Рішення від 24.09.2021 по справі 420/12816/21

Справа № 420/12816/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді ТанцюриК.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ВАЛЕНТА-888” до Головного управління ДПС в Одеській області, Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладаної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ВАЛЕНТА-888” до Головного управління ДПС в Одеській області, Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладаної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про визнання протиправним та скасування рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №14030 від 20.05.2021р., зобов'язання Головного управління ДПС в Одеській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю “ВАЛЕНТА-888” з переліку ризикових платників податку на додану вартість.

Ухвалою суду від 26.07.2021р. відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

В обґрунтування позовних вимог позивач у позовній заяві зазначив, що не погоджується із прийняттям рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №14030 від 20.05.2021р. та просить суд зобов'язати Головне управління ДПС в Одеській області виключити позивача з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості. Так, позивач вказав, що зазначена відповідачем підстава для встановлення відповідності платника податку на додану вартість критеріям ризиковості, а саме те, що керівник є одночасно посадовою особою більше ніж трьох суб'єктів господарювання є безпідставною, оскільки зазначене не заборонено законом та вказана обставина не є безумовним свідченням ризиковості позивача. У зв'язку з викладеним та посилаючись на норми діючого законодавства, позивач просить суд задовольнити позов у повному обсязі.

18.08.2021р. до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву згідно якого представник відповідач вказав, що за наслідками проведеного податкового аналізу встановлено, що керівник ТОВ «ВАЛЕНТА - 888» Мушинська Валентина Костянтинівна є одночасно посадовою особою більш трьох суб'єктів господарювання, що в свою чергу може свідчити про ризиковість здійснення операцій. Так, як зазначив відповідач, Мушинська Валентина Костянтинівна є директором: ТОВ «ТРАНВАЛЕС» (код 38184120), адреса: 67543, Одеська область, Комінтернівський район,село Визирка, вул.Олексія Ставніцера,60; ТО«²СТЕРІЯ» (код 38368233), адреса: 67543, Одеська область, Комінтернівський район,село Визирка, вул.Олексія Ставніцера,60; ТОВ «ВАЛЕТТА» (код 40331904), адреса: 57453, Миколаївська область, Березівський район,с Коблеве, пр.-т Курортний,41; ТОВ «БЛЮ ТРЕЙН» (код 41254810), адреса: 67543, Одеська область, Комінтернівський район,село Визирка, вул.Олексія Ставніцера,60, офіс 34/5; ТОВ «РЕД ТРЕЙН» (код 41254889), адреса: 67543, Одеська область, Комінтернівський район,село Визирка, вул.Олексія Ставніцера,60 офіс 34/1; ТОВ «ОРЕНДЖ ТРЕЙН» (код 41254920), адреса: 67543, Одеська область, Комінтернівський район,село Визирка, вул.Олексія Ставніцера,60, офіс 34/2; ТОВ «ЙЄЛОУ ТРЕЙН» (код 41254983), адреса: 67543, Одеська область, Комінтернівський район,село Визирка, вул.Олексія Ставніцера,60. офіс 34/3; ТОВ «ГРІН ТРЕЙН» (код 41252285), адреса: 67543, Одеська область, Комінтернівський район,село Визирка, вул.Олексія Ставніцера,60, офіс 34/4; ТОВ «ВІЛЛА ВАЛЕТТА» (код 40331904), адреса: 57453, Миколаївська область, Березівський район,с Коблеве, пр.-т Курортний, 38/1,43/1. У зв'язку з викладеним, та посилаючись на те, що з метою забезпечення заходів, направлених на упередження формування та розповсюдження сум ризикового ПДВ, недопущення функціонування транзитно-конвертаційних груп, уникнення виконання податкового обов'язку підприємствами реального сектору економіки, враховуючи вимоги Постанови №1165 рішенням Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН № 14030 від 20.05.2021р. ТОВ «ВАЛЕНТА - 888» включено до Переліку ризикових платників податків

20.08.2021р. до суду від Товариства з обмеженою відповідальністю “ВАЛЕНТА-888” надійшла відповідь на відзив у якій позивач вказав, що займання керівником позивача посад керівника в інших товариствах мало місце і до винесення до оскаржуваного рішення та відповідачем так і не зазначено що ж саме змінилося, що дало підстави для віднесення позивача до переліку ризикових платників податків. Разом з тим, позивач наголосив, що у додатку 3 до Порядку 1165 визначені Критерії ризиковості здійснення операції, про які йде мова в п.8 Додатку 1 до Порядку 1165, які не містять таку підставу, як одночасне зайняття більше ніж у трьох суб'єктів господарювання посади керівника.

Дослідивши письмові докази по справі, судом встановлено наступне.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань до видів діяльності ТОВ “ВАЛЕНТА-888” відносяться: 49.20 Вантажний залізничний транспорт (основний); 77.39 Надання в оренду інших машин, устатковання та товарів, н.в.і.у.; 52.10 Складське господарство; 52.24 Транспортне оброблення вантажів; 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; 43.31 Штукатурні роботи;

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладноїрозрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Одеській області від 20.05.2021р. № 14016 встановлено відповідність ТОВ “ВАЛЕНТА-888” критеріям ризиковості платника податку згідно п.8 Критеріїв ризиковості платника податку, а саме, керівник яких є одночасно посадовою особою більше ніж трьох суб'єктів господарювання, що в свою чергу може свідчити про ризиковість здійснення операцій (а.с. 9).

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституція України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно п. 62.1 ст.62 Податкового кодексу України, податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин; моніторингу контрольованих операцій та опитування посадових, уповноважених осіб та/або працівників платника податків відповідно до статі 39 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165 на виконання вимог пункту 201.16 статті 201 ПК України затверджено Порядок з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165), який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов'язки їх членів. Вказаний Порядок навчав чинності з 1 лютого 2020 року.

Відповідно до пункту 5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Додатком 1 до Порядку №1165 встановлені Критерії ризиковості платника податку на додану вартість, а саме:

1. Платника податку на додану вартість зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.

4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово- господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.

5. Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).

6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України.

7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.

8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Пунктом 6 Порядку №1165 передбачено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття.

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України Про електронні документи та електронний документообіг, Про електронні довірчі послуги та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття.

Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

Відповідно до пункту 25 Порядку № 1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.

Комісія центрального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком (пункт 26 Порядку № 1165).

За змістом пункту 40 Порядку № 1165, засідання комісії контролюючого органу проводиться у разі наявності матеріалів для розгляду.

Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні) (пункт 44 Порядку №1165).

Як встановлено судом, рішенням про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника від 20.05.2021 року № 14016 позивача визнано таким, що відповідає критеріям ризиковості платника податку на підставі пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

В оскаржуваному рішенні контролюючим органом у розділі "Податкова інформація", який заповнюється у разі відповідності п.8 Критеріїв ризиковості платника податків, зазначено «наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі поточної діяльності при реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданій на реєстрацію податковій накладній/розрахунку коригування».

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку (частина друга статті 2 КАС України).

Суд приходить до висновку, що оскаржуване рішення відповідача не відповідає вимогам статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості.

Так, загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

В свою чергу, у даному випадку рішення від 20.05.2021р., яким ТОВ «ВАЛЕНТА -888» визнано таким, що відповідає критеріям ризиковості платника податку на підставі пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку, не містить ні юридичних, ні фактичних мотивів кваліфікації заявника як ризикового платника податків.

Натомість, вказане рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладноїрозрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Одеській області від 20.05.2021 р. № 14016 містить лише посилання на те, що керівник який є одночасно посадовою особою більше ніж трьох суб'єктів господарювання, що в свою чергу може свідчити про ризиковість здійснення операцій.

Так, як зазначив відповідач у відзиві на позовну заяву, ОСОБА_1 є директором: ТОВ «ТРАНВАЛЕС» (код 38184120), адреса: 67543, Одеська область, Комінтернівський район,село Визирка, вул.Олексія Ставніцера,60; ТОВ «ВІСТЕРІЯ» (код 38368233), адреса: 67543, Одеська область, Комінтернівський район,село Визирка, вул.Олексія Ставніцера,60; ТОВ «ВАЛЕТТА» (код 40331904), адреса: 57453, Миколаївська область, Березівський район,с Коблеве, пр.-т Курортний,41; ТОВ «БЛЮ ТРЕЙН» (код 41254810), адреса: 67543, Одеська область, Комінтернівський район,село Визирка, вул.Олексія Ставніцера,60, офіс 34/5; ТОВ «РЕД ТРЕЙН» (код 41254889), адреса: 67543, Одеська область, Комінтернівський район,село Визирка, вул.Олексія Ставніцера,60 офіс 34/1; ТОВ «ОРЕНДЖ ТРЕЙН» (код 41254920), адреса: 67543, Одеська область, Комінтернівський район,село Визирка, вул.Олексія Ставніцера,60, офіс 34/2; ТОВ «ЙЄЛОУ ТРЕЙН» (код 41254983), адреса: 67543, Одеська область, Комінтернівський район,село Визирка, вул.Олексія Ставніцера,60. офіс 34/3; ТОВ «ГРІН ТРЕЙН» (код 41252285), адреса: 67543, Одеська область, Комінтернівський район,село Визирка, вул.Олексія Ставніцера,60, офіс 34/4; ТОВ «ВІЛЛА ВАЛЕТТА» (код 40331904), адреса: 57453, Миколаївська область, Березівський район,с Коблеве, пр.-т Курортний,38/1,43/1.

Однак, яким чином те, що керівник ТОВ «ВАЛЕНТА -888» є одночасно посадовою особою більше ніж трьох суб'єктів господарювання свідчить про ризиковість здійснення операцій цим товариством ні у відзиві, ні в оскарженому рішенні відповідачем зазначено не було.

Більш того, Додатком 1 до Порядку №1165, яким встановлені Критерії ризиковості платника податку на додану вартість не передбачено такої підстави для віднесення суб'єкта господарювання до ризикових платників, як «керівник яких є одночасно посадовою особою більше ніж трьох суб'єктів господарювання».

Статтею 43 Господарського кодексу України визначено принцим свобода підприємницької діяльності.

Так, підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом. Особливості здійснення окремих видів підприємництва встановлюються законодавчими актами.

Перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, а також перелік видів діяльності, підприємництво в яких забороняється, встановлюються виключно законом.

Підпунктом 20.1.45 п.20.1 ст.20 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право здійснювати щоденну обробку даних та інформації електронного кабінету, і необхідних для виконання покладених на них функцій з адміністрування податкового законодавства та законодавства з інших питань, контроль за дотримання якого покладено на контролюючий орган, що включає, зокрема, прийняття, обробку та аналіз документів та даних платників податків, здійснення повноважень, передбачених законом, які можуть бути реалізовані в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку.

Суд вважає, що в даному випадку контролюючим органом не доведено наявності підстав для віднесення підприємства до ризикових платників податків відповідно до п. 8 Критеріїв ризиковості.

Враховуючи вищевикладене та те, що заняття особою посади керівника підприємства в більше ніж трьох підприємствах не заборонено Законом та само по собі не свідчить про ризиковість платника податку, а також не визначено Порядком №1165, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача про визнання протиправним та скасування рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №14030 від 20.05.2021р., зобов'язання Головного управління ДПС в Одеській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю “ВАЛЕНТА-888” з переліку ризикових платників податку на додану вартість, є обґрунтованим та підлягають задоволенню.

Згідно ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

За викладених обставин, суд вважає, що адміністративний позов позивача підлягає задоволенню.

Частиною 1 ст. 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що суд прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовної заяви та оскільки вимозі про зобов'язання відповідача вчинити певні дії передує вимога про встановлення порушення прав, свобод та інтересів позивача, судовий збір за другу вимогу позивача не стягувався, суд вважає що наявні підстави для стягнення з відповідача на користь позивача 2270,00грн. сплаченого судового збору.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295,382 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ВАЛЕНТА-888” - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №14030 від 20.05.2021р.

Зобов'язати Головне управління ДПС в Одеській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю “ВАЛЕНТА-888” з переліку ризикових платників податку на додану вартість.

Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166, 65044, м. Одеса, вул.Семінарська, 5) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Товариства з обмеженою відповідальністю “ВАЛЕНТА-888” (код ЄДРПОУ 37803902, Одеська обл., Комінтернівський р-н., село Визирка, вул. Чапаєва,60) судовий збір у розмірі 2270,00 грн. (дві тисячі двісті сімдесят гривень).

Рішення набирає законної сили згідно ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.О. Танцюра