Справа № 760/24730/21
Провадження № 3/760/9728/21
23.09.2021 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Сергієнко Г.Л., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з УПП у м.Києві ДПП НП України, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, -
До Солом'янського районного суду м. Києва надійшла вищевказана справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
Як передбачено ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Виходячи з ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право на справедливий суд, тобто право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи, забезпечується незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно з ч.1 ст.8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Частиною 2 ст.7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.278 КУпАП орган та (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
При цьому, ч.1 ст.276 КУпАП встановлено загальне правило, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Крім того, згідно з ч.2 ст.276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121-126, 127-1-129, 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Отже, справа про адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП, може розглядатися за місцем його вчинення, за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Судом встановлено, що до адміністративної справи додано протокол про адміністративне правопорушення від 02.09.2021, серія ААБ, №299729, складений інспектором роти 6 батальйону 2 полку 1 УПП у м.Києві ДПП Зайчуком Б.Ю., згідно з яким ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП, місцем вчинення адміністративного правопорушення зазначено м. Київ, Кільцева дорога, 100, місце обліку транспортних засобів посадовою особою УПП у м.Києві ДПП НП України не встановлено. Отже, ані місце вчинення адміністративного правопорушення, ані місце проживання ОСОБА_1 не охоплюється територіальною юрисдикцією Солом'янського районного суду м. Києва.
Пунктом 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 № 11 «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення» передбачено, що у випадках, коли законом передбачена альтернативна підсудність (ч.2 ст. 276 КУпАП) питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
З метою неухильного дотримання законодавства та недопущення встановленим ним правил підсудності розгляду справ про адміністративне правопорушення та керуючись ст.19 Конституції України, ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», стст.276, 278 КУпАП, суд,-
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути до Управління патрульної поліції у м. Києві ДПП НП України для вирішення питання про її направлення для розгляду за підсудністю до належного суду.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Сергієнко Г.Л.