Справа № 539/3861/21
Провадження № 1-кс/539/787/2021
20 вересня 2021 року Лубенський міськрайонний суд
Полтавської області
в складі: слідчого судді - ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Лубни клопотання слідчого СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про арешт майна, в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.04.2021 року під №12021170570000215, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.321, ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 307 КК України,-
Слідчий СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді Лубенського міськрайонного суду Полтавської області з клопотанням про накладення арешту на вилучене майно 14.09.2021 року, під час особистого обшуку затриманої ОСОБА_5 та під час санкціонованого обшуку за місцем фактичного проживання ОСОБА_6 по АДРЕСА_1 , в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.04.2021 року під №12021170570000215, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.321, ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 307 КК України .
Клопотання мотивоване тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , при невстановлених слідством обставинах (точної дати та часу не встановлено), усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливою метою, незаконно придбала сильнодіючий лікарський засіб - зопіклон який незаконно зберігала при собі з метою збуту.
Продовжуючи свій злочинний умисел, 19.06.2021 року, приблизно о 13 годині 43 хвилин, ОСОБА_6 , знаходячись поблизу будинку по АДРЕСА_2 , діючи з прямим умислом, з корисливим мотивом, незаконно збула ОСОБА_7 за 200 грн., чотири пігулки, які містять сильнодіючий лікарський засіб - зопіклон, які знаходилися у поліетиленовому пакетику на пазовій застібці.
Таким чином, своїми умисними діями ОСОБА_6 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.321 КК України, тобто незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також збут сильнодіючих лікарських засобів.
Крім того, ОСОБА_6 , при невстановлених слідством обставинах (точної дати та часу не встановлено), усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливою метою, незаконно придбала метадон у пігулках, який відноситься до наркотичних засобів, обіг яких обмежено, які незаконно зберігала при собі з метою збуту.
Продовжуючи свій злочинний умисел, 19.06.2021 року, приблизно о 13 годині 43 хвилин, ОСОБА_6 , знаходячись поблизу будинку по АДРЕСА_2 , діючи з прямим умислом, з корисливим мотивом, незаконно збула ОСОБА_7 за 200 грн., дві пігулки метадону, які знаходились у двох фрагментах медичного блістера, і який відповідно до висновку експерта № СЕ-19/117-21/8050-НЗПРАП від 06.07.2021 року відноситься до наркотичних засобів, обіг яких обмежено, масою 0,022 г. та 0,023 г.
Таким чином, своїми умисними діями ОСОБА_6 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.307 КК України, тобто незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів.
Крім того, ОСОБА_6 , при невстановлених слідством обставинах (точної дати та часу не встановлено), усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливою метою, незаконно придбала метадон у пігулках, який відноситься до наркотичних засобів, обіг яких обмежено, які незаконно зберігала при собі з метою збуту.
Продовжуючи свій злочинний умисел, 14.09.2021 року, приблизно о 09 годині 32 хвилини, ОСОБА_6 , знаходячись поблизу магазину «Київський» по проспекту Володимирському, 35, м. Лубни, Полтавської області, діючи повторно, з прямим умислом, з корисливим мотивом, незаконно збула ОСОБА_7 за 300 грн., три пігулки метадону, які знаходились у одному фрагменті медичного блістера і який відноситься до наркотичних засобів.
Таким чином, своїми умисними діями ОСОБА_6 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.307 КК України, тобто незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, вчинений повторно.
14.09.2021 о 11 год. 02 хв., ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м. Лубни, Полтавської області, зареєстрована на постійне місце проживання та фактично проживаюча по АДРЕСА_1 , громадянка України, українка, освіта середня, не одружена, не працююча, не судима, була фактично затримана відповідно до ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 321, ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 307 КК України.
Під час особистого обшуку затриманої ОСОБА_5 вилучено одну пігулку білого кольору та мобільний телефон «Redmi» ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ 2: НОМЕР_2 у якому установлена сім картка № НОМЕР_3 .
Також, 14.09.2021 року проведено санкціонований обшук за місцем фактичного проживання ОСОБА_6 по АДРЕСА_1 .
Під час обшуку вилучено:
1. Два порожні медичні блістери з надписом «Метадон-ЗН»;
2. Один медичний блістер з надписом «Метадон-ЗН» з пігулками у кількості 10 шт.;
3. Один медичний блістер з надписом «Метадон-ЗН» з пігулками у кількості 5 шт.;
4. Одну пігулку білого кольору;
5. Саморобний пристрій для куріння який виготовлений з пластикової пляшки та фрагменту фольги із залишками продуктів горіння;
6. Банківську картку з надписом «Ощадбанк» № НОМЕР_4 ;
7. Банківську картку з надписом «Ощадбанк» № НОМЕР_5 ;
8. Два фрагменти блістерної упаковки з пігулками голубого кольору в кількості 8 шт.;
9. Грошові кошти різними купюрами в загальній кількості 420 грн.;
10. Дві упаковки з надписом «Димедрол» у яких знаходиться 12 ампул з рідиною;
11. Медичний шприц з прозорою рідиною;
12. Три фрагменти пігулок білого кольору;
13. Пластикову ємкість із залишками речовини білого кольору;
14. Порожній фрагмент блістерної упаковки із надписом «Мета»;
15. Три банківські картки з надписом: «Приват Банк» № НОМЕР_6 , «Ощадбанк» № НОМЕР_7 , «Приват Банк» № НОМЕР_8 .
16. Поліетиленовий пакет з пігулками сірого кольору;
15.09.2021 року, вказані речі та речовини, постановою слідчого визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні.
В даному випадку є достатні підстави вважати, що вилучені речі і речовини є засобами та знаряддя вчинення даного кримінального правопорушення та зберегли на собі сліди його вчинення.
Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, а також для забезпечення збереження речових доказів та слідової інформації, у зв'язку з необхідністю проведення судових експертиз та встановлення всіх обставин вчиненого злочину, є потреба накладення арешту на вищезазначені речі.
Прохає:
1. Накласти арешт на вилучені 14.09.2021 року, під час особистого обшуку затриманої ОСОБА_5 одну пігулку білого кольору та мобільний телефон «Redmi» ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ 2: НОМЕР_2 у якому установлена сім картка № НОМЕР_3 ;
2. Накласти арешт на вилучені 14.09.2021 року під час санкціонованого обшуку за місцем фактичного проживання ОСОБА_6 по АДРЕСА_1 :
• Два порожні медичні блістери з надписом «Метадон-ЗН»;
• Один медичний блістер з надписом «Метадон-ЗН» з пігулками у кількості 10 шт.;
• Один медичний блістер з надписом «Метадон-ЗН» з пігулками у кількості 5 шт.;
• Одну пігулку білого кольору;
• Саморобний пристрій для куріння який виготовлений з пластикової пляшки та фрагменту фольги із залишками продуктів горіння;
• Банківську картку з надписом «Ощадбанк» № НОМЕР_4 ;
• Банківську картку з надписом «Ощадбанк» № НОМЕР_5 ;
• Два фрагменти блістерної упаковки з пігулками голубого кольорув кількості 8 шт.;
• Грошові кошти різними купюрами в загальній кількості 420 грн.;
• Дві упаковки з надписом «Димедрол» у яких знаходиться 12 ампул з рідиною;
• Медичний шприц з прозорою рідиною;
• Три фрагменти пігулок білого кольору;
• Пластикову ємкість із залишками речовини білого кольору;
• Порожній фрагмент блістерної упаковки із надписом «Мета»;
• Три банківські картки з надписом: «Приват Банк» № НОМЕР_6 , «Ощадбанк» № НОМЕР_7 , «Приват Банк» № НОМЕР_8 .
• Поліетиленовий пакет з пігулками сірого кольору;
3. Речові докази передати на зберігання до кімнати зберігання речових доказів при Лубенському РВП по вул. Монастирській 4, м. Лубни, Полтавської області.
У судове засідання слідчий не з'явився, надав суду заяву з проханням клопотання розглядати без його участі. Клопотання підтримує на його задоволенні наполягає.
Представник власника тимчасово вилученого майна - ОСОБА_8 в судове засідання не з'явився, прохав клопотання розглядати без його участі.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.173 КПК України слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.
При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу).
З матеріалів доданих до клопотання вбачається, що слідчим СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.04.2021 року під №12021170570000215, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.321, ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 307 КК України,-
Досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_6 , при невстановлених слідством обставинах (точної дати та часу не встановлено), усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливою метою, незаконно придбала сильнодіючий лікарський засіб - зопіклон який незаконно зберігала при собі з метою збуту.
Продовжуючи свій злочинний умисел, 19.06.2021 року, приблизно о 13 годині 43 хвилин, ОСОБА_6 , знаходячись поблизу будинку по АДРЕСА_2 , діючи з прямим умислом, з корисливим мотивом, незаконно збула ОСОБА_7 за 200 грн., чотири пігулки, які містять сильнодіючий лікарський засіб - зопіклон, які знаходилися у поліетиленовому пакетику на пазовій застібці.
Таким чином, своїми умисними діями ОСОБА_6 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.321 КК України, тобто незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також збут сильнодіючих лікарських засобів.
Крім того, ОСОБА_6 , при невстановлених слідством обставинах (точної дати та часу не встановлено), усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливою метою, незаконно придбала метадон у пігулках, який відноситься до наркотичних засобів, обіг яких обмежено, які незаконно зберігала при собі з метою збуту.
Продовжуючи свій злочинний умисел, 19.06.2021 року, приблизно о 13 годині 43 хвилин, ОСОБА_6 , знаходячись поблизу будинку по АДРЕСА_2 , діючи з прямим умислом, з корисливим мотивом, незаконно збула ОСОБА_7 за 200 грн., дві пігулки метадону, які знаходились у двох фрагментах медичного блістера, і який відповідно до висновку експерта № СЕ-19/117-21/8050-НЗПРАП від 06.07.2021 року відноситься до наркотичних засобів, обіг яких обмежено, масою 0,022 г. та 0,023 г.
Таким чином, своїми умисними діями ОСОБА_6 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.307 КК України, тобто незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів.
Крім того, ОСОБА_6 , при невстановлених слідством обставинах (точної дати та часу не встановлено), усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливою метою, незаконно придбала метадон у пігулках, який відноситься до наркотичних засобів, обіг яких обмежено, які незаконно зберігала при собі з метою збуту.
Продовжуючи свій злочинний умисел, 14.09.2021 року, приблизно о 09 годині 32 хвилини, ОСОБА_6 , знаходячись поблизу магазину «Київський» по проспекту Володимирському, 35, м. Лубни, Полтавської області, діючи повторно, з прямим умислом, з корисливим мотивом, незаконно збула ОСОБА_7 за 300 грн., три пігулки метадону, які знаходились у одному фрагменті медичного блістера і який відноситься до наркотичних засобів.
Таким чином, своїми умисними діями ОСОБА_6 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.307 КК України, тобто незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, вчинений повторно.
14.09.2021 о 11 год. 02 хв., ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м. Лубни, Полтавської області, зареєстрована на постійне місце проживання та фактично проживаюча по АДРЕСА_1 , громадянка України, українка, освіта середня, не одружена, не працююча, не судима, була фактично затримана відповідно до ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 321, ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 307 КК України.
Під час особистого обшуку затриманої ОСОБА_5 вилучено одну пігулку білого кольору та мобільний телефон «Redmi» ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ 2: НОМЕР_2 у якому установлена сім картка № НОМЕР_3 .
Також, 14.09.2021 року проведено санкціонований обшук за місцем фактичного проживання ОСОБА_6 по АДРЕСА_1 .
Під час обшуку вилучено:
1. Два порожні медичні блістери з надписом «Метадон-ЗН»;
2. Один медичний блістер з надписом «Метадон-ЗН» з пігулками у кількості 10 шт.;
3. Один медичний блістер з надписом «Метадон-ЗН» з пігулками у кількості 5 шт.;
4. Одну пігулку білого кольору;
5. Саморобний пристрій для куріння який виготовлений з пластикової пляшки та фрагменту фольги із залишками продуктів горіння;
6. Банківську картку з надписом «Ощадбанк» № НОМЕР_4 ;
7. Банківську картку з надписом «Ощадбанк» № НОМЕР_5 ;
8. Два фрагменти блістерної упаковки з пігулками голубого кольору в кількості 8 шт.;
9. Грошові кошти різними купюрами в загальній кількості 420 грн.;
10. Дві упаковки з надписом «Димедрол» у яких знаходиться 12 ампул з рідиною;
11. Медичний шприц з прозорою рідиною;
12. Три фрагменти пігулок білого кольору;
13. Пластикову ємкість із залишками речовини білого кольору;
14. Порожній фрагмент блістерної упаковки із надписом «Мета»;
15. Три банківські картки з надписом: «Приват Банк» № НОМЕР_6 , «Ощадбанк» № НОМЕР_7 , «Приват Банк» № НОМЕР_8 .
16. Поліетиленовий пакет з пігулками сірого кольору;
15.09.2021 року, вказані речі та речовини, постановою слідчого визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні.
Метою застосування арешту у цьому кримінальному провадженні є досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, забезпечення збереження речових доказів та слідової інформації, у зв'язку з необхідністю проведення судових експертиз та встановлення всіх обставин вчиненого злочину
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що матеріали кримінального провадження свідчать, що на даному етапі провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна.
Будь-яких негативних наслідків від вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження, які можуть суттєво позначитися на інтересах інших осіб, слідчий суддя не вбачає.
Керуючись ст.ст.170-173, 175, 309, 395 КПК України,-
Клопотання слідчого СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про арешт майна, в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.04.2021р. під №12021170570000215, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 321, ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 307 КК України задовольнити.
Накласти арешт на вилучені 14.09.2021 року, під час особистого обшуку затриманої ОСОБА_5 одну пігулку білого кольору та мобільний телефон «Redmi» ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ 2: НОМЕР_2 у якому установлена сім картка № НОМЕР_3 .
Накласти арешт на вилучені 14.09.2021 року під час санкціонованого обшуку за місцем фактичного проживання ОСОБА_6 по АДРЕСА_1 :
• Два порожні медичні блістери з надписом «Метадон-ЗН»;
• Один медичний блістер з надписом «Метадон-ЗН» з пігулками у кількості 10 шт.;
• Один медичний блістер з надписом «Метадон-ЗН» з пігулками у кількості 5 шт.;
• Одну пігулку білого кольору;
• Саморобний пристрій для куріння який виготовлений з пластикової пляшки та фрагменту фольги із залишками продуктів горіння;
• Банківську картку з надписом «Ощадбанк» № НОМЕР_4 ;
• Банківську картку з надписом «Ощадбанк» № НОМЕР_5 ;
• Два фрагменти блістерної упаковки з пігулками голубого кольорув кількості 8 шт.;
• Грошові кошти різними купюрами в загальній кількості 420 грн.;
• Дві упаковки з надписом «Димедрол» у яких знаходиться 12 ампул з рідиною;
• Медичний шприц з прозорою рідиною;
• Три фрагменти пігулок білого кольору;
• Пластикову ємкість із залишками речовини білого кольору;
• Порожній фрагмент блістерної упаковки із надписом «Мета»;
• Три банківські картки з надписом: «Приват Банк» № НОМЕР_6 , «Ощадбанк» № НОМЕР_7 , «Приват Банк» № НОМЕР_8 .
• Поліетиленовий пакет з пігулками сірого кольору;
Речові докази передати на зберігання до кімнати зберігання речових доказів при Лубенському РВП по вул. Монастирській 4, м. Лубни, Полтавської області.
Копію ухвали слідчого судді направити слідчому, прокурору, іншим заінтересованим особам не пізніше наступного дня після її постановлення.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду прокурором, підозрюваним, захисником, законним представником, цивільним позивачем, та іншими заінтересованими особами, - протягом п'яти днів з дня її оголошення, а особами, виклик яких не проводився, - у той самий строк після одержання ними копії ухвали слідчого судді.
Слідчий суддя
Лубенського міськрайонного суду ОСОБА_1