повноваження Струкової К.О. на підписання та подання касаційної скарги.

З огляду на викладене, право Струкової К.О. на підписання та подання касаційної скарги як представника ОСОБА_1 не підтверджено.

Згідно з пунктом першим частини п'ятої статті 332 КАС України, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається суддею-доповідачем, якщо касаційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

За таких обставин, Суд не вбачає підстав для прийняття до розгляду вказаної касаційної скарги, оскільки її підписано особою, право якої на вчинення таких дій не підтверджено у встановленому законом порядку.

Враховуючи вимоги пункту першого частини п'ятої статті 332 КАС України, касаційна скарга підлягає поверненню.

Керуючись статтями 3, 332 КАС України Суд, -

УХВАЛИВ:

1. Касаційну скаргу адвоката Струкової Крістіни Олексіївни - представника ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29 квітня 2021 року та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2021 року у справі №420/2446/21- повернути скаржнику.

2. Копію ухвали про повернення касаційної скарги надіслати учасникам справи. Скаржнику надіслати копію ухвали про повернення касаційної скарги разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.

3. Повернення касаційної скарги не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.

..............................

А.В. Жук

Суддя Верховного Суду

Попередній документ
99860938
Наступний документ
99860940
Інформація про рішення:
№ рішення: 99860939
№ справи: 420/2446/21
Дата рішення: 24.09.2021
Дата публікації: 27.09.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; біженців
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (09.09.2021)
Дата надходження: 09.09.2021
Предмет позову: про визнання протиправним та скасування наказу та зобов`язання вчинити дії
Розклад засідань:
08.07.2021 09:30 П'ятий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЄЩЕНКО О В
ЖУК А В
суддя-доповідач:
ЄЩЕНКО О В
ЖУК А В
відповідач (боржник):
Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області
за участю:
Манулікова Ольга Олександрівна
заявник апеляційної інстанції:
Адеємі Тайво Адемола Метью
заявник касаційної інстанції:
адвокат Струкова Крістіна Олексіївна
секретар судового засідання:
Іщенко В.О.
суддя-учасник колегії:
ДИМЕРЛІЙ О О
МАРТИНЮК Н М
МЕЛЬНИК-ТОМЕНКО Ж М
ТАНАСОГЛО Т М