№ 536/1301/21
22 вересня 2021 року суддя Кременчуцького районного суду Полтавської області Даніліна Жанна Олександрівна розглянувши у приміщенні суду адміністративний матеріал, який надійшов з Відділення поліції №2 Кременчуцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, паспортні дані не відомі, не працює, місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого пунктом 3 частини 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
29 червня 2021 року після 22 год. 00 хв. громадянин ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем мешкання, чим порушив пункт 3 частини 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене пунктом 3 частини 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У приміщенні суду ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав.
Дослідивши матеріали справи, суддя встановила наступне.
Відповідно до статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями частини 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1)неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири)у визначений час, який не може перевищувати восьми годинна добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі Національної поліції, тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень за обставин, наведених у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №134156, складеним 21 липня 2021 року ДОП СП ВНП №2 КРУП старшим лейтенантом поліції Артеменко В. В., крім визнання вини, підтверджується також наступними доказами, оціненими судом у їх взаємозв'язку та сукупності:
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 у протоколі про адміністративне правопорушення, де зазначив, що 29 червня 2021 року був відсутній за місцем мешкання;
- копією довідки про звільнення серії №11308 від 29 жовтня 2020 року;
- копією ухвали Херсонського міського суду Херсонської області від 25.09.2020, якою постановлено встановити за ОСОБА_1 адміністративний нагляд строком на 12 місяців, застосувавши наступні обмеження: заборона виходу з будинку (квартири) з 22:00 год. до 06:00 год.; заборона виїзду в особистих справах за межі області без дозволу міського райвідділу за місцем мешкання; реєстрація в місцевому ОВС один раз на тиждень; заборона відвідувати кафе, ресторани, закусочні, та інші місця де відпускають спиртні напої; заборона з'являтися в громадських місцях у нетверезому стані;
- копією заяви ОСОБА_1 від 22.01.2021, в якій він просив здійснювати адміністративний нагляд відносно нього за адресою: АДРЕСА_1 та зобов'язався здійснювати реєстрацію у ВП №2 Кременчуцького РУП кожну середу тижня.
Таким чином, суддя вважає доведеною вину ОСОБА_1 у порушенні правил адміністративного нагляду, а тому його дії правильно кваліфіковані за пунктом 3 частини 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення при призначенні стягнення суд, враховує характер правопорушення, особу правопорушника, а також обставину, що пом'якшує відповідальність.
На підставі викладеного, суддя дійшла висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в межах санкції закону за вчинене ним правопорушення.
Керуючись статтями 187, 280, 283, 284, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого пунктом 3 частини 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 51,00 грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454,00 грн.
Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, а у разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу у сумі 102,00 грн.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Полтавського апеляційного суду через Кременчуцький районний суд Полтавської області протягом 10 днів з моменту винесення постанови.
СуддяЖанна Олександрівна Даніліна