Справа № 128/2559/21
Іменем України
23 вересня 2021 року місто Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області
в складі:
головуючої судді Ганкіної І.А.,
при секретарі Жигаровій Д.О.
прокурора Поберецької А.А.
за участю правопорушника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниця в залі суду справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли з 1-го Сектору (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи не повідомив,
-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
,
ОСОБА_1 , будучи депутатом 7 скликання Стрижавської селищної ради, Вінницького району, Вінницької області, будучи згідно пп.«б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 21 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно протоколу «Стрижавської селищної виборчої комісії» Стрижавської селищної ради від 29.10.2015 ОСОБА_1 обрано депутатом 7 скликання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області. Згідно рішення № 2 першої сесії 8 скликання «Про визнання повноважень депутатів Стрижавської селищної ради» від 20 листопада 2020 року у Стрижавській селищній раді обрано депутатів 8 скликання, а отже 20.11.2020 ОСОБА_1 припинив свої повноваження як депутата. Відповідно до пп.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларації відповідно до цього Закону. В примітці до статті 172-6 КУпАП зазначено що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто, ОСОБА_1 є також суб'єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю. За результатами ознайомлення із загальнодоступними даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 30.06.2020 о 10:39 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік. (https://public.nazk.gov.ua/documents/bcf094bc-df81-455d-b630-1f06e162129d). ОСОБА_1 подавав наступні декларації: 24.03.2017 щорічна за 2016 рік; 30.03.2018 щорічна за 2017 рік; 16.03.2019 щорічна за 2018 рік. У зв'язку із заповненням ОСОБА_1 вище вказаних декларацій йому відомий порядок подачі декларацій. Згідно наданої інформації наданої з Стрижавської селищної ради всім депутатам були доведені вимоги фінансового контролю.
В подальшому, ОСОБА_1 , будучи депутатом 7 скликання Стрижавської селищної ради, Вінницького району, Вінницької області, будучи згідно пп.«б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (декларація після звільнення за 2020 рік) в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно протоколу «Стрижавської селищної виборчої комісії» Стрижавської селищної ради від 29.10.2015 ОСОБА_1 обрано депутатом 7 скликання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області. Згідно рішення № 2 першої сесії 8 скликання «Про визнання повноважень депутатів Стрижавської селищної ради» від 20 листопада 2020 року у Стрижавській селищній раді обрано депутатів 8 скликання, а отже 20.11.2020 ОСОБА_1 припинив свої повноваження як депутата. Відповідно до пп.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларації відповідно до цього Закону. В примітці до статті 172-6 КУпАП зазначено що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто, ОСОБА_1 є також суб'єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю. Таким чином, ОСОБА_1 являючись депутатом 7 скликання Стрижавської селищної ради зобов'язаний подати декларацію (після звільнення), яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2021 року. За результатами ознайомлення із загальнодоступними даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 05.04.2021 о 14:22 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (декларація після звільнення) https://public.nazk.gov.ua/documents/d8077fca-9904-4499-a94f-03cbde060a4f). ОСОБА_1 подавав наступні декларації: 24.03.2017 щорічна за 2016 рік; 30.03.2018 щорічна за 2017 рік; 16.03.2019 щорічна за 2018 рік; 30.06.2020 щорічна за 2019 рік. У зв'язку із заповненням ОСОБА_1 вище вказаних декларацій йому відомий порядок подачі декларацій. Згідно наданої інформації наданої з Стрижавської селищної ради всім депутатам були доведені вимоги фінансового контролю.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КПАП України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 зазначив, що не мав наміру порушувати закон та пояснив, що не подав вчасно декларацію через власну недбалість, запрацювався, вину визнає, щиро розкаюється, просив суд суворо його не карати. Порушення допустив ненавмисно, що просить врахувати.
Дослідивши адміністративні матеріали та оцінивши докази у їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджена у повній мірі письмовими доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 392, № 393 від 03.09.2021, поясненнями правопорушника, викладками з сайту Єдиний державний реєстр декларацій.
На підставі вищевикладеного та враховуючи характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, обставини його вчинення, дані про її особу, суд вважає з метою виховання ОСОБА_1 , в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненням як ним так і іншими особами нових правопорушень, можливим застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи зазначене, зОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 454,00 грн.
Керуючись ст.ст.40-1, ч. 1 ст. 172-6, 284, 294 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд, -
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 60-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 гривень 00 копійок, в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір, що становить 454, 00 грн.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя І.А. Ганкіна