Справа № 735/757/21р.
3/735/213/2021р.
Категорія 225
смт.Короп 21 вересня 2021 року
Коропський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді - Балаби О.А.,
за участю секретаря судового засіданні - Редько А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Короп матеріали, які надійшли від Державної екологічної інспекції у Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , освіта середня- спеціальна, одруженого, є головою ФГ «Бородюк» за ч. 1 ст. 164 КУпАП,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
05.08.2021 року о 11 год 00 хв ОСОБА_1 допустив порушення порядку провадження господарської діяльності, а саме фермерським господарством «Бородюк» проведено обладнання обробного цеху по АДРЕСА_2 для виробництва крохмалю за відсутності оцінки впливу на довкілля, чим порушив вимоги п. 8 розділу 3 статті 3 Закону Украхїни «Про оцінку впливу на довкілля» та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 з протоколом погодився, свою вину визнав та пояснив, що підприємством здійснюється використання сільськогосподарських земель згідно договорів оренди укладених з власниками земельних ділянок. Також було проведено обладнання для виробництва крохмалю, однак висновок про оцінку впливу на довкілля не видавався і на даний час висновок в процесі надання.
Заслухавши пояснення, дослідивши матеріали справи суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, при розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з'ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно п. 8 розділу 3 ст. 3 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" до другої категорії видів планованої діяльності та об'єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля належить виробництво крохмалю.
Згідно ч. 4 ст. 3 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" забороняється розпочинати провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою цієї статті, без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.
Частина 1 ст. 164 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Отже, у судовому засіданні з протоколу адміністративного правопорушення встановлено, що гр. ОСОБА_1 порушив пункт 8 розділу 3 статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Відповідно до Акту Державної екологічної інспекції у Чернігівській області № 140/05 складеного за результатом проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, встановлено, що під час перевірки ОСОБА_1 будучи головою фермерського господарства, допустив провадження господарської діяльності підприємства при відсутності висновку з оцінки впливу на довкілля для виробництва крохмалю.
У зв'язку з цим вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП доведена повністю і він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності і накладенню стягнення у виді штрафу без конфіскації виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, оскільки на момент перевірки виробнича діяльність цеху не здійснювалась. Таке стягнення буде справедливим, необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст. ст. 33, 221, 252, 276, 280, 283, 284 КУпАП суд,
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень в дохід держави, без конфіскації продукції (UA 788999980313050106000025637 ГУК у Черніг.обл/тг с-щ Короп/ 21081100, МФО 899998 ЄДРПОУ 37972475).
В разі несплати штрафу в добровільному порядку протягом 15-ти днів з дня вручення постанови у справі про адміністративне правопорушення, у порядку примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу в сумі 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок (одержувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 р/р UA908999980313111256000026001, код ЄДРПОУ 37993783 банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Чернігівського апеляційного суду через Коропський районний суд Чернігівської області.
Суддя О. А. Балаба