Рішення від 22.09.2021 по справі 420/9523/21

Справа № 420/9523/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стефанова С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Овідіопольської селищної ради Одеського району Одеської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» про визнання протиправним та скасування рішення №46 від 15.04.2021 року «Про створення конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» та затвердження її складу», -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 07 червня 2021 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Овідіопольської селищної ради Одеського району Одеської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня», в якому позивачка просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Овідіопольської селищної ради Одеського району Одеської області №46 від 15.04.2021 року «Про створення конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» та затвердження її складу»;

- стягнути з Овідіопольської селищної ради Одеського району Одеської області судові витрати.

Позиція позивачки обґрунтовується наступним

Позивачка зазначає, що ОСОБА_1 маючи бажання взяти участь у конкурсі на зайняття вакантної посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» подала документи до Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора КНП ОСР «Овідіопольська лікарня».

Проте, рішенням Конкурсної комісії оформленого протоколом від 11.05.2021 року ОСОБА_1 не була допущена до участі у конкурсі.

У позові зазначено, що 15.03.2021 року Овідіопольською селищною радою було прийнято Рішення «Про проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» та затвердження Порядку проведення конкурсу №196-VIII».

В подальшому, 14.04.2021 року виконавчим комітетом Овідіопольської селищної ради було прийнято Рішення №46 «Про створення конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» та затвердження її складу».

Позивачка звертає увагу, що згідно з п.9 Порядку проведення конкурсу, конкурсна комісія утворюється рішенням органу управління не пізніше ніж через 20 днів після оприлюднення рішення про проведення конкурсу. Оприлюднення Рішення №196-VІІІ відбулось 15.03.2021 року, а конкурсну комісію утворено 15.04.2021 року Рішенням №46, що перевищує 20-ти денний термін. Дане рішення, на переконання позивачки, було прийнято з недотриманням чинного законодавства що стосується процедури його прийняття, зокрема недотримання вимог щодо часових рамок утворення конкурсної комісії.

Крім того, позивачка наголошує, що в порушення п.12 Порядку, Овідіопольською селищною радою не було оприлюднено оголошення про початок формування конкурсної комісії на офіційному веб-сайті одночасно з оприлюдненням рішення про проведення конкурсу чим було порушено п.12 Порядку проведення конкурсу.

Також, як вказує позивачка, за наявною інформацією, в КНП ОСР «Овідіопольська лікарня» не проводились загальні збори трудового колективу на яких би обирались представники закладу для участі в проведені конкурсу, а особи делеговані громадськими об'єднаннями не були погоджені громадською радою при органі управління, про що було відомо Овідіопольській селищній раді, відповідно при прийнятті Рішення №46 було порушено п.11 Порядку проведення конкурсу.

Позивачка вважає що через порушення які відбулись при створенні конкурсної комісії, її затверджений склад є нелегітимним та необ'єктивним, а подальші дії цього складу є протиправними, дискримінаційними, а рішення такими, що прийняті без достатніх підстав, з порушенням принципів проведення Конкурсу передбачених п.3 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року №1094.

Позиція відповідача обґрунтовується наступним

Відповідач не погоджується з позовними вимогами ОСОБА_1 , вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню та зазначає, що позивачка доходить помилкового висновку, що рішення селищної ради від 15.03.2021 року №196-VІІІ «Про проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» та затвердження Порядку проведення конкурсу» було оприлюднене 15.03.2021 року. При цьому, відповідач наголошує, що вказане рішення було оприлюднене лише 29.03.2021 року, що підтверджується копією листа КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр» Одеської обласної державної адміністрації від 21.07.2021 року №169/01-36/21.

У відзиві зазначено, що рішенням виконавчого комітету Овідіопольської селищної ради від 15.04.2021 року було створено конкурсну комісію з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» та затверджено її склад.

Оскільки Порядок №1094 не визначає в робочих чи календарних днях здійснюється обчислення строків відповідач вважає, що 20-денний строк після оприлюднення рішення про проведення конкурсу дотримано.

Також, відповідач вказує, що на виконання п.12 Порядку №1094 одночасно з оприлюдненням рішення про створення конкурсної комісії з проведенням конкурсу (а саме 29.03.2021 року) на офіційному веб-сайті Овідіопольської селищної ради було оприлюднене оголошення про початок формування конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня», про що свідчить роздруківка з веб-сайту Овідіопольської селищної ради.

Зважаючи на викладене, на переконання відповідача, зауваження позивачки щодо порушення п.12 Порядку №1094 є необґрунтованими та такими, що не підлягають врахуванню.

Щодо дотримання пункту 11 Порядку №1094 стосовно кількісного складу комісії відповідач зазначає, що на виконання п.9 Порядку, після оприлюднення оголошення про початок формування конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» до виконавчого комітету селищної ради надійшли документи від:

- КНП «Овідіопольська лікарня», яка надіслала копію протоколу зборів трудового колективу КНП «Овідіопольська лікарня», із заявами представників трудового колективу;

- ОСОБА_2 , керівника ГО «Дії та Довіра»;

- Варшанідзе Романа Автанділовича, керівника ГО «Незламна позиція».

Відповідач зазначає, що за результатами розгляду наданих документів конкурсна комісія була утворена в наступному складі:

Від органу управління: Ліхенко Ігор Станіславович - заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, голова комісії; Крутоголова Оксана Олександрівна - начальник відділу правового забезпечення селищної ради, секретар комісії.

Від трудового колективу КНП «Овідіопольська лікарня»: Матюшенко Сергій Миколайович - завідуючий хірургічним багатопрофільним відділенням КНП «Овідіопольська лікарня»; ОСОБА_3 - епідеміолог бактеріологічного відділу КДЛ КНП «Овідіопольська лікарня»;

Від громадських об'єднань у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності: Варшанідзе Роман Автанділович - керівник громадської організації «Незламна позиція»; Трофименко Максим Вадимович - керівник громадської організації «Дії та довіра».

Відповідач наголошує, що вказані кандидатури були визначені на загальних зборах трудового колективу КНП «Овідіопольська лікарня», про що свідчить копія протоколу зборів трудового колективу.

Отже, на переконання відповідача, інформація позивача про те, що загальні збори не проводилися є недостовірною.

Щодо зауваження позивачки про відсутність погодження відповідних громадських об'єднань громадською радою при органі управління відповідачем зазначено, що при Овідіопольській селищній раді на даний час та на час проведення конкурсу не створена громадська рада.

Позиція третьої особи обґрунтовується наступним

Третя особа не погоджується з заявленими позовними вимогами, вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню та зазначає, що оголошення про початок формування конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» опубліковано на сайті Овідіопольської селищної ради саме 29.03.2021 року, а не 15.03.2021 року як зазначає позивачка у своїй позовній заяві, чим заздалегідь намагається ввести суд в оману.

Також, третя особа вказує, що у відповідності до опублікованого оголошення від 29.03.2021 року 05.04.2021 року були проведені збори трудового колективу Комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» за присутності 68 осіб, на яких прийнято рішення включити до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора КНП ОСР «ОВІДІОПОЛЬСЬКА ЛІКАРНЯ» завідуючого хірургічним багатопрофільним відділенням ОСОБА_4 та епідимолога бак. відділу КДЛ ОСОБА_3 , про що складено протокол зборів трудового колективу КНП ОСР «ОВІДІОПОЛЬСЬКА ЛІКАРНЯ», та посвідчений підписами голови та секретаря зборів.

Крім того, третя особа наголошує, що протокол загальних зборів наданий супровідним листом позивачці, про що на вихідному екземплярі присутній штамп з відміткою про отримання 08.04.2021 року №02-06/210/905. Разом із протоколом зборів трудового колективу КНП ОСР «ОВІДІОПОЛЬСЬКА ЛІКАРНЯ» до виконавчого комітету Овідіопольської селищної ради третьою особою надано особисті заяви та Попередження про вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції» у відповідності до опублікованого оголошення від 29.03.2021 року та чинного законодавства України.

Процесуальні дії та клопотання учасників справи

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 09 червня 2021 року, адміністративний позов ОСОБА_1 залишено без руху з підстав недотримання позивачкою вимог ст.ст.160, 161 КАС України. Надано позивачці 5-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви.

У встановлений судом строк позивачка усунула недоліки позовної заяви, у зв'язку з чим, ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 24 червня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження по справі. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в порядку ст.262 КАС України.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 29 червня 2021 року, витребувано:

1. З Овідіопольської селищної ради Одеського району Одеської області належним чином засвідчені копії:

- оголошення про початок формування конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня»;

- доказів оприлюднення оголошення про початок формування конкурсної комісії в тому числі на офіційному веб-сайті Овідіопольської селищної ради Одеського району Одеської області одночасно з оприлюдненням рішенням про проведення конкурсу;

- всі отримані пропозицій щодо кандидатур до складу конкурсної комісії, які було подано до органу управління протягом 15 днів з моменту оприлюднення оголошення;

- доказів кількісного складу представників конкурсної комісії, а саме: представників органу управління; представників трудового колективу відповідного закладу, обрані на загальних зборах трудового колективу; представників громадської ради органу управління або особи (за згодою), делеговані громадськими об'єднаннями з питань захисту інтересів громадян у сфері охорони здоров'я та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності та погоджені громадською радою при органі управління - по одній особі від кожного громадського об'єднання.

2. З комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» належним чином оформлену інформацію, з наданням підтверджуючих доказів проведення загальних зборів трудового колективу на яких обиралися представники закладу для участі в проведенні конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня».

13 липня 2021 року від третьої особи надійшли пояснення (вхід. №37024/21) та витребувані судом документи (вхід. №37026/21).

26 липня 2021 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вхід. №40284/21), а також витребувані судом документи (вхід. №40537/21).

Станом на 22 вересня 2021 року, будь-яких інших заяв по суті справи з боку сторін на адресу суду не надходило.

Відповідно до ч.2 ст.262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини, якими обґрунтовувалися позиція позивачки, відповідача та третьої особи, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.

Обставини справи встановлені судом

Рішенням Овідіопольської селищної ради від 15.03.2021 року №196-VІІІ «Про проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» та затвердження Порядку проведення конкурсу» вирішено провести конкурс на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня»,виконавчому комітету селищної ради доручено сформувати та затвердити персональний склад конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» (а.с.8).

29.03.2021 року вказане рішення було оприлюднене на офіційному веб-сайті Овідіопольської селищної ради.

Одночасно з оприлюдненням рішення про проведення конкурсу на офіційному веб-сайті Овідіопольської селищної ради (https://ovidiopol-selrada.odessa.gov.ua/?p=18033) було оприлюднено оголошення про початок формування конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» (а.с.101).

Рішенням виконавчого комітету Овідпольської селищної ради від 15.04.2021 року було створено конкурсну комісію з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» та затверджено її склад (а.с.24-25).

17 квітня 2021 року відбулося засідання конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» на якому було вирішено затвердити оголошення про проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня», яким визначено вимоги до претендентів та визначено дату проведення конкурсу, а саме: 11.05.2021 року - засідання конкурсної комісії щодо розгляду заяв претендентів і доданих до них документів (а.с.26-27).

Під час засідання 11 травня 2021 року конкурсна комісія розглянула документи, подані претендентами на участь у конкурсі на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства «Овідіопольська лікарня» та здійснила їх перевірку, за результатами якої було встановлено, що документи ОСОБА_5 подані в повному обсязі та відповідають встановленим вимогам. Водночас під час розгляду документів позивачки, ОСОБА_1 , встановлено, що станом на дату проведення конкурсу її стаж роботи на керівних посадах становить 4 роки. Оскільки серед вимог до претендента на посаду директора КНП «Овідіопольська лікарня», визначених в оголошенні про конкурс на зайняття посади директора КНП «Овідіопольська лікарня», які узгоджуються з єдиним кваліфікаційними вимогами для керівника закладу охорони здоров'я, міститься вимога щодо наявності у претендента стажу роботи на керівних посадах - 5 років кандидатура позивачки не відповідала встановленим комісією вимогам. Окрім того, серед переліку документів, що подаються претендентом для участі в конкурсі має бути наявна конкурсна пропозиція в паперовій та електронній формі, однак пропозиція від ОСОБА_1 в електронній формі подана не була. За результатами ОСОБА_5 був допущений до участі в конкурсі, а ОСОБА_1 було відмовлено у допуску до участі в конкурсі (а.с.28-31).

17 травня 2021 року відбулося наступне засідання конкурсної комісії, під час якого заслухано конкурсну пропозицію учасника конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства «Овідіопольська лікарня» ОСОБА_5 , проведено з ним співбесіду та визначено його переможцем конкурсу. Вирішено внести подання Овідіопольському селищному голові щодо призначення ОСОБА_5 на посаду директора КНП «Овідіопольська лікарня» та укладення з ним контракту строком на три роки (а.с.32-34).

На підставі вказаного подання селищним головою було видано розпорядження №66/2021-к від 26.05.2021 року «Про призначення ОСОБА_5 » (а.с.116).

Позивачка, не погоджуючись з прийнятим рішенням, вважаючи його протиправним та таким, що підлягає скасуванню, звернулася з даним адміністративним позовом до суду.

Джерела права та висновки суду

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спірні правовідносини регулюються Основами законодавства України про охорону здоров'я, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року №280/97-ВР (далі - Закон №280/97), Порядком проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я, затверджений Постановою КМ України від 27 грудня 2017 року №1094 (далі - Порядок №1094).

Відповідно до частини 10 статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров'я, заклад охорони здоров'я провадить свою діяльність на підставі статуту (положення), що затверджується власником закладу (уповноваженим ним органом).

Керівником закладу охорони здоров'я незалежно від форми власності може бути призначено лише особу, яка відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Призначення на посаду та звільнення з посади керівника закладу охорони здоров'я здійснюються відповідно до законодавства.

Відповідно до частин сьомої, восьмої та дев'ятої статті 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» керівники державних та комунальних закладів охорони здоров'я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров'я на конкурсній основі шляхом укладання з ними контракту на строк від трьох до п'яти років. Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я та порядок укладання контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров'я, а також типова форма такого контракту затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я» затверджено Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я.

Відповідно до пункту 1 Порядку №1094, цей Порядок визначає механізм проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я (далі - конкурс). Вимоги цього Порядку поширюються на відбір кандидатур на посади керівників державних та комунальних закладів охорони здоров'я (далі - заклад), крім закладів охорони здоров'я МВС, військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, утворених відповідно до законів.

Пунктом 3 Порядку №1094 передбачено, що конкурс проводиться з дотриманням принципів: 1) забезпечення рівного доступу; 2) політичної неупередженості; 3) законності; 4) довіри суспільства; 5) недискримінації; 6) прозорості; 7) доброчесності; 8) ефективного і справедливого процесу відбору.

Пунктами 4 та 5 Порядку №1094 встановлено, що підставою для проведення конкурсу є рішення органу управління, яке приймається протягом трьох робочих днів з моменту виникнення вакантної посади.

Конкурс складається з таких етапів: прийняття рішення про проведення конкурсу; формування конкурсної комісії (у разі необхідності оновлення її складу); підготовка до проведення конкурсу (оприлюднення оголошення про проведення конкурсу, прийняття документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, перевірка поданих документів на відповідність установленим вимогам); проведення конкурсу (заслуховування конкурсної пропозиції та проведення співбесіди з кандидатами (претендентами), визначення переможця конкурсу); оприлюднення результатів конкурсу.

До складу конкурсної комісії входять у рівній кількості:

представники органу управління;

представники трудового колективу відповідного закладу, обрані на загальних зборах трудового колективу;

представники галузевих професійних спілок, громадських об'єднань у сфері охорони здоров'я відповідного функціонального спрямування та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності (за умови реєстрації таких громадських об'єднань не менш як за два роки до дати рішення про проведення конкурсу) та/або незалежні експерти у сфері охорони здоров'я.

Галузеві професійні спілки, громадські об'єднання у сфері охорони здоров'я відповідного функціонального спрямування та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності подають по чотири кандидатури органу управління, який визначає представників до складу конкурсної комісії з таких кандидатур та/або з переліку незалежних експертів у сфері охорони здоров'я у кількості, рівній кількості представників органу управління (п.11 Порядку №1094).

Згідно пункту 12 Порядку №1094, оголошення про початок формування конкурсної комісії оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу управління одночасно з оприлюдненням рішення про проведення конкурсу. Пропозиції щодо кандидатур до складу конкурсної комісії подаються до органу управління протягом 15 днів з моменту оприлюднення оголошення.

Пунктом 24 Порядку №1094 визначено, що конкурсна комісія: оприлюднює оголошення про проведення конкурсу; встановлює вимоги до претендентів з урахуванням установлених законодавством вимог; встановлює вимоги до конкурсних пропозицій; оприлюднює результати засідань конкурсної комісії та результати конкурсу; перевіряє документи, подані претендентами щодо відповідності установленим вимогам; приймає рішення про допуск претендентів до конкурсу або відхилення їх кандидатур; забезпечує відкритість конкурсу відповідно до вимог цього Порядку; оцінює професійний досвід, знання, якості та конкурсні пропозиції учасників конкурсу; відбирає шляхом голосування з числа учасників одну кандидатуру на посаду керівника закладу, оформлює відповідне рішення конкурсної комісії та вносить подання керівникові органу управління, який призначає такого кандидата на посаду керівника закладу; здійснює інші повноваження, передбачені цим Порядком.

Згідно з пунктом 27 Порядку №1094 комісія не пізніше ніж протягом трьох днів після формування її складу оприлюднює на офіційному веб-сайті органу управління оголошення про проведення конкурсу. В оголошенні зазначаються такі відомості: правові підстави проведення конкурсу; найменування, юридичне та фактичне місцезнаходження закладу, основні напрями його діяльності з додержанням вимог законодавства про інформацію з обмеженим доступом, статут, структура закладу, а також кошторисні призначення для фінансового забезпечення діяльності закладу; дата початку, кінцевий строк і адреса приймання документів для участі у конкурсі; номер телефону та адреса електронної пошти для довідок; перелік документів, що подаються претендентом для участі в конкурсі; вимоги до претендента та конкурсної пропозиції; умови оплати праці керівника закладу із зазначенням істотних умов контракту; дата і місце проведення конкурсу.

Згідно з приписами пункту 28 Порядку №1094 документи, крім заяви про участь у конкурсі, подаються в запечатаному вигляді. Особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, може подавати додаткові документи стосовно досвіду роботи, професійної компетентності і репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації та інші). Відповідальність за достовірність поданих документів несе претендент.

Пунктом 31 вказаного Порядку №1094 визначено, що за рішенням конкурсної комісії претендент не допускається до участі в конкурсі у разі: неподання ним необхідних документів; його невідповідності встановленим комісією вимогам до претендентів та конкурсних пропозицій; наявності у претендента незнятої або непогашеної в установленому законом порядку судимості, заборони займати відповідні посади або провадити певні види діяльності; наявності судового рішення, яке набрало законної сили, за яким претендент визнаний винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією. Претенденти, допущені до участі в конкурсі, є його учасниками. Про прийняте конкурсною комісією рішення претенденти та учасники повідомляються секретарем конкурсної комісії протягом трьох робочих днів з дня проведення засідання з розгляду документів.

Відповідно до пункту 34 Порядку №1094 конкурсна комісія заслуховує на засіданні конкурсну пропозицію учасника конкурсу, проводить з ним співбесіду та враховує відповідність учасника конкурсу та його конкурсної пропозиції встановленим вимогам.

Згідно з пунктом 38 Порядку №1094 за результатами заслуховування конкурсних пропозицій і проведених співбесід конкурсна комісія шляхом голосування відбирає з числа учасників конкурсу одну кандидатуру, яка відповідає встановленим вимогам, - переможця конкурсу, після чого вносить відповідне подання керівникові органу управління, що здійснює призначення переможця конкурсу на посаду керівника закладу. Рішення про призначення на посаду та укладення контракту на строк від трьох до п'яти років, приймається протягом одного місяця з дня внесення конкурсною комісією відповідного подання. Зазначений строк може бути продовжено на період проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком (у випадках, передбачених законодавством), інших процедур, передбачених законодавством.

Пунктом 39 Порядку №1094 визначено, що результати конкурсу оприлюднюються на офіційному веб-сайті органу управління. Конкурсна комісія має право прийняти вмотивоване рішення про відхилення кандидатур усіх учасників конкурсу та надіслати органові управління обґрунтовану пропозицію про призначення повторного конкурсу.

Рішення за результатами конкурсу може бути оскаржене в передбаченому законодавством порядку (пункт 40 Порядку №1094).

Так, позивачка зазначає, що рішення селищної ради від 15.03.2021 року №196-VІІІ «Про проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» та затвердження Порядку проведення конкурсу» було оприлюднене 15.03.2021 року.

При цьому, з матеріалів справи вбачається, що вказане рішення було оприлюднене лише 29.03.2021 року, що підтверджується листом КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр» Одеської обласної державної адміністрації від 21.07.2021 року №169/01-36/21 (а.с.103-105).

Таким чином, суд приходить до висновку, що 20-денний строк після оприлюднення відповідного рішення про проведення конкурсу відповідачем дотримано та позивачка помилково стверджує про те, що відповідачем порушено п.9 Порядку №1094.

У позовній заяві позивачка також зазначає, що КНП ОСР «Овідіопольська лікарня» не проводились загальні збори трудового колективу на яких би обирались представники закладу для участі в проведені конкурсу, а особи делеговані громадськими об'єднаннями не були погоджені громадською радою при органі управління, про що було відомо Овідіопольській селищній раді, відповідно при прийнятті Рішення №46, на думку позивачки, було порушено п.11 Порядку проведення конкурсу.

Судом встановлено, що на виконання п.9 Порядку, після оприлюднення оголошення про початок формування конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» до виконавчого комітету селищної ради надійшли документи від:

- КНП «Овідіопольська лікарня», яка надіслала копію протоколу зборів трудового колективу КНП «Овідіопольська лікарня», із заявами представників трудового колективу;

- Трофименка Максима Вадимовича, керівника ГО «Дії та Довіра»;

- Варшанідзе Романа Автанділовича, керівника ГО «Незламна позиція».

Судом встановлено, що за результатами розгляду останніх наданих документів конкурсна комісія була утворена в наступному складі:

- від органу управління: Ліхенко Ігор Станіславович - заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, голова комісії; Крутоголова Оксана Олександрівна - начальник відділу правового забезпечення селищної ради, секретар комісії;

- від трудового колективу КНП «Овідіопольська лікарня»: Матюшенко Сергій Миколайович - завідуючий хірургічним багатопрофільним відділенням КНП «Овідіопольська лікарня»; ОСОБА_3 - епідеміолог бактеріологічного відділу КДЛ КНП «Овідіопольська лікарня»;

- від громадських об'єднань у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності: Варшанідзе Роман Автанділович - керівник громадської організації «Незламна позиція»; Трофименко Максим Вадимович - керівник громадської організації «Дії та довіра».

При цьому, як встановлено судом, зазначені кандидатури були визначені на загальних зборах трудового колективу КНП «Овідіопольська лікарня», про що свідчить наявна в матеріалах справи копія протоколу зборів трудового колективу від 05 квітня 2021 року (а.с.247-248).

Отже, суд наголошує, що твердження позивачки про нібито не проведення загальних зборів спростовані доказами наданими відповідачем та третьою особою та з боку позивачки не підтверджуються жодними належними та допустимими доказами.

Щодо зауваження позивачки про відсутність погодження відповідних громадських об'єднань громадською радою при органі управління відповідачем зазначено, що при Овідіопольській селищній раді на даний час та на час проведення конкурсу не створена громадська рада.

Відносно твердження позивачки щодо порушення відповідачем п.12 Порядку, про те, що Овідіопольською селищною радою не було оприлюднено оголошення про початок формування конкурсної комісії на офіційному веб-сайті одночасно з оприлюдненням рішення про проведення конкурсу чим було порушено п.12 Порядку проведення конкурсу суд зазначає наступне.

Як було встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, рішенням виконавчого комітету Овідіопольської селищної ради від 15.04.2021 року було створено конкурсну комісію з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» та затверджено її склад.

При цьому, на виконання п.12 Порядку №1094 одночасно з оприлюдненням рішення про створення конкурсної комісії з проведенням конкурсу (а саме 29.03.2021 року) на офіційному веб-сайті Овідіопольської селищної ради відповідачем було оприлюднене оголошення про початок формування конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня», про що свідчить роздруківка з веб-сайту Овідіопольської селищної ради (а.с.101-102).

Зважаючи на викладене, твердження позивачки щодо порушення відповідачем п.12 Порядку №1094 є необґрунтованими а тому суд надає їм критичну оцінку.

Таким чином, з урахуванням встановлених обставин, суд робить висновок про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

За приписами статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року №3477-IV суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (далі - Конвенція) установлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Рішенням Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) від 19 квітня 1993 року у справі «Краска проти Швейцарії» встановлено: «Ефективність справедливого розгляду досягається тоді, коли сторони процесу мають право представити перед судом ті аргументи, які вони вважають важливими для справи. При цьому такі аргументи мають бути «почуті», тобто ретельно розглянуті судом. Іншими словами, суд має обов'язок провести ретельний розгляд подань, аргументів та доказів, поданих сторонами».

Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Згідно частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Згідно статей 74 -76 Кодексу адміністративного судочинства України суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до частини першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно частин першої - третьої статі 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов ОСОБА_1 таким, що не підлягає задоволенню.

Розподіл судових витрат

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи відмову в задоволенні адміністративного позову, розподіл судових витрат у відповідності до ч.1 ст.139 КАС України судом не здійснюється.

Рішення суду складено з урахуванням строку перебування судді у черговій щорічній відпустці.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 14, 44, 139, 242-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Овідіопольської селищної ради Одеського району Одеської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» про визнання протиправним та скасування рішення №46 від 15.04.2021 року «Про створення конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» та затвердження її складу» - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили, згідно ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено, згідно ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. При цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII “Перехідні положення” КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Позивачка: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: Овідіопольська селищна рада Одеського району Одеської області (вул. Суворова, буд.2, корп.А, смт. Овідіополь, Одеська область, 67801, код ЄДРПОУ 04379172).

Третя особа: комунальне некомерційне підприємство Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» (вул. Т. Шевченка, буд.422, смт. Овідіополь, Одеська область, 67801, код ЄДРПОУ 01998845).

Суддя С.О. Cтефанов

.