Постанова від 19.08.2021 по справі 208/5853/21

справа № 208/5853/21

№ провадження 3/208/2664/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 серпня 2021 р. м. Кам'янське

Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Ізотов І.М., за участю секретаря судового засідання Федик Н.В., особи, яка притягається до відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП,

встановив:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ВАБ №488929, 05.07.2021 року о 17-15год., ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 біля магазину, встані алкогольного сп'яніння, завдала фізичного болю гр.-ці ОСОБА_2 , чим, на думку суб'єкта складання протоколу, скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 провину заперечувала, зазначала, що була в магазині, коли туди зайшла ОСОБА_2 . ОСОБА_3 перечепилась та схватила її за руку, вона злякалась та штовхнула її, ОСОБА_3 впала. Зазначила, що не вчиняла умисних дій, спрямованих на завдання фізичного болю.

Потерпіла ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що в той день зайшла до магазину, Фрунт, яка перебувала біля магазину, запитала її, чому вона не вітається з нею та почала лаятись на неї нецензурною лайкою, забігла за нею в магазин, там почалась бійка. Зазначила, що вона не перечепилась, як казала ОСОБА_4 . Після цього ОСОБА_4 витягла її на вулицю та почала бити.

Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, оглянувши запис з наданого працівниками поліції відеозапису, судом встановлено, що ОСОБА_1 дійсно винна у вчиненні дрібного хуліганства, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст.173 КУпАП.

Відповідно до ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП повністю доведена, у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення ВАБ №488929 від 05.07.2021 року, в якому зафіксовано факт вчинення дрібного хуліганства;

- поясненнями потерпілої ОСОБА_2

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, полягає в дрібному хуліганстві, тобто нецензурній лайці в громадських місцях, образливому чіплянні до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Отже, аналізуючи надані суду докази, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ст. 173 КУпАП, оскільки вона нецензурно лаялась в громадському місці та чіплялась до гр.-ки ОСОБА_2 , чим порушила громадський порядок і спокій громадян.

При накладені адміністративного стягнення на особу, що притягається до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини визначені ст.33 КУпАП, та не вбачає, в розумінні ст.34, 35 КУпАП, обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність останнього і вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у межах санкції статті 173 КУпАП, яке за своїм видом і розміром буде справедливим, відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі порушника та ступеню його вини, необхідним і достатнім для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП.

Керуючись ст.173, 283,284 КУпАП,

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.173 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу 119 грн.

На підставі ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

На підставі ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягнути подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 454 грн.

Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду протягом 10-ти днів з дня винесення.

Суддя В.М. Ізотов

Попередній документ
99855597
Наступний документ
99855599
Інформація про рішення:
№ рішення: 99855598
№ справи: 208/5853/21
Дата рішення: 19.08.2021
Дата публікації: 27.09.2021
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Заводський районний суд міста Кам’янського
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Дрібне хуліганство
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (19.10.2021)
Дата надходження: 12.07.2021
Предмет позову: дрібне хуліганство
Розклад засідань:
26.07.2021 14:20 Заводський районний суд м.Дніпродзержинська 
19.08.2021 15:00 Заводський районний суд м.Дніпродзержинська 
Учасники справи:
головуючий суддя:
ІЗОТОВ ВІКТОР МАКСИМОВИЧ
суддя-доповідач:
ІЗОТОВ ВІКТОР МАКСИМОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Фрунт Олена Валерієвна
потерпілий:
Яценко С.В.