Рішення від 17.09.2021 по справі 620/7741/21

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2021 року Чернігів Справа № 620/7741/21

Чернігівський окружний адміністративний суду складі:

головуючого судді Клопота С.Л.,

за участю секретаря Шевченко А.В.,

представника позивача Боєвої О.В.,

представника відповідача Протченко О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сапфір-Агротех" до Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Сапфір-Агротех" звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області та просить:

1. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Чернігівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1446 від 07.05.2021 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, яким зазначена відповідність ТОВ «Сапфір-Агротех» (Код ЄДРПОУ 40254521) критеріям ризиковості платника податку.

2. Зобов'язати комісію Головного управління ДПС у Чернігівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яка приймає рішення про внесення в реєстр ризикових платників податків, виключити Фермерське господарство ТОВ «Сапфір-Агротех» (Код ЄДРПОУ 40254521) з реєстру ризикових платників податків.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що рішення № 1446 від 07.05.2021 с не обгрунтованим оскільки не містить конкретної інформації щодо причин та підстав для прийняття рішення про відповідність позивача критеріям ризиковості, не відповідає критеріям чіткості та зрозумілості акту індивідуальної дії, та породжує неоднозначне трактування його, що в свою чергу впливає на можливість реалізації трава або виконання обов'язку Позивача виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала та просила його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які викладені у відзиві на позовну заяву, що приєднаний до матеріалів справи.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, суд вважає позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

ТОВ «Сапфір - Агротех» (код ЄДРПОУ 40254521) зареєстроване як суб'єкт господарювання з 04.02.2016, запис про проведення державної реєстрації юридичної особи за №10441020000000556.

На податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Чернігівській області (Городнянський район) перебуває з 04.03.2021, маючи 0 стан (платник за основним місцем обліку).

Як платник ПДВ ТОВ «Сапфір - Агротех» зареєстровано з 01.09.2017. Основний вид діяльності _01.11 - вирощування зернових культур (окрім рису), бобових культур i насiння олiйних культур.

Протоколом засідання комісії Головного управління ДПС у Чернігівській області, що приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН № 74 від 07.05.2021 прийнято рішення про відповідність ТОВ «Сапфір - Агротех» критеріям ризиковості платника податку, визначеним постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11.12.2019 № 1165, за критерієм: «у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданій для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування».

Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 на виконання вимог пункту 201.16 статті 201 ПК України затверджено Порядок з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165).

Відповідно до пункту 5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Додатком 1 до Порядку №1165 встановлено наступні Критерії ризиковості платника податку на додану вартість:

1. Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.

4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово- господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.

5. Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).

6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 ПК України.

7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 ПК України.

8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Пунктом 6 Порядку №1165 передбачено, що питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення.

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Спірне Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 07 травня 2021 року № 1446 прийнято Комісією Головного управління ДПС у Чернігівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на підставі п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, а саме: у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Так, пунктом 6 Порядку №1165 визначено, що комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття.

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України Про електронні документи та електронний документообіг, Про електронні довірчі послуги та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

- інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття.

Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Під час прийняття оспоруваного рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 07 травня 2021 року № 1446 Комісією Головного управління ДПС у Чернігівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних було з'ясовано та враховано наступне.

Згідно інформації про трудові ресурси, відповідно до поданих до контролюючого органу звітів за формою 1 ДФ, у трудових відносинах з товариством перебувають: за 4 квартал 2018року - 6 осіб, за 1 квартал 2019 року - 6 осіб, за 3 квартал 2019 року - 6 осіб, за 4 квартал 2020р. - 6 осіб.

Середня заробітна плата згідно звітів з ЄСВ становить 7476,45 грн.

Згідно з даними звіту 1 ДФ за 4 квартал 2020 року підприємством здійснено виплати доходів на загальну суму 4780066,35 грн., з них: за 101 ознакою (заробітна плата) на суму 162198,03 грн., за 157 ознакою (дохід виплачений самозайнятій особі) на суму 4391842,30 грн., за 106 ознакою (надання майна в оренду) на суму 226026,02 грн.

За даними 20-ОПП товариство декларує земельні ділянки за адресою Хоробицька сільська рада, Шишатська селищна рада, Блистівська селищна рада, Черниська селищна рада, Киселівська селищна рада, Ріпкинська селищна рада.

Оренда земельної ділянки - 25,2819 га, єдиний 4 група - 598,1886 га (Інформація по платнику єдиного податку четвертої групи (юридичних осіб) на 2020 рік).

Трактор колісний трактор JOHN DEERE 6195М, трактор Беларусь, трактор 27220ВА Беларусь -82.1.

Колісна техніка для всіх видів робіт (оприскувач причіпний HARDI RENGEL 2500L, сівалка б/с, б/тр С3-5, 4-06).

Складське приміщення зерносклад, бочка.

Сума ліміту станом на 04.03.2021 року складає 226497 грн.

По декларації з ПДВ за січень 2021 року декларує від'ємне значення з ПДВ в розмірі 201475,00 грн.

Обсяг реалізації за період січень 2018 р. - січень 2021р. становить 103905,170 тис. грн., в т.ч. ПДВ 17317,528 тис. грн.

ТОВ "САПФІР-АГРОТЕХ" (40254521) рішенням Комісії від 10.03.2021 (протокол №37 від 10.03.2021) було доведено для відпрацювання за категорією «вигодотранспортуючий» всього на суму ПЗ 3112,9 тис. грн., на суму ПК 2252 тис. грн.; в категорії «вигодонабувач» - на суму ПК 125 тис. грн.

З метою дослідження ймовірних ознак ризиковості в діяльності платника або збору податкової інформації для спростування таких ознак, на адресу ТОВ "САПФІР-АГРОТЕХ" направлялися письмові запити «Про надання інформації (пояснень та їх документальних підтверджень)»:

- від 28.01.2021№105/6/25-01-07-02-08 на зазначений запит платником податків надано копії документів не в повному обсязі листом від 29.03.2021р. № 29 (вх. 6802/6 від 29.03.2021р.);

- від 08.04.2021 №558/ж12/25-01-07-02-08- лист повернувся не врученим ТОВ "САПФІР-АГРОТЕХ" із позначкою поштового відділення «адресат відмовився в отриманні листа»;

- від 15.04.2021№599/ж12/25-01-07-02-08 - лист повернувся не врученим ТОВ "САПФІР-АГРОТЕХ" із позначкою поштового відділення «адресат відмовився в отриманні листа».

За результатами засідань Комісією ухвалено рішення узагальнення матеріалів дослідження та висновків щодо реальності/нереальності здійснюваних ТОВ «Сапфір-Агротех» господарських операцій з придбання товарів (послуг):

1) ТОВ «Сапфір - Агротех» сформувало податковий кредит від ТОВ «А - Стандарт» (код ЄДРПОУ 40254521) у листопаді 2018 р. в сумі ПДВ 159031,56 грн., у лютому 2020 р. в сумі ПДВ 205246,49грн., по товару з номенклатурою «Вали колінчасті зі сталі, цивільного призначення: коленвал, в асортименті; Елементи гальмівної системи вантажних автомобілів не для дискових гальм: трещітка гальмівна; Частини двигунів; Радіатор, ресори…».

ТОВ «А - Стандарт» (37986883) перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС у Волинській області (м. Луцьк). Платник ПДВ з 01.02.2018.

Основний вид діяльності ТОВ «А - Стандарт» - _45.11-торгiвля автомобiлями та легковими автотранспортними засобами. стан платника 0.платник податкiв за основним мiсцем облiку. Кількість працюючих у листопаді 2018 року встановити неможливо, в зв'язку із неподанням до ДПІ за місцем обліку відповідної звітності, у грудні 2018року - 3 особи.

ДПІ, за місцем обліку, прийнято рішення про відповідність ТОВ «А - Стандарт» (код 37986883) критеріям ризиковості платника податків від 04.02.2020 № 16757, а саме: п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Згідно АІС «ЄРПН» ТОВ «А - Стандарт» в податковому кредиті відсутні зареєстровані податкові накладні з номенклатурою товару «Вали колінчасті зі сталі, цивільного призначення: коленвал, в асортименті; Елементи гальмівної системи вантажних автомобілів не для дискових гальм: трещітка гальмівна; Частини двигунів; Радіатор, ресори…».

2) ТОВ «Сапфір - Агротех» сформувало податковий кредит від ТОВ "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ МРІЯ" (код ЄДРПОУ 42088449) у березні 2019 року в сумі ПДВ 124988,9грн. по товару з номенклатурою «Борошно Дніпромлин в/г по 50 кг» у кількості 68250кг.

ТОВ "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ МРІЯ" перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС у м. Києві (Печерський р-н м. Києва). Платник ПДВ з 01.06.2018р. свідоцтво анульовано 24.07.2020р. Основний вид діяльності ТОВ "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ МРІЯ " - _46.44-оптова торгiвля фарфором, скляним посудом i засобами для чищення. Стан платника 0.платник податкiв за основним мiсцем облiку.

Кількість працюючих у березні 2019 р. - встановити неможливо, в зв'язку із неподанням до ДПІ за місцем обліку відповідної звітності.

Податкова звітність з ПДВ подана лише за січень - червень 2019р. Протягом 2020 - 2021 років податкова звітність до ДПІ за місцем обліку не подавалась.

ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ МРІЯ" критеріям ризиковості платника податків від 05.02.2020 № 25944, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Згідно листа ДПС України від 24.12.2020 № 23706/7/99-00-18-01-04-07 надано лист Головного управління контр розвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України від 18.12.2020 № 8/1/2-10743 де ТОВ "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ МРІЯ" (42088449) зазначено як підприємство з ознаками ризиковості, які фактично проводять безтоварні операції, з метою надання підприємствам реального сектору економіки послуг з незаконного зменшення податкового навантаження та переведення готівкових коштів в готівку.

Згідно АІС «ЄРПН» ТОВ "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ МРІЯ " сформувало податковий кредит по товару «Борошно Дніпромлин в/г по 50 кг» у кількості 49800 кг. від ПП "Квазар-Агро" (код 14212007). В подальшому встановлений наступний ланцюг постачання - ТОВ "АГРО ЕКСПОРТ ФАРТ" (код 40782605) товар Борошно пшеничне вищого гатунку 50 кг у кількості 12 т - ТОВ "АГРО ЕКСПОРТ ФАРТ" (код 40782605) товар Борошно пшеничне вищого ґатунку 434,5 т - ТОВ "УКРАЇНСЬКА - МУКОМЕЛЬНА КОМПАНІЯ" (42282608). У податковому кредиті ТОВ "УКРАЇНСЬКА - МУКОМЕЛЬНА КОМПАНІЯ" (код 42282608) відсутні зареєстровані податкові накладні з номенклатурою «Борошно Дніпромлин в/г по 50 кг».

3) ТОВ «Сапфір - Агротех» сформувало податковий кредит від ТОВ "МАГІСТРАЛЬСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 30867309) у липні 2020 року в сумі ПДВ 667329,22грн. по товару з номенклатурою «Паливо дизельне (2710 19 43 00)».

ТОВ "МАГІСТРАЛЬСЕРВІС" перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС у м. Києві (Оболонський р-н м. Києва), платник ПДВ з 01.05.2018 Вид діяльності - _47.30-роздрiбна торгiвля пальним. Стан платника 0. платник податкiв за основним мiсцем облiку.

Кількість працюючих у липні 2019 р. - 5 осіб.

Згідно АІС «ЄРПН» ТОВ "МАГІСТРАЛЬСЕРВІС" сформувало податковий кредит по товару «Паливо дизельне» від ТОВ "ТОРУМ" (код 41367994) по товару Паливо дизельне ДП-Л-ЄВРО5-ВО (2710 19 43 00) в подальшому від ТОВ " ФІРМА "ФІДЕЯ" (код 41223117), в подальшому від ТОВ "ОПТІМУС КОНЕКШН" (код 40930702), в подальшому від ТОВ "ІТІОЛІ" (код 42287700). В податковому кредиті ТОВ "ІТІОЛІ" відсутні зареєстровані податкові накладні з номенклатурою «Паливо дизельне (2710 19 43 00)».

ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ "МАГІСТРАЛЬСЕРВІС" критеріям ризиковості платника податків від 09.02.2021 № 10210, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

4) ТОВ «Сапфір - Агротех» сформувало податковий кредит від ТОВ "НАНО СОЮЗ" (код ЄДРПОУ 36632263) у жовтні 2018 року в сумі ПДВ 420362,34грн., у серпні 2019 року в сумі ПДВ 66832,5грн., у вересні 2019 року на суму ПДВ 467390,15 грн. по товару з номенклатурою «Масло гідравлічне HLP-32Олива базова SN-150, Олива базова Лукойл SN-150, Олива базова НС 4, Олива турбинна Т-22».

ТОВ "НАНО СОЮЗ" перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС у м. Києві (Подільський р-н м. Києва). Платник ПДВ з 01.04.2018. Основний вид діяльності - _20.15-виробництво добрив i азотних сполук. Відомості про об'єкти оподаткування відсутні. Кількість працюючих - 3 особи. Податкова звітність у 2021 року подана лише за січень 2021 р.

В податковому кредиті ТОВ "НАНО СОЮЗ" відсутні зареєстровані податкові накладні з номенклатурою «Масло гідравлічне HLP-32Олива базова SN-150, Олива базова Лукойл SN-150, Олива базова НС 4, Олива турбинна Т-22».

5) ТОВ «Сапфір - Агротех» сформувало податковий кредит від ТОВ "БІ-СЕЛЕКТ" (код ЄДРПОУ 42969642) у жовтні 2020 року в сумі ПДВ 400012,8грн., по товару з номенклатурою «ПАЛИВО ДИЗ. PLUS ДП Л-ЄВРО5-ВО Картки на отримання пального 10, 20 л.».

ТОВ "БІ-СЕЛЕКТ", нова назва ТОВ "СЕЙЛ-ЛІМІТЕД" перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС У Херсонській обл. Платник ПДВ з 01.06.2019.

Податкова звітність протягом 2021 року до ДПІ за місцем обліку не подавалась.

ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ "БІ-СЕЛЕКТ" критеріям ризиковості платника податків від 15.02.2021 № 23568, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Згідно АІС «ЄРПН» ТОВ "БІ-СЕЛЕКТ" сформувало податковий кредит по товару «ПАЛИВО ДИЗ. PLUS ДП Л-ЄВРО5-ВО Картки на отримання пального 10, 20 л.» від ТОВ "ТЕРРА ІМПУЛЬС" (код 41895465).

ТОВ "ТЕРРА ІМПУЛЬС" (код 41895465) - ГУ ДПС У м. Києві.

ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ "ТЕРРА ІМПУЛЬС" критеріям ризиковості платника податків від 30.11.2020 № 371148, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Податкова звітність у 2021 році не подана.

ТОВ "ТЕРРА ІМПУЛЬС" сформувало податковий кредит по товару «ПАЛИВО ДИЗ. PLUS ДП Л-ЄВРО5-ВО Картки на отримання пального 10, 20 л.» від ТОВ "НАФТОЛІДЕР" (42960977) та ТОВ "ТОРГОВА ФІРМА АРОН" (42572202).

ТОВ "НАФТОЛІДЕР" (код 42960977) - ГУ ДПС у Львівській обл.

Рішення про відповідність ТОВ "НАФТОЛІДЕР" критеріям ризиковості платника податків від 30.11.2020 № 371148, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

В податковому кредиті ТОВ "НАФТОЛІДЕР" відсутні зареєстровані податкові накладні з номенклатурою «ПАЛИВО ДИЗ. PLUS ДП Л-ЄВРО5-ВО Картки на отримання пального 10, 20 л.».

ТОВ "ТОРГОВА ФІРМА АРОН" (код 42572202), нова назва ТОВ "СІМТОРГ ЛТД" - ГУ ДПС у Донецькій обл.

Рішення про відповідність ТОВ "ТОРГОВА ФІРМА АРОН" критеріям ризиковості платника податків від 02.02.2021 № 3823, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

В податковому кредиті ТОВ "ТОРГОВА ФІРМА АРОН" відсутні зареєстровані податкові накладні з номенклатурою «ПАЛИВО ДИЗ. PLUS ДП Л-ЄВРО5-ВО Картки на отримання пального 10, 20 л.».

6) ТОВ «Сапфір - Агротех» сформувало податковий кредит від ТОВ «ПРОМ ГЛОБАЛ» (код ЄДРПОУ 43353370) у листопаді 2020 року в сумі ПДВ 667520,4грн., по товару з номенклатурою «будівельні та оздоблювальні матеріали в асортименті».

ТОВ «ПРОМ ГЛОБАЛ» перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС у м. Києві. Платник ПДВ з 01.01.2020. Вид діяльності - _69.10-дiяльнiсть у сферi права.

Податкова звітність з ПДВ подана лише у листопаді - грудні 2020, податкова звітність з ПДВ у 2021 році не подана.

ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ «ПРОМ ГЛОБАЛ» критеріям ризиковості платника податків від 15.01.2021 № 1666, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

В ході аналізу АІС «ЄРПН» щодо зареєстрованих податкових накладних в податковому кредиті ТОВ «ПРОМ ГЛОБАЛ з номенклатурою «будівельні та оздоблювальні матеріали в асортименті» встановлений наступний ланцюг постачання:

1. ТОВ «ФОРТЕНС ТРЕЙД» (код 43345422) - ГУ ДПС у м. Києві. Податкова звітність подана у 2020р. - листопад, грудень. У 2021 році податкова звітність не подавалась. ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ «ФОРТЕНС ТРЕЙД» критеріям ризиковості платника податків від 13.01.2021 № 1100, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

2. ТОВ «ТРЕЙД-ОПТ-ПЛЮС» (код 43344759) - ГУ ДПС у м.Києві. Податкова звітність подана у 2020 р. - листопад, грудень. У 2021 році податкова звітність не подавалась. ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ «ТРЕЙД-ОПТ-ПЛЮС» критеріям ризиковості платника податків від 14.01.2021 № 1434, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

3. ТОВ «ВІСТЕКС ГРУП» (код 43344778) - ГУ ДПС У м. Києві. Податкова звітність подана у 2020 - листопад, грудень. У 2021 році податкова звітність не подавалась. ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ «ВІСТЕКС ГРУП» критеріям ризиковості платника податків від 14.01.2021 № 1436, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

4. ТОВ «ІНТРОБУД» (код 42919408) - ГУ ДПС у Харківській обл. ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ «ІНТРОБУД» критеріям ризиковості платника податків від 19.02.2021 № 7961, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

5. ТОВ "АГАМА-ВІП-СЕРВІС" (код 42370091) - ГУ ДПС у Харківській обл. ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ "АГАМА-ВІП-СЕРВІС" критеріям ризиковості платника податків від 19.02.2021 № 7961, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку: «наявні ознаки проведення ризикових операцій».

6. ТОВ «АСПИКС» (код 42919214) - ГУ ДПС у Харківській обл. ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ «АСПИКС» критеріям ризиковості платника податків від 11.01.2021 № 2133, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку: «ознаки проведення ризикових операцій».

7. ТОВ «ХАРКІВОПТТОРГ» (42919476) - ГУ ДПС у Харківській обл. ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ «ХАРКІВОПТТОРГ» критеріям ризиковості платника податків від 11.01.2021 № 2133, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку: «ознаки проведення ризикових операцій». ТОВ «ХАРКІВОПТТОРГ» по ланцюгу сформувало податковий кредит по товару, включеному ТОВ «Сапфір - Агротех» в податковий кредит, від ТОВ "АГАМА-ВІП-СЕРВІС" (42370091) та від ТОВ «ІНТРОБУД» (42919408).

7) ТОВ «Сапфір - Агротех» сформувало податковий кредит від ТОВ "ТРАНС ТЕЙН" (код ЄДРПОУ 43730429) у лютому 2021 року в сумі ПДВ 333337,5грн., по товару з номенклатурою «Паливо дизельне ЄВРО (код УКТЗЕД 2710194300)».

ТОВ "ТРАНС ТЕЙН" перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС у Львівській обл. Платник ПДВ з 01.09.2020р. Вид діяльності - _49.41-вантажний автомобiльний транспорт.

В ході аналізу АІС «ЄРПН» щодо зареєстрованих податкових накладних в податковому кредиті ТОВ "ТРАНС ТЕЙН" з номенклатурою «Паливо дизельне ЄВРО (код УКТЗЕД 2710194300)» встановлений наступний ланцюг постачання:

1. ТОВ "ФІНБЕР" (код 43700614) - ГУ ДПС У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ЗАЛІЗНИЧНИЙ Р-Н М.ЛЬВОВА). ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ "ФІНБЕР" критеріям ризиковості платника податків від 13.11.2020 № 50292, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

2. ТОВ "САМІН" (код 39400183) - ГУ ДПС У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (СИХІВСЬКИЙ Р-Н М.ЛЬВОВА). ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ "САМІН" критеріям ризиковості платника податків від 17.03.2020 № 894 а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

3. ТзОВ "ЛАНІС ТРЕЙД" (код 42771134) - ГУ ДПС У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (СИХІВСЬКИЙ Р-Н М.ЛЬВОВА). ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТзОВ "ЛАНІС ТРЕЙД" критеріям ризиковості платника податків від 15.04.2021 № 11076 а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

4. ТОВ "НАФТИЛ" (код 41924003) - ГУ ДПС У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛ. (ЛИЧАКІВСЬКИЙ Р-Н М.ЛЬВОВА). ТОВ "НАФТИЛ" по ланцюгу сформувало податковий кредит по товару, включеному ТОВ «Сапфір - Агротех» в податковий кредит, від ТОВ "САМІН" (код 39400183).

8) ТОВ «Сапфір - Агротех» сформувало податковий кредит від ТОВ «РІККЕН» (код ЄДРПОУ 43746580) у лютому 2021 року в сумі ПДВ 716700грн., по товару з номенклатурою «Паливо дизельне ЄВРО (код УКТЗЕД 2710194300)».

ТОВ "РІККЕН" перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС у Львівській обл. Платник ПДВ з 01.10.2020 Вид діяльності - _49.41 - вантажний автомобiльний транспорт.

В ході аналізу АІС «ЄРПН» щодо зареєстрованих податкових накладних в податковому кредиті ТОВ "РІККЕН" з номенклатурою «Паливо дизельне ЄВРО (код УКТЗЕД 2710194300)» встановлений наступний ланцюг постачання:

1. ТОВ "ФІНБЕР" (43700614) - ГУ ДПС у львівській області. ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ "ФІНБЕР" критеріям ризиковості платника податків від 13.11.2020 № 50292, а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

2. ТОВ "САМІН" (39400183) - ГУ ДПС у Львівській області. ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТОВ "САМІН" критеріям ризиковості платника податків від 17.03.2020 № 894 а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

3. ТзОВ "ЛАНІС ТРЕЙД" (42771134) - ГУ ДПС у Львівській області. ДПІ за місцем обліку прийнято рішення про відповідність ТзОВ "ЛАНІС ТРЕЙД" критеріям ризиковості платника податків від 15.04.2021 №11076 а саме: п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

4. ТОВ "НАФТИЛ" (41924003) - ГУ ДПС у Львівській обл. ТОВ "НАФТИЛ" по ланцюгу сформувало податковий кредит по товару, включеному ТОВ «Сапфір - Агротех» в податковий кредит, від ТОВ "САМІН" (39400183).

9) ТОВ «Сапфір - Агротех» сформувало податковий кредит від ТОВ «СМАРТХЕМ ГРУП» (код ЄДРПОУ 42397286) у лютому 2021 року в сумі ПДВ 409473,12грн., по товару з номенклатурою «Добриво азотно-фосфорно-калійне 16:16:16 мішок 50 кг; Селітра аміач (міш)».

ТОВ "СМАРТХЕМ ГРУП" перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС у Львівській обл.. Платник ПДВ з 01.10.2020. Вид діяльності - _49.41-вантажний автомобiльний транспорт.

В ході аналізу АІС «ЄРПН» щодо зареєстрованих податкових накладних в податковому кредиті ТОВ "СМАРТХЕМ ГРУП" (код 42397286) з номенклатурою «Добриво азотно-фосфорно-калійне 16:16:16 мішок 50 кг; Селітра аміач (міш)» встановлений наступний ланцюг постачання:

1. ПрАТ "Галнафтохім" (код ЄДРПОУ 23958622) - ГУ ДПС у Львівській області. Вид діяльності - _46.75-оптова торгiвля хiмiчними продуктами.

2. ТОВ З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ "БНХ УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 32305906) - 3100.Центральне МУ ДПС по роботi з ВПП.

3. ТОВ "АГРОРОЗКВІТ" (40628970) - 3100.Центральне МУ ДПС по роботi з ВПП

ТОВ "АГРОРОЗКВІТ" по ланцюгу сформувало податковий кредит по товару, включеному ТОВ «Сапфір - Агротех» в податковий кредит, від ТОВ З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ "БНХ УКРАЇНА" (32305906).

В податкових зобов'язаннях ТОВ «Сапфір - Агротех» зареєстровані податкові накладні для ТОВ «КЕРНЕЛ - ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 31454383) у листопаді 2020 р. на суму ПДВ 645245,6 грн. по товару «Насіння соняшнику» у кількості 205,14т. При цьому, в системі співставлень, існує розбіжність в сумі ПДВ 645245,6 грн. ПЗ > ПК. Розбіжність виникла в зв'язку із поданням ТОВ "КЕРНЕЛ - ТРЕЙД" уточнюючого розрахунку до додатку 5 № 9027897991 від 17.02.2021 на суму ПДВ (-) 645245,6 грн.

У лютому 2021 р. на суму ПДВ 179024,88грн. по товару «Насіння соняшнику» у кількості 44,92 т., при цьому в системі співставлень існує розбіжність в сумі ПДВ 179024,88 грн. ПЗ > ПК. Розбіжність виникла в зв'язку із не включенням до складу податкового кредиту ТОВ "КЕРНЕЛ - ТРЕЙД" сум ПДВ по податковим накладним від 23.02.2021 № 5 (зареєстровано в ЄРПН 12.03.2021) на суму ПДВ 36537,12 грн., від 26.02.2021 № 7 на суму ПДВ 90782,44 грн., (зареєстровано в ЄРПН 12.03.2021), від 27.02.2021 № 8 на суму ПДВ 51705,32 грн. (зареєстровано в ЄРПН 12.03.2021).

ТОВ «ОМЕГА ОЙЛ АГ» (код ЄДРПОУ 41756052) у листопаді 2020 р. на суму ПДВ 255333,36 грн. по товару «Насіння соняшнику» у кількості 87,5 т.

ТОВ «СВІТОІЛ» (код ЄДРПОУ 39072114) у листопаді 2020 р. на суму ПДВ 267530,49 грн. по товару «Насіння соняшнику» у кількості 92 т.

ТОВ «АДАМА Україна» (код ЄДРПОУ 36138418) у листопаді 2020 р. на суму ПДВ 111759,73 грн. по товару «Насіння соняшнику» у кількості 39,54 т.

ТОВ «Градолія Фукс» (код ЄДРПОУ 40927511) у лютому 2021 р. на суму ПДВ 288605,75грн. по товару «Насіння соняшнику» у кількості 79,9 т., при цьому в системі співставлень існує розбіжність в сумі ПДВ 220022,03 грн. ПЗ > ПК. Розбіжність виникла у зв'язку із включенням до складу податкового кредиту ТОВ "Градолія Фудс" сум ПДВ в розмірі 68583,72 грн. по податковим накладним виписаними та зареєстрованими ТОВ «Сапфір - Агротех» у лютому 2021 р.

ТОВ «ОДА-ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 38155147) у лютому 2021 р. на суму ПДВ 1365405,01грн. по товару «Соя урожаю 2020 року» у кількості 447,1 т., при цьому в системі співставлень існує розбіжність в сумі ПДВ 1365405,01грн. ПЗ > ПК. Розбіжність виникла у зв'язку із не включенням до складу податкового кредиту ТОВ "ОДА-ТРЕЙД" сум ПДВ по податковим накладним виписаними та зареєстрованими ТОВ «Сапфір - Агротех» у лютому 2021 р.

Проведеним аналізом даних Єдиного реєстру податкових накладних не встановлено джерела походження товарів у контрагентів-постачальників по ланцюгу постачання.

Також було встановлено, що слідчим управлінням ГУ ДФС у Чернігівській області проводиться досудове розслідування в рамках кримінального провадження №32020270000000037 від 17.04.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «Сапфір-Агротех» (40254521) у період 2018-2019 шляхом проведення фінансово-господарських операцій з підприємствами, які мають ознаки фіктивності, а саме: ТОВ «Еталон Хім», ТОВ «ТД Газтрейд 2004», ТОВ «Вано-Трейд Груп», ТОВ «Макскорт» ТОВ «Омліс», ТОВ «Лаундж Естет», ТОВ «ТД Каратнафтохім» та ТОВ «Майкос Трейдінг», ухилились від сплати податків, що призвело до не надходження коштів до державного бюджету у значних розмірах.

В ході досудового розслідування встановлено наявність можливих ознак ризиковості платників податків ТОВ «Сапфір-Агротех» та наявність можливих ознак ризиковості проведених ними операцій.

Крім цього встановлено, що ТОВ «Сапфір-Агротех» протягом 2018-2020 років здійснювало придбання паливно - мастильних матеріалів, абсорбенту та скрапленого газу у підприємств ТОВ «Магістраль сервіс» (30867309), ТОВ «Бі-Селект» (42969642), ТОВ «Газтранс-Ойл» (39019113), ТОВ "Статойл Україна" (43643237), ПП «Хелфі Ойл Ентерпрайс» (38540431), ТОВ «ТД Газтрейд 2004» (41886288), ТОВ «Квестор ЛТД» (22821016), ТОВ «Спецбуд-2014» (39063670), ТОВ «Лерніс» (41072258), ТОВ «Нафтовий Альянс» (37044572) на загальну суму ПДВ 3 739 тис. грн., за відсутністю у підприємства транспортних засобів, спецтехніки та механізмів у кількості, що обумовлює необхідність придбання паливно - мастильних матеріалів в зазначених об'ємах. Згідно відповіді ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області за ТОВ «Сапфір- Агротех» зареєстровано один оприскувач.

При аналізі баз даних ДПС та інших матеріалів, використаних при складанні податкової інформації щодо ТОВ «Сапфір - Агротех» (код ЄДРПОУ 40254521), з'ясовано відсутність будь-якої інформації про зберігання товарів (орендованих складських приміщень, необхідних засобів та обладнання для забезпечення умов зберігання продукції у відповідності до діючих норм і правил, необхідних умов і засобів для виконання вантажно-розвантажувальних робіт, угоди зберігання ТМЦ, відомості про місцезнаходження складів, їх площа, власник складських приміщень/орендодавця).

Суд констатує, що нормами чинного законодавства контролюючому органу надано право прийняти рішення щодо відповідності/невідповідності платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

Крім того, відповідно до пункту 19-1.1 статті 19-1 ПК України контролюючі органи виконують, зокрема, такі функції: організовують збір податкової інформації та вносять її до інформаційних баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику (п.п.19-1.1.40); організовує інформаційно-аналітичне забезпечення та організовує автоматизацію процесів адміністрування контролюючими органами (п.п.19-1.1.41); використовують під час виконання своїх посадових (службових) обов'язків податкову інформацію з інформаційно-телекомунікаційних систем та інших джерел, отриману в порядку та спосіб, визначений цим Кодексом (п.п.19-1.1.46).

Пунктом 61.1 статті 61 ПК України визначено, податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Способом здійснення такого контролю є, зокрема і інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів (підпункт 61.1.2 пункту 62.1 статті 62 ПК України).

В свою чергу, згідно пункту 71.1 статті 71 ПК України інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - комплекс заходів, що координується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.

Збір податкової інформації та отримання податкової інформації контролюючим органом врегульовано статтями 72, 73 ПК України.

Відповідно до пункту 201.6 статті 201 ПК України передбачено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 Порядку №1165 визначено, що у цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

- автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації;

- критерій оцінки ступеня ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, - визначений показник автоматизованого моніторингу, що характеризує ризик;

- ризик порушення норм податкового законодавства - ймовірність складення та надання податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі з порушенням норм підпункту а або б пункту 185.1 статті 185, підпункту а або б пункту 187.1 статті 187, абзацу першого пунктів 201.1, 201.7, 201.10 статті 201 Податкового Кодексу України (далі - Кодекс) за наявності об'єктивних ознак неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено в такій податковій накладній/розрахунку коригування, та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість (далі - платник податку) виконання свого податкового обов'язку.

Отже, контролюючий орган здійснює моніторинг податкових, накладних/розрахунків коригування шляхом аналізу наявної податкової інформації, що міститься в інформаційних ресурсах ДПС.

Здійснюючи моніторинг, контролюючий орган виявляє ризик порушення норм податкового законодавства, який проявляється у ймовірності складання та надання податкової накладної з порушенням ПК України та неможливості здійснення операцій з постачання товарів/послуг дані про які зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування та/або ймовірності уникнення платником податку виконання свого податкового обов'язку.

Відповідно до статті 74 ПК України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, зберігається в базах даних Інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем (далі - Інформаційні системи) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику. Інформаційні системи і засоби їх забезпечення, розроблені, виготовлені або придбані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, є державною власністю. Система захисту податкової інформації, що зберігається в базах даних Інформаційних систем, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику. Внесення інформації до баз даних Інформаційних систем та її опрацювання здійснюються контролюючими органами. Перелік Інформаційних систем визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.

Підпунктом 20.1.45 пункту 20.1 статті 20 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право здійснювати щоденну обробку даних та інформації електронного кабінету, необхідних для виконання покладених на них функцій з адміністрування податкового законодавства та законодавства з інших питань, контроль за дотримання якого покладено на контролюючий орган, що включає, зокрема, прийняття, обробку та аналіз документів та даних платників податків, здійснення повноважень, передбачених законом, які можуть бути реалізовані в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку.

Дії контролюючого органу щодо внесення до електронної бази даних інформації, незалежно від джерела її отримання (чи то отриманої внаслідок проведення податкової перевірки, чи то за результатами засідання Комісії), є лише службовою діяльністю працівників податкового органу на виконання своїх професійних обов'язків в порядку передбаченому ПК України.

Способом здійснення таких дій є, зокрема і інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів. Інформація, зібрана відповідно до норм ПК України, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами контролюючих органів.

Відповідно, інформація, що надійшла за результатами податкового контролю, не може бути виключена з баз даних, якщо дії зі здійснення такого контролю не визнані протиправними в установленому порядку.

Також суд звертає увагу, що обов'язковою ознакою дій суб'єкта владних повноважень, які можуть бути оскаржені до суду, є те, що вони безпосередньо породжують певні правові наслідки для суб'єктів відповідних правовідносин і мають обов'язковий характер.

Дії контролюючого органу щодо внесення до Інтегрованої системи результатів засідання Комісії (за результатами, якої не приймалось рішення про відмову у реєстрації податкової накладної) не породжують правових наслідків для платників податків та не порушують їхні права, оскільки розміщена в цій системі інформація є службовою та використовується податковими органами для обробки зібраної інформації в автоматичному режимі (використовуються для виконання покладених на контролюючі органи, функцій та завдань) з метою здійснення відповідних прав та обов'язків.

Отже, віднесення платника до категорії ризикових є одним із заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на відповідача функцій та завдань.

Відтак, використання контролюючим органом податкової інформації наявної в інформаційних системах ДПС або внесення інформації в такі бази за результатами її опрацювання у певних спосіб здійснення податкового контролю, зокрема, віднесення Товариства до платників, які відповідають критеріям ризиковості, є одним із заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на відповідача функцій та завдань, безпосередньо рішення Комісії по віднесенню платника податків до переліку таких платників, які відповідають критеріям ризиковості без прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних / розрахунків коригувань не порушує права та інтереси позивача.

Враховуючи викладене вище, судом встановлено, що у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Сапфір-Агротех" необхідно відмовити.

Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Сапфір-Агротех" (вул.Дружби, буд.18, с.Хоробичі, Городнянський район, Чернігівська область,15122) до Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області (вул.Реміснича, буд.11, м.Чернігів,14000) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити в повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Повний текст рішення виготовлено 23 вересня 2021 року.

Суддя С.Л. Клопот