Постанова від 22.09.2021 по справі 723/2012/21

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Справа № 723/2012/21

Провадження № 3/723/2688/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2021 року м.Сторожинець

Суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Пташник А.М. розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №5 (смт. Глибока) Чернівецького районного управління поліції Головного Управління національної поліції в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , протокол про адміністративне правопорушення серії ДРП 18 №379076, громадянку України, за ст.130 ч.1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про те, що 04.05.2021 року о 01 год. 00 хв. у с. Тисовець, Чернівецького району вона керувала транспортним засобом (мототранспортом) марки HONDA, державний номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, виражене тремтіння пальців. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння на місці зупинка транспортного засобу за допомогою «Alcotest» та проведення огляду у медичному закладі відмовилася, чим порушила вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

В суд ОСОБА_1 не з'явилась, надала суду клопотання про закриття провадження у справі у якому зазначила, що вважає, що провадження по справі слід закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутності події і складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП з наступних підстав: порушено порядок направлення водія на огляд, з метою визначення стану алкогольного сп'яніння; відсутність свідків при складанні протоколу про адміністративне правопорушення під час відмови водія від огляду у закладі охорони здоров'я; ненадання їй на місці події матеріалів, що складалися. наявність розбіжностей у часі подій, які відображені у матеріалах справи.

Судом встановлено, що 04.05.2021 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки с. Великий Кучурів, Чернівецького району, Чернівецької області складено протокол про адміністративне правопорушення за те, що остання 04.05.2021 року о 01 год. 00 хв. у с. Тисовець, Чернівецького району керувала транспортним засобом (мототранспортом) марки HONDA, державний номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, виражене тремтіння пальців. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою «Alcotest» та проведення огляду у медичному закладі відмовилася, чим порушила вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Порядок проведення огляду водіїв на стан сп'яніння визначається Інструкцією про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою спільним Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України 09.11.2015 року № 1452/735, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р. за № 1413/27858.

Згідно ст.252 КУпАП оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Проведення працівником поліції огляду водія на місці за допомогою спеціальних засобів здійснюється за дорогою відео фіксації, а у разі неможливості - із залученням свідків, що відповідно до положень ч.2 ст. 266 КУпАП та пункту 6 розділу 2 Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебуванні під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакцій».

Згідно ст. 266 КУпАП (п.п. 6, 7 розділу 1 інструкції), огляд на стан сп'яніння проводиться:

- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом;

- лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутністю лікаря фельдшером, який пройшов спеціальну підготовку).

Згідно ч. 3 ст. 266 КУпАП у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки або його незгоди з результатами огляду проведеного поліцейським такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я якому надано право його проведення.

До матеріалів справи згідно вимог КУпАП долучений диск з відеозаписом з місця події у вигляді одного файлу. Дослідивши доданий відеозапис неможливо встановити та підтвердити вказані у протоколі про адміністративне правопорушення чи навелені у запереченні наданому ОСОБА_1 факти так, як відео без звуку.

Згідно ч. 6 ст. 266 КУпАП - направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду здійснюється в порядку, їй значеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.8 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року № ПОЗ «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія, щодо ухилення від огляду.

Відповідно до п.10, 11 (Розділ 2) інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного сп'яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції результати огляду на стан сп'яніння проведеного поліцейськім зазначається в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів. У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення до якого долучається акт огляду. Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та долучається до протоколу у разі встановлення стану сп'яніння.

В акті огляду на стан сп'яніння, висновку №324 від 04.05.2021 року ОКНП «Чернівецький обласний наркологічний диспансер», протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18№379076 вказано, що від підпису ОСОБА_1 відмовилась.

Також в протоколі адміністративне правопорушення серії ДПР18№379076 зазначено, що події правопорушення відбувались 04.05.21 року о 01 год. 00 хв. в селі Тисовець, а висновок ОКНП «Чернівецький обласний наркологічний диспансер» № 324 від 04.05.21 року заповнено о 01 год. 05 хв.. Як стверджує у запереченні ОСОБА_1 відстань між місцем події та ОКНП «Чернівецький обласний наркологічний диспансер» складає 15 кілометрів ( машиною близько 20-25 хвилин шляху).

На думку суду вищенаведене свідчить про порушення працівниками поліції встановленого ст.266 КУпАП та розділу І та ІІ Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції».

Згідно ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (ч.2 ст. ст.251 КУпАП).

Відповідно до вимог ч.2 ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Отже, оцінюючи викладені вище докази у їх сукупності, суд вважає, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП не доведена.

При таких обставинах суд знаходить, що адміністративну справу щодо ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КУпАП необхідно закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

На підставі ст.ст.130 ч.1, 247, 251, 252, 255, 283, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу щодо ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КУпАП закрити за недоведеністю в її діях складу адміністративного правопорушення .

Апеляційна скарга, протест прокурора, подаються до Чернівецького Апеляційного суду через Сторожинецький районний суд, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

СУДДЯ :