Постанова від 21.09.2021 по справі 749/753/21

Справа № 749/753/21

Номер провадження 1-в/749/61/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2021 року місто Сновськ

Щорський районний суд Чернігівської області складі:

головуючого судді: ОСОБА_1

за участю секретаря: ОСОБА_2

представника Корюківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_3 , особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сновськ в залі суду подання начальника Корюківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 27 липня 1993 року Щорським районним судом Чернігівської області за частиною 2 статті 140 Кримінального кодексу України до 2 років виправних робіт з конфіскацією майна 20 %; 21 червня 1994 року Щорським районним судом Чернігівської області за частиною 2 статті 81, статтею 43 Кримінального кодексу України до 3 років 5 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна; 14 вересня 1999 року Щорським районним судом Чернігівської області за статтею 102, Кримінального кодексу України до 2 років позбавлення волі, на підставі статті 45 КК України визначено рахувати умовно засудженим з іспитовим строком 2 роки і штраф 170 гривень; 25 жовтня 2001 року апеляційним судом Чернігівської області за пунктом 1 статті 93, статтею 43 Кримінального кодексу України до 15 років позбавлення волі; 23 травня 2016 року Щорським районним судом Чернігівської області за частиною 3 статті 185, статтею 71 Кримінального кодексу України до 3 років 6 місяців позбавлення волі; 11 липня 2017 року Менським районним судом Чернігівської області за частиною 2 статті 185, частиною 4 статті 70, частиною 5 статті 72 Кримінального кодексу України до 3 років 7 місяців позбавлення волі, -

ВСТАНОВИВ:

21.09.2021 р. начальник Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , оскільки останній після звільнення з місць позбавлення волі був поставлений на облік до Сновського ВП Менського ВП ГУНП в Чернігівській області під категорією «формально підпадаючий під адміністративний нагляд». Перебуваючи під даною категорією, ОСОБА_4 на шлях виправлення не став та 3 рази після звільнення з місць позбавлення волі був притягнутий до адміністративної відповідальності, внаслідок чого останньому неодноразово виносились попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду із застосуванням передбачених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» обмежень.

На підставі п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» начальник Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області просить про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 з встановленням наступних обмежень: з'являтися на відмітку до сектору поліцейської діяльності № 1 (м. Сновськ) Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області кожну першу середу місяця; заборонити вихід з будинку в період з 22 - ї до 6 - ї години ранку; заборонити відвідування барів, кафе, ресторанів, де спиртні напої продаються на розлив; заборонити виїзд за межі району та зміну місця проживання без дозволу органу поліції.

У судовому засіданні представник Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області підтримав подання та просив суд встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_4 .

В судовому засіданні ОСОБА_4 проти задоволення подання не заперечував.

Суд, заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали подання, дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що 24.06.2021 р. ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1732 КУпАП, 25.06.2021 р. - за ч. 1 ст. 178 КУпАП, 30.07.2021 р. - за ч. 2 ст. 178 КУпАП.

При цьому, з матеріалів справи вбачається та не заперечувалось ОСОБА_4 в судовому засіданні, що останньому 05 липня 2021 року, 05 серпня 2021 року, 09 серпня 2021 року виносились попередження про недопустимість порушення громадського порядку і прав інших громадян, вчинення інших правопорушень.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 р. № 264/94-ВР (далі - Закон № 264) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Згідно ст. 2 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону № 264 адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 останнього разу був засуджений 11 лютого 2017 року Менським районним судом Чернігівської області за частиною 2 статті 185, частиною 4 статті 70, частиною 5 статті 72 Кримінального кодексу України до 3 років 7 місяців позбавлення волі.

Частиною 1 ст. 6 Закону № 264 передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Оскільки ОСОБА_4 систематично вчиняє адміністративні правопорушення, порушуючи громадський порядок та права інших громадян, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності та попереджався працівниками органу поліції про недопустимість такої поведінки, суд дійшов висновку про наявність підстав для встановлення адміністративного нагляду у запропонованому у поданні вигляді.

Відповідно до ст. 10 Закону № 264 до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; заборона перебування у визначених місцях району (міста); заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць. Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

В той же час, п. «в» ч. 1 ст. 9 Закону передбачає, що піднаглядний зобов'язаний повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах.

Встановлення такого обмеження як заборона зміни місця проживання без дозволу органу поліції Законом не передбачена та суд не знаходить підстав для обмеження права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання необхідним у демократичному суспільстві.

Таким чином, подання підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1, 2, 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Корюківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 задовольнити частково.

Встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_4 строком на 1 (один) рік та застосувати до ОСОБА_4 наступні обмеження:

- заборонити ОСОБА_4 вихід з будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин;

- заборонити ОСОБА_4 перебування в кафе, барах, магазинах, де продаються спиртні напої на розлив;

- зобов'язати ОСОБА_4 прибувати на реєстрацію до сектору поліцейської діяльності № 1 (м. Сновськ) Корюківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області кожну першу середу місяця.

В іншій частині у задоволенні подання відмовити.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови про встановлення адміністративного нагляду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Щорський районний суд Чернігівської області протягом семи днів з дня винесення постанови.

Суддя ОСОБА_1