Справа № 235/6217/21
Провадження № 3/235/2479/21
Іменем України
21 вересня 2021 року суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Корнєєва І.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Покровського РУП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, приватного підприємця, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.ст. 121 ч. 4, 121 ч. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
25.08.2021 о 11.49 год. водій ОСОБА_1 в с. Рівне, Покровського р-ну, біля готелю «Європа» керував транспортним засобом автомобілем ВАЗ 21013 , д/н НОМЕР_1 , в порушення п. 31.4.5 г ПДР України на якому на задній осі автомобіля було встановлено шини різних моделей з різними малюнками протектора. Правопорушення вчинено повторно протягом року, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 187533 від 25.08.2021.
Крім того, 25.08.2021 о 11.49 год. водій ОСОБА_1 в с. Рівне, Покровського р-ну, керував транспортним засобом автомобілем ВАЗ 21013 , д/н НОМЕР_1 , в порушення п. 2.9 в ПДР України з номерним знаком, що закріплений не в установленому для цього місці, а саме під вітровим склом. Правопорушення вчинено повторно протягом року, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 153231 від 25.08.2021.
ОСОБА_1 від підпису та пояснень в протоколі відмовився, про що особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення зазначено в протоколі.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 187533 від 25.08.2021, ОСОБА_1 було повідомлено, що розгляд адміністративної справи відбудеться 07.09.2021 о 09.00 год. в Красноармійському міськрайонному суді Донецької області. Факт повідомлення ОСОБА_1 про розгляд справи в Красноармійському міськрайонному суді 07.09.2021 о 09.00 год. підтверджується відеозаписом, доданим до матеріалів справи, але ОСОБА_1 відмовився від підпису в графі «особа, яка ознайомлена з місцем та часом розгляду справи», та до судового засідання 07.09.2021 не з'явився по невідомій суду причині.
У зв'язки з цим, розгляд адміністративного матеріалу було відкладено на 08.30 год. 21.09.2021, ОСОБА_1 належним чином повідомлявся про час, дату та місце розгляду справи шляхом надіслання судової повістки рекомендованою кореспонденцією, в справі є розписка про отримання судової повістки, але ОСОБА_1 до судового засідання не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив..
Відповідно до Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Каракуця проти України» заявники не виявили належної зацікавленості у розгляді їхньої справи, про що, зокрема, свідчить те, що вони протягом 1 року та 8 місяців не звертались до апеляційного суду за інформацією щодо стану розгляду їх апеляційної скарги.
У даній справі ОСОБА_1 достовірно знаючи, що відносно нього складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 187533 від 25.08.2021 року за ст.121 ч. 4 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 153231 від 25.08.2021 року за ст.121 ч. 7 КУпАП, та ці протоколи будуть направлені для розгляду до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області, жодним чином не виявив зацікавленості про розгляд справи про адміністративне правопорушення у суді, хоча отримав судову повістку та мав можливість отримати усю необхідну інформацію про час, дату та місце розгляду справи у канцелярії суду чи на сайті «Судова влада України».
За таких обставин, суддя вважає за можливе розглянути справу за наявними письмовими матеріалами.
Відповідно до ст.. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до п. 31.4.5 г Правил дорожнього руху України, забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством за наявності таких технічних несправностей і невідповідності таким вимогам: колеса і шини: на одну вісь транспортного засобу встановлено діагональні шини разом з радіальними, ошиповані і неошиповані, морозостійкі і неморозостійкі, шини різних розмірів чи конструкцій, а також шини різних моделей з різними малюнками протектора для легкових автомобілів, різними типами малюнків протектора - для вантажних автомобілів;
В судовому засіданні встановлено, що правопорушення ОСОБА_1 скоєно повторно протягом року, що підтверджується копією постанови серії ЕАО № 4611174 від 09.08.2021, згідно якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121 КУаАП, та застосовано до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 340 грн.
З урахуванням вказаного, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 є винним в недотриманні вищевказаних Правил дорожнього руху України, що утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 121 ч. 4 КпАП України.
Відповідно до ст.121 ч. 4 КУпАП, Повторне протягом року вчинення таких правопорушень: керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, керування водієм транспортним засобом, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, що має несправності, передбачені частиною першою цієї статті, або технічний стан і обладнання якого не відповідають вимогам стандартів, правил дорожнього руху і технічної експлуатації, керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, - тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб.
Відповідно до п. 2.9 в Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим у Державтоінспекції, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов'язковість її проведення, а також без номерного знака або з номерним знаком, що: закріплений не в установленому для цього місці.
В судовому засіданні встановлено, що правопорушення ОСОБА_1 скоєно повторно протягом року, що підтверджується копією постанови серії БАА№ 248974 від 25.08.2020, згідно якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 121 КУаАП, та застосовано до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмінрі 170 грн.
З урахуванням вказаного, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 є винним в недотриманні вищевказаних Правил дорожнього руху України, що утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 121 ч. 7 КпАП України.
Відповідно до ст.121 ч. 7 КУпАП, Повторне протягом року вчинення таких правопорушень: керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим, -тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд з'ясовує, що ОСОБА_1 є винним у вчиненні правопорушень, передбачених ст.ст. 121 ч. 4, 121 ч. 7 КУпАП, правопорушник підлягає адміністративній відповідальності, підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП не встановлено, терміни притягнення до адміністративної відповідальності не закінчилися.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Пом'якшуючих обставин з огляду ст. 34 КУпАП - не встановлено, обтяжуючих обставин, визначених ст. 35 КУпАП - не встановлено.
Відповідно до ст. 36 ч. 2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органам (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одно з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Суд встановив, що, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, таке як порушення правил дорожнього руху, його дії за ст.ст. 121 ч. 4, 121 ч. 7 КУпАП кваліфіковано вірно, тому гр. ОСОБА_1 необхідно визнати винним у скоєні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 121 ч. 4, 121 ч. 7 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 3 (три ) місяці.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення з порушника також підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст. 121 ч. 7, 276, 279, 280 ,283 , 285, 287 КУпАП, -
Об'єднати в одне провадження справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ст. 121 ч. 4 КпАП України за номером провадження 3/235/2479/21, справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ст. 121 ч. 4 КпАП України за номером провадження 3/235/2481/21, присвоїти номер провадження 3/235/2479/21.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 121 ч. 4, ст. 121 ч. 7 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 3 (три ) місяці.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454,00 грн. (Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) рахунок отримувача UА908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя: