Справа № 758/10744/21
3/758/6242/21
22 вересня 2021 року м. Київ
Суддя Подільського районного суду міста Києва Казмиренко Л.В., розглянувши справу, яка надійшла з Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 КУпАП,
03 липня 2021 року об 11 год. 30 хв. в м. Києві, вул. Міська, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки «Nissan», н.з. НОМЕР_1 , не дотримався безпечної дистанції, не вибрав безпечної швидкості та здійснив зіткнення з транспортним засобом марки "Mazda", н.з. НОМЕР_2 , яке зупинилось попереду. При дорожньо-транспортній пригоді автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.3Б, 12.1, 13.1 ПДР та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, а саме порушення учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, визнав частково.
Вказав, що 03 липня 2021 року рухався по трасі Е373 в напрямку Великої кільцевої дороги, приблизно об 11 год. 21 хв. потрапив у затор. Всі транспортні засоби рухались з невеликою швидкістю, в один момент автомобіль, що рухався попереду « Mazda» н.з. НОМЕР_2 здійснило короткий маневр прямо, після чого зупинилося і різко рушило назад. В цей час він оперативно натиснув на гальма, але уникнути удару не вдалось.
Захисник ОСОБА_1 адвокат Плахотнюк О.О. заявив клопотання про направлення справи на дооформлення до Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України. Своє клопотання обґрунтував тим, що при оформленні протоколу інспекторами не було дотримано вимог ст. 256 КУпАП, а саме: номер посвідчення водія, що належить ОСОБА_1 та тим, що був вилучений різниться, не зазначено достатніх та достовірних відомостей про місце вчинення адміністративного правопорушення, а саме чи підлягає розгляду справа Подільському районному суду м. Києва.
Потерпілий ОСОБА_2 повідомив, що керував транспортним засобом марки « Mazda» н.з. НОМЕР_2 дотримуючись ПДР, жодних маневрів на дорозі не вчиняв, дорожня-транспортна пригода сталась з вини ОСОБА_1 , оскільки останній не дотримався дистанції.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , потерпілого ОСОБА_2 , адвоката Плахотнюка О.О., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, та іншими.
Відповідно до ст. 252 КУпАП суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Відповідно до вимог ст. 124 КУпАП відповідальність за вказане адміністративне правопорушення настає у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18№193712 від 03.07.2021 року, в порушення ОСОБА_1 ставляться вимоги пунктів 2.3 Б, 12.1, 13.1 ПДР України.
Згідно п. 2.3б ПДР України, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Відповідно до п. 12.1 ПДР України під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Згідно п. 13.1 ПДР України водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Дослідивши протокол по справі про адміністративне правопорушення, схему дорожньо-транспортної пригоди, суд встановив, що порушення ОСОБА_1 вимог, передбачених п.2.3Б, 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху України, в судовому засіданні знайшло своє підтвердження.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 допустив порушення вказаних вимог ПДР, в результаті чого скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.
Таким чином, дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ст.124 КУпАП, оскільки, він керуючи транспортним засобом порушив вимоги п. 2.3Б, 12.1, 13.1 ПДР, що призвело до зіткнення та пошкодження транспортних засобів.
Підстав для повернення справи на дооформлення суд не вбачає, вважає, що протокол складено у відповідності до вимог ст. 256 КУпАП.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи наведені докази в їх сукупності, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, суд накладає стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковані його дії, у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно Закону України "Про судовий збір" до стягнення із ОСОБА_1 підлягає судовий збір в сумі 454 грн. 00 коп.
На підставі ст. 124 КУпАП, керуючись ст. 33, 283, 284 КУпАП, суд,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 грн. 00 коп. (вісімсот п'ятдесят грн. 00 коп.).
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 454 грн. (чотириста п'ятдесят чотири грн.).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва.
Суддя Л. В. Казмиренко