Справа № 761/33142/21
Провадження № 3/761/9070/2021
23 вересня 2021 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Романишена Інна Павлівна розглянувши матеріали адміністративне правопорушення, які надійшли від Державної екологічної інспекції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючої генеральним директором ТОВ «Альфа Екологія», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.91-5 КУпАП -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №000859 від 26.08.2021 року, 26.08.2021 року о 16:30 за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Леваневського, 85, посадовою особою ТОВ «Альфа Екологія» допущено порушення вимог законодавства у сфері оцінки впливу на довкілля, а саме умови висновку з оцінки впливу на довкілля від 04.02.2021 року № 21/01-202043561811, чим порушив вимоги ч. 6 ст. 3, ч. 2,5 ст. 9, ч. 3 ст. 17 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», за що відповідальність передбачена ч.2 ст.91-5 КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Відповідно до відомостей, зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення №000859 від 26.08.2021 року, місцем вчинення адміністративного правопорушення є Київська область, м. Біла Церква, вул. Леваневського, 85, що не відноситься до території Шевченківського району м. Києва.
Таким чином, адміністративний матеріал складено і направлено до суду з порушеннями вимог ст. 276 КУпАП, у зв'язку з чим, Шевченківський районний суд м.Києва позбавлений можливості розглянути цю справу.
Крім того, суд позбавлений можливості самостійно направити справу про адміністративне правопорушення до належного суду, оскільки така дія не передбачена чинним КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, відповідно до вимог ст.ст. 256, 278 КУпАП, приходжу до переконання, що матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до Державної екологічної інспекції столичного округу для належного оформлення та направлення до належного суду.
Керуючись ст. ст. 256, 276, 278 КУпАП,
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч.2 ст.91-5 КУпАП - повернути Державній екологічній інспекції столичного округу - для належного оформлення і направлення до належного суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ І.П.РОМАНИШЕНА