справа № 380/13557/21
про проведення підготовчого засідання в режимі відеоконференції
22 вересня 2021 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий-суддя Кедик М.В.,
секретар судового засідання Гавінська М.В.,
за участю:
представник позивача Ящинський А.Л.,
представник відповідача не прибув
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в м. Львові клопотання представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства культури та інформаційної політики України про визнання протиправним та скасування припису, -
ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства культури та інформаційної політики України, у якому просить суд визнати протиправним і скасувати припис Міністерства культури та інформаційної політики України від 26.07.2021 № 868/6.11.6 щодо припинення проведення земельних та будь-яких інших будівельних робіт на об'єкті "Будівництво багатоквартирного житлового будинку з підземним паркінгом на АДРЕСА_1 зі знесенням існуючих будівель".
Ухвалою судді від 18.08.2021 суддя відкрила загальне позовне провадження в адміністративній справі.
Представник відповідача 15.09.2021 звернувся до суду з клопотанням (вх. № 9754ел) про участь у підготовчому засіданні. Проведення підготовчого засідання в режимі відеоконфереиції доручити Господарському суду міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 44-В, м. Київ, 01054).
При вирішенні питання про участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції представника відповідача суд виходив з такого.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Суд зазначає, що вказані норми КАС України не містять переліку випадків, коли особа може брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції. Зважаючи на те, що такий спосіб участі має винятковий характер, повинні існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь. Такими причинами можуть бути, зокрема, територіальна віддаленість особи, яка бере участь у справі, від місця знаходження суду, де відбувається засідання, а також необхідність зменшення витрат, пов'язаних з прибуттям до суду.
При вирішенні питання щодо проведення підготовчого засідання у вказаній справі в режимі відеоконференції, суд враховує місцезнаходження відповідача (м. Київ) та бере до уваги складність забезпечення явки уповноваженого представника у підготовчому засіданні у зв'язку з територіальною віддаленістю.
Таким чином, суд дійшов висновку про можливість участі представника відповідача у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства культури та інформаційної політики України про визнання протиправним та скасування припису в режимі відеоконференції, забезпечення якої доручити Господарському суду міста Києва.
Керуючись ст.ст. 195, 248, 256 КАС України, суд, -
клопотання представника відповідача про проведення підготовчого засідання у режимі відеоконференції задовольнити.
Підготовче засідання у справі провести в режимі відеоконференції за участю представника відповідача.
Забезпечення проведення судового засідання в режимі відеоконференції за участю представника відповідача доручити Господарському суду міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 44-В, м. Київ, 01054)
Підготовче засідання в режимі відеоконференції відбудеться 28 жовтня 2021 року об 11:00 год. в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (вул. Чоловського, 2, м. Львів, 79018, 1 поверх, зал судових засідань № 5).
Копію ухвали направити сторонам, які беруть участь у справі для відома та Господарському суду міста Києва для виконання.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу суду може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
У підготовчому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину ухвали.
Повний текст ухвали виготовлений 24.09.2021.
Суддя Кедик М.В.